PC BigTower (Anubis & Wembley) + MidiTower (Cream Caramel)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Meni semenke najnormalnije proklijavaju u vlaznoj maramici na sobnoj temp. (24~26), obicno kada spustim u box/zemlju izadju u roku od 24h... desava li se sta u tom serveru?
@papa, posto nije proklijavao u maramici nego direkt u zemlju, neophodna je vlaga svakako, ne moze u suvoj zemlji proklijati i isklijatia a i hps pomaze, temperatura + svetlost da biljka krene van, bar mi se cini da je tako... ali ja uvek cekam u maramici da vidim klicu, onda zemlja i sve regularno dalje :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
pocetnicki je napisao(la):
Ono najbitnije je biti strpljen, jer nisam znao da je duzi proces ako se odmah u zemlju stavi sjeme (oko 1.5cm dubinu sam stavio) te da treba i do 10 dana da izadje, a to je tek za 5 dana! :)

:eek:hno::eek:hno:
par milimetara je u stvari prava stvar-tek da prekrijes semenku zemljom...jer ih svakako zalivanjem(odrzavanje vlage,jel) teras dublje
ZNAM da svuda pise 1,5cm-ali ako dodas 'odokativnost/proizvoljnost' TVOG racunanja
ja sam uveren da si ih i DUBLJE zabio..
nista preterano strasno,ali znatno usporava...


ja sam ih samo 'ovlas' prekrio zemljom-od 10 komada-7 niklo,sve u roku od 5-6 dana
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
jos uvek nisu izvirile... nego, jel od ove teme pravimo dnevnik il sta... cetvrta strana, sve vise lici na dnevnik nego na pricu o projektovanju prostora, ako hoces dnevnik javi na pp naziv pa da prebacim i preimenujem
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Da dobro kazes, svuda po stranim forumima pise 1 do 2 incha!

Ali dublje od 2cm nisam sigurno stavio sjeme :eek:hno:, tako je kako je.

@PowerSeed, mozes prebaciti u dnevnike, i rename topica ako moze u: PC BigTower(Anubis & Wembley) + MidiTower(Cream Caramel)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Dva kućišta, brdo svega, recimo "velika" investicija u opremu, a živiš sam. Žalosno kad netko ima para za uložiti u opremu, ali mu fali ideje. Da sam ja bio na tvom mjestu nebi pomišljao na PC grow, a kamoli dva. Sa tom opremom si mogao neki manji iliti srednji ormarić srediti i growati ko car a ne se zezati sa mini growovima. Kako god bilo držim ti fige iak sam već u klijanju sumnjičav, beze trošiš struju da bi klijale. Meni žena opere hlače sa dvije menke u džepu i dok se hlače suše menke proklijaju u tom džepu :icon_lol: a ti brate cijeli esej napisao a još ne proklijaše. Pazi samo da te herc nestrefi od uzbuđenja kad isklijaju.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
For an optimal germination result the seeds should be planted DIRECTLY into the substrate. We clearly advise against using pre-germination methods or soaking. Please do not place the seeds into a glass of water or in moist paper tissues.
AUTOMATIC SORTE NETREBA KLIJATI I PRESADJIVATI, nego odma u zemlju! Sad citam na sto foruma i svugdje tako vecinom pise!
sFun_ridinghorse.gif


Automatic sorte vecinom su Indica-Ruderalis-Sativa

Jesi kad sadio Automatic sorte?!

Sad tek vidim da sam dobro napravio što sam ih tutnio direktno u zemlju.

Btw, dodju mi povremeno roditelji, i nisam u svom stanu nego sam podstanar!!! :)

Usput, imam i prijatelje koji dodju do mene... itd.

Tako da o ormaricima, cooltubeovima itd nista...

Ova prica prolazi jer sam serviser racunala/web designer pa imam 1 svoje kuciste i dva su mi dali kolege za popravak.

Danas sutra kad budem u svojoj kuci/stanu biti ce i toga.
A i ulozenih 250€ je trecina mojih mjesecnih primanja, tako da o kakvom velikom novcu pricas? hehe.
t2712.gif


Dok čekam da biljke niknu
sFun_drool2.gif
naručio sam još: Big Bang 5kom feme, California Dream 3kom feme te Auto Galaxy 1kom. Auto Galaxy za mene, a ostalo za sogora-(outdoor) ali ce mi dati po jednu od California Dream i jednu Big Bang cisto za uslugu posto stize kod mene kuci.

