Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
27.08.2006
0
15
0
45
Ne sushi nikako napolju u zhbunju jer provereno ima malo svetlosti a biljka ne sme da bude izlozhena suncu u periodu sushenja... nadi neku mrachniju prostoriju koju cesh s vremena na vreme uzeti i provetravati... nemoj samo reci da takvu neku prostoriju ne mozhesh naci jer ih ja imam koliko hocesh... :?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
kao sto sam ti rekao...ako nema kise ako ti je blizu i ako je zaklonjeno od sunca (suma-zbunje) onda moze

kao sto su ti rekli momci ako ima kise i sunca nemoj da pokusavas
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Vani nikako jer je sada dosta velika razlika u temperaturi preko dana i preko noci a to u jutro uzrokuje vlagu/rosu tako da osim kiše i to može upropastiti travu a i ako je uspiješ osušiti sigurno neæe biti tako dobra kao da je sušena u nekom zatvorenom prostoru...ako ti nemaš gdje sušiti daj nekom frendu koji živi sam ili tako nešto...
 
12.09.2006
2
0
0
E znate koji je problem imam ja toliko mesta ali moji ukucani svuda kroce mislio sam na tvanu da osusim ali nemogu jer tata stalno ide gore,nego smislio sam ja nesto kako da odradim na tavanu.Namestio sam neku policu i prekrio je nekim starim cebetom a sa strane ostavio da ima vazduha tj. promaje e sad problem je sto u tavanu i nema toliko promaje hoce li to smetati jer neznam kako da je napravim posto su vrata i prozori zatvoreni a nesmem da ih otvaram mogu li tako da je osusim znaci bice u mracnom ispod te police prekrivene cebetom koje ima rupe sa strane radi promaje koja i nije bas nesto narocito ali sutra ili prekosutra mislim da u da je vadim i susim pa kako god ispadne.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa druze sta da ti kazem...treba sto vise svezeg vazduha :?
u svakom mestu postoji nekakva napustena kuca,firma,skladiste..probaj da nadjes tako nesto i ostavi je tu 2-3 dana,posle je prenesi na to mesto sto si napravio..
stvarno ne mogu da ti kazem da je odmah stavis na to mesto jer ne znam kako izgleda a ne bi zeleo da ti propadne trud..
 
30.08.2006
0
0
0
dali se trava kao i druge biljke dok se suše truse odnosno dali padaju djelovi..jel znam kad mi baka suši sjeme za salatu ono opada??
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
a ne,ova biljka nije takva...
samo sto neko skida lisce pre susenja a neko posle..
ako skidas posle susenja moze doci do krunjenja cveta, jer je on tada suv...
 
12.09.2006
2
0
0
A jel mogu preko dana da je drzim ispod te police da bude sakrivena a preko noci da je okacim na gredu u tavanu to mi je palo na pamet.

Znaci preko dana je drzim ispod police koja je prekrivena a uvece je okacim na gdeu da se susi na promaji, sta mislite?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
ako nemas nista bolje onda uradi tako..vidim da ne odustajes od tavana...

ali ako malo bolje razmislis videces da danju jos uvek ima "toplog" vazduha,a noci su malo hladnije i vlaznije..
 
12.09.2006
2
0
0
jos koji dan i vadim biljku,juce sam otkinuo jedan hedic nemogu da verujem kakav ima misris i kako je masan smotao sam ga i prevalio se kako ce tek biti kad osusim ima da razbija
 
12.08.2006
0
0
0
neznalica je napisao(la):
Nadam se da ce pitanja biti u skladu sa PRAVILIMA FORUMA VUTRA.ORG i odnosi se na vnjsko uzgajanje

Znaci pitajte sve sto vas interesuje i dobicete odgovor,nema potrebe za otvaranjem novih tema
zanima me gdje sam pogrjesio ako su mi vrhovi totalno lisnati, a ista je vrsta koja je prosle godine imala mesnate vrhove,, usput,, moze mi neko objasnit kako da vam posaljem slike, molim ljepo
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
sativac :
imam pitanje, i u sat vremena citanja foruma ne nadjoh odgovor, pa se ispricavam ako odgovor postoji, u svaskom slucaju..
imam divne VELIKE (polozene po zemlji) uglavnom sative, koje su jako razgranate(ove godine puno vise, zbog tog jer sam se trudio cim vise ih razgranati, pa sam stavio spagu okolo u krug i privezo grane negdje u vegetativnoj fazi).. uglavnom- nema vrhova! mislim ima nekih vrhova, koji se sastoje od koje cahurice od sjemenke i puno malih listica, vrhovi su mi od lisca, prekriveni su smolom i ljepljivi ali brijem si da kad skine lisce to ce bit zapravo bijeda od onoga sto bi to trebalo bit.. pitanje-dali sam mozda previse razgranao biljku, zaljevo sam ju cvjetalom, al mozda ne dovoljno?, mozda joj smeta
to sto je polozena.. molim vas pomozite mi kako da u ovih tijedan 2 pospjesim tezinu i puninu vrhova

