Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zalivena 28.06 ovom dogovorenom dozom vege i blooma, i sutra bi trebala biti čista voda
moze cista voda ali povecaj vodu na 1,8l cito da vidimo kako ce popiti i koliko ce isureti i kad ce to popiti i tacan,mislim da je spremna za malo vise vode,da probamo znaci ,razmak dana nek ostane isti znaci pa da vidimo.
Malene su zalivene 29.06 sa 0.2 dl svaka sa ph cca 6.8. Ostale su pune posudice vode nakon zalijevanja pa sam poslije nekih 2h izbacio to vanka. Izgleda da su im povoljni uvjeti u boxu, pošto su mi nekako vesele i rastu brzo :
ako si izbacio visak vode sigurno ne bi skoro popilo ali to je to,samo bebama ne zuri sa zalivanjem bolje malo susa da bude ispocetka pa cemo ih kasnije rokati jace sa vodom jeli kad ih presadimo,nijma znaci samo cista voda i gledaj sputi ph na 6,5 e to bi onda bilo top tako.
Anubis auto me najviše zanima(lijevo gore), pa ću njega sutra presaditi u 18L pot (mix 15L zemlje i 2kg perlita sa stiropolom). Njega kad presadim vraćam u box i mislim da ću ga završiti u boxu tak da se dogovorimo za prehranu u vegetaciji(ako uopće treba zbog nutrijenata u zemlji). Ove ostale tri idu vanka na livadu, te ću ih obilaziti svakih par dana. Uspio sam riješiti Slavol i još neki preparatić koji mislim da će pomoći pa evo slika:
moze anibus tako 15l zemlje sa 2kg perlita a i manje 1,5 bi bilo ok.Slavoj je ekstra kad presadis bioze odmah ga rokaj svako drugo zalivanje 10ml ma 1l vode to znas.
amino vital moze odlican je njega daj uoci zadnjeg zalivanja na o,2dl stavi 1ml i kad se osusi supstrat presadjuj i tad u presadjivanju zalijes svega sa 0,5l i 1ml aminovitala ,pa cemo onda kasnije se dogovarati da povecavamo vodu postepeno kad vidimo kako piju i sta.
Odradio sam zaljevanje, popila 2.5l, nije ništa iscurilo, tak da sljedeće ide na 3l. Sad sam samo vodu, sljedeće ubacujem i cvijet, kako sam shvatio 6ml vege + 6ml cvijet + 30ml slavol?
dobro si shvati ali voda ide na 3l znaci a razmak u danima ostaje isti i to je to,usli smo u ritam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Stigao lakmus papir mentore. Citao sam one teme kako ga koristiti, haj to cu vidjeti kad dodjem kuci.
Kako cu odraditi flush ili ispiranje, voda mora biti 6.5ph i jel 25 litara vode, uputi ako nije belaj..
sutra ujutru ti pisem za flus detaljno sta i kako,ne brini nista.
Pozz Bigi,danas tj.veceras smo dog.zalivaanje!Za prihranu smo rekli od 1.07.ali nisam jos nista radio dok ti ne posaljem slike.......Pot i nije bas lagan ko perce a nije,nesto ni pretezak....Zemlja je vlazna onako,par puta sam prstima procacko.....
onda nista ne zalivamo ako je jos pod prstom vlazna nistra,cekaj dalje,ne brini ima ona hrane u zemlji za sve,daj jos dva dana fore i onda cemo da vidimo,stra rece ono ti imas za vege plantelu jeli,to mi napisi,nemerem sad citati sve unzazad nisam u momentu.
Cini mi se ko da ima i malo nekib belih tackica ili mi se prividjaU svakom dlucaju cekam odg.pa da krenemo dalje....
ja nevidim nikakve tackice,zumiraj te bele tackice pa da vidimo,ovako mi deluje ekstra brate.
Okaci sliku mesta gde si primetio bele tackice, da dobijes odmah odgovor vezan za to, cim mentor dodje....
Meni lepo to izgleda! :thumb:
i meni lepo izgleda cura nista ja tu ne vidim,hvla Gonzales.
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Evo voda bez stelovanja i sa stelovanjem.. Uzas s cime sam zaljevao..
Evo i biljoza, ove tackice nastavljaju i prema gornjem dijelu listova, ode ona izgleda i nepovrat.. A cvjetovi sve ljepsi i veci:bocni::
20190702_162305(1).jpg 20190703_071755_HDR(1).jpg

Evo ih obje, ova druga ide bez problema zasad, pistile su i na granama posvuda cekam pocetak cvijetova na vrhovima koji ce za koji dan.
20190703_071803_HDR(2).jpg
 