I samo da prokomentiram, na drugim stranim forumima HVALE Composanu za palme u omjeru pola pola sa Terramagmom. Ovdje vecina kritizira tu zemlju zbog jednog ili dva slucaja izgorenog lista!

No hard feelings.

Cim niknu idu slike, mada tek u petak ce biti 7 dana. A sogor moj koji je vec sadio tako direktno u zemlju kaže do 14dana nekad da treba???

Nadam se da ce kod mene prije, jer uvjeti su vlaga ~60% i temp. konstantno 28°c.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......ok kad composanu za palme hvale na drugim forumima......ajd baci koji link pa da i mi vidimo.......

.....kazes koji izgoren list, bas me zanima kako ce ti biljke izgledat kad izadu (ako uopce izadu)........bit ce flushanja vec nakon 7 dana.......

.....a komentar za ormar, CT i ostalu opremu.........pa tko ti sve ulazi u stan i jos stan nije tvoj s tim betlehemom od boxa ces puno prije bit otkriven nego sa nekim finim ormarom.........

.....ne preostaje mi nista drugo nego pozeljet ti srecu da ti plavci ne pokucaju na vrata i da ne zapalis stan sa onim kartonom oko prigusnice i startera.......sretno:)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
pocetnicki: istini za volju ja sam se već dvije godine zakačio na Green-O-Matic sortu i uvjek mi ide na klijanje prije sadnje i nikad nikakvih problema nemam. Što se tiče para, ja sam za skoro upola manje sredio ormar u kojem furam 3 biljoze na HPS 250 + 4 cfl 27w. To kaj vele za palminu composanu na stranim forumima mi baš nejde u glavu i još u omjeru 50-50 što je dovoljno da spali biljčicu dok je još mlada i nemoćna. Dovoljno mi samo da kažeš "Palme" koje rastu i do prek 15 metara, to su jaka stabla brate koje nisu ranjiva kao vuljica. Ima da ti frendovi se zadive kako si servisirao komp kad vide da blješti ko u betlehemu iz njega. Ormar mi je još jedna od prednosti jel mi je u spavaćoj sobi gdje ne primam goste, a iz mog ormara se svjetlost nevidi jer sam ja majstor i to riješio :) Ako želiš poslušaj te sa stranog foruma sa tom palminom pa izmješaj u tom omjeru i probaj u drugi pc-boxu a budeš vidio kak će se ponašati, iako vjerujem da su joj u tom omjeru šanse za preživljavanje i neki razuman urod minimalne.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
5.dan otkako su sjemenke stavljene:

Napokon, nije mi djavo dao mira i otkopam ja NJEZNO da vidim di je sjeme, preduboko je bilo, ono se jadno sigurno borilo, vidim korjen kojih 3CM sigurno od Cream Caramel-a (tu sam sjembu namakao nekih 3h)

Auto Anubis - bijeli korjen 1cm

Auto Wembley - sjemenka je u ovih par dana tek nabubrila i raspukla se i tek viri mali korjen 2mm. Dobro istina, ova sjemenka je cim sam je kupio bila minijaturno ultra mala pa valjda dok nabubri i dok se raspukne je normalno da prodje 4-5dana.

SVE 3 sam sada okrenuo s korjenom u zemlju i dobro su, a i svaka sada viri 1mm iznad zemlje onaj gornji dio sjembe korjen je u zemlji jel... tako da nek ima i kisika malo s time sto im glavica virka van sada. Nisam stavljao stiropor za drenazu nije mi jos kasno, ali vidim da ne stavljaju ljudi to bezveze.

Ljudi, da nisam ovo napravio mozda bi izasle ali za jedno 5-7dana, a to bi bilo skoro 12dana otkako su stavljene u zemlju i to pitanje jel bi izasle pošto je zemlja dosta gusta i nije nešto rahla pošto jednom dnevno malo zalijem zbog vlage.

Mogu reci da su ovo sjemenke koje traze vodu, dnevno u kalj s 15l zemlje dolje u ˝tanjuric˝ naspem pola litre vode.

