Northern Lights Regular, 50x50x120, 150w HPS, LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.916
358
Socotra Island
eelslap.com
Zdravo društvo ! Rešio sam da sa Vama podelim još jedan uzgoj .
Ovaj put u novom boksu i sa novom opremom :)

Dakle , box je napravljen od dasaka belog univera (debljine 180mm) i dimenzija 50x50x120 (š,d,v) .
Oprema
General Electric HPS 150w ,15000 lumena ,cooltube 300x120mm sa reflektor krilcima i vossloh schwabe odgovarajuća prigušnica i starter .

Ventilacija je rešena na sledeći način.
Na dnu boxa ,sa leve strane je aktivan upuh i namontiran 12cm PC vent, a na gornjoj dijagonali sa unutrašnje strane boxa stavljen ispuh , isto 12cm PC vent da vazduh iz boxa gura napolje kroz aluflex crevo .
Još jedan vent 12v iskoristio sam za hlađenje cooltube-a što se pokazalo kao super rešenje .
Temperatura se nikada ne penje preko 29,30 ℃ a i mislim da ne moram da pominjem koliko je sve tiše u odnosu na turbinski wc vent koji sam prvobitno namenio da hladi sijalicu .
Cirkulacija vazduha u boxu je super pa nisam video potrebu za dodatnim ventovima ...



Zemlja je Terra Magma ,u nju dodate oko dve šake perlita , saksija od 13l .
Prihrana korišten Slavol S , BioVital Univerzal vege gnojivo (NPK 5-5-5) i Plantella Cvet (NPK 6-8-8) .
Tu su još digitalni merač vlage i temperature , Ph metar i analogni tajmer . Ph regulacija sirćetom ,octom pa sam posle nekog vremena prešao na limuntus čisto zbog lepšeg mirisa :)



Seme, regular , sam dobio od drugara , stavio na režim svetla 18/6 , klijao i vegetirao prvu nedelju pod 2 6500k CFL-a ukupne jačine 46w .
Biljku nisam topirao da je ne bih stresirao i s obzirom da nisam znao pol odustao sam od toga i krenuo lagano sa LST-om i usmeravanjem glavnog vrha .

Slavol S korišćen u prva dva zalivanja .
Pred kraj prvog meseca vegetacije i života uopšte , biljka je pognojena full dozom vege gnojiva. Evo i fotografija hronološki ...



Posle nekih mesec dana vegetacije , režim svetla promenjen na 12/12 , i par dana kasnije krenule su prve naznake oko pola . Krenulo se lagano sa dozama Crvene Plantelle. Svako drugo zalivanje joj dajem skoro punu dozu hrane - 13ml na oko 3 i po litra vode. Za sada sve ide po planu i programu , nema naznaka da je cura gladna ili nešto slično .




Trenutna temperatura u boksu varira od 22-30℃ , vlaga je u vegetaciji bila u rasponu od 50-80% a u cvetanju se ne penje preko 40-45% .
Biljka gazi polako kroz 6. nedelju cvetanja , vrhovi se sunčaju na nekih 15-ak cm od lampe i polako brojim dane do prvog flusha .

I jedna fotka od malopre, ne zamerite mi , mrzelo me je da čekam da se gasi HPS ...


Eto ekipo , nadam se da sam sve bitno uspeo da pomenem .Trudio sam se da ne bude previše teksta i da mesec i po dana složim da bude što čitljivije i sažetije ...
Tu sam naravno za sve vaše komentare i savete a gledaću da Vas blagovremeno obaveštavam o svim dešavanjima kod mene .

irie pozdrav
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Mislim da si zaboravio napisat da si joj davao jako velike doze ljubavi jer izgleda ekstra voljena!! :)
Svida mi se :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.916
358
Socotra Island
eelslap.com
@ChilliHead Hvala puno !:)
@ZdravaTrava Hvala , a što se kontrole vlage tiče takav je splet okolnosti...
Dok je bila u vege fazi takvo je vreme i napolju bilo ,kiše , poplave , konstantno sam pravio promaju da ne bi bila 100% vlaga, a sada mi radi centralno grejanje pa suši vlagicu
@StokaGodine heheh , pa ljubav se podrazumeva :) hvala ti
 
14.11.2014
21
9
3
Da pitam nesto vjerojatno cu ispast glup ali neznam to,,,Irieman tamo si napisao da te je mrzilo da cekas da se hps pogasi,,,sto znaci da se hps postepeno gase? ili ti je to zbog tajmera?
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.916
358
Socotra Island
eelslap.com
Billy , HPS se gasi instant , za par sekundi totalni mrak ...
ni zbog jednog ni zbog drugog , nego su mnogo lepse fotografije kad je HPS isključen , a ispao bih totalni kreten da ga gasim i prekidam ciklus svetla samo zbog fotkanja ;)
 
14.11.2014
21
9
3
Ne ma pitam jer kod nas zna bit problem sa strujom pa nestane na par sati jer negdje nesto drkaju pa pitam da, nebi sta bilo sa lampom ipak nije bas jeftina...ali da i mislio sam da nezelis prekinut ciklus ni na minutu (nebih ni ja sve mora po p.s.-u :D )
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
istu shemu sam imala na Cool Tubeu..jaki PC vent postavljen da pushe pola po sijalici..a pola je taman puhalo neposredno pod sami CT..
odlichni rezultati !
(+ kod mene je bio kabriolet box..pa nije bi bilo neke potrebe za odvodom toplog zraka..samo otvori na dnu + oscilirajuchi vent ..to je,ujedno i najjeftinija shema za box-ako imate na raspolaganju prostoriju sa prozorom ili nekim dimovodom/dimnjakom za prozrachivanje ili odvod miomirisa )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