_________________
svi traze mir,a on je prisutan svugdje, èak i ispod površina najludjih boja

ovo je jedno od pitanja sa PVT-a za koje mislim da treba da ide javno

vecina pocetnika ima ovakve probleme zbog kasnog prihranjivanja i ne dodavanja biljci veci % P i K a samim tim manje N.Znaci nadji djubrivo koje ima veci postotak P-K od N ( primer N1o-P3o-K2o ili N1o-P3o-K3o zavisi sta nadjes )
sama prehrana biljke u cvetanju vrsi se neposredno posle formiranja cveta ili u prvoj nedelji cvetanja
Jedan od bitnijh faktora jeste PH zemljista,ako je PH visok u zemljistu ima malo Kalijuma tako da ga treba vise dodavati
Razgranatost nema velike veze sa cvetovima osim ako nisu poskidani veziki listovi u fazi cvetanja,oni su nepotrebni i oduzimaju hranu bilji.Listovi se skidaju u 3-4 nedelji cvetanja
Polegnuta biljka ili ne,mora imati minimum 6 sati sunca dnevno,po mogucstvu ono prepodnevno i rano popodnevno,zato se biraju "sajtevi" sa cistinom prema istoku
Redovno zalivanje necu pominjati jer je ono obavezno
Inace Sativi kasnije sazrevaju cvetovi nego Indici,tako da mozda imas jos nekoliko nedelja (tjedana) za cvetanje
Sada sam video da pominjes i semenke (cahurice) pa je moguce da se biljka vise preorjentisala na svoje potomstvo nego na svoj "izgled"

slike nemam pojma kako da okacis..meni to radi Green :lol:
ali mozes staviti link sa www.theimagehosting.com gde ces sliku staviti do 1mb ali molim te neka to bude oko 400kb nema potrebe za vecom
i slikaj cvet u KUPNOM PLANU
 
12.08.2006
0
0
0
"neznalica" je napisao(la):
sativac :
imam pitanje, i u sat vremena citanja foruma ne nadjoh odgovor, pa se ispricavam ako odgovor postoji, u svaskom slucaju..

slike nemam pojma kako da okacis..meni to radi Green :lol:
ali mozes staviti link sa www.theimagehosting.com gde ces sliku staviti do 1mb ali molim te neka to bude oko 400kb nema potrebe za vecom
i slikaj cvet u KUPNOM PLANU
image.php
[/URL]
valjda sam skuzo, ak ne sorry, ovo bi trebala bit slika u krupnom planu[/img]
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
dovoljno je samo da uradis copy paste
http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=vulja 071.jpg ali mora da ti bude "vulja 071.jpg" sastavljeno kao recimo "vulja-071.jpg" i sam sam to skoro saznao inace link nece raditi ali moze da se ceo link copy paste na brows i radice

po biljci mi se cini da ima jos koju nedelju cvetanja odnosno bar 2-3 bar..
dlacice nemoj da te brinu,umeju da potamne od kise i malo hladnijeg vazduha
ali imas mnogo nepotrebnih listova,trebao bi da ih poskidas
cvetove nemoj da prskas nikakvim prparatima tipa cvetal,floravit...vec nadji kako sam ti rekao djubrivo koje se apsorbuje u biljku preko korena
nadam se da ce biti sve OK
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
druze pise ti da si pocetnik pa cu ti jos jednom objasniti....

copy paste uradi na adresu slike koju ti da TheImageHosting.com

copy na adresu

paste ovde(dez quote,img,url) SAMO PASTE
 
12.09.2006
2
0
0
Okacio sam biljku da se susi a jbg. nema promaje sta da radim valjda ce se osusiti i tako mozda ce trebati duze neka je stoji i susi se.
A hoce li se osetiti dok se bude susila mislim hoce li imati jak miris?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
vec ti je receno DA HOCE...pokusaj da se skoncentrises na pitanja i odgovore
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.