Pocetak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.03.2008
52
41
0
35
e jos jedno Pitanje kad ovako lijepo brzo odgovarate :)))
E sad znaci biljka mi je procvjetala ucinila svoje i spremna za berbu... jupiii :):bis:
Znaci kad je ja oberem ona je gotova vene...:(( Moze mi iz te iste stabljike dogodine narast novo lisce i cvjetovi ili moram sadit novu?????

Nadam se da cu moc postat i koju sliku svoje biljcice kroz ovaj mjesec da mi pomognete oko odredivanja muske i zenske...:181:

Zasadit cu je u polje i necu je moc obilazit cesto ali pokusat cu... nadam se da ne zasipam glupim pitanjima.. :crash::crash:

Pozdrav
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Prijatelju pocetnice,
canabis ti je jednogodisnja biljka (to su najosnovnije osnove :) i naravno da posle ubiranja cvetova moras da sadis novu.
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Evo kako izgledaju ove probne posle 8 dana.Danas su mi stigle i durban poison pa krecem i sa njima.Njih cu na 18/6 pa onda napolje.

Jedno pitanje da li mogu da ih stavim u sumicu koja nijo toliko gusta,jel tu imaju dovoljno svetla?

 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Evo kako izgledaju ove probne posle 8 dana.Danas su mi stigle i durban poison pa krecem i sa njima.Njih cu na 18/6 pa onda napolje.

Jedno pitanje da li mogu da ih stavim u sumicu koja nijo toliko gusta,jel tu imaju dovoljno svetla?



Jel su ove male spremne za napolje?
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
I da li su ove male(slika) spremne za izbaciti napolje?ili treba jos da rastu
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
I molim Vas da li je ova velicina dovoljna da se sad prenose napolje?
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Trebaju rasti skroz do nekih 12-15 cm(skroz dok neojača). i stavi ih van naravno kad ti vrijeme dozvoli! pozz
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
evo ja sam isto nesto zasadio 3 komada prije par dana...rastu na prozoru bez beda...i ja ih takodjer planiram bacit vani kad malo vise narastu....neznam sta ce da bude od svega toga al ok...vidjet cemo... :D
my.php
[/URL][/IMG]
 

greenmengace

Aktivan Član
20.09.2007
135
3
0
34
ma prvog nedeljo ne treba silicom...a sta se tice vanjiskog i unutrasnog....jas bi izbral vanjiskog...pozz
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Ljudi,mislim da imam problem.Stigao mi je durban i on mi je jos uvek pod lampama,i sa njim je sve ok.Ali ove biljke koje sam pokazivao ranije sam presadio napolje.Prva 3 dana sve je izgledalo dobro i sad kad sam otisao ono beli listovi.Mislim da to nije uredu pa trazim savet.Ove biljke mi nisu toliko bitne ali na njima hocu da naucim kako nebih zajebao durban.Evo i slika




Neznam da li se vidi dobro ali ovo je cista bela boja,nije zuta.
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Previse vode. Vidis da pluta u vodi ili si ti to samo zalio, opet previse vode.
A i sa slike vidim da i zemlja nije bas najbolja
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Zemlja ti je jako jako loša.. ako nebudeš gnojio bit će problema!! neče ti rast(mislim hoče al jako slabo)!! nađi si podhitno bolje zemljište za durbana jer ćeš samo upropastit i bacit novac u vjetar koji si dao za durbana!! pogledaj na sajtu pripremu zemlje jer ova zemlja što je kolko vidim na slici mi izgleda totalno nezdravo! pozz i sretno
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Citao sam pripremu zemlje al mi nije bas naj jasnije.

Ovako sam ja razumeo_Odem sutra i iskopam rupe.U te rupe sipam kupovne zemlje koja ima 6,5 ph i nju pomesam sa djubrivom.Kad prodje 7 dana spremno je za posaditi.

P.S.

znam da cete poludeti al nije mi jasno ni kako da izmerim ph zemlje sa lakmus papirom.Jel samo stavim zemlju na papri i cekam da vidim boju?

Molim vas objasnite mi sto bolje jer sam MEGA pocetnik.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
e ovako.. iskopaj rupu dimenzija 40x40x40. kupi zemlju neku kvalitetnu sa to više elemenata već predhodno pomješanu sa gnojivom ph oko 6.5 i stiropor si naruni!! sve to smiksaj:
45% kupovna zemlja,
40% obična zemlja,
15% stiropor
ako možeš još riješit vermulita(za zadržavanje vlage) onda si po od svega oduzmi po 5% i stavi 15% vermulita.!!
sve to napravi par dana prije negoli budeš presađivao biljku u tu zemlju!

Za ph uzmi zemlju i stavi u epruetu(ili nešto slično tomu) i uzmi malo zemlje stavi u epruetu natoči malo destilirane vode promučkaj dok se zemlja neotopi i ostavi onda da se slegne. umoči papit i to je to..
Malo sam ti dao veći poso al sve zbog toga što si uzeo kvalitetnu sortu!! pozz & sretno!!

Dodano:
P.S. Ako želiš napravi si još drenažu od komadića cigle!!
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
hehe...sve je bolje nego da nastavi rast u onoj lokvi sa losim dnom :p shala
evo moje su ok zasad i sad ih je 4 jer pored jedne je jos jedna izvirila i ugledala svjetlo dana :D...nisam ih jos vani stavio al otom potom...sad su u dovoljno velikim vazma u kojima mogu bit, kaze red, dok ne pokazu spol...pa tako neka bude...stavit cu neku sliku sutra da sad ne slikam jer bit ce ljepse ako bude slikano na prirodnom svijetlu :D pis
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Ljudi imam problem.Ovi durbani koji su mi pod lampama su mi stajali pod svetlom 4 sata duze nego obicno,nesto mi se sjebao tajmer.Koliko je to lose?
 

greenmengace

Aktivan Član
20.09.2007
135
3
0
34
ZonoM je napisao(la):
Ljudi ovo mi je prvi grow i plainiram da ih stavim napolje.Citao sam mnogo po sajtu i krenuo sa vasim savetima.Zasadio sam 13 semenki nekog skunka.Kupio sam jednu stednu sijalicu od 3000 lumena,neznam da li mi je to dovoljno da izklijaju i da budu u mogucnosti da se stave napolje.Evo slika pa pomagajte.Recite sta valja a sta ne.







Hvala unapred
hehe eve istom sa menifile:///C:/Documents and Settings/my/Desktop/DSC00023.lnk
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
jedan dan nebi bio problem... ali ubuduče pazi!! zašto uopće i držiš na rasvjeti kada vani ima sunca?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.