Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zemlja suha ceo prst sam gurnuo samo na vrhu prsta malo kao vlazno.
onda nije jos spremna aj molim te strpise da bude pot lagan ko perce i onda idemo 5l vode,a brat je za tebe spremio koktel godine ima da odlepi kad joj budes dao ovo sad ali moras ispostovati susenje supstrta po odbavezno i onda ce ovo sto tu budem napisao imati smila,tako da dobro prati sad:
5l vode+bloom njegob npk je 1-4-5 njega stavljas 9ml+HD bloom koji jako koncentriran vodi racuna njegov npk je 0-50-30 njega ides o,5g ako moze da to izmeris imas li neki dozer za to+rocket full on je na bazi lososov ulja i moskih algi dobar za korenski sistem njega ces jos sad staviti i za kasniju prehranu nema potrebe vise on ide 8ml+carbonoverload odlicni seceri za iminitet nega rokaj 5ml,+cal-mag obavezno daj i to u dozi od 5ml,stickuicku odlican preparat na mazi melase bolji je od ovog carboloada koji cemo izbaciti iz upotrebe posle ovog zalivanja i nastaviti sa ovim preparatom do kraja sa stckuicku koji stavljas 2g+protector koji je takodje odlican preparat koji ima dodatak u sebi kalijum i sicilijum dioksid koji podpomaze da se nutrijenti bolje uvoje on ide 10ml,et to je to onaj falvinator ide kasnije on je vise zbog ukusa cvetova pa cemo njega kasnije da uvedemo u pricu tamo pred kraj,e sad evo ti lista da ti bude preglednije.
1.bloom 9ml
2.HD bloom o,5g
3.rocket ful 8ml
4.carboload 5ml
5.cal-mag 5ml
6.stickuicku 2g
7.protektor 10ml
evo ga brat to je to.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
tjedna vegetacije mogu koristiti slavol i ovaj drugi preparat.
slavol se koristi kroz citav grow,on ide svako drugo zalivanje a aminofleh se koristi takodje svako drugo zalivanje do kraja 2 nedelja cvata,ok za ph metar,nece biti kasno kad god ka kupis dobrodosao,ti ako hoces da ustanovis pol,pusti biljke da se jos mal razviju svega 10 dana i onda okreni rasvetu na 12-12 da bi video pol koja zenka bude nju vratimo u vegetaciju takozvano revegetiranje biljke a muskom izbacis vani,ili si ti imao drugi plan,da pustis da se biljke dobro razviju pa onda kliknes na 12-12 ali to ce ti biti kasno jer drzis 30 dana biljke u vegetaciji i plus jos min 14 dana dok pokazu pol im treba i desi se nedaj bolje sve muski i ti si izgubio vreme,razmisli sta ti je najbolje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
04.05.2019
14
0
1
39
slavol se koristi kroz citav grow,on ide svako drugo zalivanje a aminofleh se koristi takodje svako drugo zalivanje do kraja 2 nedelja cvata,ok za ph metar,nece biti kasno kad god ka kupis dobrodosao,ti ako hoces da ustanovis pol,pusti biljke da se jos mal razviju svega 10 dana i onda okreni rasvetu na 12-12 da bi video pol koja zenka bude nju vratimo u vegetaciju takozvano revegetiranje biljke a muskom izbacis vani,ili si ti imao drugi plan,da pustis da se biljke dobro razviju pa onda kliknes na 12-12 ali to ce ti biti kasno jer drzis 30 dana biljke u vegetaciji i plus jos min 14 dana dok pokazu pol im treba i desi se nedaj bolje sve muski i ti si izgubio vreme,razmisli sta ti je najbolje.
Bilo mi je u planu da ih pustim a ako može tako kao što kažeš onda ču to odradit.hvala na pomoći pa se javim ako opet negdje zaglavim
 
25.01.2020
69
43
18
38
to je takav strajn da ti kzem,to je cesta pojava da su pufasti cvetovi a ne tvrdi i nabijeni,slike ces mi poslati da vidim kako je odreagovala na taj magnezijum.

e ovo me vec brine,totalno je blokira uzimanje N odnosno dusik ili ti azot,ali skroz je u blokadi,ali sad i nesmemo mnogo dodavati N jel ulazi u period kad joj bas i nije potreban mnogo,tako da uradicemo sledece;prvo ces da mi izmeris koja ti je temp.na dnu boha to pod obavezno da mi ispratis a pogotovo dok spava bioza,jel hladnoca u dnu saksije odnosno korena zna da blokira uzimanje kiseonika pa ces mi to obavezno uraditi sto pre,znaci treba mi temp.na dnu boxa dok radi rasveta i temp.dok spava bioza na dnu takodje meris,tako da sobzirom da si je zalio pre tri dana ne verujem da joj je suv supstrat tako da u sledecem zalivanju ides 2,2l vode 14ml canna flores i ako imas PK 13-14 njega stavi malu dozu od 6ml svega bez boostera sad.

