Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kushonja O.G

Aktivan Član
09.06.2009
150
4
0
44
nije ... zasto bi kido listove ...? da svjetlo dođe do hedova ?
Biljka pumpa energiju iz korjena i listova u hedove ..ali kko voli nek izvoli . I ja sam znao pokidat koji veliki fan list.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Otkud ekipi masovna pomisao da treba trgat te listove?
daj koji van je qrac?
ostavite bilje na miru da raste
 

vlada_ph_cz

Aktivan Član
30.04.2009
55
1
0
36
Tarki je napisao(la):
Otkud ekipi masovna pomisao da treba trgat te listove?
daj koji van je qrac?
ostavite bilje na miru da raste

Ja znam da se biljka hrani iz korena i preko listova... Ali zasto se onda radi LST i zasto sve te nove grane koje postaju novi vrhovi i hedovi na njima budu najveci..? Verovatno zato sto dobijaju najvise sunca... :sick:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
poslednji srk hrane uzima iz listova zato oni na kraju žute i izgledaju ka da ih je brzi voz prsa
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
balcan_smoke je napisao(la):
poslednji srk hrane uzima iz listova zato oni na kraju žute i izgledaju ka da ih je brzi voz prsa


pa daj onda da objasnimo eri da ne treba da sece listove da mu pomognemo u growanju
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
zavisi kakva je situacija po biljki eventualno vidiš ako bi se trebao koji list otkinit al ja uvjek gledam da to izbjegnem...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ne znam zšto neko spominje eru..
prevelik je on grower da bi ga se spominjalo uzalud :D
nego, ako se ne varam njegove su biljke indoor?
one što izgledaju ko spejs šatl hehe..

ali mi smo ovdje u vanjskoj sekciji..
vani kad uzgajaš teško je pumpati bilje s gnojivom svaka 3-4 dana
a neki to i ne vole.. furaju se na organic :icon_lol:
i ima masa faktora koji rade drukčije nego u indoor

..tako da mislim da je sasvim nepotrebno pomagati eri u growanju :icon_lol:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
Teglica_Unka je napisao(la):
pa daj onda da objasnimo eri da ne treba da sece listove da mu pomognemo u growanju

bolje da kažemo teglici unka da ne jede go.vna kada ne zna da ih spremi

baš ti nedostaje mozga ili lupaš i hoćeš svudje da odgovoriš pa ne vidiš što dje pišeš
ili pojma nemaš
dje si se naša
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
ja mislim da je era br.1 u uzgajanju i da smo svi od njeg ucili i da mi njega ucimo kako se sta radi....brateeeeeeee
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
ne postoji broj jedan u growanju, slo era je covijek koji je svojim pisanjem najvise doprinjeo da se prosiri svijest o cannabisu na ovom forumu i svi ga cijene i postuju, ali samo vaše vlastito iskustvo iz growa u grow vas moze uciniti dobrim growerima.

i gledajte sta najvecu zbrku pravi ovdje na forumu to što odgovore daju ljudi ne iz svog iskustva nego sto su procitali od ostalih i onda treba biti pametan pa razlučiti pravo od krivog

a sto se tice teme moje je misljenje da listove treba kidati one koji vise od pola budu mrtvi jer tako ostali zdravi dobijaju vise svijetla a oni sami biljci nista ne koriste, dok je svaki zdrav list jedna solarna ploca na nasoj biljci koju tako napajamo i pored toga biljka sjecom listova vjerovatno dozivljava odredjeni stresić pa usporava svoj metabolizam

a sto se tice dohrane po meni je bolje ništa nego ovo sto citam po forumu da ljudi trpaju u zemlju , pa to je po meni vise trovanje nego hranjenje , ne kazem da nije dobro gnojiti je ali samo prirodnim sredstvima i to umjereno a ne krkati po sistemu sto više đubrim to će vutra biti bolja i bit će je više , ne samo ce je biti više i osjetit ce se drukcije sto posto

