Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Mentore, treća je sedmica cvjetanja, jel mogu sad napravit defolijaciju?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Moze li pomoc,tu pitas ako imas problem neki oko uzgoja a vidim da si postovao kod Barbarose tako da nema potrebe za dva mentora a ja izmedju ostalog ne primam nove clanove do pre 15 juna,pozz
ovde pitaj.
Bigi sta mislis da supertopujem Sensi Amnesia auto?Dali mi neki predlog pa da te pitam .
moze da probas,produzice ti se vegetacija,inace ja nisam pristalica topiranja autosa uopste,samo hard-cor lst i da vidis kako na raste velika biljka.
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
treća je sedmica cvjetanja, jel mogu sad napravit defolijaciju?
cekaj brate jesi ti uradio lolipo kako smo se dogovorili,ja se nesacam da smo mi ikad pricali o defolizaciji pogotovo sad dok ti biljka baca bananice,o lolipopu smo pricali jos si ti poslao on dve crvene linije da ti ja kezem ispod koje da rezes,defolizacija je nesto drugo i ona se radi na kraju 5 nedelje koju ja ne preporucujem.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Bigi trenutni razmak je oko 35 osim vrha zute,on je na 40, mogu spustiti jos 10. Verujem da necu vise spustati,osim nozda jednom,za 5cm. Zanima me dal ja u buduce mogu da radim slabiji LST? Manje da ih preplicem? A autose bi mogao sa vrlo blagim treningom? Onaj susac kupuje ko bas mora,kad poplavi stan ,ovo je jedino resenje. Mozda ima polovno da se nadje,kupovali su to ljudi kad su bile poplave,mozda je nekom frka sad za paree? Evo jutros,dva sata pred gasenje svetla,40% , spavam tu,a temp 26. Posle 30 minuta,25% i 26°C.
Bigi cuo sam za kvasac da je dobar za biljke,ima P ,Ca... i ima gljuvice koje su dobre za nas,jel to istina ili su kolicine zanemarljive? Mozda valja za aut?
 

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Oj Bigi,šareni ormar je zavrsio i Durbanci su naglavačke 52780A53-1AE7-4CAD-9E10-D837A44D1B51.jpeg
Mozemo krenuti dalje,2x purple queen i poklon menka na 60cm od lampe. Setup isti kao i prethodni uzgoji(400w hps),zemlja Biobizz full mix i gnojivo je dvije fotke ispod. 550D22D5-4124-4365-BD96-507F3B778B3D.jpeg
4.tj. imaju,davao sam root do sada,nista vise.
Skroz desna uvija lisce na nacin kako sam vidio kod jedne biljke iz prošlih uzgoja(kao da se prelama od sredine lista prema kraju) koju nisam uspio spasiti jer je pocela žutjeti i otisla kvragu. Nadam se da nece i ova tako zavrsiti. Klopu sam zgotovio,eto pa mixaj
3C5E6FE1-6E6F-46D5-B1A3-FC83B8341C53.jpeg
Sve sto je na fotki je na raspolaganju,pa kad nades vremena javi kako da krenemo.Moze po 3 klope pa ako bude potreba se javim između ili kako tebi najbolje odgovara.
Hvala i pozdrav svima:banana_rasta:
 
12.10.2015
161
174
43
koji je to spektar tacno dali znas,moguce da je do svetla da znas nema pentraciju.
Ma tip koji mi je prodao lampu, "kao" predamnom ju je otvorio i pokazao, tako da mislim da je bila koristena i to nezanam koliko. lampa je za grow i to bi trebalo raditi jedino ako nije pri kraju svog vijeka. U stvari uopce neznam kako cu znati da je lampa gotova, da je odradila svoje sate? Znas li ti?
 

Prilozi

  • IMG_2286D.JPG
    IMG_2286D.JPG
    312,9 KB · Pregleda: 16

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Pozz bigi, sinoč sam zalio biljoze. Quickove samo s vodom, jacka voda +micro+grow.
Od danas prebačeno na 12/12 pa da krenemo s jackom....
Pošto quicke#2 kasni za #1 zbog topiranja kojeg sam mu uradio dok je bio mali ostavi sam ga u boxu sa jackom pa ne želim otvarat i slikavat sada.
Quicke #2 sam izvadio jutros van boxa, ali pošto je ružno vrijeme stavio sam ga pod neki kineski led fulspectrum panel u drugoj sobi, a ne vanka do večeras kada če se pridružiti ostalima u boxu.

Kako preporučaš dalje s prehranom?

LP :)

Evo slika quicka #1
IMG_5606.jpg
IMG_5605.jpg

IMG_5604.jpg

IMG_5603.jpg
 
25.09.2017
62
56
18
31
Pozdrav Big, danas prebacujem na rezim 12/12 ujedno i zalivam sa vodom .(reko si na sl.zalivanju da promjenim rezim).
Sto se tice biljki oporavile su se cak i napredovale, svaku biljku sam zalio sa 1.2L vode u dnu je izaslo malo vode.Dole su slike od neki dan i sad.
 

Prilozi

  • IMG_20200506_184736.jpg
    IMG_20200506_184736.jpg
    502,5 KB · Pregleda: 10
  • IMG_20200506_184702.jpg
    IMG_20200506_184702.jpg
    305,4 KB · Pregleda: 10
15.04.2020
68
37
18
29
@bigeskalibur Yo bigi, evo imam problemcic pojavile su mi se zute mrlje na biljci iskreno mislim da je do zemlje, ph je 7/7.5, svicu san koristija samo jedan dan nakon toga su se pojavile mrlje, zaliva san ih jednom dnevno ujutro ali malo samo, tu i tamo bi priskocija dan, ugl zaliva bi ih kad bi vidija sa je zemlja dosta suha, listovi su dosta oslabili i pali, evo par slika IMG-20200506-WA0007.jpg IMG-20200506-WA0008.jpg
 
