Out Of Body

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Ima svakojakih tehnika i pristupa za postizanje svjesne i namjerne AP, budnosti u istinskim snovima. Npr.
(duga) gladovanja, osjetilna izolacija, uzimanje droga koje mijenjaju stanje svijesti, izžednjivanje (nepijenje
vode preko dana kako bi je suptilno tijelo potražilo u snovima), bdijenje (namjerno uzdržavanje od spavanja
da bi se postiglo izmijenjeno stanje svijesti), kombinacija bdijenja i gladovanja itd.
Neke od ovih metoda su štetne jer, premda daju privremene rezultate, štete tijelu. Čak i kad gladujemo, na
Putu Yoge činimo to da bi ojačali – a ne oslabili – tijelo i duh. U tom kontekstu, droge se u pravilu ne
preporučuju jer izazivaju psihofizičku ovisnost i iscrpljuju tijelo. Jedina korist koju pojedinac može imati od
nekih droga, je da ih proba samo zato da bi bio svjesniji koji je idući korak u razvoju svjesnosti (koja je
sljedeća postaja na njegovom putu), kojeg treba postići bez korištenja kemijskih sredstava. Međutim, klopka je
u tome što će prosječan čovjek biti u iskušenju da u povišena stanja svjesnosti ponovo uđe uz pomoć kemikalija
nego putem meditiranja.
* U meditaciji postajemo sveocean mira i odmaramo se puno bolje, dublje, brže i više nego dok spavamo. Ako
mjesecima, možda i godinama, ne meditiramo po barem sedam sati dnevno, ne možemo biti posve svjesni
tokom sna.Naravno, do toga se dolazi postepeno i polako; bilo bi opasno da naglo povećate svoje vrijeme meditiranja sa
sadašnjih npr. svakodnevnih pola sata na osam, devet, deset ili čak i više sati.
Sve dok niste postignuli određen stupanj čistoće, ne možete dobiti čak ni malo svjesnog sna. A ako ste vješti u
Yogičkom snu (sposobni za Yoga-Nidra-u), u jednoj sekundi takvog sna dobit ćete ekvivalent 15-30 minuta
odmora. Jer, ta neograničena energija dolazi iz Univerzalne Svijesti koja je njen neiscrpan izvor.
Bez pomoći redovite (svakodnevne) meditacije ne možete postati svjesni svog Jedinstva sa Najvišim u svom
besanom snu. Možda ćete postati toga svjesni ujutro, ili kad se vratite iz tog stanja, ali to se neće događati
često niti će dugo trajati. Jer, ako tog Jedinstva niste svjesni dok to traje, tj. dok ste u dubokom snu bez snova,
malo je vjerojatno da ćete to osjetiti satima kasnije.
Bez stalne težnje i stalne meditacije – neće biti Božanske svjesnosti, Božanskog Jedinstva.

