Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.04.2022
58
152
33
U pravu ste sve braćo, nema šta. Fotoperiodne imaju svoje neuporedive prednosti kao što ste naveli. I automati imaju neke svoje prednosti. E sad šta je bolje za prvi grow, to bi trebao baštovan da razmisli. Ako ima vremena i dovoljno strpljenja, mogu lagano fotoperiodne pa polako. Ako ima manje vremena onda druga opcija.

Istina, da bi automat lijepo počastio treba sve faze bez greške odradit, a vremena se nema :) ideja je bila da pikne 5,6,7 komada u potove po 20l pa ako se i pojavi koji patuljak lako ga je maknut. Izaće ih kako treba bar par komada i prvi grow će donijet dovoljno mirisnog lijeka i lijepo iskustvo prvog growa.

Ili druga opcija, piknut jednu ili dvije velike cure pa polako uživat. Ako vas većina iskusnih growera radije odabire fotoperiodne za prvi grow onda se mogu samo složit sa vama :) poslušaj iskusnije - uvijek je mudrija opcija. Hvala ekipa za uključenje :)
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Evo ti još jedna ideja ,mogu i fotoperiodne biti brze ako ih startas odmah na 12/12 :Ddobijes automata prakticki,tako da sve ti je to igra i ucenje kroz godine i iskustvo. Najbitnije gledati kako biljka reagira na odredene uvjete što joj daš i drzat se nekih okvira,ne prckat i kemijat previse i onda to ide::lulamira:: imam dojam da sam fulo temu i sve al ovaj strawberylemonade je kriv
 
28.12.2021
8
6
3
Pozdrav ekipi i stvarno puno HVALA svakome da ne citiram ili oznacavam bez razloga (trudim se da ne prekrsim pravila, jos neznam sto posto sta mogu sta ne hahahah) . Nadam se da nisam fulao temu jer to tehnicki sve spada pod opremu, ali ako jesam necu se bunit za delete posta.



Malo sam jos listao sta mi je best buy ispod 600€ za gotov komplet i upa mi je u oko ovaj IMG_3883.png
jedino sta mi je sad nedoumica je sta je ovdje svijetlo za isti prostor kao u drugom kitu 300w (artemis)
IMG_3881.png
A ovaj lazerlite je 720w, procitao sam da ide do 150cm prostora ali opet je jaci od ovog drugog za neku smjesnu razliku cijene….

Uglavnom na koji god se odlucim u planu mi je ici na 5x20L Gold label potova( tekstilni ). Zanima me oce to moc stat na kraju u taj prostor, u planu mi je koristit fem sjeme(vjerojatno RQS banku) , moram poslusat iskusnije clanove koji su me odgovorili od autosa za prvi grow. Naravno planiram postepeno presadivat iz 1.5l - 9l - 20l.

Evo par stvari koje sam za sad naumio kupit jer ih smatram must da se nemoram poslije zezat kad pocne grow, ako ima nesto da sam zaboravio bio bih nikad zahvalnij za savjet.


Gledam Ph metar za kupit, nadam se da mi Ec netreba (imam osjecaj da mi je to malo too much za pohvatat sve) , ali ako je must kupit cu i njega, nije problem.

Nekakav Termometar da mogu pratit sta se dogada u boxu

Zemlja - Gold label special mix light. Po mojoj racunici ne vise od 3 vrece od 45l za te potove, mozda sam u krivu. Naravno uzet cu jos i neki random perlit na koji naletim jer sve ovo sto sam gledao mi je predaleko i treba narucivat, i zamijesat z70-p30??

Od gnjojiva sam mislio ici sa bio bizz starter pack, oce mi to bit dovoljno za sve izdrzat il da uzmem odmah cal mag, i jos nesto??
prvi mi je grow i znam da su neka pitanja mozda glupa, ali nadam se da nisam otisao toliko off topic , ako jesam prihvacam sankcije.


