Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pozdrav! Da li se ovde mogu obratii za neke osnovne informacije? Nov sam pa se ne snalazim bas najbolje.....
Pa de si Gonzales,moj omiljeni crtac iz detinstva.Pitaj sve sta treba i ako treba mentorstvo da izvozamo jedna grow do kraja nije problem.

Big reci mi koliko cesto mogu da prskam sa ovim Fito neopiroxom obzirom da je out i vreme promenljivo.Prskao sam pre 4 dana
Nisi mi rekao jel ti imas problema sa nametnicima ili sta,kad tako cesto prskas sa tim neoperixom.Ako je frka jaka onda bolje trazi ovaj preparat Vertimec-018-EC.jpg
 
  • Love
Reactions: Ludi Gonzales
29.05.2019
81
59
18
Pa de si Gonzales,moj omiljeni crtac iz detinstva.Pitaj sve sta treba i ako treba mentorstvo da izvozamo jedna grow do kraja nije problem.
Drago mi je da su nam slicni ukusi :) Mnogo bi mi znacila pomoc, jer nisam bas bio zainteresovan za biologiju kada je to trebalo, pa sad imam poteskoca.....
Generalno sta zelim da ovo leto probam bar jednu biljku da odmegujem do kraja, jer popusim cesto i hteo bih da probam da napravim nesto svoje a mozda i ustedim koju kintu :D
Ja sam pre par dana stavio neka random semena koja su mi se cinila zdravo i jako u maramicu i cekam da proklijaju...Poceo sam ovih dana da trazim mesto napolju gde da ih zabodem posle, jer sam se nedavno preselio i istrazujem teren. Pa bih voleo da mi kazes koju zemlju da kupim, i ako mogu jos nesto uzeti da ubrzam i olaksam proces... Kasno sam stavio semena da klijaju jer sam cekao da prodje ovo uzasno vreme, iz Vojvodine sam i ovde su strasne kise.......
Nadam se da nisam jako udavio, i da cu dobiti odgovor, jer imam jos mnogo pitanja! :)
 

zosefin

Aktivan Član
04.09.2018
133
509
93
Ovo je A.critical 7 nedelja jedanput sam samo prskao pre 4 dana fito neopirox . To sam kupio kad si mi reko zadnji put ista flasa kao tvoja.
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Druze hvala ti kad imas zivaca ovoliko pisati :D
Nije meni zao novca, mogu ja kupiti i radije bih tu cfl da se ne patim sa izradom panela jer oko struje nemam pojma iskreno.. Lakse mi stoput, jednu zavrnem, jedna svijetli i eto, mada je poskupa..
Al uzeo bih je stoposto ako puno ne grije???, ne zelim pakao u boksu. Danas sam mjerio tacno box 75x40x160..
Drugar me danas uvjeravao da je i to stedna svakako i da ne bi doslo puno struje, mozda 10eura vise a to mi nije puno nikako.. Puno bi mi bilo 20+eura, al sumnjam da ijedna sijalica sama moze toliko potrositi za mjesec.. E zato me potrosnja interesovala.. Placao bih ja sve, ali placam popola i moze se ta osoba cuditi otkud recimo 50eura racun ako stalno dolazi 25eura.. Da joj mogu reci "eee to ti je zato sto uzgajam ljepoticu u ormaru" bilo bi lakse haha..

