Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Moramo povecavati dozu, a gledajuci je trebalo bi sad 2l vode. Sta ti mislis?
Sad ide samo voda, prosli puta je bila prehrana.
povecaj vodu obavezno ali nek ostane ritam na 4 dan,znaci 2l-ok,ali sad joj daj pola doze prehrane pa cemo sledeci put vodu moze,i sad idemo opasan rezim prehrane,jednom full dozu pa onda pola doze pa tek onda voda,jesi ukapirao,ima da ih udebljamo opasno,e sad ako nesto negoduje onda cemo vratiti skolski jednom prehrana jedno voda.
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Koja mi je full doza prehrane mililitara na pot 10L?
Zadnji put je bila 735, koju sad prehranu idem, jel opet ovu istu za vegetaciju? De to malo detaljnije svega ti.. :D
Na ovu sam mislio biljozu
20190703_071803_HDR(1).jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Koja mi je full doza prehrane mililitara na pot 10L?
Zadnji put je bila 735, koju sad idem? De to malo detaljnije svega ti.
ti se meris po litrazi vode ne po litrazi pota,ako zalivas sa 2l vode,de cek prvo mi napisi da vidim sta pise na ambalazi za 6-8-8 koja je doza prehrane i dali je ta mala usla u cvat mi reci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Pocela je cvjetati, pistile su posvuda i pocinju izbijati na vrhove..
Jel ovu prehranu dam i njoj? Ne pise koliko je full doza..
Sad se bojim ove prehrane, prosli put je ona riknula nakon ovog.. Screenshot_2019-07-04-09-18-15(1)(1).png
 
15.11.2017
90
89
18
35
moze cista voda ali povecaj vodu na 1,8l cito da vidimo kako ce popiti i koliko ce isureti i kad ce to popiti i tacan,mislim da je spremna za malo vise vode,da probamo znaci ,razmak dana nek ostane isti znaci pa da vidimo.
Povecao sam na 1.8L, kroz desetak min je popila sve i ostala je skoro puna tacna. Također kroz sljedećih 20ak min popila je sve i iz tacne. Sljedeće zalijevanje je 08.07 pa se dogovorimo što ću sljedeće.
moze anibus tako 15l zemlje sa 2kg perlita a i manje 1,5 bi bilo ok.Slavoj je ekstra kad presadis bioze odmah ga rokaj svako drugo zalivanje 10ml ma 1l vode to znas.
amino vital moze odlican je njega daj uoci zadnjeg zalivanja na o,2dl stavi 1ml i kad se osusi supstrat presadjuj i tad u presadjivanju zalijes svega sa 0,5l i 1ml aminovitala ,pa cemo onda kasnije se dogovarati da povecavamo vodu postepeno kad vidimo kako piju i sta.
Anubis je ipak presađen u manji pot od 10L(ne stane mi inače u box) s tim da sam navršio koliko sam mogao tako da je stalo i 11L u njega. Čim sam ga presadio zaliven sa 0.5l vode i 1ml aminovala kao što si napomenuo. Sve sam poduzeo kako bi bio manji šok kod presađivanja pošto je autoflower, ali ipak se desila potencijalna pizdarija. Naime na dnu malog potića korijen se zalijepio i nikako nisam mogao doći do tog dijela bez da ju izšokiram propisno. Bilo je povuci-potegni-okreći itd. dok ga nisam odvojio od dna tj. malo je pukao na dnu cca 0.5cm . Nadam se da neće zbog tog propasti ili zatajiti :/ Trenutno sam ga približio panelu na 50cm pa javiš ako je blizu/daleko. Ove ostale tri su nahranjene sa o.2dl+aminoval po tvojoj uputi i bome su fino popile svu vodu ovaj put. Evo i slika stanja u boxu nakon ovih gore akcija:
284901
284902 284903
 
17.11.2015
252
118
43
nemoj da hemijas
jbg, vec odradio jutros rano

jesmo mi radili lolipop
odradjen, slikacu danas sutra, kad odem opet.. jutros kad sam ih obisao, jedna se bila oklembesila skroz, nadam se da je samo do zalivanja, jer zemlju ne mogu da vidim od peska, a nesto nisam mogo da procenim da li je posuda bas toliko olaksala.. sve u svemu zalio sam opet, onako, potapajuci u lavor, pa cu da vidim veceras sutra kad odem sta joj se desava..

sta si davao od prehrane zadnji put i kada
29.06. ful dozu jungle juice za vegetaciju i pola doze za cvetanje, pola doze b52, i pola voodoa.. a ovu danas sto sam zalio sam zalio sa ful dozom jungle juice bloom, ful voodoo, ful slavol, ful b52 i uveo sam odma ful big bud..
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jel ovu prehranu dam i njoj? Ne pise koliko je full doza..
daj joj slobodno toj manjoj 3ml one 735 i 3ml 688 na 2l vode i to je to,ona druga kad se osusi suspstrat dobro posle flusa njoj cemo dati 2ml 735 i 4ml 688 na 2,5l vode.
Povecao sam na 1.8L, kroz desetak min je popila sve i ostala je skoro puna tacna. Također kroz sljedećih 20ak min popila je sve i iz tacne.
to je odlicno tako drzimo do daljnjeg vodu na 1,8l.

