Mr NICE SHIT

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Što se mene tiče, ako uredništvo smatra da tema može u dnevnike, bilo bi mi drago...Nego imam jedno pitanjce...HPS mi je prvi dan stajao na 30cm od biljoza, merio sam temperaturu direktno kod topova na mreži i dosezala je nekih 30 stepeni, pa sam CT digao za još 7-8cm...Imam i evidentan problem sa vlagom koja se spušta najmanje na 57%...Da li je problem u sijalici ili ventilaciji ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ako vlaga ne pada ispod tih 55~57% tj. ako se krece oko 60% temp. od 30C ne bi smela biti problem, jel ima nekih promena na biljkama... udaljavanjem lampe gubis dragocene lumene, bolje poboljsaj ventilaciju ako je moguce, to se jos moze modifikovati a sijalica je sijalica, i ona radi svoj posao bez da nesto mozes menjati (sem da udaljis a to nije pozeljno)
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
ok, modifikacija ventilacije sledi, spustiću CT na 30cm, jer koliko sam ja čitao, obaveza je u cvetanju da vlaga ne ide preko 50-55% zbog pojave plesni po topovima...
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
to i mene isto zanima i ja isto imam problema sa vlagom al kad sijalica ne radi dok radi je taman oko 40%.....dal postoji da netko zna na trzistu za kupiti nesto da se to sprijeci.......mozda kakva pokretna klima koja grije, hladi i odvlazuje zrak tak da imamo sve u jednom?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ne znam sta da vam kazem, meni je u svim dosadasnjim indoorovima vlaga bila izmedju 50% i 60% kroz ceo grow, nisam imao problema sa plesni, no ne kazem da se to ne moze desiti ako je niza temp.
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
CosaNostradamus je napisao(la):
Imam i evidentan problem sa vlagom koja se spušta najmanje na 57%...Da li je problem u sijalici ili ventilaciji ?
Možeš probati i sa onim za izvlačenje vlage u stanu (kutijica i neki prah- ima u svakom shop.centru).
Tako sam ja rješavao problem vlage preko noći nakon obavljenog flusha s tim da sam preko noći gasio svu ventilaciju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CosaNostradamus

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
društvo, hvala na savetima, videću šta mogu, ali je samo jedno sigurno, da se nešto mora poduzeti...inače razmišljam i o postavljanju činije sa pirinčem u Box za početak jer me finansije poprilično ograničavaju...

evo i fotkica, 44 dan, 5 dan cvetanja...



 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blade and weedoye

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
46 indoor - u režimu 12/12 - 7 dana

sinoć dato 5 ml Biobizz Bloom i 5ml Biobizz Top max



46 vege - outdoor

biljoze dobile 5ml Biobizz Root i 5ml Biobizz Alga-mic







p.s.
evidentan problem imam sa 6 biljoza u Boxu, ali avaj...sada nema nazad, mada je sasvim jasno da je 3 šitića maximum na Box dimenzija 1m-1,2-1,8 ....već je evidentno zagušenje i samo se plašim teškog zagušenja tj. da će ovakva situacija umanjiti prinos i produktivnost biljoza...pffff
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
eeeh...jbg druže, niko da mi "javi" a teško na osnovu slika sa neta mogu da procenim..."Kvaka" je i oko mužjaka i ženki...hermi...sve to plus regular seme, računaš na otpad....kad ja tamo ono međutim...

Interesuje me, ima li ko iskustva sa ScRog zagušenjem i kako reagovati tj. kako i dokle orezivati biljoze da bi nesmetano bacile valjani plod ?

Opa cupa!?!?..čini mi se da si ti majstor za ScRog...pomagaj!
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Užas prijatelji ,

sinoć se pojavile bobice na 5 od šest biljoza...pitanje za vas iskusne, jesu li ovo muda ili je moguće da top cveta na ovaj način (jer nemam iskustva sa ovim strain-om) ?



 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
loša ti je slika pa se ne vidi dobro kad je povecas mutna je bar kod mene..........inace kolko vidim nisam siguran sta je
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
A jel vec pokazala spol prije (pistile)?
Ako nije onda su to jaja da veca ne mogu biti.
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
"hladan tuš na Kantridi...Mala varka Mlinarić Marka i 0-1 za Dinamo !!!"...od sve muke malo šale nije zgoreg...

KALI - nisam puno obraćao pažnju na pol jer je bilo zagušenje u Boxu, a dosadašnja outdoor iskustva su mi govorila da mužjaci štrkljaju, ne reaguju na topiranje i sl. ...više sam brinuo o zagušenju nego li o polu, kad ono sinoć TRAS!!!..u bedu sam neviđenom, 5 od 6 !!!!..S tim da je šesta najmanja i još se nije izjasnila, pa čekam i njenu plebiscitarnu odluku da sve zajedno sa boxom popalim !!!

Nisam imao susreta sa ovim strain-om pa se sve nešto tešim da ovako cveta....ccc





Ne mogu da dođem k sebi...toliko su se granale i širile da sam gotovo bio ubeđen da će biti ženke, odlično su prihvatile i toping...

neverica...

i na sve to da dodam da sam sa kumom već pušio otpatke od topinga a posle i lišće od kresanja i da je sve udaralo poprilično lepo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.