http://www.4shared.com/account/file...ga_budnog_sanjanja_i_astralna_projekcija.html
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
za toltečke naguale i "ratnike" umijeće sanjanja je jedna od najbitnijih stvari, zapravo jedino kada potpuno ovladaju svojim snovima mogu postići vječni život. Jer oni kažu da je smrt kao san, kada običan čovjek umre on još postoji neko vrijeme u svom snu koji je nasumičan i kaotičan kao svaki normalan san i on ubrzo izblijedi, i tada se čovjek vrača u kolektivu zauvjek. A pošto ratnik zna upravljati svojim snom, on nakon fizičke smrti ostaje postajati možda i zauvjek. S tim da oni vjeruju da je san mnogo više od onoga što ljudi misle pod tim, i samo lucidno sanjanje je tek prvi korak za njih. San je oslobođenje svog fizičkog tijela, materije i vremena. kada ovladate svojim sanjanjem tada ste spremni za ulazak u još više apstraktni, širi i nevjerojatniji svijet pun drugih neorganiskih bića i pun znanja. Potpuno ovaladavanje sanjanjem je za njih kao rođenje, kao što pred malim dijetetom stoji cijeli svijet za proučavanje, tako ispred "novo rođenog" lucidnog sanjaća stoji još veći svijet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Svaki pojedinac ima svoj put i mnogi ce proziveti svoj zivot sa paznjom usmerenom na fizicki zivot. To ustvari i nije materijalan svet, vec sve ono sto neko prodje dok se nalazi u fizickom telu i pod uticajem je zakona koji vaze u takvoj percepciji. Ono sto mi dozivljavamo, emocije, osecaji, stanja uma... to je zapravo "materijal" od kojeg je sacinjen zivot, ali postoji ta neka konstrukcija oko koje se sve zbiva, taj neki okvir koji drzi sve to u svojim granicama, a to je ta percepcija da smo ljudi na planeti zemlji gde vaze takvi i takvi zakoni. Cak i u takvoj parecepciji postoji milion nacina da se nesto dozivi i milion iskustava koji se mogu preci. U stvari, verovatno i mnogo vise. Verovatno bi nam bilo potrebno mnogo zivota da dozivimo sve sto se moze doziveti u tim granicama, ako je uopste moguce proci sve... Deluje kao da zivimo bez mnogo svesti i da smo prepusteni zivotu u strasti, ali sa neke vise tacke mozda smo svesno dozvolili sebi da zaboravimo, da budemo glupi i da se prepustimo. Ali postoji i drugi nacin da se zivi. I to ne jedan vec mnogo "drugih" nacina. Stvarno neznam sta je to sto budi zelju u coveku da se upusti u tu borbu, moguce je da je to zasicenje do kojeg dodje kada se prirodno tezi za "dalje". Razlog "zasto" nije ni bitan. To ce verovatno ostati van domasaja. Bitno je "kako" ici dalje... I tu se otvaraju mnoga vrata, o kojima su mnogi pricali i pricaju. Jedna zajednicka stvar u vezi vecine njih, bilo da su to samani, jogiji, kabalisti ili ko vec je da se ta vrata nalaze u svetu snova. Opet pitanje "zasto" se to desilo meni? Neznam zasto i vise me to i nezanima... ali "upecao" sam se i znam da vise nema nazad... Dovesti svest u svet snova je nesto sto objedinjuje sve koji krenu putem samospoznaje... U jednom trenutku se uvidi da smo vise od fizickog tela i tada dolazi do potrebe da se sazna sta je to. Posto skoro svi spavamo i sanjamo gotovo svaki dan, taj drugi deo nas je poznat svima, ali zivimo sa predrasudom da je to produkt mozga i da je sve to nasa imaginacija. Kada se uvidi da je i to realan svet u kojem postojimo podjednako kao i ovom, fizickom, tada pocinje borba za svescu u snovima. Individualnost je moc koju imamo, moc da zaboravimo da smo deo necega veceg i da delujemo kao odvojena bica, a ta zelja dolazi i u svetu snova...
Zamislite da se propusti tako jedan velicanstven svet i da paznja celog zivota bude usmerena na fizicki svet... A nacin da se to postigne postoji... Samo za one koji to zele...
Postoji mnogo onih koji propustaju sve ovo i koji ce propustiti. Ali to je u redu... Ali za one koji biraju drugi put, doslo je vreme da krenu prema tom prozoru... Iz izvesne tacke gledista osecam veliku zahvalnost prema onima koji su meni pokazali taj put i isto tako kao sto su oni meni pokazali i ja usmeravam one koji to zele prema njima i svim tim mogucnostima... "Zasto" nije bitno... Ja se nalazim na tom putu i pruzam ruku podrske svima koji idu slicnim putem... A oni koji to nerazumeju, neka im je sva sreca i neka zive svoj zivot u punom sjaju, na koji god nacin...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pa da, život tu na fizičkom nivou može biti prekrasan i ispunjujuć bez ikakvog znanja o sebi kao nećem višem, ali postoji problem, društvo je kontaminirano lažju, o tome kako smo bezvrijedni i kako se moramo truditi da postanemo nešto kao da je to bitno. mi smo izgubili sebe i umjesto da tražimo iznutra, mi tražimo izvana. tražimo zadovoljstvo kroz vlastit egoizam jer je to jedino što su nam pokazali, a pravu sreću i ispunjenje nikad nećemo naći kroz ego.
Ljudi jesu nešto više, puno više nego nam je prikazano na tom fizičkom nivou... i također svaki čovjek to osjeća iznutra, jer njegov integritet zna tko je, ali je um zbunjen interpretacijom svih tih silnih laži koje nas obasipaju sa svih strana.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Stvar je u premisi da nepostoji prostor i vreme i da je bezbroj svetova koji paralelno koegzistiraju, a mi smo putnici koji se krecu kroz fokuse linerno poredjanih svetova tako da nam daju osecaj da postoji vreme. Iz toga proizilazi da je sustina u fokusu koji je usmeren na "jedan" svet, a promenom fokusa moze se doci i u neki drugi. Ako postoji bezbroj opcija i svetova direktno se postavlja pitanje zasto se ja nalazim u ovom? Zato sto se on odrazava u mom unutarnjem stanju svesti i ako se menja "unutrasnjost" menja se "spoljasnjost". U ovoj mojoj poziciji individualnosti ja vidim spoljni svet kao fiksiran i kao nesto sto postoji sa ili bez mene, ali to nije jedan svet koji se krece kroz vreme vec jedan samo u jednom trenutku, a drugi u sledecem i tako nanizani u linearnu strukturu koju podrzava moja percepcija koja je zavisna od moje memorije. Ako bih ja promenio fokus promenio bih i niz, ali moja tendencija me vraca prvobitnom nizu... Opet "zasto?" - van domasaja i nebitno... jer sva objasnjenja su u domenu ega pa tako i ovo...
"zato" ja malo potenciram to da je nebitno ko se gde nalazi i sve te manipulacije i stanje u svetu i svesti... jer jedino je bitno moje stanje svesti. A sad "zasto" mnogi ukazuju na to, Don Ruiz, Kastaneda, gotovo svi, pa eto i ti i ja ukazujemo na to... i zasto se stalno vracam ovoj percepciji... odgovori su tamo negde...
Mnogi su posetili akashic records i uvideli taj zapis ove linearne strukture i videli buduce opcije, isto tako ima onih koji su posetili paralelne strukture... Mislim da je najbolje da vidimo mi sami pa cemo pricati kada budemo privuceni ovom nasom percepcijom, ponovo... Deo mene polako odlazi u osamljivanje, a jedan drugi kaze da jos nije vreme...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Sad me zanima baš kako ti možeš potvrditi ovo što si rekao o postojanju različitih, paralelnih ili kakvih god svjetova itd.
Možeš li to ičim dokazati a da to nije neki tvoj doživljaj
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Hajde, preskocicu nekoliko suvisnih koraka i preci na sustinu...
Ti si sad usmerio svoju "borbu" sa verovanjem o odredjenoj slici na mene umesto da se okrenes tamo gde stvarno treba, a to je u sebe. Pravo pitanje bi bilo kako da ti sam dodjes do tog saznanja, a ne da ja dokazujem bilo kome... Kao mnogo puta do sada, ponavljam da samo sam sebi mozes dokazati bilo sta i da je sve ostalo u domenu verovanja, a ne licnog iskustva...
Mene je iskustvo nagnalo da razmotrim jednu takvu opciju, a pronasao sam da i mnogi drugi uocavaju nesto slicno...
Da me pitas zasto ja pisem tako nesto ako verujem u to, jer to je pravi paradoks... e to je sah-mat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Jos jednom preporucujem HemySync Gateway audio program od monroe instituta. Imao sam uspeha sa njim, mada ne uvek. Postoje tu odredjeni mehanizmi koje treba osloboditi da bi se imao potpuni uspeh.
Sinoc sam imao neverovatno iskustvo. Otisao sam da odmorim malo, oko 01:30 jutros i pustio "Introducing Focus 12" iz gateway-a. Lezao sam u krevetu i opustao se prateci zvuke. Trajanje je oko pola sata i nista neobicno se nije dogodilo, osim toga sto sam se gubio u hipnagogic imageriju. Kada se zavrsio program skinuo sam slusalice i ostavio ih pored sebe, a zatim nastavio da lezim i opustam se. Brzo sam utonuo u san koji se pretvorio u lucidan san... Tematika je bilo veoma cudna; nalazio sam se na poslu u vecoj prostoriji i nisam uopste bio svestan da se nalazim kuci u krevetu vec sam bio uveren da sam stvarno na poslu. Kretao sam se kroz neke prostorije i naglo mi se jako prispavalo. To je bilo jako cudno jer sam se nalazio u lucidnom snu i znao sam da sanjam, a istovremeno nisam znao da sam u krevetu, kuci. Odlucio sam da malo "odspavam" ali tako sto cu plutati iznad poda... Kada sam zaspao, ponovo, doziveo sam vantelesno iskustvo i nasao sam se u sobi gde sam spavao u istoj poziciji u kojoj sam lezao, samo van tela. Osecao sam jako zujanje i pistanje u usima. Jako, jako glasno, a pored toga i jaku energiju koja me ispunjava i oko mene (sto je normalno za obe). Jasno mi je bilo da mogu da radim sta hocu, ali bilo mi je jako cudno to sto se nisam prepustio i utonuo u pistanje vec je ono bilo van mene, ali ipak u glavi nekako... Neko vreme sam promatrao sta se desava, a onda sm odlucio da se vratim u telo. Tada sam doziveo jak energetski udar, odnosno promenu i postepeno utisavanje pistanja... koje se nije u potpunosti ugasilo vec se stisalo do neke mere i nastavilo da zuji u glavi. Zanimljivo je to sto i sada cujem to pistanje, a cujem ga i inace kada se skoncentrisem na njega... Malo sam se raspitao i nasao da je to pistanje karakteristicno za projekcije iz Crown cakre, ali i dalje ostaje vrlo nejasno poreklo tog zvuka...
Idem sada ponovo da odmorim i da slusam gateway, pa cu videti...
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Mislim da nisam do sada spominjao Leadbeatera, a svakako zasluzuje da se spomene u ovoj temi. Odredjena znanja svakako nemaju vremensko ogranicenje, a to se moze videti po njegovim delima koja su uglavnom pisana 1890-1900 godina... Govori o astralnom svetu i moze se, sa pravom prikljuciti ekipi: Monroe, Moen, Bruce, Muldoon, Fox, Powell, Yram...
Necu puno da pricam ali evo da se nadje i njegovo ime, ako neko bude proucavao...
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Vidim ja niko nece da pise, pa "moram" ja! :keepoff:
Pricao sam o sistemu verovanja, stalno to potezem... I evo nasao sam nesto sto savrseno objasnjava ono sto ukazujem.

