Pomoc oko pc boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MightyHerb

Aktivan Član
23.09.2006
59
15
8
JOs jedno pitanje:)
Kako se 4 zarulje spoje na jedan kabel,dakle serijski spoj?
Ima li netko kakvu shemu,ili neka opise...fala:)
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
spajaju se paralelno, a niposto serijski.
to bi u grubo izgledalo ovako:


(pretpostavljas da su krugovi zarulje, a ovo crno uticnica...)
crtez nije estetski ali bi trebao posluzit..

edit: serijski bi bilo -o-o-o-o- gdje je o zarulja a - kabel......
 
24.10.2008
3
0
1
40
da, sory, zaboravio sam to napisat, dubina boxa će bit 100cm.
ja sam mislio primjenit taj drugi sistem prigušenja zvuka nakon izjeba-ujeba, znači nebi bio samo taj ujeb-izjeb već nakon njega van boxa i taj drugi za koji si link tu stavio.
al izgleda ko što pišeš da bi moglo bit problema zbog čudnih kuteva, moram to još izvidit, uhvatit nekog tko projektira takve stvari pa ga upilat do bola :))

hvala na ovom linku, neloša stvarčica, smanjio si mi troškove :)

ot: neće bit dobro ako me bolja polovica uhvati :)), zasad kontam zamazat joj oči sa nekakvim poklonom a izgovore smišljat u hodu :))))
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
1. takav izolirani sistem CT-a je najbolji samo ti to tako napravi ako možeš

2. može nema frke za topli zrak nije baš tako topao

3.ja bi ti savjetovao da uzmeš samo jeda ali dobar vent od ha nažalost ali oko 500-750 kn RVK serija i ostaviš tamo gdje si planirao ulaz ali pasivni

4.da kad vidim ovo da se nesmije čut onda ti kažem da će se malo ipak ćuti no neće zujati ko da si u strojarnici. moraš ali moraš uzeti pro ventilaciju koju možeš naći u Pavo Promet jako jeftino a u pro ventilaciju mislim taj vent koji sam ti rekao ta serija ima od 350m3/h pa na dalje i obavezno obavezno audio izolirano crijevo koje moraš kupiti 10m jebiga ali je nemogu ti opisati koliko sam se ja preporodio naime to je dvostuko crijevo sa kamenom vunom izmedju i gle niš se ne čuje niš i ima ih od fi 83 do 1000 valjda :D
nemoj stavljati nikakve kutije možeš stavit svoj DIY karbonski filter koji te izadje nekih 300 kn i on ti još smanji dodatno buku

5.to ti ne treba za sad to ti je samo ako složiš prejebeni sistem ventilacije koji uvijek ima lufta za odvrnuti pa da se ne razbacuješ sa strujom i možda u još par situacija no ...

6.dve su ti super idi na što više lumena naravno veči i ispunjeniji budovi neonke su ti bacanje novaca i nepotrebno grijanje u odnosu što ti daju kad imaš 2x400 W i to još u CT-ima znači ful ful blizu

7. da pc ventovi stavi svaki u jedan kut i prema sredini a spoji ih sve na pc napajanje ili adapter 12v ali ako ideš na adapter onda uzmi bar onaj sa mjenjanjem voltaže da možeš smanjivati rad ventova i moraš mislit na to da ih moraš napraviti da su podesivi po visini
i neda mi se više :D dosta ti je to xexexexe
da i probaj sve sa jednim ventom ovim RVK serije i to crijevo i potenciometar za to sve to ti je pod muss i ta priča ti je oko mene je ispala 1600 kn jebiga al si miran PAVO PROMET DODJEŠ I SVE IMA SVE i jeftiniji su nego vani gledam po shopovima
i da složi da ti taj vent vuče zrak iz boxa kroz CT-ove i van a ulaz pasiva i tako prijatelju imaš samo jedan vent koji je pravi i na kojem uvijek imaš lufta a ne čuje se uopće kad se stavi to crijevo vent staviš u box a varijanta u kojoj sam ga ja vidio u boxu poput tvojeg planiranog je bio još obučen u kutiju od 4cm stiropora i unutra nagurana spužva tako da brate elite

složi to tako i nemoj se zajeb :D ne ozbiljno jer takav ident setup radi as we speak kod jednog od forumasha
 

MightyHerb

Aktivan Član
23.09.2006
59
15
8
E hvala...
DA li bi nektko sa pc growom moga samo staviti koju sliku tih mostova,dakle onaj dio gdje je to iz grla spojeno...cisto da vidim...
 
02.11.2008
37
0
0
41
Eo ovako, novi sam uopce u uzgoju vutre, a nedavno sam dobio stabljiku na poklon i stizu mi jos 3, imaju oko 10cm, i prvo sam htjeo normalno uzgajat ko svo bilje sto imam u kuci znaci dok je jos toplo vanka u pitaru kad zahladi unutra na prozoru, pa sam dobio savjet da provam u boxu, sad bi bio vrlo zahvalan kad bi mi neko to objasnio i pomogao u izradi ja imam volje za to, znaci neki obican box za uzgoj, i sta mi treba itd...
e i da koliko okvirno ode para za neki jednostavni box, potrosnja struje :)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Odma da ti napišem jer nećeš baš biti dobro dočekat s ovakvim pitanjem jer je sve pojašnjeno na forumu i nitko nema volje tebi osobno sve objašnjavati.
Tak da pročitaj si malo ubi vremena i volje i sve će bit jasno pa tek onda pitaj šta je nejasno ako nejasnoća ima
Pusa
 
02.11.2008
37
0
0
41
gledao sam ja po forumi vec dugo vremena, i znam okvirno sve sto mi treba, al ne znam razliku i zasto neko koristi jedne neko druge sijalice koa je razlika 150 ili 250 da uzmem, pa me strah da nebi sto zeznuo, jel ima ikoih prednosti od indoor uzgoja mislim osim toga da se moze i zimi bavit uzgojem jel se dobije sto vise vutre, kako regulirat svijetlo jer sam procita da nije dobro 24/0 vec 18/6 pa sam ja nisam uvjek u mogucnosti da palim gasim to, itd... ako sad za prvu ruku za box izaberem kartonsku kutiu i oblozim je alofolijom, dali mi treba ventilator i ako ga stavim kako od pc ventilatora namistit da napajanje ide d obicne struje i to oko spajanja, jer nisam neki elektricar :)))
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Kuku lele sinko.Kako da ti kazemo koju lampu da odaberses kad nisi ni naveo dimenzije boxa?
Odgovor za sva tvoja pitanja se nalazi na forumu i to sve u sticky temama zato pocni citat pa kasnije postavi konkretno pitanje u vezi bilocega gdje budes zapeo.Evo par kratkih odgovora. Svjetlo neces palit/gasit ti vec tajmer koji dodje 3 eura.Ventilator ti treba uvijek, biljke vole ssvjez zrak i njegovo gibanje (vjetar). itd...:icon_cool:
 
02.11.2008
37
0
0
41
hvala, budem se ja onda uskoro javio s pitanjima vjerujem da ce ih dosta bitt, samo nek prvo dodju i ostale stabljike i da onda vidim neki box, a oprilike koliko para da stavim sastrane, za te sheme
 
02.11.2008
37
0
0
41
baza je sto neznam koja je sorta, pa neznam koliko ce to izrast, tako da ne mogu gledat na pc boxeve ili nesto nize, a za vise isto ne znam , jos ja to dobro gledam po netu
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
A slušaj ako živiš sam ili s ljudima koji nemaju ništa protiv sredi si neki fini box pristojne visine nekih metar i po do dva i hps od 200W ili 400W i ima da budeš ko nova godina
Box ti nikako ne smije biti kartonska kutija, karton vrlo lako gori a nije dobro da box gori, vatra jako štetno djeluje na rast marihuane:icon_biggrin:

E da iako ovisi koja je sorta najviše ti ovisi visina biljke o tome koliko će ju držati u vegetaciji znači na 18 sati svjetla i 6 sati mraka i eto odma sad znaš šta ti znače oznake 24/0 18/6 12/12 prva brojka koliko svjetla druga koliko mraka a sad teraj čitat:chef2::ridinghorse:
 