Temperaturu sam merio jos ranije dok je bilo hladnije. Nije nikad padala ispod 22 stepena sa ugasenim svetlima kada se meri na dnu pota. Sad je verovatno i malo toplije s obzirom da je i napolju toplije.

Ovo proslo alivanje je bilo drugo zalivanje za redom sa prehranom.

Mislis da idemo i trece za redom zalivanje sa prehranom?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
13.01.2020
97
59
18
Da se javim Bigi, tek je jutros zalivena biljka znaci posle skoro 7 dana od proslog zalivanja, 2.5l ciste vode, kasno se setih da si rekao slavol svako drugo zalivanje sto je sad trebalo da dam a nisam al dobro, runoff bio 2dl i to je popila nazad za nekih 10min. Danas je 6. dan od kad je na 12/12. E sad zanima me kad da radim lolipop, jedva cekam jer je zalivanje prava gnjavaza jako je niska i od ovih donjih listova ne mogu zalijem ko covek haha
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
983
3.782
163
42
Mogu li onda da ostavim 2/3 vrha na zutoj,da skinem stare pistile,ne sve naravno ,ili da vrh ne diram mnogo,samo da mu obezbedim protok vazduha i svetla? Postoji li neko "pravilo" kad se radi lolly u odnosu na zalivanje.
Secas li se kad sam presadjivao u crvenu,pitao dam te dal je dobro jer sam prvu granu malo zakopao? Imam utisak da je ta grana slabasna,bleda je i tanka,mlohava. Dal je moguce da je ona pustila koren? Nju cu da uklonim. Nemam sad slike,kasnije cu da slikam kad im svane.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. E sad zanima me kad da radim lolipop, jedva cekam jer je zalivanje prava gnjavaza jako je niska i od ovih donjih listova ne mogu zalijem ko covek haha
znam ja to,guzva dole bude listova koliko hoces,pa najbolje je uraditi loli tamo negde izmedju 10 i 14 dana od kad promenis rezim rasvete,slavol mozes u sledecem zalivanju da das slobodno,vodu onda necemo povecavati za sada,a za prehranu u nahnadnom zalivanju cemo se dogovoriti u zavisnosti sta kaze bioza.
Dal je moguce da je ona pustila koren? Nju cu da uklonim.
pa verovatno jeste pustila koren ako si je zatrpao,ali bez obzira ako je jadna rezije jer vuce samo bespotrebnu energiju za druge vrahove koji su zdravi i dobri.
,ili da vrh ne diram mnogo,samo da mu obezbedim protok vazduha i svetla?
vrh ne diras uopste znaci a od dole sve listove koje smetaju i koji ne dobijaju svetla sve rezi,kao takodje i manje grane koje su ne razvijene i stoje u senci.
Postoji li neko "pravilo" kad se radi lolly u odnosu na zalivanje.
pa u principu ja uvek savetujem da se loli odradi 24h posle zalivanja kad voda udje u sistem i povuce odredjenje nutrijente iz supstrta a grane posle vode postanu elesticne i manja je verovatnoca od stresa.
 
21.03.2020
39
22
8
25
Bigi evo ja javljam da su uranile sjemenke upravo dobila ja mislila bit će neka domaćica a ono kush... U utorak idem u bauhaus kupit sve šta treba.. Reci za vanjski uzgoj i to jel mi treba taj ph metar ili ne treba..
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
taj ph metar ili ne treba..
ne treba ti,ali vidi dobru zemlju nadji i male saksije do 1l zapremnine,da ih prvo podignemo u saksijama malim dok ne ojacaju i onda da ih presadimo kad dodje vreme,dali ces direktno u zemlju ili neku vecu saksiju pa vani nema veze,nocne temp.su jos skakljive tako da ima vremena ,taman da ojacaju malo i onda moze napolje da ih sadis,koji kush tacno si dobila.
 
21.03.2020
39
22
8
25
ne treba ti,ali vidi dobru zemlju nadji i male saksije do 1l zapremnine,da ih prvo podignemo u saksijama malim dok ne ojacaju i onda da ih presadimo kad dodje vreme,dali ces direktno u zemlju ili neku vecu saksiju pa vani nema veze,nocne temp.su jos skakljive tako da ima vremena ,taman da ojacaju malo i onda moze napolje da ih sadis,koji kush tacno si dobila.
Super.. Compo sanu universal cu uzet jel za pocetak u redu 10L? A sto se tiče tegli jel ovo za početak u redu ili trebam veće neke? Jel bitan materijal https://www.bauhaus.hr/elho-green-basics-set-teglica-za-uzgoj-biljaka-o-7-5-cm-10-kom-crna.html
Kush običan rekao je samo kush da je to
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.