ELIAS: “Belief systems are those inventions that you create to explain what you do not understand. Truths are unchanging. Reality is a truth, but your viewing of reality is a belief system.” [session 45, October 15, 1995]

Ovo su deset najbitnijih verovanja koja covek drzi u svojoj svesti:
relationships (interpersonal/intrapersonal = self/other)
duplicity (morality/ethics)
sexuality (sexuality/gender/orientation/preference)
truth (relative truths/Absolute Truth)
emotion (emotional/feeling)
perception (perceptual/attention)
the senses (inner/physical sensing)
religious/spirituality (exoteric/esoteric)
scientific/elements of physical reality (scientific/rational)
physical creation of the universe, including accidents and coincidences (creation mythos)


ELIAS: “In widening your awareness and accepting of belief systems, you nullify their power. You allow yourself more probabilities, for you allow yourself more knowledge and more choices. You do not feel bound to these belief systems. Within a strong belief system, you are held. Any belief system that you hold strongly holds you! It eliminates many of your choices, for you may only see even more selectively and narrowly within that belief system. You allow yourself no information beyond that belief system. Therefore, you are bound. As you accept the belief system, not with the intention of changing or eliminating the belief system, but acknowledging that it is reality and that it is accepted, it loses its power, therefore losing its hold, allowing you more choices.” [session 133, November 17, 1996]

ELIAS: “You do not accept many realities that are truth, for you do not understand. As I have stated previously, truth within your focus is inconsequential. Your belief systems are consequential. You do not rule your lives by truth, although you think you do! But I shall venture to express that I know not any individual that rules their life and their focus by color vibration! I know not any individual physically focused that directs the entirety of their life within the truth of tone! These are truths. They are, within physical focus, inconsequential. Your belief systems are your gauge. Your belief systems, once again, are not bad; are not wrong. They are.” [session 147, January 12, 1997]

ELIAS: “I have expressed this many times, although to this present now within your physical focus, you do not understand. You wish to be seeking out individuals that shall map your road for you, that shall express to you, Move this way. Accomplish this. Occupy yourself with this job. Be creative within this area, and you shall be successful. You shall be successful when you are believing in you. When you are allowing yourself to loosen your hold upon the duplicity of self, then you shall be accomplishing; but as you continue to view better and worse and you are striving and not addressing to the belief systems that you hold, you shall continue within your conflict. Do you not think that if this were not so, that throughout your ages individuals upon your planet would not have already formulated the method for complete, ultimate successfulness in every area?

“You are inventive creatures. You are extremely creative. You may build machinery to explore your physical space, but you may not solve these tiny individual problems of successfulness within individuals; for no prophet or psychic may express to you a method for accomplishment, if you are not trusting of you.” [session 165, April 19, 1997]

ELIAS: “As I have expressed, you hold, as all individuals hold, carry-over, so to speak, belief systems of other focuses which are reinforcing; but within each focus, you also acquire belief systems from birth. You are taught continuously of all of these belief systems. It is not limited to your family and your parents. All around you is reinforcing of all of these belief systems. You are not even aware that you are being taught these belief systems as it is occurring. Within this present now, individuals are taught belief systems regardless of their family structure, for you engage mass communication within this now. You do not realize that as children, your mass communication of televisions and computers and radio are a constant influence. You may not even hold an awareness of listening! But you absorb, regardless.

“You have created magnificent manifestations within this dimension. They are capable of much more than you acknowledge to yourselves. Even within the extremes of your sciences, they do not understand the infinite possibilities that you possess within a single manifestation upon this planet.

“Therefore, you have acquired belief systems within many areas. This begins, as I have stated, at very small ages, and continues to be reinforced over and over again. At midpoint, to your way of thinking, within your focus, you choose to stop; but you not only hold many of your objective years within time period of reinforced belief systems, but you also hold other focuses simultaneous which reinforce these very same belief systems; this being the reason why I emphasize so very strongly how difficult it is to be accepting of belief systems; this being why individuals shall experience trauma within your shift; (2) this being why I express the importance of you and these other individuals within our forum to be addressing to belief systems and widening your awareness to be helpful within this action; for you yourself shall become aware of the difficulty in addressing and accepting belief systems as you begin to accomplish this, and in this you shall know of which I speak, with regard to trauma within other individuals.” [session 168, April 28, 1997
............ http://www.eliasforum.org/digests/beliefsys.html
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
OVO MI SE TOLIKO SVIDJA DA MORAM DA KOPIRAM OVAKO, DA OSTANE ZABELEZENO...
Imao sam srece da "naidjem" na Jane Roberts i Setha pre mnogo godina i drzim da je to izvor pun vrednih informacija, jedan od najboljih, rame uz rame sa Eliasom...
Objasnjenja su stvar ega, a ova objasnjenja umeju da natope ego posteno i tako, mozda, daju svesti malo prostora da izroni na povrsinu...


PROŠLOST, SADAŠNJOST, BUDUĆNOST

Set: „Vasa ideja o prostoru i vremenu je određena vasom neuroloskom strukturom. Kamuflaza je tako vjesto izvedena i kreirana od strane unutrasnjeg bica, da vi morate po potrebi, usmjeriti svoju paznju na fizicku stvarnost koja je kreirana“.

„Vrijeme, onako kako ga vi dozivljavate, predstavlja iluziju izazvanu vasim sopstvenim fizickim culima... Uocljive granice između proslosti, sadasnjosti i buducnosti su samo iluzije izazvane kolicinom aktivnosti koju vi fizicki opazate, i stoga vam se cini da jedan momenat postoji i nestane zauvijek, i drugi poslije njega isto tako se pojavi, pa nestane“.
„Sve u univerzumu postoji simultano istovremeno. Prve rijeci ikada izgovorene, jos uvijek odzvanjaju u svemiru, i poslednje rijeci ikada izgovorene, u vasem svijetu, su vec recene“.

„Proslost, sadasnjost i buducnost su uocljive jedino onima koji zive u trodimenzionalnoj stvarnosti. Proslost postoji kao serija elektromagnetnih veza, koje se nalaze u fizickom mozgu i nefizickim mislima. Ove elektromagnetne veze se mogu promijeniti“.
„Buducnost se sastoji od serija elektromagnetnih veza u mislima i mozgu, kao i proslost. Drugim rijecima, proslost i sadasnjost su u istoj mjeri stvarne. Vi uzimate zdravo za gotovo da sadasnje aktivnosti mogu promijeniti buducnost, ali sadasnje aktivnosti mogu takođe promijeniti i proslost“.
„Proslost nije objektivnija ili nezavisnija od posmatraca, nego sto je sadasnjost. Elektromagnetne veze su vecinom djela individualnih posmatraca. Veze se mogu mijenjati, i takve promjene su daleko od neobicnih. Ove promjene se desavaju spontano na podsvjesnoj osnovi“.
„Proslost je rijetko kada onakva kakve je se vi sjecate, jer ste je vec preuredili prema svakom datom događaju. Proslost se konstantno iznova stvara, kako se stavovi i asocijacije svakog pojedinca mijenjaju. Ovo je stvarna obnova, ne simbolicna. Dijete je, uistinu, jos uvijek unutar covjeka, ali on nije dijete kakvo je bio, jer se cak i dijete unutar covjeka stalno mijenja“.
„Svaka aktivnost mijenja svaku drugu aktivnost. Stoga, svaka aktivnost u vasoj sadasnjosti mijenja aktivnosti iz vase proslosti. Moguce je reagovati u proslosti na događaj koji se jos nije dogodio, i uticati na sopstvenu buducnost“.
„Takođe je moguce za pojedinca da u buducnosti reaguje na događaj iz proslosti, koji se mozda nikada i ne dogodi“.
„Jer proslost, sadasnjost i buducnost postoje simultano, i nema razloga zasto vi ne biste reagovali na neki događaj, bilo da se on dogodi u polju stvarnosti koje vi obicno posjecujete i posmatrate, ili ne“.
„Na podsvjesnom nivou, vi reagujete na mnoge događaje koji se jos nisu desili, prema svijesti vaseg ega. Takve reakcije su pazljivo izdvojene i svijest ih ne priznaje. Ego smatra takve reakcije ometajucim i iritirajucim, i kada je primoran da prizna njihovu valjanost, on ce prikupiti najsitnije cinjenice iz stvarnosti da bi objasnio te reakcije“.

