Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ali gone nove listove uvijek. odradio sam danas i jak LST. zemlja se odvojila malo od rubova ali poteski su potovi tako da ce im biti do utorka ili srijede dosta vidjet cemo evo slika pa procjeni sam
u utorak ti nih zali,one dsno su dobro primele prehranu zarumenile se,a ove levo bore se jos,posla ces mi slike u ponedeljak da ih vidim ali milsim da u utorak ti njih opet lazije bez problema icicemo sita voda i onda dobro sacekati da se osusi potove i onda prebacujemo na 12-12 uz naravno prhranom koja ce ice sledece:
pola doze tn,pola doze blooma i full doza boostera.to im sve das znaci na dan kad prebacis na 12-12,znaci idemo jos jednom citsa voda pa susenje i onda 12-12 i prehrana kao sto sam ti napisao.
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Strasno je, ovo postaje sve gore, za 3 dana samo.... Ocel ova sva propast il mi se cini? Bas je skoro sve donje listove obuhvatilo, a ironije li, trihomi su se poceli javljati na 2 vrha.. Sranje pravo.
20190630_131611_HDR(1).jpg 20190630_131620_HDR(1).jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
?Da,sad tako stoji savijena jedno vreme ili ima jos nekih caka..?
da pustije tako pa onda opet kad malo izraste i izadju novi vrhovi pa cemo videti.
i, trihomi su se poceli javljati na 2 vrha.. Sranje pravo.
sto je sranje brate ,pa ucis tako,kalcijuma joj fali jbg jesi stelovao ph vode uopste ti ikada ja nemogu da se setim,idi nadji prepart neki najeftiniji na bazi clacijuma i to resis a to ti se desava zbog loseg ph koji korigujes ili ne korigujes.Od sledeceg zalivanja ili kad ti padne prehrana menjas npk u 6-8-8,nadji kupi calcijum ako treba blago cemo je isflusati sa 25l vode dodati calcijum i npk prehranu 6-8-8 i oporavice se daj sliku cele bioze ali to ti je to,ph ti je u banani i imas lock,nista se necudi.
prekjučer predvečer sam zalio sa,danas poslijepodne šaljem slike
cekam slike tu sam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Temp je 28-29C, RH 40-45% - biljke se osuse posle 3 dana manje vise, obese listove(neke listove na krosnji do zemlje koji su osuseni sam pocupao). Nema sanse da mi biljke izdrze bez vode 5 dana, tako da sam zalio samo sa vodom u medjuvremenu jer su krenule ozbiljno da se suse. Mogao sam da sacekam 5-i dan bez vode i da skupim suve grancice i lisce za caj. Stablo im je debelo i jako, 4L mogu da popiju zajedno - mozda i 5L(znaci svaka po 2,5L). Evo slika od malo pre - neposredno pred zalivanje - dao sam po preporuci 1/2 doze TNT i Bloom. Kako da nastavim dalje?

PS
Zbunasta se brze susi od ove zgoljave i zbunasta jos nije pustila cvetove a u isto vreme su proklijale(19-og maja - automati).

IMG-20190630-172448.jpg


IMG-20190630-172453.jpg


IMG-20190630-172525.jpg


IMG-20190630-172531.jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nema sanse da mi biljke izdrze bez vode 5 dana,
jesu li ti lagani potovi posle 3 dana jbg kad ih uzmes u ruke,nista im nece faliti,zalivaj onda na 4 dan sa 2,5l svaku i regulisi pk.
u medjuvremenu jer su krenule ozbiljno da se suse.
kako mogu ozbiljno to da se osuse posle 3 dana nedavanje vode ,jeli Vestac de me prosvetli molim te,krljas je vodom tripujes se posle se cudis sto i kakve probleme imas,ok brate ,znaci ti si sad dao dva puta vodu za redom na koji razmak u danima ,sta ne kapiram te nista,a zadnji put si dao pola doze tnt i i pola doze blooma ,jeli,onda ides cistu vodu kad mislis ti da treba i tako vrti prehrany u krug i eto uskore ce ti kraj za metar dana ako su autosi ili ako ti se ona jedna nije zalomila foto.
negdje sam pročito da je tad najosjetljivija na svjetlo
malo jesu autosi,za 10 dana spusti panel slobodno na 70cm,na koliko je sad dana zalivas i sa koliko vode i sta smo ono zadnje davali.
Mentore hvala ti sto si uz mene tu bez tebe nebih uspio, susenje 5.6.7 dana zamrzavanje 24h itd....bolje nisam mogao mozda nisam otrimao kako treba uhvatila me paranoja sta kazes za budice
odlicno si otrimovao,slobodno je prosusi 5 dana i rokaj u ulje onda slobodno sve kako smo pricali,bravo,cestitam na zavrsenom growu.:clap::
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
evo bigi,čekam upute šta dalje
kad se dobro osusi zemlja idemo jos jednu dozu isto znaci 2,5l vode i 10ml prehrane,pa onda nahnadno zalivanje cemo cistu vodu.Odnosno tu kad budes isao cistu vodu povecaj unos vode na 3l i drzi tako na dalje.Posle je opet rokamo sa prehranom ali druge doze,vidim ona nosi lepi klopu treba to iskoristiti.
 

