PomoĆ!!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.04.2012
35
7
8
Na granama mi crne hedovi ali bas crne na dodir se rune !!! Dal je itko imao takav problem ??? Nemogu sad stavit sliku ali budem usliko pa cu je ubacit ! Ako netko zna o cem se radi neg javi ... Biljka je presla mjesec dana cvijetanja ....Hvala unaprijed
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Verovatno neke glivice iz klase Myxomycotina...ili ti po naški ubuđalo se...
Kakva ti je vlaga i ventilacija?
Super bi bilo da baciš neku fotku...
 
18.04.2012
35
7
8
Nije unutrasnji uzgoj vani je zaljevam svaki drugi dan ... jbg susa je .. mislis mozda da previse zaljevam pa zato ???? Trenutno nemogu slikat al probat cu tokom dana .... ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
a koje kulture su u neposrednoj blizini??
tj. koje biljke su oko tvojih biljaka?? i , koliko su udaljene ?
mozhe biti i botrytis..iako..ovako sushno vrijene i visoke temp. nikako ne odgovaraju shtetnicima i velikom broju bolesti pa...hmmm
teshko je bez slika rech sa sigurnoshchu...
dali je to jedini simptom ili si primjetio josh shta?? i...ima li kakvih mrava ili bubica po biljci?? ( npr. gljivu chadjavicu donesu kukci sa sobom i tako se naseli na biljku....)
shto god bilo....malo me strah da nechesh moch reagirat..jer, i da poshpricash sa nekim fungicidom..hmm.mislim da nechesh stichi ispuniti karencu*

*Karenca. oznacava najkraci period vremena koje mora proci od poslednje primjene pesticida pa do berbe ili zetve. Karence postoje za svaki preparat koji se koristi u zastiti bilja i one su navedene u upustvima za njihovu primjenu. Izrazavaju se u danima ili tjednima.
 
18.04.2012
35
7
8
E ovako .. fotic nemam trenutno vraca mi se u pon utorak ... E ovako naso sam znaci hedovi se suse nije to puno naso sam ih nekih 20 malih osusenih unutar svakoga je CRV u nekima bijele boje u nekima crvene boje ... Okolne biljke su velika trava :) i maline .... Pusio sam te osusene hedove pucaju al ono prejebeno predobro ... Primjetio sam još da su sjemenke zrele i ispadaju vanka s biljke .. znaci nema ih puno naso sam ih 5-6 komada ... Muske sam pocupo cim se pokazale jos mozda i ranije ko zna mozda sam cupno i zenku tak da je nemoguce da je opraseno jedino ako neko jos ima okolo neku musku pa da je doletio pelud ....Znaci dva extra pitanja su dal je moguce da je biljka vec zrela ??? ( znam nemoze bez slike ) al zbog sjemenki kad same ispadaju ??? al slike cu nabacit prvom prilikom i sjemenke ... .. cekam odg da vidim sta cete rec ...

Da ima zivotinjica .. primjetio sam gusjenice , neke bube ko smrdljivi martin i mrave crne ...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
teoretski mogla bi biti zrela ako je proslo bar 45~47 dana cvetanja (rekao si da je "presla mjesec dana cvijetanja", ali koliko je sad vec presla), al nit znam vrstu nit ima fotki, tako da... ti cekaj odgovore a ja cu fotke ;)
 
18.04.2012
35
7
8
evo slike stizu sad friske od prije par minuta vidjet ces problem ..a ovo je slikano 24.7 slika je stavljena kao odgovor na powerseedovo pitanje koliko je sad presla .. eto neznam vidi se slika sad koliko je dugo cvjetala na slici neznam tjedan i pol dva mozda ... znaci procvjetala je oko 10.7 i ima sad vec onda oko 50 dana cvijetanja .... Evo upravo upload gotov ...




Evo sad se vidi problem .. koliko do kraja ak neko moze ocijenit ... i koja je vrsta ako se moze vidjet ... Ja neznam dobio sam od kolege sjeme on ju je uzo iz vutre sta je pusio ....
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja bi reko 2 tjedna jos...
nitko ti nemoze reci koji je tocan strain, jedino ti mogu reci da je indika :)
edit: kakva ti je ono mrkva na prvim slikama? sta si gulio to da slikas iznutra ili nesto?
 