„Nijedan događaj nije predodređen. Bilo koji dati događaj se moze promijeniti, ne samo prije ili u toku, nego i nakon njegovog desavanja. Pojedinac nije u milosti događaja iz proslosti, jer je on taj koji ih konstantno mijenja. Nije ni u rukama buducih događaja, jer ih on mijenja ne samo prije, nego i nakon njihovog desavanja. Buduce aktivnosti pojedinca ne zavise od konkretne svrsene proslosti, jer takva proslost nikada nije ni postojala“.

„Proslost je stvarna koliko i buducnost, u istoj mjeri. Postoji dio vas koji nije zakljucan u fizickoj stvarnosti, i taj dio vas zna da postoji samo jedno Vjecno Sada. Taj dio vas koji to zna, jeste cjelovito biće, vaš unutrašnji i spoljašnji ego, odnosno sve ono što vas čini“.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
SNOVI

Set: „Čovječanstvo sanja isti san, u isto vrijeme, i tako postoji vas masovni svijet. Cijela konstrukcija je kao predstava edukativnog karaktera, u kojoj ste vi sami i reziseri i glumci. To je predstava u predstavi unutar predstave. Ne postoji kraj kruznog toka stvari. Sanjar sanja, i sanjar u snovima sanja. Ali snovi nisu beznacajni, i radnje koje se odvijaju u njima su bitne.Cjelovito bice je i posmatrac i ucesnik u snovima.

Kada vi sanjate o drugima, oni to znaju. Kada oni sanjaju o vama, vi to znate.“

Set: „Vi ste u snovima tako „glupi“ da vjerujete da postoji komunikacijska veza izmedju zivih i mrtvih. Vi ste tako „iracionalni“ da umisljate da ponekad razgovarate sa mrtvim roditeljima. Vi ste tako „nerealni“ da vam izgleda kao da posjecujete stare kuce, koje su davno srusene, ili da putujete u strane egzoticne gradove, koje u stvari nikada niste vi posjetili.“
„U snovima vi ste toliko „ludi“ da se ne osjecate zatoceni u vremenu i prostoru, nego kao da je cijela beskonacnost cekala samo vas dolazak.“
„Da ste tako puni znanja i vjestine kada ste budni, onda bi svaka vjera i nauka ostale bez posla, jer bi vi tada razumjeli uzvisenu realnost vase psihe. Znali biste gdje je „akcija“.

