Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
svoje je sladje,vredi cekati,malo se i ocistis i sve,posle ti lepse legne gandjica
Nema do svojeg, nikako. Probao sam u 2 ili 3 navrata ulicarku sto bi me kolege pocastili i svaki put nebi ni osetio. Sad bi sigurno i to opalilo ali neka stekao sam strpljenje s proslim growovima. Jedino cu ovog svog albanca nazicat par menki jer mi je zelja tu ulicarku nabit u box, da vidim sto sam ja to pusio ali iz prve ruke. (On mi je uvjek nabavljao, i uvjek je ista bila)
Autos koji jos nije ni posađen je za maximalno 3 meseca u tegli. Trebam se ocistit kako se spada jednom u godini barem.
Ljepse ce sjest, a i terapija ce bolje radit dok organizam nece bit zasicen toliko. Dobro sad nam je vec pala tolerancija, ali recimo prije mesec dana ni onaj tvoj recept za biomix nebi bio dovoljno jak, ali sad cu radit 2 bio mixa, jedan slabiji za pocetak i drugi po tvojem receptu.

Evo slika za skolski LST ;)
20200217_224619.jpg
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
Redovni update, moj mentore... zalivanje tek sutra ali da se na vreme javim. Nećemo povećati, ostajemo na 5 litara, to popije za 7,8 dana. Evo slika od jutros, kraj 3.nedelje cvetanja, da li počinjemo sa p+ i boosterom?
IMG_20200510_075743.jpg IMG_20200510_075755.jpg IMG_20200510_075806.jpg
Edit: @bigeskalibur
Pročitao sam odgovor samo mi potvrdi da joj damo full doze svega, nisi napisao mada bi ja tako. Još nešto, od cele palete hesi jedino boost nije imao zaštitnu ALU foliju prilikom otvaranja dok su sve druge boce to imale. Treba li da sumnjam da je možda razredjeno, kako je kod tebe bilo ili kod ostalih, slobodno napišite.
 
Poslednja izmena:

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
e to je to,koje ono pitao juce bas za trening lst a da kolega
bubinho
pogledaj kako treba da savijes biljku kao primer kod kolege Fat0ne.
skuzio, hvala. zbog njega sam i i sao na ovaj e27 panel. :D glavni krivac.

nego pot u kojem je ww ima 6,7 litara, hocemo to presadjivati? e i svjetlo je 20/4. jel to ok?
 
Poslednja izmena:
12.10.2015
161
174
43
Jutro Bigi,
evo kompletiram narudzbu za uzeti neke stvari za grow, e sada gledam ph minus, da uzemem pola litre te tekucine za spustanje ph? jel plagrom ok?
Imas jos neku ideju sta ce jos trebati?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Da ti jos malo zasecerim i ustedim. Ubuduce oko svjetla slobodno se obrati. Ovaj seller je provjeren i oprema koju prodaje je provjerena iz prve ruke. Tako da ako ces u buducnosti mjenjat ili pojacavat evo linkovi sa ledicama.
Ovdje imas ledice 10komada + driver za njih. Pise 3w ali stvarne snage su 2.24w (racuna se prema omovom zakonu). tih 10 komada ti je 24w. Lece mozes ali nisu obavezne bez njih treba panel ici zeru blize biljci. Sa njima panel ima penetraciju toliku da se razvijaju i one grane u "hladu". Biljka u vegetaciji raste mrvicu sporije nego ispod e27 panela ali zato raste cjela ne samo onaj dio koji je izlozen direktno svijetlu. Vidit ces kod mene kako ce ici to. (a imas i 2 moja zavsena dnevnika s takvim panelom.). Isti taj seller ima i cobove koje je kolega koji je nazalost banan testrirao i rekao da rade posao dobro ali nisu toliko isplativi kao ove ledice. Sve salje odmah nema cekanja na obradu naruđbe.
Vidi ovdje: LEDICE
Znaci ako uzmes 10 ovakvih setova imas 100 ledica sa 10 drivera imas 224w panel, ali pravih wata. Strucan jesi i problem sve to spojit tebi bi bila djecja igra ;)
Ovo su ti lece: LECE
Gledas ove od 90° sa utorima za sarafe. za nekih 60$ imas panel bolji nego oni po 100+$, sve sto trebas je aluminij na koji ces ljepit te diode. Za tvoju velicinu boxa ne trebas vise od 60 komada. Kvaliteta je vrlo dobra evo kod mene se pasivno hlade 4. grow vec. Rikne tu i tamo koja, zanemarivo stvarno.
 