Za mirise si me pogr razumio, ne zelim da se rastajem fizicki od ove mirisne jer je moguce da ce biti prava ona dobra tamno zelena(takvi su joj listovi) i najvise bih je volio imati u kuci, a ove dvije izbaciti van.
E sad, jel one znaju toliko mirisati da se prostire na citavu kucu, ili samo na jednu sobu? Haha, nije valjda nuklearna radijacija :D
Sa jednom sobom i zatvorenim vratima nemam problem, nek ona mirise.. Imaju 2 prozora u toj sobi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ja sam pre par dana stavio neka random semena koja su mi se cinila zdravo i jako u maramicu i cekam da proklijaju...Poceo sam ovih dana da trazim mesto napolju gde da ih zabodem posle, jer sam se nedavno preselio i istrazujem teren.
Super ja bi ti odmah preporucio vise semena da pikujes,i da sklepas kuci neki panelic do 60w led e 27 i opicis rasvetu odmah 12-12 sacekas 21-25 dan i vidis koja ti je zenka i nju stavljas u out.Lose je vreme vidis i sam a pogotovo u vojvodini pa nece biti problem ni da ih izbacis vani oko 20juna do tada ce da pokazu pola zato rokni vise njih pa ako bude vise zenki boze moj jos bolje taman ce da ti nadohnade prinos to sto si ih kasnije zasadio,ovako ako ides direktno onda jbg moze biti i
muskih i zenskih ali opet mozes i tako pa koji muski bude tog porezes odmah,uglavnom sam resi opet ti treba nekla rasveta da ih malo ojacas pre izbacivanja makar do 3 sprata da ih isteras u indooru pa posle prebacis napolje,ne trebati nista posebno u neku kutiju ih stavi 30x30 ili 40x40 bez ventilacije i rupa moze to i tako samo ih pazi za prve 2 nedelje zivota je ok pa posle napolje ih goni.
Ali eto ja sam ti dao vise varijanti pa ti vidi javi sta ces kako ces tu sam stari.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius
29.05.2019
81
59
18
Hvala na savetu. Videcu da organizujem sutra neku kutiju sa sijalicnim grlom. Opet nisam strucan, kazes led sijalica, na kakvu si mislio konkretno?
Mozda bih porucio menke uskoro da ne zakansim za ovu sezonu, sad imam malo vise volje, jer verujem na ovom forumu mogu dobiti potrebne savete...Koji mi sajt preporucujes za kupovinu semena? I opet koju sortu? Mislim da bi najbolje bilo da bude neki automatik, jer nemam bas iskustva....
Pokusao sam par puta i uvek sam imao neki nevidljivi problem tipa bolesti i sl.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Druze hvala ti kad imas zivaca ovoliko pisati
Zadovoljstvo je moje;).
Danas sam mjerio tacno box 75x40x160..
ogu ja kupiti i radije bih tu cfl da se ne patim sa izradom panela jer oko struje nemam pojma iskreno.. Lakse mi stoput, jednu zavrnem, jedna svijetli i eto, mada je poskupa..
pa nista onda uzmi jednu tu od 200w clf tipa sa 2100-2700k i mas je i za vege i za cvetanje,a sad pogledaj bas imas cak da nabavis i dual clf sijalicu od 200w to je univerzalna sijalica i za vege i za cvat,mozda jos bolje resenje,jesu skupe ali sta ces.
Placao bih ja sve, ali placam popola i moze se ta osoba cuditi otkud recimo 50eura racun ako stalno dolazi 25eura.. Da joj mogu reci "eee to ti je zato sto uzgajam ljepoticu u ormaru" bilo bi lakse haha..
nije to neki racun za 200w samo da ti kazem be rini toliko bas jbg ali opet resi neki izgovor.
Za mirise si me pogr razumio, ne zelim da se rastajem fizicki od ove mirisne jer je moguce da ce biti prava ona dobra tamno zelena(takvi su joj listovi) i najvise bih je volio imati u kuci, a ove dvije izbaciti van.
E sad, jel one znaju toliko mirisati da se prostire na citavu kucu, ili samo na jednu sobu? Haha, nije valjda nuklearna radijacija :D
Sa jednom sobom i zatvorenim vratima nemam problem, nek ona mirise.. Imaju 2 prozora u toj sobi...
Naravno da znaju da mirisu i to pogotovo strajnovi koji u sebi imaju genetiku skanca,dizela,chisa i tako dalje.E sad one vocni strajnovi manje se cuju to da znas,mozes da stavis neke gelove razne vise komada pa otvoris prozor i tako ne bili mirisi ostali samo do vrata ali opet sve je to mac sa dve ostrice,moze miris probiti u kucu ali ne neprepoznatljiv miris onom koji ne zna sta je to,moze biti bosiljak,persun i tako to,ti mozes pored tih gelova i povremeno paliti one stapice sa mirisom pa probati.Brate zeznut hobi moras razmisljati o svemu.
E da evo da vidis jedan moj projekat kosta svega oko 1oo-120e maksimum,eto cisto da imas sliku u glavi kako bi to trebalo da izgleda slicne su na velicine boxova menje vise
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Videcu da organizujem sutra neku kutiju sa sijalicnim grlom. Opet nisam strucan, kazes led sijalica, na kakvu si mislio konkretno?
Mozda bih porucio menke uskoro da ne zakansim za ovu sezonu, sad imam malo vise volje, jer verujem na ovom forumu mogu dobiti potrebne savete...Koji mi sajt preporucujes za kupovinu semena?
Mislim da bi najbolje bilo da bude neki automatik,
Automate ako biras gledaj da su indike dominantne jer one najbrze zavrsavaju.
Nadam se da nisam jako udavio, i da cu dobiti odgovor, jer imam jos mnogo pitanja! :)
Samo pitaj sta te interesuje i svesku u ruke i zapisuj,tako se neces odna izgubiti u moru infor. a i samnom ces lakse ulaziti u konverzaciju,educiranje na prvom mestu,evo ti neke linkove i ove gore pogledaj a i ove sledece.
 