presadio zaliven sa 0.5l vode i 1ml aminovala kao što si napomenuo.
ok,sledeci put je zali sa 1l vodom i 2ml aminovola i od onda aminoval koristis svako trece zalivanje do 2 nedelje cvata kad ga izbacujemo skroz.
male bebe izkljucivo zalivas kad su potovi ko perce lagani,drzi im sto sve 0,2l vode + aminoval.
jbg, vec odradio jutros rano
nema veze onda.
veceras sutra kad odem sta joj se desava..
ok
29.06. ful dozu jungle juice za vegetaciju i pola doze za cvetanje, pola doze b52, i pola voodoa.. a ovu danas sto sam zalio sam zalio sa ful dozom jungle juice bloom, ful voodoo, ful slavol, ful b52 i uveo sam odma ful big bud..
rano ti je jos za big bud,ne daj ga vise nega cemo ukljuciti tek za 2.5 nedelje,sledece zalivanje samo voda idi sa slovolom nista prehrana,pa cemo za sada ici jednom voda jedno prehrana e da mozes da iskljucis i vooodu slobodno on nam netreba vise,i u budece od prehrane koristis samo jungle juce bloom i b-52 a kasnije cemo ukljuciti i big bud.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius and vojka

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Cetvrti dan po dogovoru zalivanje samo vodom 3L svakoj - vodu sam korigovao limuntusom. Ovo je slikano neposredno pred zalivanje, zbunasta izgleda jos gore uzivo :(

IMG-20190704-141740.jpg


IMG-20190704-141747.jpg


IMG-20190704-141753.jpg


IMG-20190704-141804.jpg
 
04.06.2016
96
68
18
42
Vozdra Bigi majstore,evo update,48 h nakon zalijevanja po dogovoru,2.5l vode +prihrana 10 ml...kupio sam trakice za mjerenje ph pa u subotu zalijevam pa ti javim kakav mi je ph...ovako po meni biljoze izgledaju dosta dobro al na par listova sam primjetio neke promjene,sigurno je ph i pitanju kako si i sam rekao...više ćemo znat u subotu kad izmjerim...evo slikice i listovi koji su čudni 285007 285008 285009 285010 285011
 
14.06.2019
97
36
18
37
Pozz.Saljem sl.da vidimo sta cemo raditi,zalivati ili ne.....Naruceni lakmus,trebao bi danas,sutra stici pa ce biti jos lepsa devojka
 

Prilozi

  • 20190705_112530.jpg
    20190705_112530.jpg
    373,6 KB · Pregleda: 10
17.11.2015
252
118
43
jesmo mi radili lolipop

1.jpg
tako nekako otprilike sve odradjene, nisam preterivao, cak sam negde ostavio neke nize vrhove i ubacio ih da kroz sredinu rastu, pa cu da vidim sta bude od njih..
ove moje nakaze, auora indika ukrstena sa krupnim nepoznatim muzijakom (iz proslogodisnjeg outa) me hebu opasno, porasle su u pm, pa sam ih bas pokrivio, i sad mi zauzimaju mesta u boksu vise od ostalih, u sirinu, haos
2.jpg 3.jpg
njih sam inace slabo lolipopovo jer jos cekam da vidim sta sa sa njima desava.. jedino sto mogu da ocenim, je da su u odnosu na ove brendirane menke, a za ovaj uzrast, daleko veci pistili, ne znam kakav ce joj rad biti, ali po ovom pitanju su prejebale sve :D
8.jpg
critical 2.0+ 7.jpg nakaza 6.jpg
inace posle onog fungicida po imenu "ZATO" imam flekice, kapiram od njega, tu i tamo, ne svuda po liscu
5.jpg
i evo sveukupno da vidis guzvanjac, nestrpljiv sam da se sve to udeblja pa da bude jedan pun tor vutre :D

