Micro grow za male pare (u izradi)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
Kućište sam skupio sa smetlišta, ventove možeš isto isčupati iz starih kućišta, adaptere možeš iskoristiti od starih punjača za mobitele, printere, eksterne harddiskove... žarulje sam na svu sreću imao al brijem da ti koštaju cca 50kn komad. filter me koštao valjda negdje 50kn. ljepilo, selotejp, kablovi cca 100 kn... gle, ako se potrudiš sve pronaći po kući ili po smetlištu možeš proć vrlo jeftino...a ako sve kupuješ, cjena raste dosta, a ako oćeš kvalitetniju lampu, silent ventove, dobre adaptere itd... računaj na cca 100eu sve skupa, možda i više
 

Jah

04.03.2008
33
0
0
53
Pa i nije skupo,a dobra je baza
Nego koliko će to narast? Kakva berba bude? Jel to bude slabije jer je nisko?
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
Bok!

eto mislim da je doslo vrjeme za update, dan 19. cvjetanja, biljka se osjeća dobro, ne pokazuje nikakve probleme (osim dva lista koja mi smetaju dok zatvaram box al ko ih j...) zaljevam svaka 3 dana sa cca 2 - 3,5 dcl odstajale vode, ovisno koliko je zemlja suha, gnojim sa compo guano gnojivo, pola propisane doze, h202 cca 3ml/1l, svakih 6 dana. scorganje ide po planu, biljka se lagano savija i bez većih problema internode lagano dobivaju svoj kvadratić. donji dio stabljike je skroz očvrsuo i lagano razvija koru ko pravo stablo... to mi baš fora izgleda, biljčica postaje sve čvršća i čvršća... evo i par slika:











lijep pozdrav svima.

:vb_kez:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
svaka cast na trudu i maloj microni krenulo...
koliko imas vrhova ????
samo guraj bice masnog heda..
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
Bok!

Upravo sam napravio redovni pregled biljke kao što prakticiram svaku večer i primjetio sam jednu čudnu stvar... Ustvari primjećujem ju već dugo vremena, naime mala Microna uopće ne smrdi... niti malo, po ničemu nema mirisa... Jel to normalno? To mi je jako čudno jer dok sam ubacivao novu lampu, biljčicu sam u mraku premjestio biljku u ormar (tada jos nije cvjetala). Nakon sat vremena je cjeli ormar smrdio po travi... Onako malo na zelenjavu je bacalo al idalje po travi... Probao sam večeras ugasiti ventove na 10 min. i opet se ništa ne osjeti... Jel moguće da biljka i miriši, samo ja ne osjetim jer nedam vremena mirisu da se intezivira, ili je nešto sa njom?


@Zoki: Ima 9 vrhova (ne računam neke manje)... neki su manji, jedan je ful velik (prvi)... za sada ide super... Usput jedno pitanje: Da li dok su cvjetovi mali ih stiscete ili uopće dodirujete? Koliko to utječe na cvjetove i pistile? Da li im to škodi?
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
sacekaj jos malo, kazes tek 19. dan... po slikama tek su poceli cvjetici. sacekaj jos da se to intenzivira pa ce pocet i smellat. no worriez.
glede stiskanja cvjetova ? nikad cuo. moja preporuka, bez upotrebe ikakve fizicke sile ! dodirivat mozes prilikom pregleda, mada opet, ne previse. Laganao primis prstima za stabljiku, savijes i pogledas. Pistile nemoj maltretirat 2 much.
Inace, pridruzujem se cestitkama na projektu koji fino napreduje!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
da kao sto kaze farmer nemoj da diras hedove mislim mozes da je diras ale nemoj da pritiskas..
meni se svida to sto radis ja nemam uslova za neki veliki box tj. cak ni za hps sijalicu pa planiram da napravim neto tako tj vec imam napravljeno pocecu da gajim u septembru.. sad trenutno gajim napolju..

nego ono za miris kad sam gajio preko zime naprimer uvek mi je miris bio jaci nocu nego preko dana tj kad su sijalice bile upaljene dok je bila mala nije se miris ni osetio al preko noci jeste a kad je bila veca bilka jako malo se osetilo dok su sijalice radilie ali zato preko noci smrdela je bilka ko djavo...
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
eto vidim prema pitanjima kolege laidbacka da je vrjeme za jedan update pa eto da krenem. dan 29. od cvjetanja, prije 4 dana je došlo do problema zbog a) kasnjenja sa zaljevanjem b) naglog toplinskog udara pa je temp u boxu dosla na 36 sa upaljenim lampama c) već pomalo premale tegle (?). Pa sam malu mikronu morao poštucati za nekoliko suhih listova, dobro zaliti i zagnojiti i pošpricati sa prskalicom da joj povratim život u vene... evo par slika:
















no oporavak je bio brz pa nam sada mikrona proživljava novu renesansu tako da sam opet sretan, miran i nasmješen čovjek, kakav bi i trebao biti... danas sam ju opet zalio, zagnojio malo, dodao nesto h2o2 i zasad is lookin good... evo par slika za kraj da vidite stanje, a ja vam idem spat jer se moram dić u 9... laka noć i pozdrav svima!!!