Poslednja izmena:
14.06.2019
97
36
18
37
sutra ujutru ti pisem za flus detaljno sta i kako,ne brini nista.

onda nista ne zalivamo ako je jos pod prstom vlazna nistra,cekaj dalje,ne brini ima ona hrane u zemlji za sve,daj jos dva dana fore i onda cemo da vidimo,stra rece ono ti imas za vege plantelu jeli,to mi napisi,nemerem sad citati sve unzazad nisam u momentu.

ja nevidim nikakve tackice,zumiraj te bele tackice pa da vidimo,ovako mi deluje ekstra brate.

i meni lepo izgleda cura nista ja tu ne vidim,hvla Gonzales.
Ma istripovao sam se u vezi belih tackica a za prihranu imam plantelu list i cvat......Nista,cujemo se za 2 dana onda ako se nesto j medjuvremenu ne iskomplikuje a po meni ide lepo.....vozdra
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Evo voda bez stelovanja i sa stelovanjem.. Uzas s cime sam zaljevao..
vidis i sam,ti treba da drzis boju papirica da ti bude izmedju 6 i 7 ali vise da je boja na 6 tako negde jbg,svojevremeno nabavi lakmus papir koji malo preciznije meri imas one od 5,5-7 a imas i one sto mere od 5-9 ta dva su mnogo vise precizniji,ali radi i ovaj posao sto ti imas.
oko lakmusa ti je sve reseno.
Ajde da odradimo flus na sledeci nacin:
uzmes biozu i odneses je u kadu ili na neko mesto gde ti nece smetati poplava,ja obicno to radim u kadi.
uzmes 40l vode nista neriktas ph{docicemo do tog dela},znaci 40l vode i pocnes polako da je zalivas po celom potu odnosno sve do ivica pota,znaci zalijes je polako sa 10l vode pa sacekas onda 5 min da se malo iscedi pa onda sa sledecih 10l i sve tako sa pauzama po 5min.
i onda ostavis biozu da se ocedi jedno 20min a u medju vremenu spremi u neki kanister 4l vode odstajle malo 30min sipaj unju 15ml plantele cvet i riktaj ph polako,ali kako-dobro slusaj.Uzmes kesicu limontusa ,izmesa pola kesice u 1,5dl vode u casi,i onda dobro izmesaj taj limontus da nema granulica da se sve istopi i uzmes supanu kasiku i polako u taj kanister dodas 5-6 kasika tog rastvora limontusa pa onda dobro promuckas taj kanister pa izmeris ph,ako nije dobar ti opet rokni 4-5 kasika rastvora limontusa pa opet dobro promuckaj balon ili ti kanister i meri ph i sve tako dok ne naidjes na boju na lakmusu koja ti odgovara.Za te stvari za obaranje ph najbolje ti je da kupis ima vec gotovi rastvori pisao sam u onoj temi o PH ali evo ja ti poslajem neke slike pa ti trazi ima to da najde u petshopovima gde se ribice prodaju i tako mada moze i sa limontusom tako kako sam ti rekao,samo kad radis sa manjom litrazom vovde tipa 2-3l brze nastelujes tu mozda treba samo dve -tri kasike,probaj sam jbg eksperimentiraj tako sto recimo napunis flasu sa 2,5l vode pustis da ostoji 30min i polako riktas ph kako sam ti rekao,cisto malo dok ne udjes u stos jer do kraja ces morati kasnije da riktas ph da znas samo.Evo ti neke slike tih down obaraca ph. hesiphming.png ph_-_grow_500ml.tiny.png ovo su neki samo,imas raznih i jeftinih 3-4e,ono sto je bitno kad stavljas prehranu,znaci uvek prvo stavis prehranu pa onda riktas ph jer i prehrana zna da spusti ph da se ne zeznes pa spustis previse,eto javi sta ti nije jasno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales
14.06.2019
97
36
18
37
N
ok mi cemo koristiti ovu za list,ali je jos rano da znas,sad bas gledam slike jos je mala,pusticemo je jos ove nedelje pa cemo tamo krajem sledece je hraniti,nego reci ti meni jel ti stelas taj ph ili rokas direktno iz pipe vodu.
Nisam jos uspeo da nadjjem lakmus a porucicu preko neta,mada do sad ni jednom nisam stelao vodu.....Naspem vode u kantu od 20l i ostavim da odstoji 1-2dana......Sto pitas..?Znam da bi bilo bolje da stelam ali dok ne dodju papirici idem ovako...Za sad je dobro...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Znaci prvo flush sa 40 litara da nije korigovana, i onda 4 litra prehrane plantele cvijet da je korigovano?
Sto ne ide i ovih 40L da su korigovani?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Znaci prvo flush sa 40 litara da nije korigovana, i onda 4 litra prehrane plantele cvijet da je korigovano?
Sto ne ide i ovih 40L da su korigovani?
da tako,kad se dobro iscedi od flusa sacekas 20 min i onda tu korigovanu sa prehranom zalije polako sacekas opet da se iscedi sve lepo i u box vrati,to ti je najbolje da radis 2h pre nego ti se upali svetlo,pazi samo listove da ne ovlazis da ti posle ne sagore od svetla.
pa nema potrebe tih 40l da korigujes jbg to se tako radi zato sam ti rekao 4l zadnje izkorigujes one ce da nameste runoff kako treba,samo uradi tako i eto znas za ubuduce.
 