  • Love
Reactions: Ludi Gonzales

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Jel puno grije ta cfl od 200w? Grije li vise npr od tog Led panela sto si predlagao?

I jos samo ovo, malo mi je nejasno.. Zar moze biljka odmah na 12/12 tek u startu pokazati spol? Ne treba joj, tako da kazem, određeni neki "predrast"?

Hvala, za sad dosta propitkivanja :)
Hobi da je jednostavan, ne bi bio ovako zanimljiv, totalno sam se pronasao u ovome :D

Evo trenutno bebice, ljepotice, dušice::volimj:: 20190529_223240_HDR.jpg
 
Poslednja izmena:
29.05.2019
81
59
18
Uzeo sam svesku ali ozbiljno! Hvala na brdu korisnih informacija! Polako cu da se edukujem, a sutra cu da idem da kupim sijalice, malo sam procitao o e27 :p Nego jedno glupavo pitanje jako... Sad me je burazer jako isparanoisao, kaze da se na nasoj granici paketi otvaraju, i ne bih da imam problema jer ostavljam svoje licne podatke. Ako mi kazes da nece biti problema ako porucim sa seedsman, veceras bih porucio The White OG, dominantno Indica, feminizirana.........
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jel puno grije ta cfl od 200w? Grije li vise npr od tog Led panela sto si predlagao?
onako ne greje puno nju mozes slobodno da drzis na 15cm od bioza a i nize kasnije kad ojacaju ili recimo udju u cvat tad spustis na 10cm.
Zar moze biljka odmah na 12/12 tek u startu pokazati spol? Ne treba joj, tako da kazem, određeni neki "predrast"?
Pustis je jednostavno 10 dana na 18/6 ili 20/4 rezimu da ojaca i osmah flipnes na 12-12 i za 21+ dan ti pokaze pol i ako je zenkica vratise rezim na 18/6 i revegetiras je i to je to ,ili izneses u out i to tamo priroda regulise dalje to je slucaj znaci sa fotoperiodnim biozama ili reg koje dodju u ketu nekom recimo.
Evo trenutno bebice, ljepotice
lepse su nema sta,zdrave i jake sto je bitno.Umeren budi sa zalivanjem samo i nema beda.
 
29.05.2019
81
59
18
Kupio sam neku basic opremu, to sto si mi rekao... Kasnije cu to da povezem i gurnem u orman pa cu ti poslati sliku, da vidis i da mi kazes ako nesto treba promeniti ili slicno!
Porucio sam nesto menki sa linde, pa cemo videti :) valjda necu zavrsiti na crnoj listi ::ludak::
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Kupio sam neku basic opremu, to sto si mi rekao..
Druze kako vidim ti si trazio mentorstvo od kolege Pentagana,ne bi da se mesam iskreno jedino ako se on slaze sa tim ako ne nastavljas kod njega druze,ne mozes da imas 2 mentora dva razlicita stila growanja.Ne zelim sebe da stavljam u nezgodinu situaciju,cak mi je sad malo i neprijatno.pozz
 
29.05.2019
81
59
18
Pazi pre 2 dana sam napravio akaunt i pisao svima i svasta, jer sam bio preradoznao, sada sam donekle ukapirao princip foruma.
Moj utisak je da si kul lik i da imas dosta znanja i da umes da prenes na druge... Ja bih voleo da mi ti budes mentor, imam volje i motivacije, i sto je najbitnije imam vremena jer posao obavljam kod kuce!
Ako je moj pristup bio neadekvatan, i ti ne zelis da te smaram sa mojim smesnim idejicama okej razumem.....!?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.