Noob grow - 3 x auto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.07.2015
68
87
18
36
znam da se zagreju ... sve se zagreje na suncu jbg ovo je jedino mesto u basti (box od dzukca) gde mogu da ih stekam stavicu neku drvenu podlosku hvala na upozorenju u svakom slucaju ..

ma konto sam i ja da je korov , al sam se nadao da je jos jedna dzdza ahaahahaha
 
01.07.2015
68
87
18
36
danas mi je biljkama 15 dan kako su u saksijicama lepo napraduju okacim slike sutra da se vidi to kako izgleda ... najavili lose vreme par dana pa cu ih drzati tu gde su jos dan dva pa idu na sajt (koren vec vidim na dnu kroz rupice)

Nabavio sam Slavol , plantelin list i cvet i neki mikrobioloski preparat "bakterije" (to mi zena preporucila za kevino cvece :vozdra: , kaze uzmi i ovo bice odusevljena :D)

e sad pitanje kad mogu da pocnem sa tim djubrivima ? Da li mi je rano sad da dodajem slavol i list u vodu dok zalivam .... Na ambalazi nista ne pise sem kako dozirati .

eto to me kopka :D :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Plantella zelena i crvena se daju 15ml. na dvije litre vode. Vidio sam da su promjenili pakiranje, još mi neshvatljivo da nisu napisali doziranje na nova pakiranja . Slavol neznam, nisam ga koristio nikad, al njega možeš dodati jer on ne sadrži NPK elemente pa nemože škoditi. Za plantelu list nema potrebe kod tako malih biljčica, pogotovo ne jer je zemlja dovoljno bogata svim potrebnim za prvih 4 tjedna. S obzirom da su automati i da ćeš ih uskoro presađivati na sajt nepotrebna ti je plantela list za njih. Vegu će odraditi crpeći mikroelemente iz nove zemlje pri presadnji tako da si miran do cvijetanja koje će tu oko 30-tog dana početi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marconebre
01.07.2015
68
87
18
36
ok hvala joke .... onda cu poceti sa slavolom cim ih presadim
image1 (4).JPG image2 (4).JPG image4 (1).JPG

evo slika i taj preparat koji mi je "uvalila" u poljo apoteci pa ako je neko koristio cisto da mi kaze dal je dobro ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and bakalula

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Ja ih koristim uporedo sa Slavolom :)
Evo malo duži copy-paste ako te zanima.

