Pitanje u vezi cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.01.2012
0
0
0
35
evo izgleda da sam uspeo neshto... nznm da li sam uopshte dobro uradio i dali cete moci videti slike,ako jesam eto moje biljcice zvane emily. :icon_lol:
dsc00067lf.jpg

dsc00068bu.jpg

dsc00069ve.jpg
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
uploadaj ponovno,
na samom imageshcku imas opciju smanjivanja slika
pa izaberi npr 1024x768
kad uploadujes
kopiraj forum thumbnail
i to postaj kao image
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
bro, poslednja fotka ti je kao da je baobab, kolika stabljika u odnosu na krosnju... skoro nisam sreo ovakvu kreaciju ;)
nego, sto si emily bas toliko ocerupao u tako ranoj fazi cvetanja, izgleda kao trimovana pred skidanje, ajd sretno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
05.01.2012
0
0
0
35
hehehe... pa takva je na svim slikama,sve su slike slikane u isto vreme. biljka je visoka svega nekih 20 cm bez saksije.. od samog pocetka sam non stop radio kao lou stres,pushto je samo po ivici saksije i na kraju poshto je to bila jedina zenka skinuo sve te zakacke s cime sam je usmeravao gde kako da raste i eto shta je ispalo,malo se ispravila pa neka raste sad kako hoce d iskoristim maximalno prostor u boxu a takodje od samog pocetka sam joj skodao listove i ostavljao samo na vrhovima tih par komada kako bih dobijale nove grane shto nicu shto vishe svetla pa eto na cega lici. ako mislite da treba neshto da promenim npr da joj listove nediram vishe itd recite pa videcemo. a takvu sam biljku i zamishljao donekle da bih voleo da mi ispadne zbog prostora i da bude shto manja a sa shto vishe vrhova.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
frend, ajd sad ostavi listove da ti nesto moze i fotosintezu raditi, ne moze to sam cvet, pa ce onda mozda i biti veci... imas jos fore ali nisi trebao biti bas tako brutalan sa tim seckanjem... ne mozes imati samo koren, stabljiku i cvet ;)
 
05.01.2012
0
0
0
35
hmmmm... ako ih ostavim napravice mi se u roku od nedelju dana bukvalno zbun od biljke i te nove grane shto krecu a ima ih i po 12 kom na jednoj grani shto je na srednjoj stabljici a i tih grana na srednjoj glavnoj stabljici ima 14+ i dobijati ce svetla skoro pa nishta i kontam jako ce slabo rasti i razvijati se barem logicki kada pogledam ja koji se nerazume bash neshto posebno oko svega vezano za ovakve biljke ali ovo mi je prvi box i na neki nacin ovo je upoznavanje mi i neki test za sledecu semenku white widowa oplodjenu nznm kakvim muzjakom afgan kusha sa 15 posto thc-a itd.... dobijena a kupljena u nekoj prodavnici u pragu..
no pusticu sada ovu emily malo da zaraste p cisto da vidim kako ce se ponashati i napredovati. ak bude bolje tako onda je necu dirati a objasnit cesh mi onda samo kad i kolko pred kraj d skinem listove pre berbe itd...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
vidi, kad da skines list kazace ti sam list, pred kraj, do tada imas jedno mesec i po, tako da opusteno ;) i ako ces bas logicki da gledas, onda pogledaj koja to biljka ima predivne cvetove a da nema listove, uostalom, zapitaj se, kad je vec tu, ima li list neku funkciju il je on usput na biljci
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......prijatelju procitaj clanak pa vidi, lisce na biljci ne sluzi da zaklanja svjetlo i tim sto joj stalno rezes listove biljka je konstantno pod sokom i cijelo se vrijeme oporavlja a nema se od kud oporavit kad nema lisca, i ono kad naraste ti ga ponovo posjeces i tako u krug.......

LINK

....a predlozio bi ti i da procitas zavrsene dnevnike uzgoja jer od tamo mozes puno naucit......

EDIT-preteko me Mocni:)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@3per88

Prika, imam samo jedno pitanje za tebe. Što po tebi nije u redu na ovoj slici?
 
05.01.2012
0
0
0
35
pa da upravu ste,pusticu je sad onda da raste normalno bez shishanja pa cemo da vidimo kakva ce biti i kako ce napredovati a na ovoj slici pa shta ja znam,mislim nishta nego jednostavno da joj je kraj,da je zavrshila svoj zadatak skoro vec..
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
3per88 je napisao(la):
...mislim nishta nego jednostavno da joj je kraj,da je zavrshila svoj zadatak skoro vec..