02.11.2008
37
0
0
41
hehe pa ja ne bi htio da je ona prevelika, al bi hti da ima dosta na njoj na kraju cvjetova, sad nadam se da je to moguce, hmmm zivim relativno sam, al kad nisam sam tj kad je stara doma onda je to problem da imam toliki box u kuci, imam dosta mjesta za to sakrit i gdje stavit al opet ne toliki box, prvo cu ja vidit koliko imam prostora pa onda cu pitat za koe zarulje i to, nego jel ima koi tut kako se spajaju ventilatori, timer, svjetlo na struju, za ostalo sta se tice tesarije se lako snadjem, i koliku buku rade ventilatori i to :)))
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
Isuse....ventilatore mozes spajit na 100nacina,na napajanje od pc-a,na baterije,na zice od punjaca itd...timer se nigdje ne spaja ,jednostavno ga ustekas u struju i u njega spojis utikac koji vodi do svjetla(hps,mh,bilo koje...)....a daj mi reci kako ljudi mogu znat kakvu buku rade ventilatori kad ni neznaju njihove dimenzije a ni jacinu....ako su 12v oni od kompjutora,onda ne rade buku,ako si u mogucnosti kupi one malo vece od 12v oni ne stvaraju toliko buke koliko mali (jer se mali brze vrte),ili imas mogucnost kupiti za kojih 90-100kn ventilator 220v (60Hz) pa ga mozes direkt spojit u struju...imas na forumu sve te stvari objasnjene ,pa ne vidim razlog zasto sve ponavljas po 100 put...inace nisi moro novu temu otvorit ,nego pitat na pitajte sve sto vas interesuje...
 
02.11.2008
37
0
0
41
hmmm eo malo sam gleda i sad se mislim dal da iskoristim stari zvucnik kao box, tako bi se rijesio i straja ako imam nekog nepozeljnog u kuci itd. visina mu nije nesto velika al sam vidio da ima i nizih: 70cm, sirina 45cm a dubina 25, tu stane komodno jedna a mozda i dvi po mojoj skromnoj procjeni, koje je vase misljenje, mislim mozda joj i nac po gradu u ducanima a cvijece neke grow boxeve ili u jednom odmaru al ovo mi se cini najlaksi nacin, i najsigurniji
 

MightyHerb

Aktivan Član
23.09.2006
59
15
8
Ovako....znaci,kuciste sam nabavio,i ventove...
I sada sam pokusao spojiti ventove na napajanje od kompa...I ok pratim upute kako sam nasao na forumu,znaci vent ima 3 zice(crnu,zelenu,zutu) i skinuo sam izolaciju sa crne i zute...
Na napajanju sam sa konektora koji ide u maticnu spojio međusobno crnu(nema smedje) i zelenu...Onda sam znaci uzeo iz konektora za napajanje jednu zutu i jednu crnu i spojio ih na crnu i zutu od venta(crnu na crnu i obrnuto) a zelenu od venta sam pustio...i krenem ja upaliti,ali ...ventilator se jednom zavrti,i to je to..i tako svaki put kada upalim napajanje...E sada,u cemu je problem:)?
 

badzo

Banned
Banovan
16.10.2008
39
0
0
39
problem je u tome sto nisi nesto dobro uradio..... nemoj se samo zapalit, slikaj to sto si spojio pa stavi na forum da vidimo a najednostavnije ti je ako imas komp.. kuci otvoris i vidis kako su ventilatori spojeni ako nemas onda stavi slike pa da vidimo sta si uradio.
 

badzo

Banned
Banovan
16.10.2008
39
0
0
39
Žuta žica služi samo da bi preko matične ploče vidio brzinu okretaja ventilatora, ventilatoru je potrebna samo crvena i crna žica za rad...ili zavisi od modela neki imaju i zelenu zicu mjesto crvene........ al ovo je glavno :
1.crna od venta na crnu od napajanja