Vlaga je i dalje 58° minimalno, ne varira nešto puno osim malo skoci kad zalijem, a temperatura je konstantno 28° valjda nije previse.

Eto cini mi se da su sjembe zaljevanjem potonule još dublje pošto sam ih našao na dubini od sigurno 3cm!

Sad je rijeseno, i što je bitno 2imaju dobar korjencic deblji onak nije baš tanak, a jedna ona mala Auto Anubis mala je bila kržljava sjemenka, BIJELA MALA sjemenka mislio sam da je neki zajeb hehe. Ali i ona se je raspukla ali korjen tek izlazi.

Nadam se da sam im pomogao, sada imaju svjetlosti odozgo po njima, nisu dublje od 3-4mm u zemlji i imaju kisika puno više pošto vire 1mm.

:bananica odoh sad na šišanje sad mi je lakše.

Znači u najboljem slučaju za 2-3 dana će one još pustiti korjena u zemlju dolje a i krenuti i prema gore, jer sad mogum nemoraju trošiti energiju na probijanje na površinu..
PS. nisam oštetio korjen niti sam puno čeprko :)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ljudi zasad je ovako, ako uspije jedna tura, probat ću neki ormarić sa ključem nabaviti.

Onda bi mjenjao 2*70w hps + moja doplata ili prodao pa kupio nebitno, te uzeo 400w Sunmaster dual spectrum. I imao 4 biljke kao covjek. Znači onako kao manji ormar za odjeću. Međutim što kad i ako starci pitaju što mi je tamo? hehe. Ovako oni su ovo već vidjeli ali sa ugašenim svjetlima i ta priča ide kao po loju.

Znam da sam bacio pare a mogao imati možda i puno bolju stvar, ali uvijek ja lako prodam ova 2 potpuno sređena kućišta jer uvijek će biti PC growera!

A što se plavaca tiče, legalno na recept imam Alkaloid Buprenorfin koji spada u grupu najjačih opijatnih analgetika (znaju mi roditelji), pa pokažem papir da imam dijagnozu F11.2 (kronična ovisnost + anksiozna depresija) bez recidiva i velim da je to samo za mene jer mi pomaže riješiti depresiju.

Jebiga, ipak je dukčije kad imaš papir od centra za prevenciju i vanbolničko liječenje ovisnosti te dolje pečat i potpis Spec. Psihijatrice moje gdje jasno piše da pušim povremeno marihuanu ali zato ne uzimam heroin, nego sam radno orijentiran, nisam socijalni slučaj itd itd.

Čak mi je i jedan umirovljeni sudac za prekršaje (koji gle čuda isto puši i sadi - ujedno i pukovnik hrv. vojske) rekao da po novom zakonu nebi trebao imati problema ako uzgajam za sebe samo.

Te ako dodje i do toga, specijalist psihijatrije mi može napisati posebno pismo o mom ˝teškom˝ stanju. Tako da bi se uz dobrog odvjetnika izvukao sigurno sa novčanom kaznom.

Mislim neznam zašto se ja pravdam uopće. Valjda znam zašto sam toliko siguran u ovo što radim.

I za kraj, ima li logike da mi marihuanu uzme i prekršajno me goni netko, a istovremeno u kući mi nađe derivat MORFINA koji nesmije da takne. Tako da imam ja priču već složenu za nedaj Bože.

End - logout :eek:vca
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bassman
29.09.2012
31
9
8
pikni sjemenke u zemlju, zalij, stavi na toplo mjesto i održavaj površinu zemlje vlažnom, i biljke će isklijati prije ili kasnije, bili svjetlo ili mrak, to je sva mudrolija

ovo što ti radiš su *****rije da se izvinem na rječima, smanji doživljaj i poslušaj savjet tu i tamo, i manje čitaj strane forume, jer očito krivo čitaš

Uzgajanje ove prekrasne biljke je toliko jednostavno da ti to niti ne možeš zamisliti, ona uglavnom odradi 95% posla - tvojih je onih 5% da joj samo osiguraš dobre uvjete. Misliš li stvarno da joj treba baš tvoja pomoć da isklija iz zemlje, ono što uspješno radi već više tisuća godina?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Iskreno, al baš iskreno......SMORIO sam se dok sam sve pročitao :dada.
I samo da kažem svoje mišljenje: Composana za palme nula bodova.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Haha, tko zna zna. Upravu si za f11.2.

Kontam si otici u Bauhaus sada pa kupiti onu Composanu univerzalnu od 20litara, pa kad niknu za dan dva da ih presadim možda + uzeo bih stiropora pa samljeo ako bude nekih problema.

Mada i ovdje trenutno u kalju od 15L imam možda 1.5L one jake za palme, a ostalo je Terramagma i Terrabrill ali bez stiropora.

Riješio sam to neću prčkati, a i sada čitam da je Composana za Orhideje idealna za rahlost i drenažu jer ima te granule za bolju propusnost kisika te da se korijen može idealno smjestiti i disati.

Edit, što se tiče požara, sad trenutno držim prste na prigušnici i starteru i topli jesu, ali ne i vreli!!! Pošto piri dobro po njima vent, a odozdolje imam rupu u kartonu tako da se vruci zrak od prigušnice startera i grla HPS-ice ne zadržava u kućištu u kojem je smješten taj komplet. + Uzemljene su mi sve utičnice i za CFL-ice a i prigušnica je direktno uzemljena + cijelo metalno kućište servera.

Temp u velikom serveru trenutno je: 26° - mjerač je naslonjen na zemlju.

Vlaga u velikom serveru trenutno je: skoro pa tropska 66%. Nadam se da nije strasno i da to mozda pogoduje pošto su biljčice tek pustile korjenje neka imaju vlage da se nastave razvijati i da mi napokon niknu. - mjerač je naslonjen direktno na zemlju.
Ostalo je samo jedno pitanje, kad su korijenčići već 3cm u zemlji, a sjemenke vire oko 1-2mm iz zemlje, mogu li očekivati uskoro i nicanje?
family1.gif
Slike idu cim niknu .

Manje više, sa svime sa čime sam mogao udaviti, udavio sam sorry! Nisam imao lošu namjeru ali nevolim ništa OFRLJE raditi. Ipak su ovdje dosta njih iskusni i sade u PC.


Drago mi je što dajete iskrene savjete. Ali volim sve u detalje... Danas sutra će neko drugi raditi PC grow box, pa ćete mu samo pukniti link na ovaj topic i to je to.

@olidoboli - imaš pm za HPS cijeli komplet (Prigušnica Vossloh, starter Vossloh, HPS 70w Osram Vialox Nav-t Son-t) za 100kn - badava. Imaš i broj moba u pm.
A i da se nisi smorio citajuci, nebi ni skuzio da mogu extra povoljno rijesiti HPS sistem. Tako da se smaranje isplatilo u tvom slucaju hehe :sun2::sun2::sun2:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ajd strpi se da to nikne i izbaci bar prvi petolist, onda presadjuj, i presadi u pravu zemlju, ako mozes da nadjes composanu univerzal, nista bolje ti ne treba, cak i bez stiropora... a F-ove znam, druzio sam se sa njima jedno vreme ;)
edit:
"to su sve sami drveni komadići otprilike" ovo ti ne valja jer podize kiselost zemlji, zato uzmi sta se savetuje i onda si miran po tom pitanju
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Strpit cu se, mada sad sam samo poprskao sa obicnom vodom, koristim onu spricalicu za pranje stakla.
Ono što sam vidio je da je ova s korijenom od 3cm debelo spremna i izasla je bar 2-3mm otkako sam je rucno stavio.
A trenutno necu cackati nista, izgurat cu cijeli grow BEZ GNOJENJA u vegetaciji sa ovim mixom koji je unutri.

Big tower - kalj je ~ 15L u obliku pravokutnika
Terramagma za cvijece ~ 5L
Terrabrill za cvijece ~ 7L
Composana za zeleno bilje i palme (Agrosil + Perlit) ~ 2L
Composana za orhideje ~ 1L
Necu gnojiti cijelu vegetaciju jer je dosta jaka zemlja unutri, ali kao što vidite NIJE prejaki mix!

Drugi PC:
Kalj je nešto manji isto oblik pravokutnik ~ 10 litara
Terrabrill za cvijece ~ 5L
Terramagma za cvijece ~ 3L
Composana za bilje i palme ~ 1L (Agrosil + Perlit)
Composana za orhideje ~ 1L
I ovdje je ok mix zemlje i neću imati potrebe gnojiti u vegetaciji!

Veću paniku sam napravio ja, jer sam mislio da zbog zemlje ne klija sjeme, a sjeme je u biti proklijalo ali mu je trebalo ~ 4-5 dana jer je preduboko bilo posadjeno, izaslo bi ono mozda, ali za 10ak dana.

Tako da kad bolje razmislim ja u oba dva kalja imam:
Minimalno 75% vrhunske skuplje Terramagme i Terrabrill zemlje za cvijece što je jako bitno, plus 15% Composane za bilje i palme koja nije uopće loša (Agrosil + Perlit) u tako malom omjeru, plus 10% Composane za orhideje.

I da, izviruju pomalo :) Kad bude licilo na nesto poslikam. Lijepi pozdrav! :)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
mozda bi trebao malo smanjiti te bupove.jer zvuchish prilichno ushiban...ili si recnuo malo..ha? a jesi malo??jelda??
ovo bi se moglo nazvati neshto kao " dnevnik bipolarnog first time growera na subovima "

sorry na offu-morala sam..

pochetnik...ako ti je bed neshto pitati..jer mislish da smo se mi svi rodili naucheni i sa svim zanjem...slobodno pitaj mene na privat...imam ja i strpljenja i poneshto znanja + mozhda i razumijem kako se osjechash.ali....malo se kontroliraj kako bi ovo slichilo na neshto-mislim na dnevnik..
ovo ti kazhem sa samo najboljom namjerom...
( jesi preshao na bupove ili si od pochetka na tome ?? i..kada je bio taj pochetak?..pitam chisto kako bi te malo bolje skontala...ne zahebajem te )
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
"Mogu reci da su ovo sjemenke koje traze vodu, dnevno u kalj s 15l zemlje dolje u ˝tanjuric˝ naspem pola litre vode"

Sina ti isusa!:eek:hno:

ja biljke koje su stare 40 dana u 10 l pitarima zalivam sa po pola litre vode svako 4-5 dana a ti neproklijalo sjeme kačaješ u pola litre dnevno vode!!!!

mislim,,,,nema smisla dalje pisat jer ce ispast kao da smo se zakacili na tebe a to nikako ne stoji tako da je ovo od mene zadnje,,,,tvrdoglav si dečko za popizdit
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Kao prvo, znam vas neke po nickovima sa UHOlandije.

A o Subovima ne zelim ovdje. Dosta offtopica, za to mozemo pvt. I kako je to podcjenjivanje mene ako primam sub? Ko kaze da ga ja ne pijem samo pred kontrolu, a od njega pravim lovu? Mislim nije tako ali trcite pred rudo!!!

Evo napokon je NIKNULA
t2712.gif
Cream Caramel, Anubis samo što nije, viri glavica iz zemlje, Wembley je nabubrila i ima tek mali korijenčić te nju jedinu nisam poslikao.

Evo i slika, prva slika govori da je najbolja zemlja Composana za cvijece Agrosil + Perlit, jučer presadio, danas biljka vec izasla iz zemlje!!! Kupio u Baumaxu, prvo mi kaze zena nemamo, ja reko jel imate mozda vece pakiranje 20-30l, kaze ona idemo pogledati na vrtni ali vanjski odjel, ugrabio zadnju Composanu za cvijece od 30L za 74kn!



Stigao je i drugi komplet HPS danas za drugi PC.



Ajmo dalje, evo niknule Caramele pod 3000lumena Coolwhite-a + 6500lumena HPS. Mislim da im to godi pogotovo s novom zemljom! Mrezica da napravim grmic u pripremi.
Mislim da ce sada sve ici puno brze i da ce biljke rasti nenormalno brzo.



A evo i ova curica Anubisica samo što nije, kontam da su se sve tri biljke preporodile s novom zemljom.



Danas je 6 dan ravno kako sam sjemenke dobio na kucnu adresu, tj nisam bio kuci pri dostavi pa sam otisao u HP po paket. 2h namakanja Cream Caramel, a Auto Anubis i Wembley nisam namakao i vidi se razlika!

:dada biti ce to pravi vatromet.

