moj prvi indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.05.2013
11
2
0
40
around the world
Da zapocnem svoj prvi dnevnik...sve je pocelo danas popodne uz kavicu.
Pa krenimo.

Imam 2 sjemenke od vutre koja je meni bila jako jako dobra pa sam ih odlucio sacuvati.

Isao sam onom politikom, 2 case jogurta, prije odrezane, ljepljene sa trakom da ih kasnije mogu lakse odvojit i stavit u vecu teglu.

U casu sam stavio kupljenu zemlju i napunio je 1 cm od vrha...naravno na dnu probusio rupu...zalijao vodom, pricekao malo da visak vode iscuri i stavio na svaku jednu sjemenku, pokrio salvetom(presavinutom par puta), natopio vodom i zatvorio svaku casu alu folijom.

Te dvije casice sam stavio u ugradbeni ormar jer je tamo fino toplo.

Sad samo mogu cekat, pa cemo vidjet sto ce biti.

Sad imam pokoje pitanje.

Da li su mi 2 sjemenke dovoljne? jer neki kazu da prvi grow skoro nikad ne uspije(neznam zasto)
Da li je ok stavit casice u ugradbeni ormar? Odlucio sam tako jer je tamo nekako najtoplije i ne mijenja se temperatura.

Za grow box cu koristiti regal dimenzija 90cm x 45cm x 50 cm. Neznam je li to dovoljno(laik sam u tome pa jos neznam kako i sto)

Eto to je to za sad od mene. Cim bude nekakvih promjena, javim se tu i nastavljam dnevnik :)


Over and out
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Jesi zabio sjemenku u zemlju ili stavio na vrh zemlje, taj dio nisam skužio?
Što se tiče ormara dobro je, bitno da im je toplo. Ja bi rekao da su 2 sjemenke malo jer nisu feminizirane pa lako vjerovatno da ti budu obje muške. Eto meni od 4 u prvoj turi 3 bile muške. Svejedno držim ti fige da budu cure, ili bar jedna pa da nebude to sve uzalud.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
2 semenke ti NIKAKO nisu dovoljne,po nekoj logici 40-60% semenki ispadne muškog pola,moli Boga da ti bar jedna bude ženka-mada može da se desi i obe da pokažu "venerin breg",jel-ali zašto rizikovati-radije stavi još koju.

prvi grow (skoro)nikad ne uspe-zato što je PRVI.obično ne paziš na PH,ili previše brineš oko njih(zalivanje svaki dan,previše djubrenja,itd),a to sve škodi.
vidim da već i ostali piskaraju,završiću ovde,a ti čitaj forum-sve već piše
i dobrodošao !
 

MornarPopaj

Aktivan Član
14.04.2013
110
55
28
malo je 2 sjemenke, i brate vidim nisi napisao da imas svjetlo u oramru, ne mogu u mraku rasti treba ima svjetla 8-10 sati na dan :)
 
09.05.2013
11
2
0
40
around the world
No Joke je napisao(la):
Jesi zabio sjemenku u zemlju ili stavio na vrh zemlje, taj dio nisam skužio?
Što se tiče ormara dobro je, bitno da im je toplo. Ja bi rekao da su 2 sjemenke malo jer nisu feminizirane pa lako vjerovatno da ti budu obje muške. Eto meni od 4 u prvoj turi 3 bile muške. Svejedno držim ti fige da budu cure, ili bar jedna pa da nebude to sve uzalud.

Nisam zabio sjemenku u zemlju...samo sam ju polagano stavio na vrh i na nju papirnatu maramicu(naravno namocio)


Hvala svima na dobrodoslici
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
vutricaaa je napisao(la):
malo je 2 sjemenke, i brate vidim nisi napisao da imas svjetlo u oramru, ne mogu u mraku rasti treba ima svjetla 8-10 sati na dan :)
o čemu ti pričaš :signs040: ovo što pričaš vrijedi za out i sunce a ne za indoor...

Denon: netreba odmah al za koji dan treba pa šta imaš u planu od svijetla ;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
vutricaaa je napisao(la):
malo je 2 sjemenke, i brate vidim nisi napisao da imas svjetlo u oramru, ne mogu u mraku rasti treba ima svjetla 8-10 sati na dan :)

Brate zbunjuješ čovjeka. Kao što je rekao one su u fazi klijanja u ormaru i za klijanje je svjetlo nepotrebno, a dok isklija valjda će nam prezentirati ostatak ormara.
 
09.05.2013
11
2
0
40
around the world
hehe...ma skuzio sam vise manje pocetak...a ovo sa svijetlom i to sve jos pojma nemam...znam da ce mi trebat i ventilatori,mjerac temp i vlage...to cu nabavljat polako tokom klijanja.

Box u koji cu to sve instalirat je regal(kao sto sam gore napisao)...dimenzije 90 x 45 x 50

e sad...da li mi je za taj regal dovoljno 4 vent. od kompa...ili da piknem 6 komada...imam vremena(jer ne radim, kriza u drzavi), pa se mogu prepustit gradnji regala za moje biljcice :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Već si ih stavio klijati, tako da bih ti rekao da nema vremena. Za par dana i eto ih vani, a onda im treba sve od svijetla do ventova. što se tiče ventilatora nemožemo ti reći koliko trebaš kad ni sam neznaš s kojom ćeš rasvjetom raditi. Trebao si prvo sve srediti pa onda staviti na klijanje. A kad si već besparica moj savjet ti je da ih sadiš negdje vani jer ljeto dolazi, prvi ti je grow i imat ćeš sigurno problema sa vlagom i temperaturom u ormaru.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pa nije da imaš vremena na odmet inače prvo se box sklepa onda sadi,imaš možda max 7 dana ako si stavio danas sjeme al ti računaj 5 možda i manje tako da ubrzaj gradnju boxa jel ga moraš i testirat ;)
nemoj se čudit ako ti sjeme već sutra navečer ili prekosutra ujutro proklija....
 
09.05.2013
11
2
0
40
around the world
ako vam nije problem jel mozete bacit neki primjer kakvo svijetlo koristit...posudit cu ja koju kunu, nije to problem.

Nasao sam vec neke stvari po relativno jeftinim cijenama.

Znam da sam mozda srljao, ali sto je tu je...trudit cu se koliko ide
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pa možeš uzet fini HID sistem ali trebao bi i malo bolji vent koji će tu temp izvlačit imaš i za to love gnojiva planiraš ili ne,folija,zemlja,nabrat će se toga zato iščitaj dobro unutrašnje uzgajanje pa onda u nabavku ;) ajde sretno dalje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
za te pare (100E) mozes si dobar box iskombinirat, ugl, vecinu potrosi na npr 400W HPS komplet i na dobar vent.... ostatak na zemlju i potrepstine
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
09.05.2013
11
2
0
40
around the world
Kali je napisao(la):
Ja cu samo reci, premalo je to znanja kolega... Zelim ti srecu, ali uspjeh ne vidim jer citao nisi....

ma nije bed rista...da i ne uspije, barem sam krenuo...ima vremena(jos sam mlad :D)

sutra vec imam dogovor da uzmem neke stvari, tak da cu kroz par dana imat box...jos neke sitnice usput i to je to