BAKTERIJE – Mikrobiološki preparat
Predstavlja tečni inokulum korisnih zemljišnih mikroorganizama i njihovih metabolita namenjen organskoj i konvencionalnoj poljoprivrednoj proizvodnji za sve gajene kulture. Mikroorganizmi stimulatori rasta i mobilizatori hranljivih elemenata.
Sastav:
Bacillus subtilis (min. 10 7 ), Saccharomyces sp. (min. 10 6 )
Glavna uloga korisnuh mikroorganizama je kolonizacija korena i stvaranje gotovo neprobojne zaštitne barijere (biofilm). U njemu se prirodno sintetišu razni metaboliti koji imaju aktivaciono, stimulativno i zaštitno dejstvo. Ovde spadaju fitohormoni (auksini, giberalini i citokinini), aminokiseline, vitamini, enzimi, antibiotici i mnoga druga jedinjenja, koja biljci nakon usvajanja praktično daju raketno gorivo neophodno za zdrav razvoj i formiranje prinosa najvišeg kvaliteta. Istovremeno dolazi do aktivacije odbrambenog sistema biljke, koji zajedno sa mikroorganizmima iz preparata formira izuzetno izdržljiv antimikrobni štit, otporan na napade patogena. Ukoliko je moguće, najbolji način primene Bakterija je istovremeno preko lista i korena. Da sve krene kako treba počnite od semena.
Mobilizacija vezanih elemenata (P, Fe, Mn, Zn, N)
Jedna od glavnih uloga Bakterija u zemljištu je da vezana i teško rastvorljiva jedinjenja ponovo učine dostupnim za biljke. Tako na primer 70% fosfora i kalijuma bude vezano u nerastvroljive oblike i taj procenat se stalno povećava. Bakterije, iz zemljišta biljkama obezbede 30-40 kg fosfora po hektaru, 60-80% magnezijuma i gvožđa, i oko 20-30% cinka, od ukupnih potreba. Pored navedenog, Bakterije dovode i do vezivanja teških metala iz vode i zemljišta (Cu2+, Ni2+, Zn2+, Cd2+ i Cr3+) procesom flokulacije.
Bakterije su organski mikrobiološki preparat koji nije štetan po zdravlje i okolinu. Koristi se u organskoj i konvencionalnoj poljoprivredi. Nema karencu, a radna karenca je do sušenja depozita. Bakterije daju život i popravljaju kvalitet zemljišta, razgrađuju žetvene ostatke, vezuju teške metale, smanjuju brojnost patogena u polju i ubrzavaju razlaganje hemijskih preparata. Uz primenu pesticida i veštačkih đubriva, obavezno mislite na zdravlje i dodajte Bakterije.
Mehanizmi delovanja korisnih zemljišnih mikroorganizama su veoma raznovrsni. Osnovna uloga je da biljkama sa kojima žive u zajednici (simbioza), obezbede najpogodnije uslove za razvoj i zaštite ih od bolesti. Zauzvrat biljka putem korena daje hranu potrebnu za njihov opstanak i razmnožavanje. Dodavanjem preparata Bakterije, mi povećavamo brojnost korisnih mikroorganizama u zemljištu, čime stimulišemo razvoj biljke i štitimo je od prodora štetnih mikroorganizama. Nakon primene Bakterija, broj korisnih mikroorganizama u zemljištu se naglo povećava, ali i smanjuje tokom vremena, jer biljka nije u mogućnosti da obezbedi dovoljno hrane za sve. Nakon smanjenja brojnosti, otvara se prostor za razvoj štetnih mikroorganizama, čiji je cilj da unište biljku. Iz tog razloga, Bakterije je potrebno redovno dodavati najkasnije na 28 dana, a optimalno na 21 dan. Ukoliko postoje sistemi za navodnjavanje ili orošavanje, moguća je svakodnevna primena Bakterija u malim koncentracijama, radi održavanja brojnosti i kompeticije.
Gajenje na svim tipovima zemljišta i supstrata
Bakterije se mogu primenjivati na svim tipovima zemljišta i supstrata. Trpe izuzetno visoku zaslanjenost, pa je preparat moguće koristiti i u svrhe popravke kvaliteta zemljišta. Preradom organske i neorganske materije Bakterije obezbeđuju dobru rastresitost i aeraciju zemljišta, što je preduslov za zdrav i jak koren. Odlični rezultati se postižu u zatvorenim i otvorenim hidroponskim sistemima, gde Bakterije znatno utiču na usvajanje rastvorenih elemenata i smanjenje broja patogena.
Delovanje zemljišta kao supstrata na biljke zasnovano je na mikrobiološkoj aktivnosti, gde humus kao krajnji proizvod razlaganja ima sve što je potrebno za održavanje života. Vrlo kompleksna i još uvek u potpunosti ne istražena supstanca, humus najvećim delom nastaje usled delovanja mikroorganizama. Upotrebom hemijskih proizvoda, svesno se uništavaju korisni mikroorganizmi: zbog toga je takođe, svesno, potrebno sa svakom primenom hemije dodati život. Preparat Bakterije doprinosi ubrzanoj razgradnji štetnih i hemijskih jedinjenja i vezivanju teških metala, čuvajući zemljište i zdravlje hrane koju jedemo. Život ne mora biti vidljiv da bi imao cenu, a to nam mikroorganizmi svakodnevno i dokazuju.
Antimikrobno delovanje
Korisni mikroorganizmi stvaraju prirodnu zaštitu oko biljaka i konstantno se odupiru širokom spektru patogena iz rodova Alternaria, Aspergilus, Botrytis, Entomosporium, Erwinia, Erysiphe, Fusarium, Phytophthora, Podosphaera, Pseudomonas, Pythium, Sclerotinia, Xanthomonas i drugih. Da bi došlo do ostvarenja infekcije, brojnost patogena mora da poraste. Redovnim dodavanjem preparata Bakterije pored ostalog održava se i brojčana prednost korisnih mikroorganizama i time sprečava širenje patogena. Veoma je važno čišćenje zemljišta za sledeću godinu, zbog čega se savetuje primena Bakterija i na žetvenim ostacima.
Mešanje Bakterija sa drugim preparatima
Bakterije se mogu mešati sa većinom pesticida i đubriva, a ne smeju se mešati sa proizvodima jako kisele i alkalne reakcije, organskim rastvaračima i oksidativnim sredstvima. Bakterije smanjuju mogućnost stvaranja rezistentnosti patogena, ali se u vezi sa tim preporučuje i primena pesticida sa različitim mehanizmom delovanja.
Primena Bakterija
Upotreba i doze: Bakterije se primenjuju u svim razvojnim fazama, samostalno, ili sa redovnim tretmanima ishrane i zaštite. Dobro promućkati pre upotrbe i intenzivno mešati u punom rezervoaru sa kompatibilnim proizvodima. Bakterije se u rezervoar dodaju nakon ubacivanja svih preparata. Proizvod ne zapušava dizne.
Tretman semena:
(0.25 - 0.5%) 2.5 – 5 ml Bakterija na 1 lit. vode (prskati ili kratko potopiti u rastvor);
Tretman rasada:
(0.25%) 2.5 ml Bakterija na 1 lit. vode (2-4 puta nedeljno);
Konstantna primena i raspršivanje:
10 ml Bakterija na 100 lit. vode;
Ratarske kulture:
2-3 lit./ha;
Povrtarske kulture:
2-4 lit./ha;
Voćarske kulture:
2-5 lit./ha, (drvenasto voće u punom rodu 5 lit./ha);
Cveće:
(0,5-1%) 50-100 ml Bakterija na 10 lit. vode;
Razlaganje biljnih ostataka posle žetve i smanjenje inokuluma patogena u polju:
3-4 lit./ha;
Primena sistemom kap po kap:
0.5-1 ml Bakterija na 1m 2 (na svakih 10-14 dana);
Zatvoreni hidroponski sistemi:
10 ml Bakterija na 40 lit. vode (čišćenje rezervoara na 7 dana);
Bakterije se optimalno primenjuju na svake 3 nedelje (21 dan). Kada uslovi jako pogoduju razvoju bolesti, tretmani mogu da se izvode preventivno na 7-10 dana, uz dodatak od 1-2 lit. na osnovnu dozu.
Napomena:
Prilikom primene preparata savetuje se upotreba HTZ opreme. Najpogodnija temperatura vode za rastvaranje 15-25 ̊C.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and L0oD
01.07.2015
68
87
18
36
pfff to jos ispadne ozbiljno dobra stvar ... nisam uzalud potrosio 280 din :D

