Outdoor 2015 Step by Step :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Hvala Imbra, hvala ;) U idealnim uslovima i sam bih startovao u kantama od 20-25 L, kao No Joke... i presadjivao bih ih u zemlju tek pošto bi bile solidan grm. Medjutim, pošto ih moram transportovati do sela,što je i rizičan poduhvat,izbor je pao na ove posude..... njih ću moći da spakujem u neki paket ili nešto slično. Sada sam ih zalio malo bolje, tj skvasio sam ih malo bolje,jer je juče grijalo baš dobro a za danas javljaju još topliji dan. Juče su mi se bile malo više isušile, ali im je barem bilo toplo. Očekujem prve znake života uskoro, a čim se javi prvi, stiže fotka ;) Da napomenem da sam dodao par kapi Slavola u vodu, čisto kao potporu.... tj blagi podstrek.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Dobro je to.I ja kad startam,startam u još manjim posudama prvih 7 dana dok se biljke malo ne probiju korijenom prema dole i učvrste ... onda presađivanje u oriđiđi posude ili zemlju.Ovisno o mjestu sadnje.
A za transport je ovo idealno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Prve iskre "vatre života" su zasijale u mojim saksijama :D


14307575760040.jpg

Dakle, radi se o sorti Skunk#1... obije su krenule! Čeka se Džek, da i on promoli nos. Podsjećam da je sadnja obavljena u subotu ujutro. Juče sam u okolini pozabadao boce sa pivom,jutros sam našao 30 ak udavljenih puževa. Odmakao sam ih od biljaka, da ne bih izazvao kontra efekat, kako je ispravno primijetio No Joke, te da ih samo prizovem. Uostalom, biljke su mi na 2 m visine, na jednoj skeli... a boce sam pozabadao po dvorištu, barem 6 komada i adekvatno ih rasporedio. Sjutra javljaju vruć dan,uostalom, bio je i danas. Uveče prskam zemlju prskalicom, a u vodi ima nekoliko kapi Slavola. Ujutro uspem dozerom sa Plantele 50 ml čiste vode, zbog pomenutih vrućina. Dakle, čeka se Džek, i onda ide novo poglavlje u ovom dnevniku.... poglavlje kada će cijela porodica biti na okupu ;) Idemoooooo, samo pozitiva ;)
 
Poslednja izmena:

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Sretnan grow druze , ako baba Ruza prokuzi o cemu se radi ima da ti sve popusi , a mozda napravi a account na forumu :)
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.294
143
@Dzparanoja lijepo je ovo pripremljeno, procitao sam ti i proslogodisnji dnevnik, sve u svemu vidi se mnogo volje i truda. Želim ti svu sreću i naravno puno masnih hedova :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
14308434634020.jpg
Svaka biljka je izniknula.... dvije na lijevoj strani su biljke sorte S#1, a na desnoj Džek H! Ova skroz desno fotka je Džek koji je izniknuo večeras. Zumirao sam ga jer je pretrpio odredjeni stres....primijetite da su mu kotiledoni malo promijenili boju. Danas je bilo preko 30 stepeni, a možda sam ga jutros malo više navlažio... pa je promjena boje zbog toga,ali sumnjam,jer je jutros bio pod zemljom! Sve su tu, sad tjeramo dalje...može se reći da je prva faza, faza formiranja života uspješno okončana. Sledeća faza su narednih 15-ak dana, za koliko planiram da presadjujem. Pravo je vrijeme da padne jedna
RETROSPEKTIVA

Obije sorte su lagano proklijale, priče da sjembe od GHS slabo klijaju su u mom slučaju neosnovane. Sve je išlo glatko kao po loju! Sve je posadjeno u subotu ujutro, evo večeras sve 4 na broju ;) Pošto su u pitanju sati razlike, svakoj biljci računam dane života od sjutra, radi preciznog orijentisanja i vodjenja evidencije!!!

Ukoliko vidite prostor za neku sugestiju,ili pak kritiku izvolite....
Pogotovu što su ovih dana velike vrućine... da li bih morao da ih zaštitim ili samo da vodim računa kada zalijevam??? Sve što mislite da treba da se uradi ili promijeni u svakodnevnim aktivnostima,recite. Hvala na pažnji :vutra::sun2::sun2::sun2:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Evo jedna sugestija, piši kraće postove, ubiješ mi volju za čitanjem. Manje slova više slika :p . nemoj da ih zaljevaš dok su direkt obasjane, najbolje predveče. Ma kakva zaštita od vrućine, pa to je njima gotiva.
Druga sugestija, samo opušteno ;)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
To braćooo :D Branite me od ovih živčanih, xaxax.... mada mr No može da kaže šta mu volja :respect:
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
VAŽNA NAPOMENA

Pošto je ovo dnevnik uzgoja, logično je da se u njega pribilježe sve činjenice relevantne za uzgajanje marihuane. Meni lično je ovo drugi uzgoj, ali svakako ne planiram da bude poslednji. Ne volim mediokritete, i vjerujem da je sasvim legitiman cilj i želja da jednoga dana budem vrhunski grower. Najbolji način u ostvarenju toga cilja je da redovno i detaljno pribilježavam svoje iskustvo, opservacije... sve ono što ja na kraju smatram relevantnim. Uostalom, ja sam autor dnevnika, i moj je izbor načina na koji ću ga voditi. Ovo što radim, i način na koji radim, je odraz želje da uzrastam u vlastitom iskustvu. Takodje, ukoliko nekome pomognem ovim putem, biću i više nego zadovoljan. Smatram da je na temu načina vodjenja dnevnika dovoljno rečeno, i neka ovdje tome svemu bude kraj. Nadam se da ćete nastaviti da pratite dnevnik, jer kako kaže narodna, zajedno smo jači :) Svima vama želim da svoju ovogodišnju sezonu uzgoja uspješno dovedete do kraja, te da plodove svojega rada trošite u dobrom zdravlju i ličnoj sreći. Ne zamjerite na ovoj "opasci".... hvala svima, i sretno napred.... u nove radne pobjede :vutra:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
to se kod mene u selO kaze kako te ne zaboli jezik :D
ili pises naduvan?
kakogod, dnevnik od prosle godine je najduhovitiji do sada sto sam citao ovde, tripovi, paranoje, babini opanci, naleti adrenalina, trista svasta nesto, a ovaj ce ga preteci, pratim ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.