Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Aj nakon par dana na 12/12 (10) mozem rec da je zenska biljka. Uzeo sam 3 klona prije cvjetanja, i sada da cujem Vasa iskustva, mislim slozit zakorjenjivanje pomocu zraka i vode, sa akvarijskom pumpicom.
Pitam Vas kulturno kako je najbolje ukorijeniti klonove, e, to me zanima...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Zakorenjivaje pomocu zraka i vode???
Prvi put cujem!

Sto ih prosto ne umocis u neki hormon i pobodes u neku zemlju kija je namenjena za pobadanje reznica!?

Meni posle umakanja u klonex i direkt zabadanja u zemlju za sada uspesnost 100%!

Od 5 klonova 5 uspelo!
A ranije sam imao problema sa istim postupkom u kamenu vunu!

Poenta je samo da biljku pre secenja grana tj noc pre secenja dobro zalijes da ti ta grana koja ce biti odsecena sto vise vode uvuce u sebe i onda da je nastavis svaki dan 3 puta prskati i drzati ispod neke providne posude por neonkama kako bi joj vlaga u okolini bila velika tj da se kroz lisce snabdeva vodom jer nema koren!
To ti je sva filozofija!
A i ako ti u pocetku deluju da su se opustili samo nastavi sa tretmanom jer ce se oporaviti!
Bitno je da lisce ne zuti drasticno! A i ako zute listovi te delove odsecaj tako da se biljka ne bori sa tim nego samo sa korenom!

Nadam se da ti je jasno i da sam ti pomogao!
 
05.02.2008
3
0
0
38
ja sam konto uzet hps 150w
i sve sto ide uz to prigusnica propaljivac...
sve ce me izac oko 100-tinjak km 50eura
imam 4 biljcice stare 5-6 dana koje su trenutno pod ovim obicnim sijalicama
a i ne kontam uzgajat vise od nekoliko biljaka.
bez boxa
 
09.02.2008
18
0
0
35
Pozdrav svima.
Totalni sam pochetnik sa bilo kakvim uzgojem, bilo koje biljke tako da cu imati malo glupih pitanja.
Naime, dobio sam nekog skunka, popushio i sachuvao sjemenke.
Sjemenke sam proklijao u chashi prekrivenom maramicom uspjeshno.
Sjemenke sam izvadio sa klicama zakopao u chashu (klica dole, sjeme gore), na oko 1cm ispod povrshine.
Evo slike gdje drzim ako Bog da buduce biljke:
http://img175.imageshack.us/img175/7168/dsc00688ub6.jpg
Rijech je o ko nekoj komodici bijele boje koja je stalno zatvorena (blago onima koji ne trebaju biljke sakrivati) pod nekom obichnom, neonkom.
Pitanja sad:
1. Da li je sve dobro uradjeno, tj. da li mogu da prodju ovi uslovi koje trenutno pruzam biljci?
2. Da li treba da zalijevam josh dok biljka ne izbije na povrshinu?
----------------------------------------------------------------------------

Poshto sam onemogucen, kako materijalno, tako i uslovno, objasnicu plan, pa da me neko prosvijetli.
Zemllju sam maznuo iz saksija od stare, kupovna je i milsim da sam vidio i malo stiropora.
Zalijevam obichnom vodom.
Planiram da kada biljka krene u fazu listanja (18/6) da je drzim napolju kad ima sunca a onda pod nekim reflektorom ko zna kakav cu dobit, nemam para za nishta pretjerano.
Isto tako i u fazi cvjetanja (12/12), malo na terasu, malo u sobu.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Bitno je da je zemlja lagano vlažna. Sa ovakvom rasvjetom ne možeš skoro pa ništa, ako ne planiraš ništa ulagati u rasvjetu radije ih drži na prozoru... ili pričekaj sezonu pa sadi vani ko čovjek.
 
09.02.2008
18
0
0
35
Znachi zasad je sve dobro i da zalijevam kad se osushi (ako se osushi) zemlja?
A shto se tiche rasvjete sad si me zbunio, pa chitao sam tutoriale ovdje da je neonka dovoljna dok biljka ne krene u fazu vegetacije, da bi jache moglo da oshteti josh nerazvijeni korijen.
Kad krene faza vegetacije planiram ih drzat na terasi dok je sunce, kad zadje sunce, unesem u kucu pod neki jachi reflektor koji dobijam u ponedjeljak da nadoknadim do 18 sati svijetla.
 
09.02.2008
18
0
0
35
^ Ok, hvala, mada bi prvo htjeo da znam da li ce moci stabljika da izraste (da se pojave prvi obli listovi, tj. kada prebacim na 18/6 rezim i pochnem sa gnojenjem) na uslovima sa slike i da li mi je "strategija" dobra za outside (6sati)/inside (12 sati pod reflektorom (detalji o reflektoru ubrzo) i 6 sati tama)?

I josh jedno pitanje:
Kada da pochnem da gnojim i da li smijem biljku odmah nakon gnojenja (sami pochetak vegetacije) da iznesem na terasu, tj. kako da znam kad mogu da predjem na vegetacijski dio strategije?