14.06.2019
97
36
18
37
za sada je dobro ali moze da nebude,ne ostavljaj nista slucaju nego u potragu za papiricima druze,nemoj da nas posle boli glava sta kako pa da se cudis.ovakav lakmus trazi.
Ok..Druze kod mene u gradu,nema bas nikuda!A jel ima neki poseban naziv ili trazim samo lakmus papir pa koji mi posalje jel vidim da taj ima od 5.5 do 9 aako ne gresim....A kineska slova mi bas i neidu od ruke
 
17.11.2015
252
118
43
To je pepelnica ili Powdery mildew
bigi, danas tacno 3. nedelja cvetanja, tek sad sam uspeo da se organizujem za ovaj fungicid, ono sto si mi predlagao je sve veliko pakovanje, za po 100 i jace litara, a i skupo je, a kapiram sta ce mi u toj kolicini, tako da sam uzeo ovo, tj preporucili su mi, za 10l vode ide.. iance, ja ne vidim nigde vise to belo po liscu, pa se razmisljam da ih mozda i ne hemijam bez potrebe, nego da odradim mozda preventivno rastvorom h2o2 ili sa rastvorom sode bikarbone? ili da idem na siguricu, ako mislis da nece mnogo da steti dimu posle, mirisu i bilo cemu? za karencu sam pitao, kazu 14 dana za voce..

Zato 50 WG - Zaštita voća
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Jedno pitanje informativno,
Ako svi ovi listovi pozutte i pootpadaju, hocel barem cvjetovi ostati u zivotu do full sazrijevanja? Napunili su se nakon lolija pravo, grane debljaju.. Flush odradjen pa cemo vidjeti.
Ima li smisla da je iznosim out na ovo uzareno sunce?
16 dan cvijetanja trenutno.
20190703_222442_HDR(1)~2.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ok..Druze kod mene u gradu,nema bas nikuda!A jel ima neki poseban naziv ili trazim samo lakmus papir pa koji mi posalje jel vidim da taj ima od 5.5 do 9 aako ne gresim....A kineska slova mi bas i neidu od ruke
kineska slova te ne interesuju taj precizno meri od 5,5-9ph za pocetnike dudu dao,kad ti stigne lakmus javi se,imas temu o ph papiricima pogledaj prouci da znas kako se koriste.
se razmisljam da ih mozda i ne hemijam bez potrebe,
nemoj da hemijas ako nevidis a moze kombinacija h202 sa sodom bikarbonom i malo bibera stavi,da ako budu neke zive celije soda i biber ce nagrsti zivo tkivo i onemoguciti dalji rast cak dovesti i do uginuca a ne steti biozama.
Nego ti kazes 3 nedelja cvata,jesmo mi radili lolipop,i napisimi sta si davao od prehrane zadnji put i kada.
hocel barem cvjetovi ostati u zivotu do full sazrijevanja? Napunili su se nakon lolija pravo, grane debljaju..
ostace nebrini to je proces pa zute tako,inace cemo ih nahraniti dobro sad kad se osusi supstrat od flusa i ima da se sve isparavi,bitno je da mi se javis dan prije kad procenis da je suv susptrat da vidimo prehranu da im roknemo neki koktelic da polete,osice se brzo mali su ti potovi do ponedeljka je to suvo mozda i ranije,nemas potrebe da iznosis napolje,jesi li zadnje 4l nastelovao ph i rokno 10ml prehrane.
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Jesam kralju, sve onako kako si napisao. Valjda se dozove cvjetuša..

Ee, sto se tice one male, pot je suh, danas je 4 dan. Moramo povecavati dozu, a gledajuci je trebalo bi sad 2l vode. Sta ti mislis?
Sad ide samo voda, prosli puta je bila prehrana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.