Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Gosund ima pravo dobre reviews, i vidio sam da ga ljudi kace na bas dobre lampe, ali svakom svoje sto bi se reklo :D
Mene ovaj Acme slusa bas fino :) vidjecemo za dalje kada prodjem ovu juniorsku fazu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
@Bizzzo Mislim da te jos uvijek ne razumijem... kako mislis promjena sata? Ljetno/zimsko racunanje vremena?
Sto se tice lampe jel je manualno radis onda? Sta ti je konkretno spojeno na ovaj GoSund?
Jos jedan minus koji bi dao uredjaju je +- odziv od 30 sekundi, ako to moze utjecati na kakvocu biljke...
Bas sam prosao inostrane forume sa ovim smart uredjajima, konkretno sa ovim Acmeom i GoSundom su groweri zadovoljni itekako :/
Mozda je bilo do nekih drugih faktora kod tebe koji su doveli do hermanja..? Samo brainstormam ono... :/ Ali uzecu u obzir svakako
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Upravo to. Uredjaj ima svoj sat odnosno cita ga sa servera. I kad se pomakne sat unazad ili naprijed, biljci se skrati dan. Da ne spominjem taj lag od 5-35 sekundi. Za lampu koristim najobicniji Nedis prekidac.

1687615420233.png
 

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Gledao sam ih, cine se predobre stvarno, mislim da cu upakovati jednu cisto radi reda, da mi bude pri ruci :D
Dodatno za ACME-ov smart strip: full remote je tako da se moze sa druge lokacije iskljuciti/ukljuciti lampa bez ikakvih problema, bez odziva ikakvog, znaci kad pritisnes ona pali u trenutku, tako isto i gasi. Shodno tome se moze izbjeci ova situacija sa pomjeranjem sata.
A kad skontam da su "stari ljudi" trcali, gasili i palili rucno, bez ikakvih tajmera haha, mogu zrtvovati malo fokusa za 18h svjetla i 6h mraka
 

Need 4 weed

Aktivan Član
14.06.2019
161
484
63
Ja imam dosta toga smart po kući, svjetla, grijanje, hlađenje, senzori pokreta....složene automatizacije itd.
Sve je super kad imaš internet, ali u slučaju da nestane, pa se router zbrika...
Ja to imam ok složeno pa šljaka dobro, ali sa lošijom opremom može biti problema
Po meni svjetlo najbolje na onaj utikač analogni ili digitalni
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JohnnyJohnny

Need 4 weed

Aktivan Član
14.06.2019
161
484
63
Istina
Ali ja sam imao Asus router, svaki put kad nestane struje on pomrda static IP koje sam dodijelio uređajima, i onda , bar je tako meni bilo jel dosta uređaja imam spojeno preko Home asistent, ako je neko čuo za to - platforma da objediniš različite IT proizvođače pod jedno, super stvar
Kad bi recimo spojio inline ventilator, stupne ventilatore, ovlaživače, odvlaživače sa jednim senzorom i napravio da on sam održava sve po tom senzoru , pošalje poruku ako se uvjeti promjene itd
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Moraš to onda tako napisati. Ono gore si si napisao odaje drugi dojam. Takodjer, statičke IP adrese ako bas trebaš možeš odrediti pool, a ostalima dodijeliš adresu s DHCP-om i riješio si problem.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Sad ti tipkam da ne moraju biti sve statičke. Prekidač za lampu, wifi pumpa i ostala oprema ne zahtjeva fixni IP.
 

Need 4 weed

Aktivan Član
14.06.2019
161
484
63
I SmartLife je na slican fazon. Na Huawei-u i Motoroli sto se rutera tice nisam imao tih problema nikad
Ma nije baš
U home asistent možeš npr. dodati SmartLife, Xiaomi, Tv, Sonoff, Reolink...stotine takvih, i onda svi rade povezano

@Bizzzo
Npr.
Kad ja idem spavati, stisnem dugme i onda svjetla na tim IP, TV sa staticIP se ugase, jer drukčije se neće ugasiti ako nemaju te adrese
Meni pool ne igra
Ja govorim za sebe, da se lampe pale po rasporedu koji si nariktao u app od WiFi utičnice nema veze


Daj malo edit i tako to,nemoj post za postom!
 
Poslednja izmena od urednika: