PH Metri -Tehnicke karakteristike

Hesi Prodavnica Hempatia Organics Nutrients

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
882
3.479
163
Hladni sever
Tacno ali previse je detalja ukljuceno u savrsen uzgoj. U prva dva growa sam osetio ph nedostatke pogotovo sto sam u podrucju sa jako tvrdom vodom i ne bih se zajebavao sa tim, mozda lakse hendluju sa ph vrednostima groweri gde je meksa voda i ne ibracaju laznju na to ali ja sam umereni perfekcionista pa mi je lakse da reagujem na vreme a i kicma vise ne trpi flush :djede::)

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.993
18.832
358
@truare ne treba ništa drug zabraniti jer ima stvari koje su od koristi za nove drugare, kalibriranje itd i treba temu čitavu pročitati. Lud je onaj koji bi stavio odmah 30 kapi bez provjere, to bi bilo neozbiljno skroz. To je čaša limunade :)
@Chan de Cuba ovako nešto drug ti treba

sone1

Coco Chanel
14.12.2019
245
1.085
143
Kada merite nemojte da zurite i potopite na sekund merac nego sacekajte malo, do minut, da sonda dodje na radnu temperaturu ;)

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
965
3.728
163
Nego.. nedavno bio kupio novi ph/ec metar i prvi put odlučio, pošto je malo bolji od kineskog žuće, da ga stavim u storage tekućinu. Nisam čitao upute na toj storage tekućini tj. nije mi se dalo prevodit sa francuskog al mislio sam da nemam šta puno fulat. Uglavnom, stavio ga u nju, samo taj donji dio gdje su sonde i zaboravio na njega. Nakon nekih mjesec dana otvorim ormarić i vidim da je ta tekućina isparila a ostao debeli sloj soli, kristala, koječega po cijeloj čaši i sondama. Uglavnom, isprao sam tu sol sa njega i kad sam ga upalio sve ošlo k vragu i nema šanse da ga više kalibriram. Kako se ta storage tekućina uopće koristi? :) Marka moje je Growth techonology.

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
965
3.728
163
Ok.. mislim da mi je sad jasnije, trebao sam ju valjda natočit u čep od ph metra pa ne bi isparila dok je tako zatvoreno. Bio skinuo čep, natočio tekućinu u plastičnu čašu tek toliko da potopim sondu i to je vjerojatno bila greška. Baš sam glup :udarac:Hbg sad ga mogu bacit

sone1

Coco Chanel
14.12.2019
245
1.085
143
Pre nego sto ga bacis, imas i tecnost za ciscenje sonde HCL pa mozes probati.
Nemojte prati sa cetkicama ili ti bilo cim abrazivnim, tako sam ja mog kineza upokojio :D
KCL za cuvanje tecnost samo jedna kap do dve u cep i to je to.

Za TDS/EC ovo nije potrebno, on nema sondu ;) sem ako nije multi tester

• Sviđa mi se
Reactions: truare