Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Imam led panel-Lampa -čudovište kako god ,Aj polako pročitaj malo šta ti se piše i razmisli , Crazy smoke ti je gore napisao koliko mora imat ppfd ja sam ti napisao koja udaljenost otprilike neznam vise u kojoj mjeri ti objasnit
U luxima do 50 000 Max

Istina ne grije zato sam i ja probo spustit na sto niže al dešava se to da izgori list ,spali hedove Itd previše svijetla koje biljka ne može Iskoristit,ako u vegi spustit previše tj ispod 35-40 debljat će se biljka ali neće rast u visinu jer ju blokiraš svjetlom

Upisi u tražilicu ima sve na forumu ,imaš teme svijetla Itd i sve ti piše samo treba citat kao sto smo i mi svi po par puta poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
16.11.2023
15
29
13
56
Stvarno me sada zbunjuješ. Napisao si da je približna visina i koliko okvirno PPfd. Ako sam te razumio bitniji je ppfd koji mogu menjati i snagom ali i visinom Led-a. Skinuo sam aplikaciju za merenje i telefonom bih izmerio, i prilagodijo snagu. Šta je bolje da smanjujem snagu ili da podižem LED u visinu. to me zbunjuje
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.390
27.879
1.098
Trøndelag
Jedna jako bitna stvar je ventilacija unutar boksa tj strujanje zraka. Hedovi i lisce se moraju konstantno kretati i onda nista ne gori i ne pali!

@kvizko prvih 10-15 dana 30% to je oko 140w visina 60cm
Nakon 15 dana 50% visina 50cm. Drzis tako dok ne ude u cvjet onda rokas 75% visina 45cm. Oko trece sedmice cvjetanja 100% odvrces spustas na 40cm i rokas do kraja tako. Bez straha i iskoristi ga maksimalno.

Kod mene trenurno radi 310w u 80x80 na nekih 30cm visine. Da imam jos 50-60w i to bi progutala.
 
13.12.2015
27
78
13
Pozdrav ljudi kupujem prvi box pa me zanima sta mislite o ovome kompletu cijena je oko 380e.

1 × SF-1000 Full Spectrum LED Grow Light, 1 × 2’X2′ Grow Tent, 1 × 4” Inline Duct Fan, 1 × 4” Carbon filter, 1 × Flex Air Aluminum Ducting, 3 × Hose Clamps, 1 × Fan Speed Controller, 1 × Thermometer and Hygrometer, 1 × Timer, 4 × 5 Gallon Grow Bags, 1 × Trellis Plant Netting, 2 × Adjustable Rope Clip Hanger
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ursus and Infinity
22.11.2023
40
180
33
Pozdrav,
U potrazi sam za idealnim Carbon Filter-om za grow tent 80x80x160.
Da li mi je formulacija uredu?
Znaci 80x80x160 = 1.024.000 / 3 (CFM value) = 341.33 m3/h.
Sto bi u zakljucku bilo da mi je potreban otprilike Prima Klima 125 koji ima protok 360 m3/h.
Da li grijesim?
P.S. Trenutno stoji izduv Vents 100. Fiksna ventilacija, bez brzina. Da li bih trebao pojacati izduv, tj. nabaviti jaci?
 
Poslednja izmena:
28.12.2021
8
6
3
Pozdrav ekipi, evo napokon san uspia nesto ostavit novaca sa strane za box. Uglavnom trenutno iman 600€ i jednostavno ako sad ne pocnen necu nikad pocet. Prvobitna zamisao mi je posto pusin ko turcin pocet sa ovin 70x70x160 (jedino se bojim malo ove visine ali najpristupacnij je po cijeni…) pa onda poslije uzet jos jedan 70x70x160 i to bi mi trebalo biti dovoljno da nemoram vise nikad u zivotu kupit nista od ovih ulicarki. Zanima me jel ima ikakva bolja oprema za ovu cijenu. U najgoru ruku cak ako bi se dalo spremit malo vise novaca, mogu sklepat nekakav box i rasvjetu, ali po ovoj matematickoj racunici koju sam radio maloprije 100 tinjak eura razlike me ispadne a imam dva botuna stisnit. I opcenito kakva su vasa misljena o ovim spyder farmer produktima, nisam Rockfeller, pa pokusavam ispitat teritorij maksimalno prije nego napravin propalu investiciju koju cu zazalit za 3 mjeseca. Hvala unaprijed ekipi…❤️❤️❤️






IMG_3846.jpeg
IMG_3847.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
02.04.2022
58
152
33
Ovo što si izabrao izgleda dobro. U pravu si, za tebe kao početnika najbolje je uzet cijeli setup...da imaš sve što ti treba...a sad koji to je do tebe. Ta veličina koju si zamislio je dosta mala. Ima uzet za slične novce i veći box gdje ćeš lakše radit. Ta visina 160cm je zeznuta kad trebaš radit po boxu ali opet, možda tebi paše. Uglavnom pogledaj ovdje..ima dobrih akcija https://www.higarden.eu/600w-led-kits/led-set-720w-vf-120x120x200cm/

Najbitnija stvar je da otvoriš dnevnik ovdje pa da ti lakše i bolje mogu članovi pomagat sa svim što ti bude trebalo..a trebaće sigurno.
 