p.s. e zaboravih, onaj list koji je skroz žut je još uvjek takav, sutra ću slikat detaljnije da mi pomognete skužiti da li nesto ne stima s gnojenjem, ph-om ili je to od topline a i onu granu što skroz strši gore planiram lst-irat okolo da bude uvjek što bliže svjetlu da vrh bude što sočniji.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Dosta ti je izduzena ona grana - LST kako si i rekao na nju i onu manju lijevo
Samo, cini mi se dosta mrsava za 29. dan cvijetanja... Ko da joj fali svjetla. Koje cfl imas sad unutra? Koliko gnojis?
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Mršavo je jer su 3 štedne,a i tupeware je od 1,8L ako se ne varam. Donji vrhovi
su više od 10cm ispod žarulja,biljka raste već 45 dana (ugrubo) i sada treba paziti kako
i koliko je gnojiti da se nešto ne dogodi.

I ganjapeople pogotovo pripazi na temperature! Preporučio
bi da je prije nego se lampe ugase malo osvježiš.. 1dc samo da
gornji sloj zemlje dobije malo vlage.

:maryjane:
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
ma tegla je sto posto kriva, jer jednostavno ne raste biljka već nekoliko dana... prije bi ju svaka 5 dana morao malo šaltat po scrogu da ju namjestim, sad se ne miče sa mjesta :( a i jos ju je temp sokirala, nazalost nemogu utjecati na temp u boxu ukoliko su vani temp visoke, mogu samo malo povećati vlažnost u nadi da će biljka izdrzat, a i presadit cu ju u veću zdjelu, da sebi i biljci olaksam period koji dolazi... neznam, dal da se upustim u podizanje cjele biljke i scrog screena bliže lampama?
što se tiče špricanja, našpricam malo sve sa onom špricalicom, prije sam samo kamenčiće na vrhu zemlje, a sad otkad se šokirala i po biljci... nažalost napravio sam to neposredno nakon što su se lampe upalile ali nije pokazala da joj je to bio problem nasreću...
što se lampi tiče 3x23w phillips štedne, spektar nepoznat no po boji žarulje brijem da je 6500K jer su žućkaste nekako kad svjetle, no možda sam u krivu... gnojim sa compo gnojivom s guanom, 4+5+6 (+2), 2,5 ml, svakih 6 dana, (iznimno sinoć je prošlo samo 4 dana od prošlog gnojenja) i oko 1ml h2o2 svaka 3 dana, pomjesano sa 4dcl vode ali uvjek zalijem sa 2-3,5dcl vode, ne potrošim svih 4dcl.

ekipa hvala na brzim odgovorima, vidimo se kasnije...
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Za zemlju nisam siguran, ali mislim da je 1.8L dovoljno za micro grow. Svijetla, tj. lumena bi trebalo biti dosta, buduci da ti, sudeci po slikama, imas unutra Phillips 23w 2700K (zuckaste iliti warm white) 1450l. Sto znaci da na prostoru manjem od sq foot-a imas 4350 lumena, a koliko znam minimalno je 3000l po sq foot.

Sad, mozda je do onog šoka sto si pricao jer se u pocetku cvjetanja dobro razvijala, a mozda je i do samog strain-a.
Koliko vidim temp u boxu ti je 24-25 sto bi trebalo biti malo ispod optimalnog za micro grow.

Ne bi bilo lose da nabavis neki dobar strain za micro grow. ;)
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
za lampe se slažem, za zemlju neznam, dok se ne pojave neki problemi neću dirati, zasada se biljka ok oporavila i izgleda koliko toliko ok, ma ionako tek učim, a za plugu-dvije će bit što god da se desi tako da se nemogu žaliti... zahvalan sam na ovome što mi je ta mala biljka dosad dala... što se tiče boljih sjemenki to je idući korak, ali koje uzeti? izbor je velik, guglao sam dosta o strainovima i nemam blagog pojma što bi uzeo... sve mi izgleda dobro... pa dajte mi vi racite da imate doma mali micro i da je jedino što želite svako toliko nesto dobrog dima koje bi uzeli? jel postoji kakva sorta koja je baš uzgajana za micro?
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
ganjaPeople je napisao(la):
jel postoji kakva sorta koja je baš uzgajana za micro?

Ne bas, ali postoje autoflowering sorte kao sto je lowryder, ili jednostavno uzmes bilo koji strain (ono sto bi ja stavio - haze, blueberry, kush, ak47) i odmah na 12/12
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
koliko sam ja malo pogledao ove slike biljke ti izgledaju prezalivene i ove kuglice su ti samo tlaka u floweringu vlaga u floweringu bi bilo ok da je oko 30 tak posto i zašto špricaš budove sa vodom ???
što se tiče posude i zemlje kanabis voli ici u dubinu stoga bi ja stavio i dublje i šire tegle ili još u boljem slučaju da ti je sve dole tegla i zemlja koliki je i case a što se tiče osvjetljenja mislim da je to ipak preslabo za neke rezultate koji bi bili isplativi truda.
da promjeniš par stvari moglo bi to i punoo bolje a što se tiče smrada više se brini da izventiliraš box a ne na smell jer ta jedna ni neće neš smrditi to ubiješ sa nekim štapićima ionak je to samo zadnjih 3 tjedna malo zasmrdi
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
koliko sam ja malo pogledao ove slike biljke ti izgledaju prezalivene i ove kuglice su ti samo tlaka u floweringu vlaga u floweringu bi bilo ok da je oko 30 tak posto i zašto špricaš budove sa vodom ???