Gagiba

Aktivan Član
Odradio sam Jedan grow sa PC ventovima bas kako kaze "Snezanina maceha", jedan u CT i dva ispod i zavrsava posao, ali je mnogo lakse kontrolisati temperaturu turbinom. Naravno potenciometar obavezan uz turbinu inace pola ulice cuje da ti se nesto desava u satoru! :)

Sve u svemu odlicno izgleda za sad!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.916
358
Socotra Island
eelslap.com
Billy problem bi bio da je ugasis pa upališ odmah , tu može doći i do ekplozije , znači mora barem 5,10 minuta , zavisno od veličine i jačine sijalice biti pauza da bi se staklo ohladilo .
Inače , nema potrebe da citiraš post za postom , vidi se sve i bez citata a tako nalažu i pravila ponašanja na forumu . Pozdrav

NoSeeds ovo je dnevnik jedne biljoze :D hvala svakako ;)

@zlavjestica slažem se skroz ,jednostavan sistem a i ovaj moj nekabriolet skroz zadovoljavajuće funkcioniše :)

Gagiba , sa turbinom mi je 2,3 stepena bila niža temperatura ali buka je prevelika bila čak i sa smanjenim brojem ortaja ... Rezonancija nekih zvučnih frekvencija se javlja u boxu i prosto nisam mogao da rešim to na normalan način , a kontam sa vrućinama smo za ovu sezonu završili pa može biti samo hladnije nego što je sada ... nema frke
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Znači jedna sjemenka regular i odmah cura :) hrabro od tebe,sretno do kraja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

Gagiba

Aktivan Član
Ma da, sad po zimi nije frka za temperaturu a PC relativno dobro mesaju vazduh, mada ja koristim Mali 80mm da ubacuje vazduh a 120mm da izbacuje i jos jedan 120 po biljkama.

Zaje*ana je buka nacisto. Inace ne gasim ventove od pocetka do kraja i onda mi posle 5 meseci konstantnog zujanja treba neko vreme da se priviknem na tisinu... :)

Imaju neki kur**ici za smanjenje buke ali od 70 evra pa na gore. E bas da im ne dam za parce gume 7 gajbi piva!! ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.916
358
Socotra Island
eelslap.com
Nekako sam našao pravu poziciju in i out ventova pa je konstantna promaja unutra :D
A za buku te kapiram skroz , ma i da su 700 evra ti sajlenseri ne rade dovoljno dobro ...bolje brate nađi neki novi sistem hlađenja dok ne ogluviš načisto :)
...a ako uspeš gumom rešiti problem imaš od mene gajbu ladnog ! :D
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
irie.sorry na offtopick**anju..ali..

70€+ guma za smanjenje buke? isusatiboga...gagiba..daj da vidim to chudo..
zar nije jednostavnije kupiti odmah malo skuplji a tishi vent?..mislim da za razliku od 70€ se mozhe uzeti kvalitetniji i tishi vent..
( ovo me sada zhivo zanima..jer.. kontam napraviti "make over/upgrade" na,i u , boxu..poshto trenutno nije u funkciji..pa da iskoristim vrijeme .a ja..naivno kontala da bi mi cca 500€ bilo dovoljno za elekt.balast + zatvaranje boxa i sredjivanje ventilacije.jer..nekako mi se uchinilo da su cijene ipak ishle na nizhe )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and irieman

Gagiba

Aktivan Član
@irieman

Zapravo boks mi je na terasi pa buka nije toliko intenzivna kada su vrata zatvorena, ali znas kada se uvo izvezba i nocu se probudim, oslusnem da li vrti kako treba i nastavim dalje dremku sa propratnim osmehom. ;) I onda jednog dana tisina... :) I pune tegle... ;)

A za gajbu ladnog sam resavao i mnogo teze probleme!!! :D

@dobravestice (ne zameri, ne mogu da te oslovljavam zlom) :)

http://www.***********.com/index.php?route=product/category&path=17_73


7000 dinara je nesto ispod 70 evrica...

P.S.

Za 500 evra ces srediti opremu tip-top!!! Znaci komplet sve sto ti treba!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
bash gledam cijene..euro je uvijek negdje izmedju 110 i 120 dinara..
kod vas je dosta stvari tu negdje..ali vidim i da ima dosta proizvoda koji su neshto skuplji nego kod nas.
ali ovo chudo koje bi trebalo prigushiti zvuk ventilatora..pa..zar je to, u biti, flexibilna cjev..samo shto je od gume napravljena??

( da..pogledala sam malo cijene kod nas..za cca 400€ se mozhe uzeti shator 120x120, prima klima vent sa 2brzine i Elek./digital. balast 600w dimmable sa boost modom ..samo shto sam ja kontala praviti box od knaufa..pa ne znam koliko bi me to izashlo..ali..van sezone bi moglo posluzhiti kao ormar/spremishe..ili..josh i bolje-prostor za skrivanje od svijeta )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gagiba
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.