Bakterije se mogu mešati sa većinom pesticida i đubriva, a ne smeju se mešati sa proizvodima jako kisele i alkalne reakcije, organskim rastvaračima i oksidativnim sredstvima

...sve mi je jasno sem ovog dela uglavnom, sem salvola u kombinaciji sa ovim, nisam ni mislio da ga koristim ,,,
 
01.07.2015
68
87
18
36
27 dan

-Danas posle 7 dana SUNCE probilo kroz oblake! neka kisa , neko crnilo , niske temperature itd itd i ja iskoristim priliku da "zbidelj" prenesem na sajt ...
-Teren blatnjav haos posle ovih kisa, i sve zaraslo jedva sam pogodio kuda da idem :D bas onako sve buja u pm ... Znaci biljke presadjene u saksije od 25l u koje sam stavio cistu florabelu svakoj po 20l, bez ikakvih dodataka i zalio sve 3 sa ukupno 10 l vode (voda - iz obliznjeg kanala koji se inace koristi za navodnjavanje obliznjih njiva) i dodao 50 ml Slavola i 10 ml Bakterija
-Nisam imao vremena da dodajem zemlju u saksije posto realno staje 30 l to cu sutra kad planiram da odem i da ih malo zastitim nekom zicom ili necim (dajte neki predlog)
-Iskreno se nadam lepom vremenu i sreci i da ovo prodje kako je "Bog rek'o"

IMG_1738.JPG IMG_1739.JPG IMG_1740.JPG IMG_1741.JPG

Cenim svaki predlog , kritiku i ostalo ! poz :razvaljen::
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Jesu, duplo su manje od mojih u istom danu i istim uvjetima. Razlog nije loše vrijeme nego preduga vegetacija u malim posudama pa je na tom dosta izgubljeno. Bez obzira na vrijeme trebale su biti presađene već nakon 2 tjedna, jer autosima korijen voli komociju u startu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marconebre
01.07.2015
68
87
18
36
@Evilmage007 Ne cini ti se :D


-Slazem se @No Joke predugo su bile u malim saksijama , jednostavno nije bilo sanse da ih radnije presadim uzasno vreme bilo , cak kad duva prejak vetar ili pljusti kisa sklanjao sam ih na gajbu .. bas sam se iscimo i vi's kakve fancy saksije sam nabacio hit :D
 

BIG DEVIL

Aktivan Član
31.05.2015
240
476
63
Mexico
Jesu, duplo su manje od mojih u istom danu i istim uvjetima.
Mislim da nisu u istim uvjetima jer tvoje su bile u boxu prvih nekoliko dana a slozicemo se svi da u boxu napreduju sigurno duplo brze a i troduplo :)

Takodje se slazem da su male za 27 dana i zbog dugog drzanja u malim posudama izgubices dosta na prinosu i samoj velicini bijlke. Srecno dalje ;)
 
01.07.2015
68
87
18
36
@BIG DEVIL jbs ga , bar sam naucio za drugi put da ih stavim odma u neku vecu posudu tipa 5-10 l ...

ovako imam jos 10 semenki fotoperiodnih 3x Jack herer , 4x Special queen i 3x Special kush
danas su na kaljenju od svake po 1 i to bi bilo to za ovu sezonu one nece imati tretman kao ove u saksijama icice direktno u zemlju sa sajta za 15-tak dana i toeto:vutra:
 
Poslednja izmena: