Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.353
10.013
356
Ugrabio malo vremena da očistim (rezervni) CAN lite 1500PL filter, I opet iznova oduševljenje koliko je praktično potpuno rasklopiti ga, oprati, napuniti, i sklopiti ponovo :)
IMG_20230806_184749.jpg
Svi delovi od plastike, nema nitni već žabica, milina :)
Jedino moram da ugrabim negde veći, ovaj je za 1m^2 jedva knap (75m^3/h) tako da ga i dalje koristim samo kao pomoćni, kad treba očistiti/napuniti onaj standardni - gde je pravo mučenje menjati - nitne, ona oštra metalna mrežica, prašina na sve strane... Svaki put mi dođe da batalim i kupim drugi :D
Ali ovo čudo... sekund posla i milina :)
Za nas koji smo kupili filter jednom, i sad menjamo ugljen, najpraktičnije rešenje!
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.090
15.711
358
I moj se zaštopal,tamo 2020'.
Šta naručim aktivni ugljen i zamjenim?
16914031745348904600357458146424.jpg
Samo,ovaj je ogroman....oko metra dugačak za 1.5m² je predviđen(Can filter). Baš kupujem novi/manji box za vegetaciju,jer ovaj 40×40×160 je za peršin i sl. Slažem jedan veliki,ali ide sve novo u njega,a filter onda imam:)

Meni je rečeno,da zamjenim i onu špužvu koja ide u turbinu!
Na glavnoj slici,skroz desno,ono iznutra...nije spužva,nešto između spužve i gume!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and Wendigo

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31

Za automatike ili manje biljke, uradi sam plastenik, a dobar stelath što bi se reklo. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.353
10.013
356
@0Marac0 Nisam čuo za spužvu, a .. mislim da ne utiče na protok, nego možda zbog prašine što se taloži, potamni dosta
Uglavnom da, kupiš ugalj, menjaš - dve vrste su krucijalne za naš hobi, peletizirani i granularni, u CAN filter obično ide pelet (videćeš kao valjke male), ali iz mog iskustva granularni koji se prodaje ovde na 5kg/10kg mnogo duže traje, i mnogo bolje uklanja miris - veća je površina i ima 'reckave' ivice. Jedini problem je što ne sme previše da se nabije, dok pelet samo poslažeš praktično

@JohnnyBGood oko 1kg uglja staje u ovaj filter, ali za metar kvadratni bi ipak morao jači, ovo je na granici negde.
E sad, pakovanje deset kg aktivnog ugljena je presmešno u odnosu na to da kupuješ nov filter svake dve godine, mislim da zapravo za cenu jednog filtera kupiš ugalj, ali veruj mi ne znam, nisam ni proveravao, još akam ugalj kupljen pre jedno tri, četiri godine :)
A sad u ponudi imaju sve i svašta u odnosu na tada, barem ovde kod mene
 

Gazat

Aktivan Član
20.06.2023
83
349
53
Imam pitanje u vezi aktivnog ugljena.
Can-lite 150.
Odradio 2 growa i na kraju se malo pocelo osjecat. Mozda se i zastopao jer sam imao sonoicni ovlazivace koj je bio usmjeren u ventilator da dize vlagu. Ventilator je na kraju krepao od kamenca. Nisam znao za to dok mi se nije desilo. sve zbog klorirane vode iz pipe.

E sad. Nasao sam na netu neki povoljni aktivni ugljen ali za aqvarije. Pa me zanima da li je bi mogao taj koristit.
KazE:
Aktivni ugljen za kemijsko pročišćavanje vode.
Pogodan za morske, slatkovodne akvarije, jezerca, terarije, itd…
ne pise velicina pelata nit nikakve ostale informacije
Cjena: 46.45 € za 12kg activated-carbon-pellets-500x500-150x150.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Need 4 weed

Aktivan Član
14.06.2019
161
484
63
Morati ću uzimati odvlaživač, prostorija neizolirana 9m2
Jel ima tko Fuji Air, ili kakvu predodžbu kakav je za 100 eura
Trotek 30e cca 200 eura, mnogo
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Šteko

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Ja imam isti takav u maltene istoj prostoriji (10kvadrata), radi vec skoro 2 godine i ja sam super zadovljan s njim. Ali ta prostorija u kojoj se nalazi je ujedno i soba u kojoj spavam, dakle izolirana. Ne znam kako ce to kod tebe funkcionirat
 

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Hvala na odgovoru , zanima me koliko je povjerljiv taj pH metar ?
Ako me kontas uzeo bi nešto ozbiljno da nemam dugo brige i razmišljanja oko pH metra ,čak i ak treba mal vise novaca pa ću sačekat malo .. ovaj mi je isto zapeo za oko jer gledam te takvog oblika Neki su jednokratni a izgledaju isto kao i oni koji nisu jednokratni pa nez vise koji uzet , kolko sam skonto milwauke je kao dobra
marka ?
Ili možda kupit na aliexpreu ma mjenjat češće ?
IMG_3039.png
 
Poslednja izmena:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.353
10.013
356
@Milic355 ma kupi onaj običan, i održavaj kako treba - dakle kalibracija jednom mesečno, i da je stalno u KCl potopljen (ovo desno na slici) i miran si prilično dugo.
PSX_20230907_122643.jpg
Sve ovo sa slike je možda 30€ ili tako nešto, boce sam kupio pre nekoliko godina i mislim da nisu na pola još, a ph metar i ako krene da brljavi (opet, ne bi trebalo ako se održava), ili sonda rikne - to je desetak evra investicije, a veruj mi da ćeš vremenom skontati koliko limuntusa (ili čega već) stavljaš da ga nabaciš gde želiš.
Ja sad koristim praktično samo da potvrdim da sam 6.3 ~ 6.6 :D
Čuvaj pare bolje za korisnije stvari :) to je moje mišljenje ofc
Ali ako hoćeš PRO - blue lab nema greške
 

