Moj prvi indor grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.01.2013
16
2
0
30
Pozdrav svim citacima foruma. Resio sam da otpocnem svoj grow i ako do pre par dana nisam imao blage veze sa tim. Nabrzinu sam sklepao box i trebaju mi misljenja iskusnijih clanova.

Box je u starom ormaru dimenzije su 120cm sa 110cm obloozen je folijama

Ventovi su od pc-a 2 za uduvavanje 2 za izduvavanje i jedan u blizini lampe.

Lampa je Hpi t plus 250w philips,za veg fazu za cvetanje planiram stavimti hps 250v

Reflektor je improvizacija sklepana na brzinu.

Biljcica je stara 4dana posadjena je u zemlju iz baste, Treba ce mi saveti oko presadjivanja. Seme ne znam ko je je tacno,ali znam da je bas dobra trava bila.

Temperatura je poprilicno velika u zemlji je 32.2c al se trudim da ovlazujem prostor rasprsivacem,nadam se da temp nece uticati na biljke previse. :)
slike :
http://tinypic.com/r/2r598jk/5
http://tinypic.com/r/15ntxee/5
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
koja je velicina ventova, obavezno uzmi terramagmu za presadjivanje, posto je regular seme trebao si zasaditi bar 3~4, ovako moze biti trosak struje za jednu koja moz da bude jedan mudonja pa bacas pare i vreme, dizi vlagu a temp. gledaj spustiti na ispod 30 makar roknuo jos koji vent, sretno
i da, ubuduce napuni posudicu do vrha kada sadis, nemoj u polupraznoj, isto vazi kod presadjivanja
uf, tek sad sam video drugu fotku, zemlja ti je ocajna i pre se moze nazvati mulj, nikako ne zalivaj tako puno, udavices biljku doslovno

u nastavku dnevnika savetujem da fotke smanjis na 800x600 (il 640x480) i kacis ovako (koristis link IMG Code for Forums & Message Boards):

ve9n5l.jpg


ili nadji neki uplaod site koji nudi thumbnails pa kaci u vecoj rezoluciji
 
04.01.2013
16
2
0
30
Zemlja je inace tamnije boje ovo je blic obasjao a tek sto sam zalio. Proklijale su mi jos 3 semenke. Njih cu posaditi u djubrivo koje sam kupio u cvecari,i napraviti mesavinu sa stiroporom i peskom. Posadio sam iz zezancije nisam ocekivao da ce se podici ista iz zemlje. Biljku drzim trenutno od 5 poslepodne do ujutru u 11 na svetlu I onda 6sati pauze. Da li je to ok. A i nocu je lampa upaljena zbog jeftinije struje. :)

Ventovi su od hladnjaka procesora pc-a . 5 komada na adapteru od 22v Duvaju ko blesavi, Na ventovima nema filtera.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
gde sces saditi u djubrivo, odakle ti to, kakvo djubrivo iz cvecare, mislis na zemlju za cvece... ja ti rekao, kupi terramagmu i imas u njoj sve za prvih mesec dana... i dogovori se kada ce lampa da ti radi, treba da radi 18 sati u kontinuitetu
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.182
5.107
258
somwhere over the rainbow
Moj savjet ti je da kupiš jedan kupaonski promjera 150, nije skupo..20e košta

a te PC ventove strateški rasporedi ispod lampe da puše po biljkama...sada ti još nije toliko važno dok su male, ali kasnije ces
željeti držati lampu što bliže biljkama, pa ce ti propuh biti od izuzetne važnosti..kako za kontrolu temperature, tako i za kontrolu vlage..

inace sve 5 :thumb:

....osim te alu folije koja izgleda očajno. Uzmi bijeli sprej pa pofarbaj ormar


PS slušaj bogymana :)
 
04.01.2013
16
2
0
30
Ok hvala,pogresio sam nije djubrivo pise humus,ph ukcl 7.13 uh20 7.73 caco3 9.42 to sam kupio ali kako kaze smak,poslusacu i kupicu teramagmu. Videcemo kako ce ici. Folija jeste ocajna,ali u box sam ulozio svega 30e za lampu i folije sve ostalo od predspojnih uredjaja sam vec imao :)

AHah malo da se nasalim zemlja mi je ko ###### jbt xD
 

Happy rabbit

Aktivan Član
12.10.2013
110
493
63
38
الدار البيضاء
DrumWeed je napisao(la):
Ventovi su od hladnjaka procesora pc-a . 5 komada na adapteru od 22v Duvaju ko blesavi, Na ventovima nema filtera.
Ako su to klasični ventovi za procesor onda su od 80mm,rađe stavi pc vent od 120mm,imaju veći protok zraka a sporije se vrte,šta znači da su i tiši.