Slažem se, ali uzmi u obzir da je tada biljka bila maltene cjela osušena i da je jedina stvar koja ju je mogla spasiti je voda, pa sam ju bez imalo žaljenja cjelu pošpricao sa vodom. Ako si pratio grow mogao si primjetit da sam ju samo dva puta u cjelom growu pošpricao i to neposredno poslje nego što se osušila. Što se tiče kuglica, i vlaženja istih moraš uzeti u obzir da za ventilaciju imam 2 venta od 120mm koja stvaraju takav propuh unutra da čim pošpricam sa vodom za pola sata je sve suho te da su zadnjih dana temperature u boxu bile nešto preko 30 stupnjeva. pošto nemam barometar da ti kažem točno koja je vlaga, draže mi je da je veća nego da kad idući put otvorim box nadjem osušenu biljku. sigurno ju neću više špricati po vrhovima jer su se temperature smirile, ali ukoliko dodje do novog porasta temperatura morat ću ponovno povećat vlažnost.

što se tiče posude i zemlje kanabis voli ici u dubinu stoga bi ja stavio i dublje i šire tegle ili još u boljem slučaju da ti je sve dole tegla i zemlja koliki je i case a što se tiče osvjetljenja mislim da je to ipak preslabo za neke rezultate koji bi bili isplativi truda.

Moja razmišljanja u vezi zemlje su išla ovako... Ukoliko biljci dam previše zemlje, ona će narasti prevelika i prerasti box. Ukoliko je premala posuda, vjerovatno ću imati problema s ph-om zemlje, zaljevanjem itd. Osobno vjerujem da je ova posuda koju imam premala, te ću sigurno presaditi u veću posudu... koliko veću, neznam...no mislim da bi prevelika posuda značila da moram biljku koja ne stane u box nekako strpat unutra... računaj da ti je box velik 17x31cm, a visok 32 cm. (Cca veličina a4 papira, koji je velik 210mmx297mm). U taj prostor mora stati dovoljnoi duboka posuda, a opet ne preduboka jer mi biljka neće moći rasti... da je tvoj box, kako bi raspodjelio visinu? koliko cm bi predodredio za visinu tegle a koliko za rast biljke? još ti tu negdje moraš i srcog postaviti... Što se svjetla tiče, zamolio bih te da mi detaljnije objasniš zašto misliš da je to premalo svjetla za nešto uzgojiti? jer prema nekom mom vidjenju to bi trebalo biti sasvim dovoljno na tako maloj površini, manjoj od a4 papira, no ako sam u krivu bio bih najsretniji čovjek da me razuvjeriš ;)
Što se tiče isplativosti truda, mislim da je to individualna kategorija, tako da nešto što tebi nije isplativo, nekome može biti vrlo isplativo... meni je, ne samo isplativo, nego i veliki užitak i izazov se baviti micro-growowima, te iz cjele priče ne izlazim bogatiji samo za 15, 20, 40 ili koliko god ljudi već uzgoje grama trave nego sam naučio puno, a i trenirao svoje sive stanice jer za izraditi ovakakv box ti treba puno puno razmišljanja i planiranja. a ako pričmo o ispaltivosti u gramima skunka, da iz ovakvog jednog malog kućišta u idućih godinu dana naučim uzgajati po 15g kvalitetne marihuane to mi je više nego što sam ikada želio, 5 g marihuane svaki mjesec + uživancija da se brinem oko jedne prekrasne biljke u bonsai izvedbi... dovoljno da zapalim pljugicu dvije nedjeljom, a da mi je srce mirno i da ne gledam smrdljive dilere kako mlate lovu na klincima prodajući im smeće i ne sudjelujem u svjetu dilanja jer sam se već jednom opekao i ne planiram opet...

svakako, da završim ovo dugotrajno baljezganje kratkim zaključkom: Stoner, hvala ti na iskrenoj kritici i veselim se vidjeti odgovor što se tiče osvjetljenja jer pretpostavljam prema tvom statusu na ovom forumu da su ti znanja o uzgoju ipak puno veća od mojeg, tako da puno pozdrava svima, pardon na dugom postu al baš me oprala neka volja za pisanjem... bye bye!!
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
ganjaPeople je napisao(la):
...dovoljno da zapalim pljugicu dvije nedjeljom, a da mi je srce mirno i da ne gledam smrdljive dilere kako mlate lovu na klincima prodajući im smeće i ne sudjelujem u svjetu dilanja jer sam se već jednom opekao i ne planiram opet...

Potpis...

Ma samo naprijed sa micro growom