Pomoć za sljedeći put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
16.12.2011
28
28
13
34
Znam, hvala. Ne sumnjam da i sljedeci grow necu imati problema. Stvar je u tome da cu narednih par godina uzgajati istu sortu( potomke Tutankhamona i domacice) jer imam stotinjak sjemenki pa ne bih volio da mi se ponovi bas ista situacija.

Uglavnom, zahvaljujem se većini na odgovorima koji ce mi stvarno pomoci u sljedecim uzgojima. Manjinu ne shvacam. Zasto je toliki problem traziti pomoc, zar to i nije svrha djela foruma Problemi tokom uzgoja? Zasto postoji taj dio foruma kada sve negdje lijepo pise? Ocito zivimo u svijetu gdje nitko nikada ne grijesi. Pozdrav svima..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: finger

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Uhvatio sam vremena malo detaljnije sagledati situaciju.

Generalno, po količini cvjetova, ne bi rekao da je u pitanju manjak nutrijenata - biljka je rodila skroz dobro.
Previše soli u mediju ju nešto što se akumulira tokom growa, a kako nisam pročitao nigdje da si uradio flush - a gnojio si, logično je posumnjati na EC vode.
U prirodi biljka vodu dobija drito iz neba, a ne sa dna vapnenačke planine, pa je za pretpostaviti da je "sa izvora iz boce" prilično zasićena.

Problem može biti i u dosta jakom svjetlu na površinu boksa - ti imaš na pola kvadrata 400W!
Tutankhamon je sadio DJFlyhigh i on je imao problemčića s faraonom zbog blizine lampe a i pH fluktuacije, možda je sorta osjetljivija.

Po oštećenjima mi izgleda kao da su listovi preko noći transpiracijom stvarali bazenčiće vode na listovima, a lampa bi to po danu zapekla.

Nije normalno da biljka bude komplet zelena pred kraj cvjetanja, a i svaki list ima svoj radni vijek. Naravno da listovi koji su bliže lampi odrade više posla u kraćem vremenu pa i relativno brže ostare.

Ljubičasti trim listići su vjerojatno od niske temperature.

Tebi dodatnu nepoznanicu stvara i staklo koje može prelamati svjetlo, ali i fokusirati toplinu. Drugi put pripazi na EC, probaj ih i malo rotirat po boksu, spustiti vlagu u cvjetanju i naravno otvori dnevnik da i mi uživamo i pratimo, te po potrebi pomognemo. Pozzz :)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.188
358
Pažljivo sam pročitala cijelu temu, jer sam mislila da imamo isti problem, sve dok nisam otvorila fotke. Odmah mi je na pamet pao molibden ili boron, pogotovo što si spominjao nedostatak N, a vidi se i P. Nisam kompetentna za dg, al si pogledaj slike i opis na googlu, a ima ziher i ovdje. Najbolje vidi onaj koji je uz biljku, i zna kako i što radi.
I ja sam provjerila boju P+, i prije nego sam vidjela da je to Creative napravio, haha, ista reakcija, but, kod mene je plavi, a Bloom zeleni???Kupila valda prije godinu. Imam ustvari dva i oba su plava, tirkizna preciznije. Il je greška u punjenju il je netko daltonist :).

Ma fućkaš sad listove, vrhići su tu, održavaj stanje, a onda :spliff: .

Inače, tema mi je odlična, poučna, potkrijepljena fotografijama, s očito dosta neuobičajenim problemom i pritom prilično analitična. Mora da sam žensko. :costumed-smiley-027

Moguće je i to što User veli, ak je ona rasla, a nisi dizao lampu. I na to liči, ali meni manje.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
bloom mi vise vuce na zuckasto nego zeleno( svijetlo fluorescentna zelena mozda :D ), a moguce i da sam daltonist :)
u svakom slucaju ako izgleda ko na slici jos valja ;)
pogledao sam i uzorak iz bocice koja je otvorena prije 2 mjeseca i nema razlike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sargus