Molio bi savete......

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.05.2011
31
2
0
34
jos jedno pitanjce sad su biljcice u crnici jel bi mogo ja kad budem presađivo presadit u obicnu zemlju koju nadjem na ''sajtu'' ili bi bilo bolje da kupim zemlju da je stavim na ''sajt'' i onda tek presadim biljcicu
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Možeš u onu koja ti je na sajtu ak nema druge ali bolje da ju pomiješaš sa crnicom ak već ne čista crnica. I 30ak litara crnice sa običnom i već je druga priča. Što više to bolje.
Po mogućnosti u zemlju dodaj i smrvljenog stiropora da ostane rahla. Ja dodam i lopatu-dve pepela obično.
 
05.05.2011
31
2
0
34
jedini problem koji je kod toga da ih imam previse je to da mi je tesko dovest zemlju pa sam zato pito dal je moguce posadit u zemlju kaja je tam ..... inace bi ja sve sa kupovnom uff
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
Evo neki moj review kroz proteklih mjesec dana, posadeno je (nemam pojma kaj tocno, jer je od sjemena vutre koju sam pusio, i ovo mi je prvo sadjene, a osim toga ne kuzim se u sorte uopce) direktno u zemlju 27.04.2011.
slikica2044.jpg


http://imageshack.us/g/600/slikica2044.jpg/

Komentar je uvijek dobro doso :icon_lol:
slikica2044.jpg

Hvala
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
Pozdrav ekipa

Evo nastavka i mog dnevnika, s puno pitanja, slika te zamolbi za savjete.

Dakle, protekla 2 dana je palo nesto kise, pa nisam imo problema sa zaljevanjem,a iskreno nit je bilo nesto pre vruce. Sad vise nista ne pada, i odlucio sam ja tako otic provjerit svoje bebice, u nadi da cu morat samo puzeve pobacat, za koje sam se nadao da ih nece ni biti, jer sam okolo pobacao piljevine kako sam porocitao na forumu.

Medutim, zateklo me sljedece: nekolicina popapanih listova (vjerojatno od strane kojekakve gamadi), neki listovi naravno imaju zuckaste tockice, na jednom je cak sluz nekakva, sto mogu pretpostavit da je od puza...

Evo i par slikica radi lakse predodbe : http://imageshack.us/g/18/img20110603112653.jpg/

Moje pitanje, vjerojatno je debilno, i svi cete popizdit jer to sve ima na forumu, al upravo zato sam predlozio slike, jer me zanima sto bi vi kao iskusni groweri napravili, da dodete tamo i da vas zatekne prilozeno.

Fakat sory ekipa jos jednom, al jebacki sam ukenjan, jer neznam s gnojivima i svim preparatim, i bojim se da nebi slucajno spalio biljku, i napravio jos vece sranje neg kaj je.

Svaki komentar je dobro doso.

Hvala u naprijed, i keep growing !!!!!!:maryjane:

I JOS JEDNO SORY SVIMA ZA OVAK DEBILNE POSTOVE, SVE SAM TO POSTO NA JEDNU DRUGU TEMU A ZAPRAVO SAM ZASUMO, TREBO SAM ODMAH TU STAVIT, SAMO SAM PEJSTO
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
koliko vidim da su ti 4 komada preblizu jedna drugoj.nemože to tako.Ja bi na tvom mjestu prvo ih presadio ako je još moguće i dao im prostora.mogo bi i krenit gnojit,na forumu imaš sve o gnojenju i nemaš se sta plašit.nemoj silit pusti ju da priroda radi svoje.
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
Fala ti puno, mislim da ju i budem presadjivo, samo se bojim da korjen ne ostetim, al valjda necu, i jos je sad problem sto ce bit kise cijeli tjedan tak da valjda moram cekat sto se gnojenja tice.
I ceko sam ja da priroda radi svoje, naravno da ne zelim pozurivat, samo se bojim da ju ne spalim gojenjem, al o tom cu vise saznat na forumu. Samo me jos zanimalo sto je s onim necim od koprive, kak se to radi, i kolko je to dobro?
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
Ok, sad mi je zao sto sam se upucivo u presadivanje, koje sam obavio jucer i ocito ostetio korjen biljke, obzirom da me danas kad sam doso tamo i ":watchplant:" zateklo sljedece: http://imageshack.us/g/812/img20110605105917.jpg/ :icon_cry: !!!

Zao mi je ko psu, al jbg kriv sam samo ja jer nisam dovoljno pazio:knockknock:
Dobro je sto se ostale zbilja super razvijaju, i sto je jos bolje sve su cure, samo se nadam da ce bit jos bolje za koji dan kad prestanu kise padat, pa da mogu i prihranit malo, jer je krajnje vrijeme.
 
03.06.2011
4
0
1
29
Neki dan proklijale su mi tri biljke i visine su mi oko 2 cm,ali puz mi je ostetio jednu biljku,pojeo jedan list...Biljka se i dalje drzi :) ali dali da je ostavim da raste ili da li da je ispucam?Hvala unaprijed :p
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Zamolio bi clanove da imenuju svoje teme:

umjesto "dajte savjet"

da bude opis problema: "vanjski uzgoj zuti listovi" pa sve praceno sa slikama na kojim se vidi problem.


A druga stvar je da ne upadate drugima u teme sa problemima koji nisu povezani sa prvom temom.
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
Prije cca pola sata posjetio sam sajt i evo sto me docekalo :icon_lol::
http://imageshack.us/g/690/img20110607190404.jpg/

Obzirom da ima puno kise proteklih dana nisam moro zaljevat, al opet kazem najvise mi je zao sto sam unistio ovu cetvrtu, i samo se nadam da ce ostale 3 napredovat dalje "kak spada".
Znam da sam ih trebo razmaknut, al nakon kaj sam ovo napravio s jednom od njih bojim se i pomislit da idem ponovo presadivat.

Moje pitanje je (glupo) jeli ima iiiikakve sanse da se ova cetvrta oporavi, ovisi jeste li vi iskusniji imali slicna iskustva, i kako je to sve proslo, a drugo pitanje je jel ja sad slobodno mogu kupit prihranu za vegetaciju i drzat se uputa, il je malo kasno, obzirom da bi teoretski od 21. trebalo pocet cvijetanje.

Hvala, i sorry ak sam opet fulo temu, my bad.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Majmune, potrudi se da utvrdis pol biljke..bitno je da uklonis muske..tek posle mozes a i ne moras da rasadjujes i to asovom potkopas i premestis u drugu rupu. Koristi djubrivo za vegetaciju,vec si trebao,biljke ti lagano zute odozdo,znaci nedostatak azota(N) prisutan. Biljke pocinju da cvetaju pocetkom 8.meseca,znaci jos 2meseca do cvetanja. Ovoj sto si otkinuo vrh ce nastaviti da raste.
Koristi makro opciju na aparatu da ti slike izbliza ne bi bile mutne!
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
Sve su cure gore sam jos napiso, dakle zenske su biljke.
Nijednoj ja nisam "otkinuo vrh", nego sam presadivanjem ostetio korjen ocito, i zato je pocela umirat jadna, samo ta 1, i to ova dolje desno ako se uopce primjeti na slikama.
Slike su napravljene mobitelom, tak da jbg, al uzet cu fotic ovih dana da imate zorniji prikaz.

Uzeo sam govance od patke prije 3 dana, i stavio pored svake onoliko koliko sam mislio daje potrebno pojedinoj, a sto je naravno ovisilo o njenom razvoju, sto znaci ako je "zena" veca, ocito joj treba vise papice.
Cekat cu sad da prestanu kise ove padat, pa da ja moram zalit nakon suncanog dana gnojivom otopljenom u vodi naravno.
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
Danas sam kupio http://img385.imageshack.us/img385/6758/plantellalistwe0.th.jpg, i malo prije zalio naravno. N-P-K je u odnosu 6:3:6, i pito sam zenu koja mi je to prodala, obzirom da ce padat kisa uskoro jel ima ikakve veze ako zalijem prije nje, rekla je ma nema ti to veze, i bolje je jer ovih dana pada ko luda, da je mokrija zemlja da se prihrana zadrzi u zemlji, reko super:b_cyclops:.

Evo i zorniji prikaz kako sam obeco http://imageshack.us/g/683/1004875f.jpg/ , medutim baterija mi je crkla usred snimanja tako da je fokus opet malo u *****, al stavit cu ih punit da i dalje mogu prikazivat, vama koji uvijek imate korisne savjete!

Hvala!
 

alabama_kush

Aktivan Član
21.09.2010
85
9
8
36
@ majmun_jedan : tebra po ovim slikama nesto ti nije u redu sa biljkama! Kao prvo po liscu se vidi da ih jedu neki insekti, a kao drugo kao sto ti je Sulundar rekao ocito je i da im fali N-a, daj si malo truda pa fino forum procitaj i u njemu imas detaljne opise kako se rjesit problema. Mozda sam u krivu u vezi neceg, tak da pricekaj nekog iskusnijeg growera jos za savjet! Sretno :)