Mentor FatOne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Neka musica, koliko je ovo zumirano?
Probaj objesiti onu traku za muhe, zuta ljepljiva ima ih jeftino u svakoj trgovini gotovo.

@Koprivko Uh, uh ja bi uzeo ove nove i ondah presadio, u finalne potove. Tako da imas sve ujednace velicine. Odmah nakon presadnje krenut s LST, pa dok se malo razviju grane razvuci ih opet i topirat koji put.
Sad dok se zemlja osusi, odmah presadi tih novih 6 u finalne potove, posadi ih malo u stranu i nekom zicom lagano vijes u kontra stranu pota. rekao si da su potovi 18L tako da svakoj daj 1.5L vode sa punom dozom Root, power zyme i super vit.
Stariji klonovi su trebali davno bit presađeni u vece potove, ovako su neki preveliki vec i imali bi puno vise prednosti i vjerovatno sami uzeli vise od pola boxa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
@Koprivko Tako bi ja postupio, ove su suvise velike za taj mali pot, i pate se vec dosta. Bolje uzet malo manje a zdrave.

@noviLIK840 Pretrazi po forumu o Fungus Gnats () pljesnjiva musica. I napravi koju klopku, one zute trake dosta znace ako vec imas puno letaca.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko
04.11.2021
121
197
43
Pozdrav mentore. Biljka se uspjesno oporavila. I izgledala je sretno. Danas doso s posla i imam sta vidit. Lisce objeseno. Posto je 4 dan od kako nisam zaljevo. Zalio sam je prije 4h veliku sa 3l vode i 20ml VRT, a malu sa 1,5l vode i 10ml VRT. Nisam povisio od proslog puta. Jel i kad zaljevam sa ovom kolicinom jako puno vode izcuri iz fabric potova. Imam osjecaj da curi sa strane pota a ne iz zemlje. Zemlja slabo upija iako lagano zalijevam. Otisao nesto obavit i sad dosao doma. Izgleda jos gore.U mraku je trenutno.
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Ako je zedna normalno je da se objesi, nakon obilnog zaljevanja jos vise i na to mrak znaci spava mora visit.
Kad se pali svijetlo? Slikaj 1h nakon paljenja svijetla pa da vidimo.
Ovo sto curi sastrane, rijesis tako da zalijes sa nekih 3 deci po cijeloj povrsini i pricekas koju minutu pa nastavis s ostatkom. Desava se jer se povrsina osusi jace, pa voda samo proleti kroz nju i na rubove van.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
04.11.2021
121
197
43
Ispricavam se sto nisam odgovorio. Zaspo sam.. Bila je zedna. Super je sada. Malu sam prije koji dan LST-o i super se prilagodava. Slike cu danas objavit u dnevnik
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
presađeno i zalijano po tvojim uputama.. sutra ću odraditi lst pa ću ti ih uslikati. zanima me što sa rasvjetom? trenutno je na 30% i na cca 50cm razmaka.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
@SlusamCitamUcim Osobno ne volim kombinacije raznih proizvođaca jer rijetko zavrse dobro. Bolje ostavi lovu sastrane pa sljedeci put uzmi cjeli set jer cini mi se da bas T.A ima tro-komponentki set.
Zarulje mozes dodat te 4 2700k kako si i zamislio.


@Koprivko Moze, vidjet cemo sto i kako cemo dalje. ali vjerujem da ce brzo one krenuti, i prve bi bolje prosle samo da sam ih vidio na vrijeme. ALi nema veze svih 12 bi ti bio problem za prvi grow, i ovih 6 je prilicno izazovno za pocetnika.
Panel neka bude tako kako jest za sada. sljedeci tjedan cemo na 50% isti razmak, samo nek se malo udomace sada.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Dobro je ali uvjek gledaj da razvlacis prema najudaljenijem kutu. Ovako nesto
LST 1.png
I dok malo porastu nadopunit potove, ne govorimo bezveze da se potovi pune do vrha.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
znaci u biti nije dobro.. fuk
prekratke su da ih savijam na drugi kraj pota, al to zbog toga kaj ih nisam napunio do vrha..
onda ih mogu dopuniti do prvih grančica ili je to previsoko? tolko zemlje mi je baš ostalo i mislio sam da ne otvaram novu vreću za tih par cm.. jbg sad, sori
btw, ovu prihranu dodajem svako zalijevanje ili? i nastavljam sa 1,5l vode?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Dobro je, nije to neki problem. Razvuci ces kanije malo drugacije i sve pet. Neka ih tjedan dana ovako, pa dok se adaptiraju nadodas malo zemlje koliko ce moci. A vrecu uvjek mozes zatvoriti nazad, nekom trakom i kao da nije otvorena.
Prihranu odnosno stimulatori koje sada dajes mozes ici svako zaljevanje ali s pola doze svega. root 2.5ml/l, zyme 1ml/l. super vit kap na svakih 4L je ok, slobodno s 2L ides ovo zaljevanje, tako nekih 2-3 zaljevanja pa dignemo opet vodu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko and Bizzzo

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Lako za smjer, okretat ce potove kako ce trebat da ispuni prostor. Vise sam mislio na to da razvlaci biljku prema najdaljem kraju pota, tako da ima vise prostora za LST kasnije.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pa ok. Skužio sam. Nego sad kako stoje, ako iz zarotira dobiti ce ovo sto si mu gore nacrtao :)


lst-1-png.429840
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
mislio sam da ih sad vežem ovako kako jesam, pa onda sljedeći put na drugi kraj, da idu u krug po potu.. ili ih vežem samo ovaj jedan put?
btw. za kolko dana opet ide zalijevanje? zadnje sam u petak
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Malo smo te zbunili, zanemari. To smo mi vise pricali oko popunjavanja prostora, da mozes samo krenut pot i dobiti dobiti odgovarajuci smjer krosnje. Ali svakako ces ih i pomicati i okretat kroz grow da ispunimo prostor najbolje sto mozemo.
Mozes ih sljedeci put privezat za drugi kut dok se izduze malo. Izbusi si rupe po potu da mozes vezivat zice, plasticni potovi su najbolji po tom pitanju. (Vidi kod mene na ovom zelenom potu kako je izbusen da imam kuda zice vezat.)
20200902_150820-jpg.360975

Zaljevanje svakih 4 dana osprilike. Provjeravas podizanjem pota, ako je lagan vrijeme je za zaljevanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.