13.01.2020
97
59
18
ma taj Hesi je mama,jako zahvalna paleta prehrana i tako jednostvana za koriscenje.,napisaces mi ovo sad:na koliko ti je lampa udaljena od vrhova,mozda da probamo za 5cm da spustimo da damo jos koji lumen vise,obavezno javi kad dodje hesi.

onda u sledecem zalivanju povecavamo vodu na 3,5l a za prehranu se dogovaramo kad budem video slike,sto se tice melase ona je ok,ali nejde cesto,onda bi ti ja preporucio ako ces davati secere biljci i pogurati je sa ugljenim hidrati onda to uradi na pravi nacin i nabavi carboload od AN,e to je prava stavra,a malo pakovanje od 250ml nesto oko 8-10e nisam siguran a imas tri grova,stim da snjim kreces od 4 nedelje cvata traja ce ti dugo,moze sa njim ici od pocetka cvetanja ali da bi ekonomisao malo a i ja sam primetio da nema neke potreba za dodatnom energijom i secerima pre 4 nedelje cvata,moze i melasa ali onda tu ide druga prica,nju das svega 3-4 puta za ceo cvata a nije bog zna sta iskoristiva u supstratu kao sto ide prica,zato je carboload prava stvar.
Onda ne bih sad petljao nista sa melasom a trenutno ne mogu vise da izdvojim love za taj AN, mozda jedino tamo pred kraj growa ako ista znaci. E ovako sutra zalivanje, povecavamo vodu na 3,5l, sad dajemo p+, rekao si 7ml al povecana je voda pa ne znam da l to ostaje isto. Uglavnom slike cu postaviti veceras kad svetlo upalim pa ces mi reci tacno. Nego ja planiram jos 1 grow mozda max 2 sa ovim cfl pa da predjem na led ili hps i sad je tu dilema sta odabrati a znam da ti radis sa 250w hps i ja ne bih nista vise od toga pa me interesuje jel bih mogao leti box da ihladim sa onom 125tt turbinom?
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
Bigi da dodam da su Sensi Amnesia dobile po 2l vode kao sto ri rekao da zalijem samo krajeve pota.Pre toga jedno 2 dana sam im dao po pola litre sa ROOT!T first feed ph 6.5.Zalivanje je bilo juce.Malo su se uvili listovi zbog verovatno toga sto sam im dao malo vise vode.Ali nista strasno listovi izgledaju zdravo.Malo sad dizen temp da se brze osusi zemlja. 20200510_115057.jpg 20200510_115059.jpg 20200510_115103.jpg
20200510_115126.jpg
I ubacio sam ovlazivac da im nesmeta puno temp. 20200510_115050.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
e sada gledam ph minus, da uzemem pola litre te tekucine za spustanje ph? jel plagrom ok?
uzmi ph minus,treba ga imati pri ruci,plagrom je odlicna paleta prehrane,top topova.
planirao sam u veci pot ionako
ok onda.
mozda jedino tamo pred kraj growa ako ista znaci.
bolji rezultat ima kad se daje od pocetka cvetanja pa do kraj,ovako par zalivanjea pred kraj tu i tamo moze nesto da uradi,ali odlican preparat inace da ti kazem,bas se vidi po biljkama kako su energicne.
povecavamo vodu na 3,5l, sad dajemo p+, rekao si 7ml al povecana je voda pa ne znam da l to ostaje isto.
ostaje isto znaci,3,5l vode i p+,treba samo da ispratis koliko ti iscuri u tanjiric od tih 3,5l.
radis sa 250w hps i ja ne bih nista vise od toga pa me interesuje jel bih mogao leti box da ihladim sa onom 125tt turbinom?
mozes naravno da oladis bez problema,meni hladi 250w hyd dva obicna venta 10x10 220v a boks mi je 45x50x130,stim da za simulaciju vetra imam tri komada unutar boxa iste velicine i jacine znaci 10x10 220v,moze da 250w ne greje bas toliko da se razumemo,bude neki put vece temperatura ali to ne pravi problem,zato stavis rasvetu da ti radi preko noci a u najtoplijem delu dana tamo oko 12h do 18 bude iskljuceno svetlo a kad prebacim na 12-12 onda mi radi rasveta od 21h do 9h i nema beda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7 and bubinho

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Malo su se uvili listovi zbog verovatno toga sto sam im dao malo vise vode.Ali nista strasno listovi izgledaju zdravo.Malo sad dizen temp da se brze osusi zemlja.
pa ne bi trebao od vece kolicini vode da se tako uvijaju,pazi da ti neki unutarnji vent ne gura topao zrak na njih i da ti nije panel preblizu,iskuliraj sad ti sa sledecim zalivanjem idi cistu vodu samo sa regulisanjim ph,pa da vidimo,jbg mnogo toga rokas ti ja ne mogu da te ispratim sta kad dajes,osim sto sigurno ti mogu reci da dok su male ne treba njima mnogo toga sta,osim roota i vode sve ostalo imaju u supstratu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: The Krle

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Pozz bigi, obavio sam zaljevanja po uputama kako si mi dao... i dalje zaljevanje svako dva dana... pot bude lagan ko perce tako da ne misliš da brzam sa zaljevanjem...