4.jpg
 
17.11.2015
252
118
43
nece edit da mi odradi.. elem, moze li nick da mi se promeni u lerma.. jer ja ne znam sta mi se sve nije desilo u ovom growu majko mila.. znaci juce sam stavio nov tajmer na turbinu, da ne izvaci sve vreme dok biljoze spavaju.. i danas dolazim u vreme kad treba da spavaju, vidim svetlo radi.. odem da proverim tajmer, kad on crko, mehanizam radi ali iz nekog razloga ne izbacuje kad treba.. tako da em su spojile 24h pod svetlom, em im je preko dana, kad je najtoplije, turbina izkljucivala po pola sata na svakih 2 sata.. zatekao sam 37,5 temp, vlagu 34.. malo su se neke i oklembesile koje su bile vec za zalivanje, tako da sam ih zalio.. jedino sto sam primetio je, da bas juce ova slikana biljoza sa ogromnim pistilima belim, sad po krajevima pistila pocela da zuti, za jedan jebeni dan :/ stavio sam im sad 24h da odpsavaju, kontao sam bolje to nego da im 36 bude svetlo, a da im bude 12 mrak pa da od ujutru krene opet svetlo isto nije moglo, jer ne mogu preko dana to zbog temperatura.. haos totale
 
  • Angry
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ev poprimila je željeni oblik:), neću moći više vaditi iz boksa, malo sam moro dignuti pot, radi lakšeg zaljevanja, svjetlo mi je najviše, 75cm, nadam se da neće biti problema. Par listova sam odrezo, pali na zemlju, da ne smeta kod zaljevanja.
odlicno sve,ja mislim da mozes malo nize panel na 70cm bez problema i tu razdiljinu drzi,fantazija izgleda,zdrava ko dren vidi se po boji,super samo napred.
Cetvrti dan po dogovoru zalivanje samo vodom 3L svakoj - vodu sam korigovao limuntusom. Ovo je slikano neposredno pred zalivanje, zbunasta izgleda jos gore uzivo :(
Vestac na koliko ti je panel od bioza i na sa koliko ti ono wati radis bese.Povecaj sad vodu na 3,5l a ostani na 4 dan,jel kad spustis taj ph sa limontusom,izmeris li ga scim ,sta imas za merenje ph,povecaj sad vodu slobodno i zali ih,nista prehrana jer smo ih prehranjivali zadnji put znaci samo voda.A tek sad sam video da si ih zalio,nema veze doli jos slobodno po 0,5l svakoj i od sledeci put idi na 4 dan 3,5l ,slike ces mi postaviti opet za 48h da vidim dal je zedna ili je nesto drugo u pitanju,ako se dignu listovi onda cemo nesto menjati,ali hoce one da bude zalosne tako pred budjenje,ili im je bilo toplo dok su spavale i neprovetren box isto,znaci ako ti ne radi ventilacije dok spavaju hoce da se ozaloste nemaju zraka svezeg jbg a toplo vreme napolje.
,sigurno je ph i pitanju kako si i sam rekao...više ćemo znat u subotu kad izmjerim...evo slikice i listovi koji su čudni
obavezno mi javi koji je ph,de mi reci kad zalijes biozu iscurili sta voda u tacni.Inace ovako je ok po meni to malo je mozda zeza ph znas al nista strasno.
Pozz.Saljem sl.da vidimo sta cemo raditi,zalivati ili ne.....Naruceni lakmus,trebao bi danas,sutra stici pa ce biti jos lepsa devojka
sutra je zali sa 2l vode slobodno,samo polako zalivaj i sve do ivice pota,i stavi tacnu ispod nje neku pa isprati dal iscuri nesto kad zalijes sa 2l pa mi javi.
inace posle onog fungicida po imenu "ZATO" imam flekice, kapiram od njega, tu i tamo, ne svuda po liscu
pa da nije to nista,ostala kapljice vode kako si tretirao pa se osusile ne svetlo,zanemari to.Nego moramo ih jos hraniti malkice su mrasave,sad sam malo analizirao slike,e sad ono sto sam ti rekao da izbacis iz prehrane za sad u radi tako,big bud cemo kasnije ukljuciti,de mi reci samo jesmo ih bese zadnji put hranili jeli,ako jesmo opet ih sad nahrani ali samo sa JJbloom i b-52 pola doze pa ce mo tzmo naredno dati cistu vodu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
im sad 24h da odpsavaju, kontao sam bolje to nego da im 36 bude svetlo, a da im bude 12 mrak pa da od ujutru krene opet svetlo isto nije moglo, jer ne mogu preko dana to zbog temperatura.. haos totale
nek odspavaju slobodno 24h one ce da misle da je oblacno kao,nije to strasno nista jbg,ti mehanicki tajmeri su mnogo bolji nego digitalni,samo polako smireno,sve ce biti ok,dobro radis sve,brizan si grower to mi se dopada kod tebe,polako i strpljivo,nije to nista strasno samo peglaj dalje i da vidimo taj pesak nekako da skinemo za 10 dana sta mislis.
 
04.06.2016
96
68
18
42
Sad zadnja 3 zalijevanj ništa ne iscuri van,možda na jednoj nešto malo al za nekih 30 minuta popije i to
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Pocele pistile smedjiti nakon 25 dana, jel to uredu ili je ovo zucenje uzrokovalo.? Jel ide prema kraju?

20190705_221355_HDR(1).jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.