e sad to je samo moje mišljenje :icon_lol:
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
mr.skunk to si upravu,svi pokusavaju da pomognu a vecina ih veze nema na kraju kad razmislis izgleda da je bolje nikog nista ne pitat nego sam sve radit i ucit na greskama,neki misle napravili su 2-3growa i onda sve znaju samo prepisuju sta drugi kazu,era je sve pisao iz iskustva i to treba cijenit i potrudio se da prenese znanje a ne kao neki,u svakom slucaju hvala eri i ostalim sto su se pozrtvovali za ovaj forum,da nije vas ljudi mnogi bi mi jos zivili u mraku i pusili bog zna kakva sranja,ovako smo mnogo naucili o svima nama dragoj biljci i za sve respekt,bar toliko mogu da kazem...hvala vam ljudi
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
mjesecar je napisao(la):
mr.skunk to si upravu,svi pokusavaju da pomognu a vecina ih veze nema na kraju kad razmislis izgleda da je bolje nikog nista ne pitat nego sam sve radit i ucit na greskama,neki misle napravili su 2-3growa i onda sve znaju samo prepisuju sta drugi kazu,era je sve pisao iz iskustva i to treba cijenit i potrudio se da prenese znanje a ne kao neki,u svakom slucaju hvala eri i ostalim sto su se pozrtvovali za ovaj forum,da nije vas ljudi mnogi bi mi jos zivili u mraku i pusili bog zna kakva sranja,ovako smo mnogo naucili o svima nama dragoj biljci i za sve respekt,bar toliko mogu da kazem...hvala vam ljudi

potpis !!
u svemu se slažem
 

puRa

Aktivan Član
24.05.2008
58
24
8
35
Ti veliki listovi su skroz dole .. a vec su pozuteli ... znaci da ih ne diram nista ne smetaju .... kk
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
shvati da je to manje bitno.... daj zamisli sto pitas... jebo te list manje ili list vise!

probaj ih sve pocupat pa da vidimo, i otvori dnevnik, nazovi ga BILJKA BEZ LISCA

(ja ti kazem pusti ih, kad ih gospođa nece trebat sama ce ih odjebat)
 
27.06.2009
3
0
0
41
Puklo stablo! Eto šta je problem, slomila se jadna metar pre vrha. Nije skroz, sa jedne strane pukla i naslonila se na zid. Da ne bi zida, pala bi skroz, verovatno pukla do kraja. Ja stavio žvaku, ispravio i oblepio izolir trakom. Listovi na tom gornjem delu okembesili se, posle zalivanja malo živnu al u toku dana opet padnu. Donji deo biljke je ok, ništa mu ne fali. Ljudi šta da radim? Da li da skidam taj gornji deo ili da ga ostavim tako. Ne znam šta će biti s njim. Ima li šanse da se povrati? A još nije za berbu. Ako iko ima ovakvog iskustva molim za savet.
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
slikaj da se vidi...
...al ako je drži zid pusti i nadaj se da če se oporavi(ako nije pukla do kraja nema razloga da ne;)
gledaj na to ko da si je "cropo"..;)
 
27.06.2009
3
0
0
41
Uf, kad bi mogla nastaviti... ne bi morao pola biljke skidati, još joj nije vreme. Idem je i večeras zaliti pa videti ujutro jel imalo živnula. Kontam da od ovog stresa gura više THCa. Ako ništa bar će ono drugo pola biti ludo. Hvala na podršci medo
 
27.06.2009
3
0
0
41
revenger je napisao(la):
Puklo stablo! Eto šta je problem, slomila se jadna metar pre vrha. Nije skroz, sa jedne strane pukla i naslonila se na zid. Da ne bi zida, pala bi skroz, verovatno pukla do kraja. Ja stavio žvaku, ispravio i oblepio izolir trakom. Listovi na tom gornjem delu okembesili se, posle zalivanja malo živnu al u toku dana opet padnu. Donji deo biljke je ok, ništa mu ne fali. Ljudi šta da radim? Da li da skidam taj gornji deo ili da ga ostavim tako. Ne znam šta će biti s njim. Ima li šanse da se povrati? A još nije za berbu. Ako iko ima ovakvog iskustva molim za savet.

Nema ljudi od ovoga vajde, skinuću gornji deo. Sada se već suši, listovi se uvrću, pistili suše.... Kontam bolje da taj deo skinem pa osušim pa ko ga je... A ovaj donji deo nek nastavi da gura svoje. Na tom donjem delu baš sam danas gledao, hedovi se stvarno zamastili za ova 4 dana kako je pukla. Ali pistili swi beli, tek je treba pustiti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.