Na quick-u #1 su se pojavile neke fleke na listovima, dali je to cal? Kako sam jučer zaljevao ja sam na svoju ruku uz ono što si bio napisao stavio i 5ml cal-mag, sorry bio sam u žurbi i nisam imao vremena pričekati za savjet::poguzi::
Quicke#1 je ušao u 53+- dan, po RQS kažu 8-9 tjedana od sjemena, znam da to nije tako, ali ovako okvirno koliko još gledamo tjedana s #1? Moja lajčka prognoza minimalno još 3 tjedan... Ovaj glavni top mu se baš lijepo puni :D i baš ima intezivan miris na borovinu.

Slika vrijedi tisuću riječi tako da evo biljčica:

Jack (trenutno spava pa zato listovi mohavi)
IMG_5626.jpg
IMG_5625.jpg

Quick#1
IMG_5627.jpg
IMG_5628.jpg
IMG_5630.jpg

Quick#2
IMG_5631.jpg
IMG_5632.jpg
IMG_5633.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac and tom7
13.01.2020
97
59
18
Tako sam i mislio pa necu onda sad to kupovati, neka saceka. Super ako je tako meni je samo to strah od vrucine a nekako me vise hps vuce nego led pravo da ti kazem, vec cu ja polako onda da planiram box, kontam da bude 60x60, to je neka ideala za 250w? Mozda bih mogao taman cvetanje sledeceg growa da odradim sa tim ako bude nekih para haha. Planiram i sl grow sa tobom da odradim da znas ako ne bude guzve i onda te ne bih vise cimao mora se nesto i svojom rukom da kazem uraditi haha
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
Vent je udaljen i skoro na pola visine satora.Udara u led tako da ne duva ispod leda.Ma nije opasno samo da se javim buraz.Sad bez zalivanja jedno 7 dana to je to.:banana123:

20200510_122003.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pot bude lagan ko perce tako da ne misliš da brzam sa zaljevanjem...
ok onda,sledeceg vikenda onda planiraj da za jos pola litre povecamo vodu,sad neka ovako jos.
dali je to cal? Kako sam jučer zaljevao ja sam na svoju ruku uz ono što si bio napisao stavio i 5ml cal-mag,
da jeste,ako si,i u sledecem zalivanju daj opet ali daj 7ml sobodno.
prognoza minimalno još 3 tjedan..
da minimum jos se bud nije zatvorio ima da pegla dobro jos.
ack (trenutno spava pa zato listovi mohavi)
odlican je,kad ga osissamo bice jos bolji.
ovaj kasni bas dobro,jel on uopste procvetao,ne mogu dobro da vidim pistile na njemu.
kontam da bude 60x60, to je neka ideala za 250w?
to je idealno ono bas,i mozes da ohladis kako treba a i da razvijes biljku bez problema pa cak i dve mozes da stavis u tim gabaritima boxa.
Planiram i sl grow sa tobom da odradim da znas ako ne bude guzve
vazi nije problem,najavio si mi pa sad ja znam ,necu primati nove clanove uskoro sigurno dok se malo ne rascisti guzva,ovako kad neko kao ti zakaze unapred onda je to ok ja mogu da se planiram,sve cool.
Sad bez zalivanja jedno 7 dana to je
jeste onda voda odnosno vlaga koja isparava iz supstrata,ali nemoj prinudno onda pojacavati da ti se supsrtat susi to vidis ubrzava isparenje i onda listovi odreaguju a 2l vode to nije nesto puno za ovaj stadijum i sigurno ce im biti dosta za 6-7 dana,tako da ne beri brigu sad samo prati proces da se sve odvija po planu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: The Krle

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
A kako ja vidim ima par bijelih dlačica. Usporen je od topiranja što sam mu bio učinio.. jbg bio je za pokuse :)

Q#1 Super, neka se samo on puni, nije mi preša :D

Ništa eto kada uhvatiš onda vremena sam plan što čemo dalje s zaljevanjem.
Uživaj u nedjelji, pozz :rasta:
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ništa eto kada uhvatiš onda vremena sam plan što čemo dalje s zaljevanjem.
ma evo odmah ti pisem,analizirao sam slike malo pa cemo ovako na dalje:
Qucke:
1.zalivanje cista voda sa regulisanim ph 6,5
2.zalivanje e ovde povecavamo vodu na 4l+ 6ml growa+4ml rhino+5ml big buda,stim da ovom drugom autosu sto kasni od topiranje njemu nemoj sad davat big bud jer jos nije formirao cvetove,i ovaj obavezno svim biljka sad daj po 7ml cal maga.

Jack:
1.zalivanje 3,5l vode sa regulisanim ph
2.zalivanje 4l l vode+4ml micro+6ml growa+2ml rhino +7ml cal maga
cal mag ides preventivno da da znas samo,on nejde svako zalivanje,sad cemo dati jacu dozu da bi se osigurali a posle ides svako trece zalivanje po 7-8ml eto videcemo od situacije.,i tu bi onda posle ovog trebali dogovarati da osisamo jacka odnosno da uradimo lolipop.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.