Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.11.2012
2
0
0
36
Pozz ljudovi, uskoro planiram da se oprobam u ovom zaista lepom hobiju pa sam čitao da svi nešto hvale zemlju terramagmu, e sad juče sam odradio maraton tražeći tu zemlju po bg-u i nisam imao uspeha, pa sam našao Florabellu evo nešto informacija:

Električna provodljivost: 40 mS/m (+/- 25%)
pH vrednost: 5,5-6,5
Količina dodatog djubriva (NPK djubrivo 14:16:18) : 1,5kg/m3

Šta mislite?
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
bitno je da je pakovanje kvalitetno i da je mesavina za cvetajuce bilje sto kaze power ima magma u velikim marketima ona ti je sigurica da ne eksperimentises
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
u mom gradu tera magme NEMA pa sam bio prinudjen da kupim koja ima,
uzeo sam 2 pa sam pomesao a sad koristim samo jednu, jedna je kao mesavina neka
plus glistenjak, znaci sitna bas crna zemlja a druga je treset plus perlit i evo raste dobro,
sigurno bi u magmi raslo bolje ali kad nema moze da posluzi i ova.
10 L te zemlje me kostalo 180 dinara sto mu dodje 1,5 evro.
 
15.02.2012
3
0
1
33
Pozdrav ljudi, zanima me da li je itko upoznat s kineskim proizvodjacem opreme za unutarnji uzgoj Sino-well? Hocu da kupim grow box, i koliko sam vidio imaju 2 web shopa u Hr i dosta su skuplji od ovog kineza. Box dimenzija 100x100x180 kosta u hr shopovima 1200-1900 kn zavisi od proizvodjaca, ovaj kinez dodje 850 kn (neki lik poceo uvoziti ove god i prodaje preko njuskala). Ako netko vise zna bio bih zahvalan na svakoj informaciji i savjetu
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
bio sam krajno u oba growshopa u zg pogledati malo....ako si lowbudget nemash kod njih zbilja šta traziti i dosta osnovnih stvari nema i čeka se..gangnam style kao uvjek u hr....ali ono ok za kod nas...imaju ok stvari ali treba da platiš bre..!
 
15.02.2012
3
0
1
33
A jeli moguce napraviti box u jednom krilu plakara dimenzija: visina 210, sirina 95 i dubina 50? Mozda bi se moglo obloziti folijom i sredit sve, ali brine me kako rijesiti ventilaciju. Mora li se ispuh zraka izvesti do nekog prozora, to bi mi bio problem zesci jer se plakar nalazi u hodniku a do prvog prozora ima dosta.
 

ajde

Aktivan Član
07.09.2011
100
9
0
110
di u zg-u ima za kupit dobar i čvrsti - najjbolji daktejp!?
ja imam pattex - on je kao dobar, al mi se odljepljuje previše, slab je... imao ko kakva iskustva sa kvalitetnim daktjpovima?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
puremah je napisao(la):
A jeli moguce napraviti box u jednom krilu plakara dimenzija: visina 210, sirina 95 i dubina 50? Mozda bi se moglo obloziti folijom i sredit sve, ali brine me kako rijesiti ventilaciju. Mora li se ispuh zraka izvesti do nekog prozora, to bi mi bio problem zesci jer se plakar nalazi u hodniku a do prvog prozora ima dosta.

naravno da moze, samo ako ventilacija ne moz kroz prozor onda mora u hodnik, pa ako ti nece smetati miris...
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
puremah je napisao(la):
A jeli moguce napraviti box u jednom krilu plakara dimenzija: visina 210, sirina 95 i dubina 50? Mozda bi se moglo obloziti folijom i sredit sve, ali brine me kako rijesiti ventilaciju. Mora li se ispuh zraka izvesti do nekog prozora, to bi mi bio problem zesci jer se plakar nalazi u hodniku a do prvog prozora ima dosta.

mozes odvesti i dovesti vazduh al sa turbinom sa obicnim ventilatoricima nistan meni je dospel f100 dovlacio sa 10m i uspeo grov dovlace oni samo nemogu gurati toplotu iz CTa tako daleko to maora jaca masina

pozz
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
kupio štedne sijalice i uočio da svjetle same od sebe!? onako na trenutke se počnu blještit, kao da imaju kontakta kad ih pomaknem malo... možda su dobile neki el. naboj kad su bile u keramičkim grlima (NEspojenim) malo za probu, pa je možda nekako to ostalo u njima ili imaju reakciju na vrečicu u kojoj sam ih držao .. neznam.. ali čudno mi je to bilo vidjet da same počinju blinkat... kako to??
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Pozdrav! Budući da se stvarno ne razumijem ni malo u elektriku ( žensko sam ), zanima me da li je moguće u dućanu tražiti da spoje hps 150w ili 250w lampu, da ne moram kupovati stvari posebno, nego da uzmem sve gotovo negdje u zg?? Tipa: samo uključit u struju...
Hvala

p.s. i koliko bi to koštalo?
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Pa tamo gdje budes kupovala pitaj nek ti objasne i pokažu kako spojiti, mislim da neće bit frke, (pogotovo jer si cura :D )

A i malo da proučiš teme o spajanju HPS-ice bi vidjela da to nije znanstvena fantastika....


Sve ima nacrtano i objašnjeno. :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
ivasim je napisao(la):
Pozdrav! Budući da se stvarno ne razumijem ni malo u elektriku ( žensko sam ), zanima me da li je moguće u dućanu tražiti da spoje hps 150w ili 250w lampu, da ne moram kupovati stvari posebno, nego da uzmem sve gotovo negdje u zg??
Hvala

p.s. i koliko bi to koštalo?

otiđi u žaruljoteku kupi komplet koji si naumila i zamoli ih da ti spoje, učiniti će to ...daj im za kavu i to je to :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ivasim je napisao(la):
... zanima me da li je moguće u dućanu tražiti da spoje hps 150w ili 250w lampu, da ne moram kupovati stvari posebno, nego da uzmem sve gotovo negdje u zg?? Tipa: samo uključit u struju...

to bas nije preterano zahvalno, oni ne mogu znati gde planiras drzati balast, koliko ti meteri kabla treba, i sl... al izmeri pa probaj, mozda naprave