BTW. Ima li ko raspolozen da mi da MSN da ga smaram sa uzgojem?
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
ma ta dva lista izadju i u mraku ne sekiraj se ali kada izadju pod jace svetlo! Pitanje oce li i napolju biti svetla dovoljnog inteziteta! Slabo je sada sunce!
Sada ne gnoji 2 nedelje pa presadi pa onda opet dve nedelje si miran pa ako presadjujes opet opet tako! Jer u zemlji uvek imas prehrane za minimum 2 nedelje!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Bahamut@ kao sto rekose,neonke če ti pomoči za sam početak. Takva rasveta ima dovoljno jačine za prvih 10cm. Nakon toga ,ako računas na lepu biljku sa nekim prihvatljivim urodom, moračeš rasvetu malo pojačati.
Dosta če ti pomoči i box,prostor za gojenje ako je bele boje ili nesto sto bi reflektiralo svetlo,čak če i neki primitivni reflektor dosta doprinjeti. Ako je neonka pravilno svezana neče se grijat pa je možeš prislonit na svega nekoliko cm-naravno se nesme dodirivati fluo cevi.
temperatura nek ti bude konstantna od 22 -26C ti je njihiv raj. Takodje probaj odažavati konstantnu vlažnost i povremeno prskanje pumpicom-budi pozoran na ph svoje vode!!! Destilirana radi, da te ne boli glava :)

Batali gnojivo za vege fazu,ako nameravas koristiti kupovni substrat, idi kupi vitaminski kompleks i presadi biljku nakon 10dana u veče posude. Do tad češ moči pročitat sigurno toliko postova u kojima su iz iskustva opisane faze uzgoja.....
Svakako, da če neko podeliti iskustvo kad budes pitao za savet?
sretno
 
09.02.2008
18
0
0
35
Evo i prvih rapavih listova:
http://img215.imageshack.us/img215/9828/dsc00690az6.jpg

Po tutorijalu mislim da sada trebam da pochnem sa gnojenjem, pa onda nakon odprilike 2 sedmice da presadim u vecu posudu, jel tako?

Pitanje:
Sutra bi da gnojim, pa za 2 sedmice da presadim, da li sutra odma nakon gnojenja da je stavim pod jache svijetlo ili to tek nakon presadjivanja (kad biljka malo ojacha)?
 
09.02.2008
18
0
0
35
Jedno pitanje:

Kad zavrshim sa neonskim osvjetljenjem doshao sam na ideju da napravim neko plafonche od 4 obichne sijalice od 100W, ukupno 400W i da to drzim iznad biljke.
Shta mislite da li bi pomoglo jer nemam para za HPS, a s obzirom da planiram biljke drzati 9 sati pod tim sijalicama (bez coolera, ni to nemam), 9 sati na dnevnom suncu, a 6 opet ispod sijalica samo ce biti ugashene, znachi mrak.
Znachi da li moze takvo osvjetljenje?
Da li moze sistem hladjenja (simulacija vjetra=cooleri) da se izostave s obzirom da ce mi biljka provoditi 9 sati vani, a 15 u sobi bez coolera?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ne isplati ti se jer nemas dovoljo lumena ni sa te 4x100w nije stvar u w mislim je nego je u omjeru w/lumen koji odredjena zarulja daje i ne samo da je bitno koliko lumena (lu) nego i temperaturna boja zarulje tako vegetacija se odradjuje sa bojom oko 4500 kelvina i oko 20-tak tisuca lumena ovisno al to je recimo 250 W MH .
Mislim da neces biti zadovoljan i bacit ces pare a kasnije ce ti biti zao te novce radje se strpi i kupi pravu hps sa kojojm mozes u biti od pocetka do kraja i mozes kupiti i slabiju hps ima ih od 70 W pa nadalje . sto se tice prozora to ti je samo stres koji radis biljci seljakati ju tam vam hmm.. nikako


nadam se da si shvatio sve , malo citaj forum pa ces skuziti sve vec pise tako da sam mozes .
 
09.02.2008
18
0
0
35
Ok, znachi nishta ni od premjeshtanja malo na dnevnu svjetlost, malo pod sijalicu?
Shto se tiche sijalica mislim da ce mi to biti problem, ne samo shto nemam para, vec nemam to ovdje gdje nabavit...
Kako bi bilo one sijalice za ribice, koliko njih bi mi trebalo za 4 biljke u ormaru?
hebem ti sunce, ogranichen sam prostorom, vremenom, sredstvima, nema chime nisam...
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
da da te neonke za ribice su ti za pocetak dovoljne ,a u medjuvremenu
batali duvanje ,ustedi kintu i kupi hapeesić makar od 250w i rokaj.
 
09.02.2008
18
0
0
35
Ok, bio danas u elektro radnji i trazim HPS.
Ljudi nikad chuli za to, kaze ima neki HPL, pita me (kako sam znao da ce to pitati) zashta ce mi to, ja onako pogubljen shta da mu kazem, reknem "ma nemam pojma, starom neshto treba".
Onda on kaze neshto kao "jel to ima veze sa zivinim osvijetljenjem?", ja reko "mozda" :lol: pa mi preporuchi onu sijalicu za ulichne rasvjete. Ima li ishta shto moze zamjeniti HPS, ili samo HPS i nishta vishe, poshto ovdje gdje ja zivim nikad chuli za to?

E da, kupio sam i gnojivo, ali opet belaj (ima li kraja), nemaju za listanje, vec neki univerzalni i za listanje i za cvjetanje 5-5-5. Uzeh, reko aj da probamo i tu varijantu.
Jeli dobro shto je 5-5-5 ili da trazim dalje?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
A sada, dame i gospodo, ravno iz nooblanda, stiže nam možebitna buduća zvijezda foruma ... BAHAMUT !!!

Zahvaljujemo mladome gospodinu što je pitanje postavio jubilarni 1000 put. :clap:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Pitaj za visokotlacne natrijeve zarulje.. to je HPS

Gnojivo je ok i posluziti ce bez problema ako grow startas u dobro pripremljenoj zemlji i odradis ostatak posla ispravno naravno..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.