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Oke hvala ti,tako ću i Napravit
Da li znaš neki dobar lux metar ,vidio sam da ima neka jeftinija varijanta na forumu al ne mogu nać ?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
jbga..opet ja kontra svih...ja mislim da je dobra investicija kvalitetan pH i EC metar ako se ozbiljno mislis sa tim zahebavati,ali ako je problem sa vitaminom €
Onda je ok i svaka druga opcija..ja imam najjeftinije sa njuskala i EC i Ph metar,ali pocastit cu se sa Hanom prije,ili kasnije:razvaljen::

edit
ja sam u kokosu ,pa je to kod mene obavezno i vise puta na dan koristim te alate i sretan sam zbog toga:)tako da nemoj previse uzeti u obzir sta ja pisem...
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.338
7.077
258
Nemam iskustva sa skupljim modelima, al imam prakse godina sa ovim jeftinim :D
Kineski TDS koji pokazuje ppm zaobilaziti u sirokom luku ! Nije precizan, a nekad nece ni da se smisli koja je mera, najvise me je bolela glava od njega
Kineski PH meraci se kalibrisu na 6.86, dok vecina normalnih idu na 7.0 i lakse je nabaviti tu soluciju, nego 6.86. Takodje imaju samo dugme za "read i set" pa ovo sa 7.0 nemoz da se praktikuje, dok npr Milwaki ima potencimetar, pa ako i solucija nije 7.0 moze da se podesi ;)

PH milwaki (stari zuti model) sam mislio da je crkao posle 2+god, ali nije, samo mu treba duze vremena da se stabilizuje, istrosio se valda, ali je i dalje merodavan, zbog licne nesigurnosti sam kupio drugi. Neka i za 0.1 brljavi sto i nije tako strasno
EC milwaki posle godinu i po dana mi radi i dan danas ko singerica, jednom sam ga kalibrisao posle kupovine i zaboravio da imam tu tecnost, mada dobro se nadje da mi pokaze da i dalje radi dobro :)
Oba meraca mogu da se nadju po 20-25e, znaci za 50e mirni ste bar 2 godine sa PH, ali prilikom prve kupovine PH pen od 20-25e zapravo kosta 40-50e :eek: jer svi zaborave na
1) tecnost za kalibraciju bez koje kao i da nemate ph pen
2) tecnost za cuvanje i ciscenje (KCl + HCl) sonde jer bez ovoga nema preciznosti i dugovecnosti

U praksi dok ih koristim na svakih 2-3meseca proverim kalibraciju, ili dok mi ne izazove sumnju, tj ako nisu cackali nesto u vodovodu trebala bi biti priblizna mera svaki dan ;)
Za sada meni jedina licna prednost, koju veca suma novca moze da opravda je da pen bude waterproof, pa ako se i desi da bucne - ne bude kukala ti majka :D

@opa cupa hmmm cekam da prodje zima da cujem hoces li reci da koristis i dalje svakodnevo smiley9934
Sada u growu koji traje npr 4meseca meni meraci prodju kroz ruke mozda pola od toga, pa u cvetanju ona kiselina stvrdne tolko da ga nemogu rastaviti smiley9934
Mislim kad lud pogleda zbunjenog, pomislim zasto i ko se uverava da svakih par dana u tacno 10L vode, tacno 10ml djubriva i tacno 2ml kiseline mogu biti drugacije nego neki dan pre :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
5 komponenti..tri razlicita medija...tesko da mogu bez te dve igracke.
Nikada ne dajem isto..EC povecavam postepeno kroz tjedan u dva od tri medija,a pH ne mjerim u ronoff-.u ..samo EC i to obavezno.
Ne volim od oka...volim kada je tocno i precizno :razvaljen::Nije moguce svih 5 zgurati u jedno davanje,pa kombiniram..po osjecaju,ali sa EC metrom hahah...nemoguce je drugacije,a i nije mi problem..u principu uzivam u tome.

PH je nesta drugo,ali i tu sam picajzla ,pa nisanim odredjene brojeve i samo me to zanima..nista + nista -vjerovatno ce i rutina dodji sa vremenom,ali se necu tome prepustiti hahah
:)
pocastio sam se...ovo je jedan od onih sa potenciometrom za kalibraciju....jednostavno skroz
c5dd296e-1e63-4340-8ae0-a93ccefc9b38.jpg
 
Poslednja izmena:

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Zahvaljujem ,isprobao sal
PH metar i probao zamjesat pH- ,znaci koristim ovaj sa slike dolje ..piše da ide 2ml na 10 litara ,i dodavo tako pomalo i nakraju vidim da sam dodao 20ml ma 7l vode da bi pH bio 6 ak se Nevaram ,ugl nebitno sam
Me zanima ak netko koristi jesam možda zeznuo a znam da to sad već imate u glavi
Inače dosad radio bez pH metra ,vođa na pipi 7,3 +hesi pokrpa to pa nisam bas brinuo al eto treba Ic naprijed pa uzeo da se nađe jer mislim Riktat stalno drugi pH 5,5-6,5 zbog unosa hrane
 

Prilozi

  • IMG_3060.png
    IMG_3060.png
    879,7 KB · Pregleda: 9