Par pitanjca vezana uz svjetlo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.03.2015
9
4
3
43
Pozdrav. Sacuvao sam nedavno par sjemenki AK47 Automatic i posto imam vremena i prostora odlucio sam si zasaditi jednu biljčicu. Jedna mi je sasvim dovoljno jer sam casual pušač, a i nekako mi sam taj čin growanja izgleda zabavno..kao neki hobi. Uglavnom više-manje imam sve, samo sam zapeo kod odabira osvjetljenja.
Da li za automatic sorte trebaju MH ili HPS..mislim čisto jer su kao takve "automatske" ili mogu baciti jedno vrijeme pod neke CFL-ke i onda nakon xy vremena od HPS?
Šta se tiče tih automatic sorti..čitam da su dosta male, bi li za samo jednu biljku bio dostatan jedan HPS od 70w ili nešto više? Čisto pitam jer mi samo jedna i treba, onako za gušt i zabavu..
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Što više svjetla to bolje.Bez obzira što su mali :)
Koliko se sjećam,Power je spomenuo negdje da je tjerao i na MH automatike.
No zna se šta biljkama odgovara,koji spektar u koje vrijeme pa je najidealnije oponašati prirodu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
pa i automatima treba 6400k za bolju vegu, svakako bi bilo bolje na MH do cvata, koliko me logika služi.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
automatike radis kao i ne automatike, sto se tice svetla sve mogu isto, mh pa hps, samo mh, samo hps, cfl pa hps, samo cfl, led... nema potrebe da tema stoji u ovom podforumu, niti je trebalo da se otvara za ovakva pitanja, al lako je preseliti, bitno da si dobio odgovor :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.