18.04.2012
35
7
8
ahhahah nije to mrkva care to je CRV sta mi jede biljku ogulio sam crni jedan hed koji mi propada i susi se jer crv jede kao sto vidis biljku iznutra .... Zato sam i trazio pomoc da vidim se moze sta napravit prvo nisam znao sta je odjednom 15-20 hedova crno i rune se kao na ruci sta mi je na slici gore onda sam slucajno rastvorio jednoga i naso crva unutra i tak svakoga i skuzio da me crvi zajebavaju prekinu biljku valjda i hed se osusi ja ga pokupim smotam i srokam se .....:) :D
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
zajebano...
probaj sa kupkom od koprive, naberi koprive, pusti da odstoji 5-7 dana, a do onda probaj naci neem prah, pomjesat s vodom i isto folijarno ko i koprivu nanositi na biljku...
ako ni to ne pomogne... onda neznam...
sve u svemu sretno i pazi da crva nekog ne zarolas :)

peace out !
 
18.04.2012
35
7
8
Vidjet cu sta ce ostali rec pa cu onda procijenit sta da radim ... jer ako je ostalo kao sto kazes dva tjedna nije to neka velika najezda onda cu i ostavit pa kako bude .. sam cu sad pazit na ostale biljke jer su blizu ako i na njima pocne onda cu stavrano nesto morat napravit al koprivu cu si pripremit negdje sam vidio na forumu da ima upute pa cu nac i pospricat ostale ....

Hvala care na odg ... ;) peace ...
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
nema problema majstore... nadam se samo da se nisam previse napusio da ti nisam nesto krivo rekao xD
nadam se da nece bit nikakvih problema i da ce crvi nestat, a da ce ostat hedovine :) sretno jos jednom i samo strpljivo!

peace out !
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
uf draks, sto bi u bosni rekli: pravo dobro ti je izrasla biljka, al i pravo dobar problem imas... koliko ja vidim to je sativa dominant biljka, po cvetu mi najvise lici na neki haze (ali naravno to ne uzimaj zdravo za gotovo, a i ako jeste pitanje je koji :) takodje je jasno da nije 100% nije zrela a i nece biti kroz dve sedmice, treba njoj jos, sto je naravno problem jer su se crvi dobrano izgleda udomacili. ako ih nema mnogo vadi, za hemiju nisam pametan sta da ti kazem, oni su u biljci i trebao bi je dobro "zatrovati" za zatrujes i njih sto opet nije dobro po tebe. ako te vec sada dobro "puca" verovatno ces morati ranije da je skidas, a do tada cesce da obilazis i vadis sve sto se pomera u njoj. deluje ona sad vec bombasto, ali kada je osusis izgubices vise od 3/4 tezine jer je su hedovi jos uvek puniji vode nego smole. ja je ne bih dirao dok cvetanje ne bude bar dva meseca.

ne znam gde je dj skontao da je indica i da li je sadio u outdooru, al ajd evo par fotki outdoora za poredjenje, sativa je levo, ostalo su indice, dakle fenotipi jedne i druge u outdooru. edit: sad tek vidim da je dj spomenuo da je napusen, ok :)

 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
jebig*a, moram malo vise paziti sta pisem :costumed-smiley-027
ajde barem sam mu za koprivu nesto pametno napisao :icon_mrgreen:
 
18.04.2012
35
7
8
Ta je jos "mala" spram ove 3 ostale pogledaj u vanjski uzgoj fotke stavio sam friske ta di mi je problem je najmanja ... :) sta dobro puca odlicno bez ikakvih sranja i laganja a miris predobar neznam s cime da ga usporedim al totalno zasvrbi nos koliko reze okus isto tako predobar ....Hvala na brzim odgovorima za 2 tjedna bacam nove slike da vidimo koliko ima jos do skidanja necu je dirat a crvice cu lagano svaki dan izbacivat koprivu cu pripremit pa poprskat ove ostale one kasne i to za ovom dobro ... Predobro predobro :D hahahhahaha :banana_rasta: peace