Prihvacam sve savjete, pogotovo ako sam zaboravio nesto neizostavno za grow, i kritike

napokon cu uskoro imat svoju vutru
 
02.04.2022
58
152
33
@h0nda hvala na maštovitom savjetu...ali ne bih startao sa tim režimom...pripisat ćemo tu ideju strawberylemonade :zvezda::
@Sp180 svaka čast na obazrivosti i finom ponašanju. Samo tako nastavi i dobro ćeš proći na ovom forumu :) mislim da nismo fulali temu..oprema je u pitanju..pa evo par stvari.

Ovaj novi komplet što si našao je isto dobar...čak kvalitetnije izgleda, šator izgleda lijepo jer ima i bočna vrata i ostala oprema je dobra, samo svjetlo je 300w dok kod Higardena imaš više nego duplo 720w - više svjetla - više urode i plodova a može ti pokrit i šator od 150cm..a razlika u cijeni skoro nikakva...

Reci mi zašto potove od 20l ? Velike idu u velike potove 60-70l jer inače ne mogu dat svoj full potencijal...jedna velika ti može pokrit cijeli šator ako ima dovoljno zemlje

Što se tiče tih platnenih potova, može i to, samo biće teže razvlačit..nemaš za šta zakačit :) osim ako kao Bizzzo ne nempraviš konstrukciju za rastezanje..ali i tu se možeš snaći

Ph metar treba..ili bar ph papirići ako se ne snađeš...ako nađeš izvorsku vodu obično je prirodno ph uštimana idealno...6.2-6.5...i ako koristiš organsko đubrivo Ph metar možda i nećeš trebati...ali dobro ga je imati ako dođe do kakvog locka

Ec metar ti ne treba...on mjeri količinu soli u hrani koju daješ ali ako daješ organsko prema tablici ne treba ti

Termometar i higrometar (vlaga) imaš već u kompletu..u oba slučaja koliko vidim

Ta zemlja što si odabrao izgleda odlično...izgleda da ima i perlita i nečega što vlagu drži ali provjeri šta je sve u njoj. Evo recepta koji se pokazao super: 66% čista light zemlja 22% perlit 11% vermakulit (savršen omjer)

Bio bizz starter pack je odličan paketić i sa tim možeš izgurat jednu veliku biljku do kraja. Taman koliko imaš mjesta u šatoru..ako je naravno pot veliki

Biobizz CalMag uzimaš obavezno- Njega daješ u malim dozama pri svakom hranjenju tako da je must have

Isto tako nešto protiv štetočina ako se pojave...Biobizz Leaf Coat

Canna flush bih također preporučio..nije skupo a zatrebaće...bilo da prehraniš ili kad budeš ispirao

Ovlaživač sam ti več pomenuo - to je jedna od najbitnijih stvari jer ako nema vlage, nema transpiracije i rasta biljaka..to ćeš googlati ako već nisi

Preporučio bih ti i bar još jedan ventilator jer je i cirkulacija u šatoru jako bitna.

Eto neka se javi još neko sa kakvim savjetom ili neka me u nečemu ispravi ako sam šta falio..

Sretno prika :)
 
24.05.2011
20
14
3
Pozdrav ekipa, je li mi moze
neko ko ima iskustva sa mars hydro inline 6” ventom reci koliko je on uistinu glasan?
Box je u spavacoj pa me
zanima moze li se spavati pored njega?
Navodno je na maxu jacina zvuka 32dBA isto kao i AC Infinity Cloudline t6 u sto cisto sumnjam.
Ipak dosta je jeftiniji i ako nije preglasan narucio bih ga za 120x60x180
sator i drzao na 50% ili po potrebi.
 

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.675
163
pozz
imam-koristim baš taj+filter
nije problem 1prva i 2druga brzina što se tiče buke npr. po noči(može se spavati) -glasniji je vent u šatoru koji ljulja bilje-bar kod mene +timer mehanički se isto malo čuje ali zanemarivo:)
AC je priča za sebe
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Ja spavam uz dvije turbine,jedan stupni ventilator,3 oscilirajuča,dva obična ventilatora ,4,12cm pc ventilatori na panelima u dva boxa i bez njih ne mogu zaspat!
Mada,kakve hybride križaju,spavam ko zaklan. Imam spavaču sobu,ali i krevet u grow roomu,jer realno u sobi je tv,2 boxa,oprema,gnojiva,krevet i ja reguliram Co2,pa nekako večinu noči u godini , spavam u grow roomu:)
Da vidiš,kad se u vegetaciji izmjenjuju turbine....fiju,fii,fiju,vd,vd,vd,vd i tu ja odo:razvaljen::
Ljeti bude bolje,jer je sve otvoreno,pa se nekako slabije čuje,ali mene nasloniš,ja spavam.....bitno da nije mokro
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
On ima svoj Canna proizvod i isto uzgaja na večoj skali. Sour disel mu je najdraži strain i slušao sam na jednom podcastu(first smoke of the day)kako je podigao farmu Cannabisa. Dva tulca dovode goste koji su uzgajali na crno nekada i danas,poput Jungle boyza i sl.
Nisam znao,da ima ikakve veze sa RQSom,tako da to mogu biti samo križanci Tysonove genetike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
31.10.2022
48
141
33
37
Pozdrav dobri ljudi , zanima me ako bi nekao mogao da preporuci za 80x80x180 najtisu mogucu ventilaciju ,nije problem cena . To pratim sa Lumatek 200 w pro . Ja jesam gledao nesto , ali eto konkretno da pitam vas! Prvi grow je bio sa TT100 sto je islo uz box , ubi me zvuk po noci , sad ocu kupim nesto dobro. Hvala
 

HerbalSRB

Aktivan Član
01.04.2015
229
696
93
AC infinity je majka svih turbina koje sam posedovao do sada. Meni radi S4 i dan danas, nekada je radila u 80x80, sada u malo vecem prostoru. Ocistio je nisam 2 godine ‍ I potrebna mi je T6 ili T8 pa da ih povezem zajedno na kontroler. Ali me postarina i carina izadje kao jos jedna turbina. Sta god od njih da uzmes, neces se pokajati. Video sam par losih iskustava sa novijim serijama, pa izguglaj malo o njima sta sada kazu ljudi.
Isto tako ti je veoma bitno crevo za vazduh koje je. Kupis lepo Phonic Trap crevo, i smanjio si buku za 20% sigurno, a moguce i vise. Nemoj slucajno da kupis crevo ono kruto aluminijumsko za aspiratore rostiljnica, onda ce komsije pomisliti da polece neki avion non stop
Imas ovde objasnjeno za crevo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.533
233
Dalmacija
Slazem se za Ac iako sam ja jedan koji je imao lose iskustvo. Ako ga mogu nazvat losim opce.
Pred kraj cetvrtog growa s ac t8 desio mi se kvar. Cim upalim na 9. ili 10. brzinu, odmah se ugasi. Cim dodje na 9 samo se ugasi. A kad radi na tipa 6-7 ili 8moj brzini, ugasi se na random u rasponu od par sati do par dana. Srcani me skoro strefio par puta kad sam dosao u grow i skuzio ne radi ::ludak::sreca imao sam istu zamjensku od kolege s foruma.
Kontaktiram customer support i mogu reci samo da su me odusevili. Samo sam objasnio sta se dogadja i trazilo su me par podataka i u roku dva dana stize mail s tracking number :) u svakom slucaju i ja bi preporucio, stvarno vrhunska turbina.
Sad tu koju sam dobio skroz muhte imam u rezervi. I nadam se da se nece ista stvar desit i na ovoj al vrijeme ce pokazat.
 
24.03.2017
17
30
13
29
Nakon nekoliko uzaludno bačenih pH i EC metara (jer nisu prikazivali točno nakon nekoliko godina), odlučio sam uz pH 4 , pH 7 i EC 1.4 za novi pH i EC metar uzeti i otopine za čišćenje i pohranu pa me zanima kako se one koriste. ..?
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-11-16-03-25-006_com.google.android.gm-edit.jpg
    Screenshot_2024-03-11-16-03-25-006_com.google.android.gm-edit.jpg
    235,9 KB · Pregleda: 10

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
- sredstvo za kalibraciju: sipaš u neku malu čašicu dovoljno da pokrije celu sondu kad uroniš merač, i vrtiš mali šraf na meraču dok ne pokaže 7.1 (ili na koliko je već sredstvo za kalibraciju, ima i 4.0)