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
jesu li ti lagani potovi posle 3 dana jbg kad ih uzmes u ruke,nista im nece faliti,zalivaj onda na 4 dan sa 2,5l svaku i regulisi pk.

kako mogu ozbiljno to da se osuse posle 3 dana nedavanje vode ,jeli Vestac de me prosvetli molim te,krljas je vodom tripujes se posle se cudis sto i kakve probleme imas,ok brate ,znaci ti si sad dao dva puta vodu za redom na koji razmak u danima ,sta ne kapiram te nista,a zadnji put si dao pola doze tnt i i pola doze blooma ,jeli,onda ides cistu vodu kad mislis ti da treba i tako vrti prehrany u krug i eto uskore ce ti kraj za metar dana ako su autosi ili ako ti se ona jedna nije zalomila foto.

malo jesu autosi,za 10 dana spusti panel slobodno na 70cm,na koliko je sad dana zalivas i sa koliko vode i sta smo ono zadnje davali.

odlicno si otrimovao,slobodno je prosusi 5 dana i rokaj u ulje onda slobodno sve kako smo pricali,bravo,cestitam na zavrsenom growu.:clap::
Hvala ti puno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
04.06.2016
96
68
18
42
hvala ti,trebam možda nabavit neko drugo gnojivo za kasnije gnojenje?zaljevam svakih 4-5 dana...znači za 2 dana je zaljevanje pa se nakon toga opet javim sa slikama
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.777
10.183
358
Zadnji put sam čeko 8 dana do zaljevanja, danas je treći dan, mislim da će prekosutra biti spremna, 2l zadnji put sa 8ml plantela list i 20ml slavola. Ovaj put solo voda, pa poslije smo dogovorili prelazak na plantelu cvijet
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
hvala ti,trebam možda nabavit neko drugo gnojivo za kasnije gnojenje?zaljevam svakih 4-5 dana...znači za 2 dana je zaljevanje pa se nakon toga opet javim sa slikama
nema nasta,prelepa ti je cura zdrava i lepo se razvija,treba to iskoristiti,to je super ritam zalivanja na 4-5 dan da znas samo,znaci opet das isto sve javis se sa slikama pa onda idemo dalje,ali posle toga cemo vodu samo cistu,pa kad udjes u cvat da trebati drugo gnojivo,recimo plantelu cvet ili fertico bloom onu su ti jeftini a rade posao.
Zadnji put sam čeko 8 dana do zaljevanja, danas je treći dan, mislim da će prekosutra biti spremna, 2l zadnji put sa 8ml plantela list i 20ml slavola. Ovaj put solo voda, pa poslije smo dogovorili prelazak na plantelu cvijet
ako bude prekosutra spremna zalivaj je sad brze pije vodu vidis i sam,sad das solo vodu pa ce onda od onog nahnadnog zalivanje povecati vodu na 2,5l i ukljuciti plantelu cvet,tacnije daces pola doze za vege i pola doze za cvet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
kako mogu ozbiljno to da se osuse posle 3 dana nedavanje vode ,jeli Vestac de me prosvetli molim te,krljas je vodom tripujes se posle se cudis sto i kakve probleme imas,ok brate ,znaci ti si sad dao dva puta vodu za redom na koji razmak u danima ,sta ne kapiram te nista,a zadnji put si dao pola doze tnt i i pola doze blooma ,jeli,onda ides cistu vodu kad mislis ti da treba i tako vrti prehrany u krug i eto uskore ce ti kraj za metar dana ako su autosi ili ako ti se ona jedna nije zalomila foto.

Ma ne znam da radim sa onim platnenim potovima i za mene su sranje. Uzecu plasticne duboke sledeci put i nabicu 50% vise zemlje i nadam se da ce da drzi 4 dana do zalivanja vlagu. Vodu sam im dao pre 2,5 - 3 dana - 4L i video si kako je zbunasta obesila fan listove :( - zemlja suuuuva, temp 28-29 a RH 40-45% . Gledao sam zbunastu - ima pistila svuda ali nema cvetova(lotpica) kao kod zgoljave.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.