13.01.2020
97
59
18
Bigi juce je zalivena kako si rekao 3l vode i 6ml bloom, runoffa bilo malo vise od 1dl uglavnom popila za manje od pola sata. Nego da te pitam da probam da nabavim melasu, nesto citao pa vidim da nije losa stvar uopste. A sto se vlage tice izbacii sam apsorber u spavacu sobu, box je na istom mestu ali je sad dobra vlaga kako je lepo vreme napolju
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
buduce mogu da radim slabiji LST
mozes da naravno,samo od lst ti zavisi koliko ces imati novih potencijonalnih grana,mozes i bez lst da odradis grow u svakom slucaju,to je jedna vrsta treninga samo da bi u sto kracem roku sto bolje razvio biljku izmedjuo stalog.
Bigi cuo sam za kvasac da je dobar za biljke,ima P ,Ca... i ima gljuvice koje su dobre za nas,
ne znam zaista,znam da ima neke benefite u ljudckoj ishrani ali kako deluje za biljku stvarno nemam pojima,eto probaj pa nam javi:)
Kako cemo za sledece zalivanje, ako sve bude kako treba trebalo bi da je zalijem u subotu?
odlicno si uradi,sad ce tu krenuti dve ili 4 nove grane,uglavno odlicno pogodio si.
sto se tice prehrane za subotu kazes jel tako ides 2,5l vode+8ml roota+6ml tnt i onda kad ovo das u ponedeljak mi saljes sliku cele biljke da vidim koliko ima mesta u box da eventualno vidimo kad cemo planirati da je presaltamo na 12-12.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Oj Bigi,šareni ormar je zavrsio i Durbanci su naglavačke
odlicno cestitam na zavrsetku i radujem se novoj avanturi.
4.tj. imaju,davao sam root do sada,nista vise.
Skroz desna uvija lisce na nacin kako sam vidio kod jedne biljke iz prošlih uzgoja(kao da se prelama od sredine lista prema kraju) koju nisam uspio spasiti jer je pocela žutjeti i otisla kvragu. Nadam se da nece i ova tako zavrsiti. Klopu sam zgotovio,eto pa mixaj
brate opasan arsenal prehrane imas,malo ti zavidim bas,slusaj odmah pocni sa lst treningom idi svako zalivanje root i planiraj da ih topiramo tamo sledeci vikend da znas da planiras,sa koliko vode ih zalivas i dali su ti ovo finisni potovi ili ih presadjujemo,kad topiras onda rokamo piranu:),ne bih ti pisao odmah po vise zalivanja dok malo ne udjemo u stos zato cemo se cuti redje do topiranja prvog i posle moze po dva tri zalivanja unapred kad uhvatimo ritam,kod tebe nema beda ti si sad stari lav growa.
U stvari uopce neznam kako cu znati da je lampa gotova, da je odradila svoje sate? Znas li ti?
ne znam kako da je proverimo nema pojima,aj za pocetak spusti ti nju na 10cm od vrhova biljke pa da vidimo,clf moze blize da ide slobodno,da vidimo dali cemo dobiti na boji malo biljkama.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Kako preporučaš dalje s prehranom?
malo imaju jaku boju,tako da ne smemo rizikovati da useremo motku sad a bas su lepo krenuli ovi autosi,slozices se,pa da se ne zbunis-nema veze sto smo im zadnji put davali vodu,znaci biljke uvek pratis to je bitno pa u skladu sa tim idemo sledece:
Qucke:
1.zalivanje 3,5l vode sa regilisanim ph
2.zalivanje 3,5l vode+5ml growa+4ml rhino i ovde krecemo sa bigbudom neka rokas 5ml,namerno sam ti dao manje doze neko od zadneg puta prehrane da te ne buni to.
Jack:
1.zalivanje 3,5l vode sa regulisanim ph
2.zalivanje 3,5l vode+3ml micro+5ml growa+2ml rhino
Bigi moro sam.Supertopo sam sve 3.
sta se mora nije tesko:),sve super,radujem se rezultatima,sve pet prijatelju.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sto se tice biljki oporavile su se cak i napredovale,
jesi mislio da je moglo drukcije da bude,samo se drzi uputa i ne brini nista frend,budi redovan na nastavi i da videces napredak uskoro,citaj moj kutak kad imas vremena redom svasta nesto tu ima ispisano,takodje na forumu imas svasta ,edukacija ti je osnovno i pola posla.
vodu sad povecavamo na 1,7l,jesi nabavio plantelu cvet ili neko drugu prahranu za cvetanje,bakterije takodje jesi nabavljo,odlicne su zivnule su do jaja,milo mi je bas,javljaj se redovno i nabavljas sta sam ti rekao sve,jos prosli put sam te napomenu da ona plantela univerzal nece raditi posao,a trebali bi jednu blagu dozicu kolope da ih roknemo za 7-10 dana da im damo gasa malo.
evo imam problemcic pojavile su mi se zute mrlje na biljci iskreno mislim da je do zemlje, ph je 7/7.5, svicu san koristija samo jedan dan nakon toga su se pojavile mrlje, zaliva san ih jednom dnevno ujutro ali malo samo, tu i tamo bi priskocija dan, ugl zaliva bi ih kad bi vidija sa je zemlja dosta suha, listovi su dosta oslabili i pali, evo par slika
ili brate do zemlje ili do visokog ph,aj probaj prvo da snizis ph vode na 6,2 i da zalijes jednom sa o,5l vode,znaci one dok su male ne piju mnogo vode da znas,to precesto zalivanje zna da bude kobno,ja sam masu puta to pricao i pisao o tome ovde,ali eto da i tebe napomenem,ja bi pre rekao da ti je los ph vode da znas,koje onu bese zemlju si koristio,gde me napomeni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.