I samo me zanima kolika je temperatura prostora u kojem se nalazi taj box??

Sretno. :hippy:
 

Gagiba

Aktivan Član
Da je puna parazita, može biti a i ne mora da znači ali najverovatnije jeste! :)

Ali da je potpuno neodgovarajuća za biljku to je pod garancijom. Pre par godina sam rasadio za spoljašnje uzgajanje par komada u sličnu zemlju (ne nađe se ništa bolje trenutno). Posle deset dana su popadale sve od reda...
 

CrazySmoke

Banned
Banovan
15.08.2013
142
135
43
U nigdjezemskoj ;)
ako ti je temperatura tako visoka, znaj da je meni kad sam bio uključio 2 ventilatora od pc-a da pušu u biljke isto tako skočila! odmah sam ih makao jer raspršavaju toplinu što lampe isijavaju po boxu. bolje da je više na izduh usmjereno.
 
04.01.2013
16
2
0
30
Pogresio sam debelo oko zemlje,ocajna je. Znam da je tempertura zemlje 32c,vazduh je verovatno topliji. Temperatura prostora u kojem je box je oko 20-24c. Planiram staviti veci vent za ispuh,a i neko staklo ispod lampe. Koliko je to dobro ? Danas je 5 dan, Vlagu odrzavam nakvasenim majcama i prskanjem po zidovima. Ostale semenke su proklijale. Zanima me smem li vec sada presaditi biljcicu u kvalitetniju zemlju ,ili da cekam jos koji dan .
9sb8sx.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
nisi napisao koliko su veliki ventovi, ako su to osmice zameni sa 12-icama obavezno, staklo moze da pomogne, ako ces presadjivati moras biti jako pazljiv sa stabljikom da se ne prelomi, ili sacekaj da izbaci bar prvi trolist... kako god, spustaj temp ispod 30, biljka je jos mala
 

CrazySmoke

Banned
Banovan
15.08.2013
142
135
43
U nigdjezemskoj ;)
32 Stupnja temp zemlje? Kako samo uspi, nabacaj lisca ili bilo sta. A iz takve zemlje vani sta sam imao ljetos jednu, jedva malo narasla i zdebljala. Lakse ti je radi korjena odmah presadit jer ode u dubinu, samo njezno i natopi zemlju s vodom i jednu radi lakseg presadjivanja i drugu radi prianjanja. Good luck
 
04.01.2013
16
2
0
30
Ipak sam odlucio presaditi i nadam se da sam upeo u tome. Zemlja je pomesena sa striroporom i peskom koji sam prokuvao ranije. U bastenskoj zemlji sam nasao razne bubice. Valja li drzati pored marihuane neku drugu biljku zbog kiseonika i vlage ?

dpb6v6.jpg
 
04.01.2013
16
2
0
30
Ne zanm da li je problem,ali primetio sam da su listici na vrhovima malo zuti. Takodje je i ovaj drugi deo u ne bas lepom stanju.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
losa i prevlazna zemlja, istrulice ti biljka(e), kupi terramagmu i nista ne dodaj, zalivaj samo kad se zemlja osusi, pa nanu mu, 4L teramagme su oko 250 din. a mozes je naci u svim vecim marketima tipa: merkator, merkur, tempo, univer... ako ces da uzgajas radi to kako treba. i kada je na kraju kupis, pogledaj razliku u strukturi teramagme i toga sto si smiksao... npr. pesak ne ide u zemlju, ne sadis kaktuse, on samo dodatno zadrzava vlagu i zemlju cini manje prozracnom