Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Lijep pozdrav forumasi, imam pitanje za poznaoce indoor growanja.
Stavio bi sliku kosarice od narudzbe pa me zanima dali je to sve sto mi treba, da ne placam vise puta postarinu. Lampu, gnojivo i pitar imam
hvala unaprijed
Trebas jos termo - hygrometar, ispusnu cijev za odvod zraka van boxa, timer koji ce ti paliti i gasiti svjetlo. Eventualno jedan ventilator jer ovaj mali od 15 cm je malo preslab.
 

unearth1984

Aktivan Član
09.09.2014
261
802
93
Pozdrav Sensi, termo-hygrometar imam isto kao i timer,a ispusna cijev je ja mislim u kompletu s ventilacijom. uzet cu onda malo veci klip ventilator.
Evo slika kompleta za ventilaciju
 

Prilozi

  • Screenshot_20161205-084211.png
    Screenshot_20161205-084211.png
    348,7 KB · Pregleda: 30
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.925
358
Socotra Island
eelslap.com
Ovo na prvoj slici ti je pH metar ,a na drugoj slici je ppm metar - mere različite stvari potpuno tako da zavisi šta ti konkretno treba (info o pH ili o tvrdoći vode)
To merenje na dve decimale za uzgoj kanabisa ti ništa mnogo ne znači .Imaš uvek varijantu milwaukee pen type merača i kopije od par $ na aliexpressu i ebay-u
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fcinter

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Dve decimale na PH metru mogu biti plus, ali generalno ti je samo jedna decimala dovoljna.

TDS sam ja kupila, jednom sam ga samo koristila da vidim koja je situacija u obicnoj vodi iz česme i to je to. Nikada ga posle nisam koristila za vodu sa nutrijentima ili runoff. Primarno zato što sam lenja, i što nisam imala neke posebne probleme. Eto dobro si me podsetio da pogledam očitavanja i toga.
Ali mislim da ako pratiš tablicu za nutrijente, i biljke ti dobiju ponekad samo čistu vodu, da možda TDS i nije potreban.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fcinter

unearth1984

Aktivan Član
09.09.2014
261
802
93
Dobro vecer Vutro.
Imam jedno glupo pitanje, ali nazalost nisam mogao naci odgovor.
Imam growbox 60x60x170 Darkroom 3.0 i malecka mi je u 9 danu vegetacije. Posto mi je u sobi upaljeno grijanje, zbog cega je zrak relativno suh, koristim ovlazivac zraka cime odrzavam vlagu izmedu 60-70%. Nazalost u vodi je dosta klora pa sam primjetio da mi zatvarac lagano zaj....a jer se nakupio klor izmedu zubaca. E sad bi me zanimalo dali mogu te zubce necim nauljiti ili sta je najbolje da uradim. od sad ostavljam vodu sat vremena da odstoji prije nego je ulijem u ovlazivac. Hvala
 

unearth1984

Aktivan Član
09.09.2014
261
802
93
jeste Stipe mislo sam na kamenac. Puno ti hvala. Kod zalijevanja nisam primjetio neki problem kad voda odstoji nekih pola sata. Sta mislis da zalijevam svejedno kupovnom ili moze i pipusa? Najlijepsa hvala

Edit: moze i jabucni ocat ili mora bit normalan alkoholni?
 
13.12.2016
35
35
18
Da li bi bilo ok napraviti adjust a wing reflektor od pocinkovanog lima
na koji bih zanitovao mylar foliju?
Moze li neko ko ima iformaciju za taj reflektor da mi da dimenziju
sirine i duzine lima. Treba mi za 600 w..
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Pozz ekipa. Zanima me dal je dobro zaljevat sa onim tlacnim prskalicama. Radim scrog pa mi je tesko doc na drugu stranu da zalijem ravnomjerno. Pretpostavljam da je ok jedino me u biti zanima dal gnojivo ostane u cilindru ili ide sve skupa van
 

Mo1

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.03.2016
1.522
16.280
358
Dobra večer.Dali mi može ko reći smeta ovo staklo što je na slici ispod
lanpe ? Unutra je MH stavio bi HPS. Hvala 182.jpg 179.jpg
 
05.10.2009
9
1
3
41
Ej narode nesto sam cheprkao po netu sto se tiche "growa" i natrcao na jedan lud sajt sve imaju lampe razne, supstrate, djubriva i aditive, ventilatore,navodnjavanja SVE IMAJU BASH nalaze se u Beogradu imaju sajt "***********" bas sam se obradovao ima chak da kupis i komletan growbox jeste skup ali ima sve pozdrav svima
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Ekipa malo pitanjce. Pada mi temp u boxu za 3do4 stupnja kad je upaljeno svijetlo. Nista se u okolini nije promjenilo znaci temp u stanu je konstanta nit sam mjenjao ista drugo znaci sve je isto jedino mi temp pada. Zadrzava se ona na idealnih 26-27(bila oko 30) ali me zanima jel moguce da me lampa polako pocela odje....t? Kupio sam polovnu bio jer je bilo djaba cijeli set. Nije neki trosak al ne bi ulazio u to ako nije potrebno. Pozz