Imam samo jedno pitanje za iskusne, trebam li pripremiti još nešto od ovih dolje preparata za vegetaciju?! Bio Roots ili tak nesto? Jer zelim imati DEBELE HEDOVE :)



Na placi cu se zaletiti jos u smart shop pa cu se posavjetovati sa deckom koji radi tamo, decko zna, a on ce i da degustira ovo kada bude berba, jer me je posavjetovao kako da prodjem jeftinije, da dobro razmislim sto zelim, da to nije igra te mi dao najbitnije - sigurni izvor kvalitetnih i svjezih SJEMENKI itd... Morat cu uzezi neki neutralizator mirisa. Hvala ti jos jednom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rolipop and usrname

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
krivo si shvatio.nisam te podcjenila niti imam ikakvih predrasuda prema ljudima koji uzimaju terapiju...samo si toliko euforichan i samo shibash svoje..ne slushash shto ti ljudi pokushavaju rech i pomoch...pa eto.malo ti skrechem pazhnju na to..

molim te smanji dozhivljaj sa vodom i zaljevanjem...istrunut che ti biljke...korijen ce se ..doslovno..utopiti..neche dobijati nimalo kisika i...ode sve u k. i to se jako brzo dogodi..
hebemu..pa nemoj da ti to propadne zbog takve *****rijice..
stvarno bi bilo shteta...pogotovo zbog cream caramela ( meni osobno vrlo interesantna sorta zbog Maple Leaf Indice genetike u njoj ) za koji mislim da bi tebi odgovarao po djelovanju.. evo kako izgledaju moji c.caramel..niknule su negdje oko n.god. dakle stare su cca 3.tjedna




dosta je bujna sorta tako da....pripazi kako ces sa prostorom..ne stavljaj vise od jedne u midi pd a bilo bi josh bolje kada bi u u taj serverski stavio c.caramel..
josh imash vremena ukloniti onu jednu sjemenku shto si naknadno dodao kao 3. -vjerojatno u sredinu..tu sjemenku iz sredine izvadi..prebaci u ono mini kuciste-njega opremi sa shtednim zharuljama .a u server stavi cream caramel pod taj HPS.

i...molim te..ne zaljevaj dok se zemlja komplet ne iskushi..
vecu vlaznost u boxu mozhesh postichi i na drugi nachin..npr. stavi namocheni ruchnik oko biljaka ili natopi karton vodom..+ stavi plitke posude sa vodom ispred ventilatora..ima nachina..ali prestani svakodnevno zaljevati sa 2dcl vode.nije frka i ako par dana vlazhnost bude ispod 40%...samo neka se zemlja shto prije isushi-da ne utopish korijen i ubijesh biljchice..
mozhesh dodati malo hidrogen peroksida u vodu kojom zaljevash jer es na taj nachin dati kisika korijenu..to se stavi cca 3-4ml.na litru vode (ako je 3% peroksid u igri-u svakoj apoteci ga mozesh kupiti i mozhe ti posluzhiti i za dezinfekciju )-to bi bila prva pomoch za korijen..jer.mislim da si vec deebelo pretjerao sa vodom...
primarno ti je shto prije isushiti zemlju..mozhesh uzeti nekakvu tanku iglu za pletenje i bockati zemlju oko biljaka-ali pazechi pritom da ne oshtetish korijen-oko biljaka..na taj nachin ce ti se zemlja brzhe sushiti..ventilatore na maximum i svjetlo mozhe biti i 20h upaljeno..
ali..zemlju morash pocheti isushivati..ne znamkako da dovoljno naglasim vazhnost toga i ozbiljnost situacije-ubiti chesh biljke!!!

a za gnojiva josh imash vremena...nemoj nishta od tih gnojiva dodavati bar narednih 25dana.. tek tada..mpzhesh dodati 1/3 preporuchene doze ovih gnojiva na kojima pishe da su za zelene biljke.to su gnojiva koja se koriste u vegetaciji...a kasnije- u cvjetanju-se koriste ova na kojima pishe da su za cvatuche biljke.
shto se gnojiva tiche..imash vremena...to ti sada ..stvarno..nije najvazhnija stvar..
ako imash kakvih pitanja..slobodno pitaj ( ako hoces i na privat..)..
samo nemoj da moram gledati kako umire cream caramel..molim te..
sretno..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.