- sredstvo za skladištenje: sipaš vrlo malo, desetak kapi možda, u čep merača i zatvoriš. Mora da stoji uspravno, normalno. Ako vidiš da se hvata bela skrama po čepu, to je skroz ok i očekivano, bitno je samo da sonda nikad ne ostane suva. Dakle jednom nedeljno dosuti par kapi ili koliko treba

@Mr. T-Bone
 
28.03.2024
2
6
3
34
Pozdrav ekipa cannabis tipa. Duze vrijeme pratim forum i uz to pracenje svih vasih finih growshema, ja kupujem na ulici smece.
Posto ovdje ima mnogo iskusnih ljudi, a ja sam upotpunosti neiskusna, citala sam dosta i ova stranica mi je zapela za oko, takoder i ovaj growboxset https://www.higarden.eu/100w-led-kits/led-set-100w-mars-hydro/


E sad, imam nekoliko pitanja koje cu sada postaviti, pa ako vama nije problem da mi odgovorite.

Pitanja:

1.RASVJETA
Mars Hydro TS600 - vrhunska rasvjeta Mars Hydro TS600 je LED rasvjeta s kutom loma svjetlosti od 90° do 120° i poboljšanim bijelim reflektorom koji omogućuje vašim biljkama da apsorbiraju više energije iz svjetlosti. ZANIMA me da li ta rasvjeta dize tempetaturu u samoj prostoriji i da li trosi mnogo struje tjekom npr 3-4mjeseca growanja automatika za pocetak?

2.FILTER
- Prima Klima filter ECO K2600mini - 240 m3/h - 100 mm - kvalitetan filtar mirisa dugog vijeka
- 1x Aluflex, promjer 100 mm, 3m - kanal za spajanje filtera i ventilatora i odvod zraka prema van
- 3x Zatezna traka 135 mm - Traka za pričvršćivanje crijeva za zrak na filter i ventilator. ZANIMA me, da li taj filter iz vaseg ogromnog iskustva ima jakog efekta, da miris ne probija van boxa, razumijem da tjekom otvaranja samog boxa tjekom rada postoji miris koji izlazi, ali to bi rijesila prozorom, bitno mi je kada je zatvoren da je bez mirisa, ima ko kakvo iskustvo?

3.DIMENZIJE
DarkRoom 60, 60x60x170
ZANIMA me, da li je to dovoljno prostora da se u turi od npr 3mjeseca, dvije sorte dobi oko 210-250g suhoga, htjela bi si ushemiti da imam 2growa (max 3) na godinu i da dobim dovoljnu kolicinu za cijelu god u ta 2-3growa. Ako neko ima jos neki savjet, slobodno mi napisite.


Krecem u sve to jer su cijene na ulici ekstremne, a kvaliteta je minimalna. Trebam promjenu. Hvala svima unaprijed.
 
02.04.2022
58
152
33
Pozdrav Zmia. Odlična ideja da počneš i uz malo truda i sreće uspjet ćeš.

Web koji si izabrala je jedan od najpovoljnijih u eu. A set je ok za početak. Trebaće ti još samo ovlaživač neki.

1. Ako misliš da li svjetlo podiže temp u prostoriji u kojoj je šator - odgovor je ne..ili malkice..skoro neprimjetno...ako misliš na šator, da, naravno podiže temp unutar šatora ali ne puno kao hps

2. Filter, u kojem se nalazi aktivni ugalj koji skuplja mirise, ti skoro potpuno elimiše mirise iz boxa tako da se skoro ništa ne osjeti...odlična stvar

3. Dva automata u tom šatoru mogu ti dat oko 200 suhog ako budeš imala sreće i to lijepo sve odradiš. Ugl ako imaš mogućnost otvori dnevnik pa će ti iskusni savjetovat šta i kako ako se pojavi kakav problem

U pravu si, ulica je sve gora i kvalitet upitan, a kad budeš imala svog materijala (nadam se organskog) možeš i ulje pravit a to je lijek iznad svega...tako da si dobro odlučila i nek je sretno :)