28.12.2021
8
6
3
Ovaj sta si ti posla, laga bi kad bi reka da takvo nesto nije ono sto trazim. Samo mi nisu jasni ovi temperature i humidify controlleri na ovoj spyderfarmer turbini, a ova turbina to nema. U najgoru ruku kupit cu termostat al opet poluautomatski je poluatomatski. Slazen se stebom za visinu i sigurno ce mi to bit problem ali budget mi sad malo pravi probleme. A dnevnik sam prvi grow mislio preskocit, jer znam da ce tu bit milijun greskica pa se nezelim sramotit javno.
 
02.04.2022
58
152
33
E prika moj..nemaš se šta sramotit...svi prave greške, čak i profi groweri..tako da ništa se ti ne sikiraj i napravi odma dnevnik jer ono šta ćeš naučit od iskusnijih nema cijenu...ima puno bitnih detalja..zezneš jedan od njih i problem..ali sve se može riješit ako dobar savjet dođe na vrijeme

A ovaj Spider jest napucaniji tehnički, nisam sve detalje gledao, ali iskreno tebi napucana tehnika i ne treba, treba ti znanje i iskustvo. Ta polutomatska turbina ti vjerovatno isključuje sama vent kad se poveća vlaga, jer velika vlaga uništava filter, ali kažem nije ti to toliko bitno koliko dobri savjeti. Možeš počet sa tim malim šatorom pa ćeš kasnije povećavat :) bitno je da dobro startaš..možda najboje sa automatima dok se ne naučiš i nekim organskim đubrivom poput Biobizz i obavezno light zemlja...slijedi ti puno čitanja i studiranja po forumu pa polako :) Dakle dnevnik obavezno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sp180
28.12.2021
8
6
3
Fala frende na lijepim rijecima. Stvarno sam ti mnogo zahvalan koliko god to glupo izgleda al stvoria si mi ogroman courage, ovako zadnje 2 godine gledam sta cu, kako cu, onda uvik fali nesto…. Ali uglavnom ako bude sve po redu narucujem do kraja iduceg tjedna ovaj set.


A za automate se isto upotpunosti slazem, koliko god fotoperiodne trpe vise, imam osjecaj da kad piknem u pot sjemu automata da nema nikakve komplikacije, osim scroga i tih nekih jednostavnih metoda koje ne stresiraju biljke, sa kojima cu ja iovako muku mucit da nesto od toga ispadne.


Cinjenica je da mi znanje nije neko Bog zna koliko, ali ostavia san dosta vrimena isto na ovom forumu zadnje 2 god, makar nisam nista objavljivao ali zanimljive su mi bile neke teme. Ako imas jos koji begginer friendly prijedlog slusam ga sa najvecom satisfakcijom ikad.


IMG_3854.png
 
02.04.2022
58
152
33
E baš mi je drago da sam te inspirisao :) Zaista, nema ljepšeg hobija a kad prvi put dobiješ svoje mirisne hedove..nema ništa slađe..Ovaj set ako uzmeš nema štra da fali...i možeš tu stavit 5,6 automata u potove oko 20l i imaćeš za 3 mjeseca drage nam biljke koliko hoćeš..nećeš morat nikad više uličarke ganjat :) a onda i uje od tega možeš probat napravit a to ti je neki novi level...čisti lijek

U pravu si za automate. Oni su možda najbolji za početak. Trpe sve režima svjetla i mnoge greške. A naučit ćeš sve oko treninga, polako..i bez muke..već sa užitkom :)

Super je to što čitaš...to je baza i bez toga ne može...jer tek kad shvatiš kako idu svi procesi onda možeš lako sam baratat sa detaljima. Ovaj komplet box od Higarden izgleda super. 720W dobrog leda...biljke će da divljaju :) Momci su sasvim ok i imaju skoro pa najbolje cijene u eu, širok izbor robe i imaju besplatan shiping unutar eu. Jedino što ti tu fali je timer, evo ovdje imaš najjeftiniji ali dovoljan https://www.higarden.cz/spinaci-hodiny/emos-mechanicke-spinaci-hodiny-16a/ Trebaće će ti još neki ovlaživač da podiže vlagu ali to možeš naći i u HR. I potove naravno. Preporučujem plastične koje onda izbušiš bušilicom sa svih strana tako da bude bolja cirkulacija zraka unutar pota a ima uzet i airpot.

Kad naručiš set odma dnevnik pravi pa da se tamo dopisujemo :)
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Oko opreme se necu mjesati, ali oko ovog da autosi trpe greske hocu :) samim time sto nemozes odrediti kad hoces ti da procvjetaju mozes se nac u problemu on proklije krene nest zeznes evo te u dr tj imas patuljka od biljke i onda još krene cvjetat i zavrsis grow sa nicim. Zato fotoperiodu i ako u vegi zeznes sta lako ju ostaviš jos malo dok se ne popravi ili poraste i onda okreces na cvjet i laganica,tj imas vr u startu za ispravit vise pogreski.