„Vasi mrtvi rođaci ozive. Cesto ih vidite u svojim snovima. Vi obicno njihove posjete protumacite rijecima koje odgovaraju vasoj stvarnosti. Vidite ih onakve kakvi su bili dok ste imali kontakt s njima, i vi cesto ne opazate niti pamtite druge aspekte njihovog postojanja koji za vasa uvjerenja nemaju nikakvog smisla.“
„Tokom godina, neki su prihvatili cinjenicu da postoji samosvjesnost i svrha u snovima, i ocuvali su, cak i u budnom stanju, osjecaj kontinuiteta svog unutrasnjeg bica. Takvim ljudima je sada nemoguce da se poistovjete sa svijescu svog ega. Oni su sada previse svjesni svog uzvisenog bica. Kada dobiju takvo znanje, njihov ego to moze prihvatiti, jer na njegovo iznenađenje, on shvata da njegova svijest nije manja, nego veca, i da za njega ne postoje granice.
„Covjekove misli i snovi dosezu daleko dalje nego sto on zna. Oni postoje u vise dimenzija; oni posjecuju svjetove kojih covjek nije svjestan. Oni su toliko postojani, kao bilo kakva građevina... Svijet snova je konstruisan u oblasti koju vi ne mozete fizicki vidjeti, ali on ima „veci kontinuitet nego svijet koji vi poznajete“.
„Kada upravljate fizickom stvarnoscu, vi imate prilicno jednostavna pravila koja koristite. U svijetu snova ima vise slobode.... Svaki san pocinje psihickom energijom koju pojedinac pretvara u stvarnost koja je isto toliko funkcionalna i realna, kao i fizicka stvarnost“.
„Kroz snove, mi mijenjamo fizicku stvarnost, a nasa svakodnevna iskustva mijenjaju nase snove. To je konstantna interakcija. Nasa svijest je jednostavno usmjerena prema drugacijoj vrsti stvarnosti kada sanjamo, a ta stvarnost je zivopisna koliko i stvarnost u budnom stanju“.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
„Na određenom nivou, licnost pokusava da rijesi probleme kroz konstrukcije iz snova...
Radnja u snovima se moze okrenuti prema ispunjenju konstruktivnih ocekivanja, koja ce uticati na promjenu na bolje“.
„Snove mozete kreativno iskoristiti da bi popravili zdravlje, dobili inspiraciju, povratili vitalnost, rijesili probleme i obogatili porodicne veze. Mozete sanjati prijatan i radostan san, koji ce iz temelja obnoviti vas duh i vitalnost“.
„ U snovima, mi takođe posjecujemo i druge dimenzije egzistencije i dobijamo potrebne vjestine“.
„Ego nije prisutan u svijetu snova. Budna svijest nije ego. Ego je samo onaj dio budne svijesti koji se bavi fizickom manipulacijom. Budna svijest se moze uvesti u svijet snova, ali ego ne moze, jer bi prouzrokovao nered tamo. Kada uvedete svoju svijest u svijet snova, susrescete se sa raznim situacijama; nekima cete moci upravljati, a nekima necete. Neke lokacije u snovima cete sami stvoriti, a neke ce vam biti nepoznate, jer pripadaju drugim dimenzijama stvarnosti“.
„Kako se licnost mijenja kroz razna iskustva, mijenja se i kroz snove. Mi mozemo zaboraviti nase snove, ali oni su uvijek dio nas. Iskustvo iz snova se direktno prenosi do unutrasnjeg bica. Snovi imaju svoju stvarnost, ne samo da postoje, nezavisno od onog ko sanja, nego takođe imaju i opipljivu formu, iako to nije forma kakvu vi poznajete. Snovi su vjecno sadrzani kao elektronski kodirani podaci unutar celija fizickog organizma.“

„Svijet snova posjeduje koncepte koji ce jednog dana potpuno promijeniti fizicki svijet, ali poricanje tog koncepta kao moguceg, odlaže njegovo djelovanje“.
„Postoje takođe i zajednicki, odnosno „masovni“ snovi. U ovim snovima, covjecanstvo se bavi politickim i drustvenim problemima. U ovakvim snovima, ljudi sanjaju pojedinacno i kolektivno o nacinima promjene. Ovakvi snovi ustvari doprinose ostvarenju te promjene. Sama energija i pravac ovih snova pomažu da se situacija promijeni. Rješenja do kojih se dolazi, nisu uvijek onakva kakva se prihvataju u fizickom svijetu.“
„Energija iza „losih snova“, je energija skrivenih strahova, koju bilo ko moze stvoriti, jer strahovi postoje u svakome...Strah usmjerava vasu svjesnu energiju u pravcu stvarnosti tog straha, i vi se na tom nivou morate suociti s tim strahom. Riječi

