Nepoznati strain hobby grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
Dakle,

nakon dugo vremena sam se odlučio za grow. Više iz zabave i zanimacije nego iz potrebe.
Ono što me nagnalo na grow je prvenstveno kvaliteta trave.
Prvi put nakon dugo vremena da mi je skoro bilo previše naprosto sam ostao oduševljen.
U cijelom šteku nađena je samo jedna sjemenka i to je ova što sad raste :ridinghorse:

Sjemenka je proklijala nakon 3 dana i posađena u ( nažalost ) najobičniju interšpar zemlju za cvijeće jer drugu neznadoh naći.
Stavljena pod stolnu lampu sa žaruljom plavog spektra od 9W ( za pocetak mislim da je dovoljno ) u režimu 18/6
Već nakon 2 dana je izašla iz zemlje i počela rasti i brzo se razvijala sto me ugodno iznenadilo.
No nažalost su se prva 2 lista već nakon tjedan i po nakon izrastanja počeli iz nepoznatog razloga sušiti iako su rasli novi listići.
Pokušavao sam ih spasit gotovo 2 tjedan ali na posljetku cap cap. Odsjeskao sam ih da se biljka ne pati.
Vjerujem da sam to trebao i ranije učiniti.
Bila je i selita tako da nije imala baš najbolje uvjete ali i to će se promjeniti.

Trenutno biljka ima oko mjesec dana pa me ujedino zanima mišljenje iskusnijih dali je premala?
Što dodatno učiniti da joj se uboljša i olakša razvoj?

http://imageshack.us/photo/my-images/441/dsc0865a.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/607/dsc0856jl.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/233/dsc0857j.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/823/dsc0861cr.jpg/


Uskoro se seli u mali box
Svaki savjet kao i kritika je naravno dobro došla :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
premala je za mesec dana a pomoglo bi da procitas bar jedan zavrseni dnevnik uzgoja to ti je nekih deset minuta citanja a ako neces moj ti je savet da nadjes drugi hobi.

al ozbiljno samo jedan zavrsen procitaj i sve ce ti biti jasno,bar ces znati sta da pitas,prosto ne mogu da verujem da imas 83 posta,i da si stavio pod 9w mesec dana i jos pitas da li je mala......preeeemala je
 

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
nacitao sam se toga davno.a i nenabijam postove na gluposti :)

a dobro ide dns onda u terramagmu i pod jace lampe

ok zakljucili smo da je premala i da je svijetlo slabo.kritike uvažene s tim u vezi slijede i odgovarajuće promjene :)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
a cuj.kada ju vec presadjujesh..ajde da ju odmah presadish u dosta vechu posudu...npr. minimalno 6-7litara zemlje da stane u posudu.. isto tako..gledaj da biljka bude na vrhu posude tj. da rub zemlje ne bude vishe od 1-2 prsta ispod gornjeg ruba posude.. i mogao bi staviti jedan pc ventilator da pushe lagano po toj biljci..
ako se ne snalazish najbolje sa rasvjetom..onda gledaj uzeti najjache shto nadjesh u trgovini od tkz. shtednih zharulja...a josh ako na sijalici pishe cool light ili cool daylight-odlichno!! mogao bi uzeti jednu takvu cool daylight i jednu warm light ( da su najmanje od 28-30w tj. 100-120w - vidjeti chesh da na svakoj shtednoj sijalici pishu dvije vrijednosti-jachine a ti trebas one na kojima pishe priblizno tako - 28-30w i 100-120w )..
za cca 20-tak dana , ili vishe...kada odluchish biljku pustiti na cvjetanje...tada chesh skinuti tu cool daylight i dodati josh 1-2 warm light ..a rezhim svetlo/mrak promjeniti na 12/12..

i eto...cca 2 mj. kasnije...uzhivash u plodovima svog hobija --
sretno kompa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz and bud_man

bud_man

Aktivan Član
01.09.2011
84
9
0
32
Hvala na savjetima i ovom konstruktivnom komentaru.
tako će i biti.
imao sam prije jednu štednu žarulju Vitoone od 85w i platio sam ju samo 115 kn..ta zarulja je nastradala a kasnije ih u prodaji nisam vidio.

jos jednom hvala
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
bud_man je napisao(la):
Hvala na savjetima i ovom konstruktivnom komentaru.
tako će i biti.
imao sam prije jednu štednu žarulju Vitoone od 85w i platio sam ju samo 115 kn..ta zarulja je nastradala a kasnije ih u prodaji nisam vidio.

jos jednom hvala

na zalost ni ja nisam nasla nista jace od 27 w (stedne) . zato ih imam oko 5 i moram jos 3 minimalno ubacit do kraja tjedna .

ako imas para ili uzmi hps-icu ili kupi stednih jos ....a u slucaju da nades tu koju si i ti imao,javi di si nasao :D

u pevcu ima malo jacih stednih ako ne budes nasao nigdje ima nesto i u bauhausu al ja nisam bila zadovoljna .....

pratimo vas i dalje :D malecka je i slatka al bit ce to bolje ..... samo slusaj "starije" i iskusnije ....... i sve bu na kraju dobro :D