Moj prvi unutrasnji grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
VELIKI UPDATE :b_jump:

Postao sam cale, imam pravu malu cercicu, a nije zelena. :b_jump:

A od zelenih za sada prva je zenska i cetvrta je muska (njega sam se odrekao).
Pozdrav svima na forumu.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Cestitke novom tati.. Jos malo pa ces morat micat mudonie i iz njenog boxa :ninja:
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Hvala na cestitkama.
Sto se boxa tice, stanje je sledece. Ostale su dve zenske biljke (prva i druga) a ostale su izbacene napolje na hladno i prepustene na milost i nemilost prirodi. Od njih planiram da pokupim polen da imam sa cime da ukrstam domaje. No, otom potom jer imam jos 5 semenki orange buda za sledeci grow. Mada kad malo bolje razmislim za sledeci grow cu napraviti box za klonove i box za vegetaciju a ovaj sadasnji cu koristiti za cvetanje, tako da moze da se desi da od ukrstanja nece biti nista. Ali kao sto rekoh, otom potom jer ko zna sta ce biti. Ipak je to poprilican vremenski period.
Slike trenutnog stanja u boxu postavljam uskoro.

P.S. Vrlo lako moze da se desi da prva bude hermic, jer mi se cini da sam mu video mudo. Malo, ali ipak mudo. Takodje, negde sam procitao da Orange Bud i nije bas zahvalna biljka sto se tice stabilnosti, tj. ima poprilican procenat hermica.
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Update (16. dan na 12/12)

Evo kako trenutno izgleda moj box. Kako Vam se cini? Presao sam na Plantella Cvet i nisam primetio da im nesto nedostaje. Trenutno sam u potrazi za nekim djubrivom koje ima veci procenat fosfora i kalija, ali tesko da ce od toga nesto biti. No sta je tu je, imam jos vremena da nadjem odgovarajuce.

Prva


Druga


Grupna


Pozdrav!
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Ja sam mog hermica juce ustroio jer ne zelim semenke. Koliko je to pametno ne znam, ali verujem da nece da skodi biljki jer mnogo lako otpadaju. Malo mu pipnes **** i gotovo. Ukupno sam mu skinuo 4 muska cveta. Vreme ce pokazati da li je to OK.

Pozdrav!

EDIT: Samo da napomenem da se cvetovi nisu otvorili.
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Update (26. dan 12/12)

Danas sam poskidao, bogme, 40-ak muskih cvetova. Sto je mnogo mnogo je. Ali... Uvek ima jedno ali. Poceli su da se prave trihomi :banana_dred:
Znaci obe biljke su hermici. Steta. Skoro 100% sam siguran da je za to kriva genetika, jer nisu imale bog zna kakve stresove. Samo jedno presadjivanje. Gledajuci strane forume primetio sam da se mnogi zale na Orange Bud da ima mnogo hermica. A ja imam jos 5 semenki. Steta. Da sam na vreme procitao to o hermicima ne bi je ni uzimao. Al sta je tu je. Kao sto rekoh, bitni su trihomi, a oni se stvaraju :b_woot:

Prva


Druga


Grupna


Makro


Pozdrav!
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
E pa ovako. Konacno posle 66 dana na rezimu 12/12 prva je zavrsila karijeru :b_cyclops:
Drugoj su ostala jos 48 sati mraka pa i ona ide pod noz. Posto nemam vagicu zamolio bih Vas da mi onako odokativno kazete koliko odprilike grama ima ovde.



I top



Javljam se za neki dan kad i drugu stavim na susenje.

Pozdrav!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
jesi imao semenke na biljki???
zbog hermica pitam??
 
23.02.2009
29
0
0
49
bok!!!
gledam tvoje ljepotice i isti br je ko mojih...moje su low#2
mojima je 7dan i idu mi u visinu,dok vidim tvoje koje se sire sto bi i meni odgovaralo posto je box
tako iskombiniran....
jel znas zasto???
temp,vlaga,sve idealno....na 18\6 su i mislim ih tako imat 3 tjedna...
 
05.02.2010
4
0
0
45
cul tube se vrlo jeftino moze naci u Beogradu,tacnije u radnji ***********
www.***********.com
φ120×400MM sa Reflektorom + 5m kabla

Napravljen od Pyrex(R) staklenih cevi i metalne konstrukcije nerđajućeg čelika.

Pomaže u kontrolisanju temperature u vašoj prostoriji za gajenje. S obzirom da HPS a pogotovo MH sijalice dostižu ogromne radne temperature, i time vam onemogućavaju da stavljate vaše biljke blizu ili direktno ispod njih. Cool tube rešava taj problem tako što se postavi cevni ventilator (ne mora biti istog prečnika kao Cool Tube dok god se koriste reduceri) na jedan kraj Cool Tuba da duva i hladi sijalicu i ujedno izbacuje topao vazduh iz sobe za gajenje. Ovakvim metodom topao vazduh nikada ne dođe ni blizu vaših biljaka već samo prođe kroz staklenu cev.
Visoke temperature prouzrokovane sijalicom mogu znatno da štete biljkama a čak i da im ostave "plikove" po listovima.

Cool Tube ima još jednu veliku prednost, a to je kod korišćenja CO2. Ukoliko ubacujete CO2 u vašu baštu, Cool Tube je pravo rešenje za rashlađivanje vaše bašte, jer ne vadi CO2 iz vaše bašte koji je preko otreban vašim biljkama a ujedno i skup da bi se tek tako izbacivao.

Ovaj mali Cool Tube ima jedan unutrašnji reflektor, i ima krilca kao spoljašnje reflektore koji zajedno u kombinaciji rasprostiru ravnomerno svetlost.

Cool tube ima ugrađene kukice za veoma jednostavno kačenje, a može da se koristi horizontalno ili čak vertikalno.

Na sebi ima E40 navoj i prihvata sve HPS i MH sijalice, svih jačina.
Cena 4900.00 RS
φ 120
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.