Neka mir bude s vama, će vam pomoci u bilo kojoj dimenziji stvarnosti.“

„U snu, kao sto sam rekao, mozete prozivjeti vise dana, dok u stvarnosti, ne prođe toliko vremena. Izgleda kao da ste putovali jako daleko, dok ustvari samo trepnete. Dakle, dato vrijeme je vrijeme koje entitet osjeti kada bilo koja od njegovih datih licnosti postoji na planu fizicke materijalizacije. Da bi ušli dublje unutar ovoga, mnogi kazu da je zivot san. Oni su donekle u pravu, ali ipak su daleko od glavnog problema“.
„Zivot bilo kojeg datog pojedinca se moze legitimno upoređivati sa snom određenog entiteta. Dok pojedinac prolazi i uživa u datim godinama zivota, ove godine predstavljaju samo bljesak u zivotu entiteta. Entitet se time bavi na isti nacin kao sto se vi bavite svojim snovima. Kao sto vi dajete unutrasnju svrhu i organizaciju svojim snovima, i kao sto iz njih dobijate prosvjetljenje i satisfakciju, iako je samo dio vasih zivota ukljucen u snove, tako i entitet do određene mjere upravlja, daje svrhu i organizaciju svojim licnostima. Tako i entitet dobija prosvjetljenje i satisfakciju iz svojih postojecih licnosti, iako nijedna od njih ne dobija njegovu punu paznju“.

„I kao sto vasi snovi poticu od vas, uzdizu se iz vas, naizgled sticu nezavisnost i zavrsavaju se u vama, tako se i licnosti određenog entiteta uzdizu iz njega, dobijaju razne stepene nezavisnosti, i vracaju se u njega ne napustajuci ga“uistinu“ ni na sekund“.
„Vama su kroz citanje poznate price osekundarnim licnostima. Dakle, ova ideja je blisko povezana sa entitetom i njegovim licnostima. Oni su nezavisni do raznih stepena, i imaju domete u raznim dimenzijama egzistencije zbog sveopšteg ispunjenja i razvoja“.
„U manjoj mjeri, vi funkcionisete u okviru ovih linija igrajuci razlicite uloge kada simultano postojite kao clan porodice, zajednice, nacije i kao umjetnik ili pisac. Kada vi pokusavate da koristite svoje sposobnosti, tada i entitet koristi svoje vjestine, i organizuje svoje raznovrsne licnosti i donekle, usmjerava njihove aktivnosti, jos uvijek im dopustajuci slobodnu volju...“
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
„Vasi snovi su fragmenti, kao sto ste i vi fragmenti vasih entiteta. Neprepoznatljivo jedinstvo i organizovanost lezi u svim vasim snovima, ispod njihove raznovrsnosti. I vasi snovi, iako su dio vas, takođe postoje i samostalno“.
„Svijet snova ima sopstvenu stvarnost, sopstveno vrijeme i sopstvenu unutrasnju organizaciju. Kako je entitet samo djelimicno okupiran svojim licnostima nakon sto ih pokrene, tako ste i vi okupirani ovim svijetom snova, nakon sto ga pokrenete. Ali on postoji“.
„U razlicitim mjerama, on je ispunjen svjesnim polu-licnostima. One nisu toliko razvijene kao vi, kao sto ni vi niste toliko razvijeni kao sto je vas entitet. Taj svijet snova iskusava sopstveni kontinuitet. On nije svjestan nikakve pauze, na primjer, kad se vi budite. On ne zna da li vi spavate ili ste budni. On postoji u jedva vidljivom omjeru, dok vi spavate, ili sanjate i on spava, ali ne umire kada se vi probudite....“

„Entitet licno nema potrebu da konstantno prati svoje licnosti, jer svaka od njih posjeduje unutrasnji samosvjesni dio koji zna odakle poticu. Ovaj dio, zasada, nazvacu samosvjesni dio izvan podsvijesti....Spomenuo sam da vas određeni dio tacno zna koliko kiseonika pluća udisu, i ovaj dio je dio o kome govorim. On takođe dobija i sve unutrasnje podatke“.
„Ovaj dio licnosti prevodi unutrasnje podatke i prosijava ih kroz podsvijest, koja predstavlja i prepreku i vrata do prisutne licnosti. Takođe sam vam rekao da najvisi slojevi podsvijesti sadrze licna sjecanja i ispod toga, sjecanje cijele rase. Licnost, naravno nema omotac, ali nastavljajuci neophodnu analogiju ispod rasnih sjecanja, vi gledate u drugu dimenziju stvarnosti, koja je okrenuta prema ovom drugom samo- svjesnom dijelu vaseg bica“.

„Ovaj dio je okrenut prema entitetu. Kada se koriste, sposobnosti kao sto je telepatija, tu funkciju kontinuirano obavlja taj drugi samo-svjesni dio vas. Ali kao neka vrsta pravila, vi funkcionisete po takvim podacima, bez znanja o obicnom svjesnom bicu“.
„Takođe postoji odgovarajuca ali manja samo-svijest, koja povezuje vase sadasnje licnosti sa svijetom snova, koji je svjestan svog porijekla i prenosi podatak od vas do svijeta snova....“