To :thumb:
Zaključak je dakle da ti na ovoj svojoj biljci ne bi smio više niti jedan list skinuti jer uz to što je lišće nužno za fotosintezu (toliko si valjda upamtio sa biologije da ne moram objašnjavati) još i predstavlja zadnji izvor hrane za hedove kad joj na kraju uskratiš hranu (predpostavljam da si pročitao ponešto ovdje i ne moram objašnjavati zašto se cca 2 tjedna pred kraj ne gnoji i intezivno ispire zemlja). Puno je bolji okus dima kada biljka na svom kraju uđe u "jesen" odnosno požuti.
Ako nastaviš sa ovakvim tretmanom, prognoziram hedove veličine klikera. Vjerujem da ti to nije cilj :)
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Kad smo vec kod cvetova evo i ja da postavim jedno pitanje.
Santa Maria danas joj 59 dan cvetanja (mozda se nisam dobro izrazio ...59 dan od prelaska na 12/12)logikom stvari i onim sto sma procitao kako iz dnevnika odgoja,tako i iz raznih postova ovde vezanih za ovu problematiku 63 dan je zavrsna 9 nedelja iuveliko je obavljen deo oko pripreme (ispiranje vodom) za branje.Medjutim koliko sma pratio i primetio kod mojih biljcica je problem sto imam biljke koje su defakto 60% braon pastila i ceka se momenat na branje a imam i par koje su tu braon na pistilama poprimile tek oko 5% (jedva primetno).Posto veceras pocinjem sa fazom flesa sa vodom bez prihrane i boostera (pk+)i nameravam da je tako tretiram jos 7 dana,a kasnije 3 dana drzim u mraku .Da li postoji nacin da jednostavno ''poguram''-podspesim sazrevanje?
Da li ce biti problem/komplikacija ukoliko se biljka neobere u periodu predvidjenom od 63 dana (9nedelja)?
Molio bih pametne glave ,ljude koji su imali slican problem a uspeli su da ga otklone....da mi pomognu!

Hvala!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Iz iskustva mogu reći da je podatak o vremenu potrebnom za sazrijevanje okviran i ne treba ga slijepo pratiti. Neke biljke će dozrijevati ranije, neke kasnije.
Druga bitna stvar je, ako već brojiš dane, broji ih od pojave prvih pistila. Tako ćeš točno znati koliko dugo cvjeta. Od prebacivanja na 12/12 uglavnom prođe 10-tak dana do pojave prvih cvjetova.
Za određivanje zrelosti naj bolje je pribaviti mali mikroskop za gledanje trichoma. Detaljnije o tome pročitaj u ovom članku: https://forums.vutra.org/content/614-kratak-vodic-kad-obrati-biljku.html
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Hvala na odgovoru...sad sam malo mirniji :)
Uplasio sma se ako neoberem u nekom ''odredjenom''vremenskom terminu moze da dodje do posledica...ovako ako sma dobro razumeo nista nece skoditi ako se sa branjem krene sa 7 dana zakasnjenja od nekog ''predvidjenog'' termina.Iskreno nevolim kad berem jednu biljku danas pa posle 3 dana drugu,vise sam pobornik akcije da se odradi sve odjednom.
Interesuje me i to koliko je moguce da se situacija promeni tokom ovih 7 dana?
Da li mogu naskoditi biljci sto joj uskracujem hranu a pistile nisu jos zrele,posto sma rekoa da krecem sa flesom?
Hvala jos jednom!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Ništa se neče desiti i ako ih sve u jednom danu pobereš.
Ranije pobrano ima više high evekt od ove kasnije pobrane koja ima više ston efekt.
Ubrzat sazrjevanje možeš i sa PK+,malo jača doza pa češ vidit kako pistili crvene odmah drugi dan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Hvala na savetu...veceras cu im dati samo vodu sa PK+ bez hrane.....pa cu sa cistom vodom poceti od prekosutra.
Nadam se da ce stanje biti znatno bolje sto se tice istila.

Pozdrav i hvala jos jednom svima!

P.S. na koji nacin mogu skinuti ovu oznaku 'pred ban'' sa profila ...ceo zivot sam bio primeran nisam imao nikvih ukora pa mi sad ovo bode oci:)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Skinem ja kad procjenim da je vrijeme :icon_wink:
Trust me, I know what I'm doing :icon_lol: