Mentor Stipe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
...znaci nije bitno jel na krovu ili dijagonala ili sastrane....a taj mufer treba normalno kupit? Jer vise nemogu nista jer sam presusio,uzeo i onu pro 3.8kg ....
Jel se moze to nekako napravit?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Ja ne znam sto me pitas? Kompliciras previse
Ako ti je bucno, kupi turbinu. Ako ti je i dalje bucno, kupi taj muffler. Nije obavezno i vecina nas ga nema.
Ja ti ne mogu rec kako ces nesto koristit. Neke stvari ovise samo o tebi.
 

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
Ne kompliciram nego citam da ljudi rade razne prigusivace pa pitam dal stvarno tako buci i dal se da nesto hand made uradit,jer trazim pa ne pise?
A kad dode cu vidjet a onda cu rjesavat peoblem buke..jbg kad sam takav sve bi htio imat spremno ako se desi da bas tako urla....
Sorry....
 

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
Jutro Stipe...
Pa stize naj koji si mi ti preporucio bb125 turbo indust. I original carbon filter 100/400 max 480m3/h
Da vjerujem u to da puno ovisi o ljudima...meni osobno mogu avioni prelijetat za dobre curke,ali nisam sam zato sam naporan i htio bi se cim vise informirat kako smanjit buku ako i je takva...zato me razumi frend
Hvala na strpljenju
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Ej
Kao sto rekoh, ja spavam pored boxa i imam istu tu turbinu. Naviknes se nakon 2 noci i poslije ti fali taj zvuk :)
Prvo sve pospajaj pa vidi....lako narucis ili napravis prigusivac ako ce biti pre bucno.
 

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
Tako ce bit Stipe....
Sad cekam pa ludi su traze da se plati u napred i cak dostava i sad cu neznam do kad cekat...
A kada sve zatvorim unutra mi poraste vlaga do 80 jbt...nikad mi ni bilo tako,s time da zalijevam po potrebi znaci kad su suhe ko barut....
Vec sam mislio ubacit unutra rizu mozda spusti nesto vlage...inace po danu je ok 48-55%
 
05.07.2015
8
0
1
Poz stipe može mala pomoč, koje sjeme da naručim za unutarnji uzgoj pod lanpama a da je automatik tj da raste 100njak dana do branja. Hvala
 

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
Bok!
Stigla masina...superr nije glasna tisa od onog kupsonskog koji imam...
Samo nemrem vjerovat da ce to vuc preko filtera,sad samo da mi dode i on!
Stipe poslali mi onu flexi cijev alu i ima mi jako sitnih rupica,toga nebi smjelo bit jel tako?

Hvala na linkovima,super su...malo mi tesko posto sam na jbnm mobu...zato mi neke svari idu teze...al jos malo.....
 
Poslednja izmena:

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
Stavio sam na 2gu vuce on al nekako mi se cini slabo...
Naci i tebi je cijev onako ima sitne rupice to ni potrgano ili propikano namjerno....
Pitan da ne zovem i ibm im sve po spisku!?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Ne znam kakve tocno rupe spominjes. al znam da ima rupice da negdje svijetlo probija....ali ne prolazi zrak.
evo ovo ja imam
ducting_alu_250mm_copy1.jpg
 

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
Da i moja je takva i ima sitne rupice sicusne pogledaj ak mos kroz svijetlo al unutra,nista potrgano,da bi uvalili ko da mora bit tako,al sam gledao u ducanu i ona nema niceg puna je naci nema takvih rupica...
Ma stavit cu je na ispuh a drugu cu kupit za pred filter....
I opce nije glasan ja neznam kako ljudi mogu srat to ni normalno...
Sad sutra podignem filter i spojim cim prije i akcija,uzeo i onu 3.8kg tako da ako ce se osjetit bilo sta od mirisa onda zaista nema smisla,nego ko ti na suho samo za zrak...
Znam da sam malo tezak al shvati,malo sam se zaletio sa growom,ipak morao pricekat,mislio proci ce.....
E da kada je do kraja razvuces onda se vide milion sicusnih rupica .. Mozda se nesmije tako razvuc... Ok stavit cu za vanka taj diio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
15.12.2015
4
2
3
45
Pozdrav Stipe novi sam na forumu, radin prvi Grow u malom Homegrow bocu (60x60x120). Koristim HPS 250w sa Cool tubom i samo extraktor Fan od 180m kubnih. Biljka je sad 50tak dana stara (amnesia Haze automat) i dobro napreduje al me sad brine temperatura i vlažnost u boxu. Naime box je smješten u zidnom ormaru i kad su vrata zatvorena (kad dolaze gosti il nisam doma a neko moze doc) temperatura se zna popet i do 34 stupnja pa ne znan dali je to veliki bed za biljku. Isto tako iman problema sa regulacijom vlažnosti. Kad je svitlo upaljeno padne i do 23% a kad je izgrađeno penje šetnja 75%. Ne znan kako da tu vlažnost reguliran a nisan nesto korisno o njoj nasa na forumu. Proba san sa vlažnom krpom u boxu al nije nesto pomoglo.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Poz :)
34 je ipak malo previse. Pojacaj ispuh da spustis temp, a vlaga bi trebala malo porasti nakon sto padne temp.
Razmisljaj o temperaturi, ne toliko o vlazi. Morao bi podic vlagu u cijeloj prostoriji....bez ovlazivaca tesko. Probaj dodat jos jedan takav vent na ispuh.
 
15.12.2015
4
2
3
45
Hvala na odgovoru.
Temperaturu otvorenim vratima spustim na 28 i tako stoji a vlaga unutar boxa svejedno ne ide preko 30. Koje posljedice za biljku mogu bit zbog smanjene vlage?
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.