Najdraža jela i jela općenito

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Da vam sutra zakruli želudac, vaš jezik pao bi u smjeru:


  • Total voters
    113

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Sve sa žara, dakle roštilj, lignje na žaru, pastrva s češnjakom i peršinom, brancin, škarpina, hoba s krumpirima i povrćem, u umaku od vina, gulaš, zagrebački , jaja i tjestenina s tartufima, polpete od krumpira, ciparski humus (od slanutka), pizza četiri sira i plodovi mora, krupmpir s lukom i kupusom, domaći paradajz s mozzarelom ili domaćim sirom, špek i pršut s bruschettama sa češnjakom i paradajzom, maslinovim uljem, maslinama i ribanim sirom, lasagne s mesom, burek, ćevapi, kebap (onaj bečki), a slatko čoksa i svi kolači koji imaju puno čokse u sebi, shwarzwald torta, sacher torta, palačinke s keksom i čokoladom, panna cotta sa šumskim voćem i ostali oblizeki ima toga gro! XD
 

MauieWoowie

Aktivan Član
23.08.2010
68
6
8
38
Ne biram, jedino prednost dajem rostilju, sam nek je masno i reš i bice dobro :)

Da ne jedem trenutno zagrizao bih ruku zbog ove teme.
 
17.03.2012
14
1
0
32
Bolonjeze jer zivim sam i jedino to znam sebi skuvat..zadnju godinu dana to mi je osnovna prehrana...osim kad idem doma pa iskoristavam onu divnu zenu sto mi pere pegla i kuva od kad znam za sebe..neki je zovu mater
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
hm od ovemu bi moga da pisem...kozlic,janjetina na raznju ma moze i leso,pa dalmatinska pasticada,gulas i razne sugove..i sve iz mora na zaru ili pod peku...i litra vina domacega za zalit.:icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roower

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
dakle meni omiljena delicaja su čvarci vrući,osobno pripremljeni ;) te kruh od čvaraka njam,nego od ovih finesa izvrstan mi je pohani som sa krumpir salatom ili nekim drugim prilogom,lazanje,piletina sa ražnja znaći baš ražanj,zagrebački itd. ima toga puno.....al čvarci.... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roower

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Ahh.. :)

Losos, skampi, orada sa blitvon, mladin kumpiron i maslinovin uljen! :bale omega-3 masne kiseline :sun2: :heartbeat:
Pa pizza, povrtne juhice i sl. :)

Bas jucer ponovno prestala jesti meso.. :hehe: sritna san zbog te odluke. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roower

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
juce sam imo na veceri prijatelje,,znaci nas cetvero ,,,,
dve kile Dagnji,povrce (mediteransko)litra i po vina,,sve u lonac,,,od ruzmarina lovora,,koreandera,,cesnjaka,soli papra,vode ,,
spaghetti sa sosom od paradajza,,tikvica,patlidzana,,b.luka, maslina i masl.ulja,,,,i Dagnje s povrcem kuhane u bjelom vinu,,,prije i poslije po dve tri frulice,,milinaaaaaaa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Nevolim pileci paprikas i lignje...ali jedem i to..kada moram;) Sarma.Sve vrste gulasa,cobanac,cvarci,slanina,kulen,kobasica,krvavica,švargl...pa pite razne..to ce me glave kostati;)A makovnjaca.orahnjaca,kolaci jbt
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roower

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Optimus je napisao(la):
Pa da, svi smo prisvojili ćevape, a jelte oni su turski i stvarno su tamo najbolji.

Mada opet tu su leskovački uštipci da odgovore izazovu xD
ok znam ,,cevapi su nekako turski ,,,ali mislim ne u potponusti ,,,jel kolko ja znam turci nemaju bas ono orginal cevape,,,
slicnosti ima,,ali nasi su modificirani turski ,,i puuno bolji,,,
slicno ,,ali svedno drugacije...ajde molim ,,ispravite me ako grijesim ,,,ali zivim u uvjerenju ,,,da cevapi imaju manje vise samo ime slicno ,,,,i da je stvar u biti malo drugacija,, znam imaju i oni vidio sam neku vrstu Shiscevapa,,,slicno ,,ali ne isto,oni nataknu mljeveno meso ,oko jednog stapica i to tak pecu,,,,,ma neznam ni ja tocno,
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
e sad neznam,,,ja volim one male lignjice sa gradela,,,,ali mi one velike lignje nisu bas tak ukusne,,,makar sam ih smazo ko nista svaki put,,te ,,velike :)
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica


Uploaded with ImageShack.us









tjesto sastojci za jednu osobu Obavezni sastojci za klasican FlammKolac po porciji



150-200.g brasna Creme Fresh oko 80-120 g
na spici noza malo soli Luk za salatu,,crveni,, ili bilo koji drugi luk
15 g. germe(kvasca) Spek (slanina) najbolje sitno narezana
koju kapljicu maslinovog ulja Sir Mozzarella ,,bizonska,,ali moze i ovcja ili kravlja mozzarella

sa vodom se zamjesi,,u posudi kao i na pizzu moze se stavit umjesto speka,,sunka obicna,,salama,,ili prsuta,,
lagano sa dodavanjem ,, sitno rezana i na tavi pecena piletina, na tu piletinu curry pase ,,,skoljke, ,lososa,,
,ko i u box-u,sa biljkama ,
,Manje je cesce bolje i vise nego sto se misli
Tjesto isto ko i za pizzu,,,samo upola manje germe (kvasac),,
zamjesit,,i vode dodavat postepeno dok se ne dobije smjesa ,kompaktna i laka za razvlacenje
pricekat da se malo digne,nadodze,,:), oko 45.min na toplom ,tjesto dosegne svoj maximum,,(malo germe(
najbitnije u svemu je da kad razvucemo tjesto , to nije deblje od dva mm,, to je jako tanko ,,tanje od svake pizze na planeti ,,,ha ha ha

sad se razmaze creme fresh (kajmak,vrhnje),do ruba ,,oko 1.cm
tek toliko da se ne vidi tjesto,,,i to je to ,,,najbitnije u svemu ,,
stavljas sto volis kombinirat
orginalno je ,,luk pa spek ,pa sir i zacini i na kraju friski persin ,,ili bazilikum ,,ili bilo koji zacin ,,,
zavisi kakvi su drugi sastojci gore,

,,za Flamm kuchen trebas bazu od sastojaka,,jeftino,,cak i moguce svatko ima to sto treba i voli u svom
frizideru kod kuce....
,,od vegetarijanskih kombinacija..
do svih vrsta mesa,,morskih plodova ,,,masta je induvidualna ,,,baza otvara sva vrata,,
tako i kulinarstvu,,,kuhanje je kao muzika,
probajte ,,,zaista je jako ukusno i moze se lakocom sa pizzom usporedit,,je da zvuci na prvu malo la la la
reko bi da je tjesto najbitnije,,kad to svladas sve ostalo je igra

pece se vrlo kratko ,,,pecnicu na maximum,upalit, zagrijat dobro na 250. ,,nakon tri minute na toj temperaturi,,,gotovo ako
treba necija pec malo duze,ok,ali pazit da tjesto nebude pretvrdo ,,onako srednje peceno ko i pizza
dobar tek




,
 
31.03.2013
26
23
0
59
Mordor
Meni samo nije jasno ko jede Sarme sa krompirom?

Ta kombinacija je kao Losos sa Šaranom.
Ja u svakom trenutku mogu da jedem morsku ribu. Ćevapi u domaćoj lepinji koja je prethodno podgrejana upržena u kajmaku. Mislim da je to sve što me čini srećnim.