Pomoc oko pc boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Za ove dimenzije ti je savrsena lampa envirolite 200w cca 40e
Ili recimo HPS 150w, mada bi ja radje enviro jer se manje grije.
U svom boxu u pc kucistu nagurao sam 4 biljke, tako da i ti mozes racunat na to da mozes imati i vise biljaka samo manjih.Zvucnik je recimo dobar za "skriveni grow", po meni. :facesjump:
 
02.11.2008
37
0
0
41
ma fantasticno je nitko ne bi skuzio, hehe jedini mi je sad problem ventilatori dali se cuju, pa kako to sve spoit unutra itd, provat cu se nekako snac, i nabavit sve, izvukao sam iznutra one zvucnike da ostane samo box i lako je stavit alo foliju ili nesto, rupe za ventilaciju doli i gori nece bit problem i to, i mjesta ima, sad se moram uhvatit tehnike, kupnje, i da je na vrijeme sisam ako bude trebalo, i kako se to zaljeva i kako razlikovat muske i zenske hehe, samo je sad kasno za to, ima sutra vremena :)
 

Holsten

Aktivan Član
04.09.2008
70
1
0
33
Imas sve napisano kako da izvalis zenske i muske sve je lepo objasnjeno.Taj Box od zvucnika....mnogo se greje nabaci vise ventilatora ili sta vec vrelo je unutar box-zvucnika ako stavis HPS bolje uzmi kao sto Brener kaze "envirolite 200w" mnogo se manje greje ali jbg ti razmisli kako oces tvoje je...
 
02.11.2008
37
0
0
41
eo danas sam prvi put nesto ulagao naravno nisam ima puno vremena, al sam se zaletio do cvijecarne uzeo pitar od 2-2,5L i kupia gnojenu i nahranjenu zemlju rekla mi je gospodja da se ne mora takva zemlja dodatno hranit 3mjeseca ako se sadi u nju, na dno posude sam stavio one kuglice za odrzavanje vlaznosti tako da ne trpam stiropor bzvze, biljcicu sam iz posude od jogurta presadio u to i malo vise zakopao jer sam procitao da je to dobro tako sad su vanka nakon 2tjedna jedno 6cm a bile bi 8 :))
blago sam zalio, i trenutacno jos nemam box, pa su malo na svijetlosti sto priroda da malo na stolnoj lampi, temperatura 20-25°C sasvim ok, ima strujanje zraka i CO2 je mislim ok, sobzirom da sam ja u sobi i inace ne na zraku tako da se za to ne trebam brinit ^^
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
a zašto si molim te si išao stavljati te kuglice na dno i od kud ti molim te da to može zamijeniti perlit a ne stiropor već stiropor je zamjena za perlit koji se dodaje u mix a ti si dodao šta glinene kuglice koje samo zadržavaju vodu i gnojiva i šta to si stavio na dno gdje se zemlja najmanje suši i gdje će ti one stalno održavati ništa drugo nego BLATO .

pa ako si to naučio iz tekstova i primjera koje si pročitao na forumu onda ti moram čestitati :b_lame:
i znaš što ću ti još reći radje se ostavi ti nekog indoor uzgoja ako ne planiraš utući neke malo ipak veće novce a da ne spominjem trud i znanje u to jer ćeš dobit ništa par grama neke jadne trave na koju si bacio 3 mj vremena . kažem ti ponovo kupi si opremu prvo i dobro sjeme i onda kreni growat a ovo sve ostalo je da ne kažem šta . nije to jeftin hobij uopće naravno ako želiš dobar dim kakav naravno svi mi želimo.

peace
 
02.11.2008
37
0
0
41
joj stoner, nisam imo vremena da stignem sve kupit, danas cu po gradu gledat za ventilatore svijetla alu foliju itd, imam ja ludilo volje hehe ne brini, a to da je skup hobi hmmm pa i nije ako trosis tjedno 100kn na to, ovo ispadne jeftinije :)))
eo gledam grow od m4r3 pa su se malo ugledat, inace biljcica ludilo napreduje
 
02.11.2008
10
0
0
34
mighty....postaj one slike(ili bar link) koje si meni poslao na msn-u(za spajanje)....koje si pronaso na onoj americkoj starnici.....da vide ljudi.....a i da bude drugima nobbovima od pomoci :bong7bp:
 
02.11.2008
10
0
0
34
evo mislim da je to to..... ako neko misli da je nes krivo nek vice brzo da nebi mi prosvjetlili spajajuci to :)

spoj1dx3.jpg
 
02.11.2008
7
0
0
37
mmmby4.jpg


- Imam gro-lux lampu 75 W (MM 20%,HPS 80%)
- box 50 x 50,
- temp. je 26 - 31 C
- stara je dva i pol tjedna
- termin je 17/7

Dva pitanja:
1. Mogu li sa tom lampom nesto napraviti od biljke ili treba jaca ili dvije? (Naravno ako je Ž, jos neznam)
2. Za koliko bi bilo dobro da ju stavim na 12/12, ja bih što prije...?

A ako imate jos koji koristan savjet , recite....

slika002mq3.jpg


Hvala unaprijed i PEACE TOO ALL :maryjane:
 
30.10.2008
16
1
0
38
evo spremam se na svoj prvi box pa da vam kazem kako ga mislim napravit i pitam vas nesto pa sugerirajte mi ako sam u krivu

box :

napravio bi od dasaka imam dasaka tako da nije problem
dimenzije neznam trenutno , napravio bi neki ono od oka da je negdje 60 cm2 i visok oko metar

setup :

1. hps od 250W ( jel dovoljno? )
2. 4 štedne 23W
3. ili mozda par neonki ?

što je najbolje od tog ?

stavio bi 2 kompjutrska ventilatora za dovod 2 za odvod , ofarbo box u bjelu mat

evo nisam naso u gradu obicne ventilatore za 10 kn pa sam mislio stavit dva ova


2440001811.jpg


sad me zanima gdje da kupim i kolko dode otrpilike higrometar za vlagu i kako se vlaga kontrolira ?

kako da spojim ventilatore i rasvjetu u struju ?

i kolko se često zaljeva biljka ?

nemojte mi rec da pogledam okolo jel trazim misljenja vasa sto je bolje da se ne zeznem

hvala :)
 

Panawa_King_Bong

Aktivan Član
24.10.2008
244
5
0
37
takodjer se spremam za svoj prvi grow pa ti ne znam tocno reci ali imas na vutri tv video pa eto ja se mislim stavit dvije neonke u box s time da bi pojacao svjetlost dfa mi od metal neki reflektira a box je dobar ali mislim kombinirat sa vanjskim i unutarnjim uzgojem pa valjda ce dobro ispast nadam se
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
pa ono ak ti je boks metar visok bice ti dosta ak ne i previse hps250... to ce ti sprzit tam sve unutra... i nemogu ti ventovi oladit taj box otog hps-a i jos stednih... bolje stavi vise stednih sta ja znam jedno 8 i val ce bit dost..
i ono kak stim dimenzijama ?* imas 60cm2? 60*60ili?
pa aaaaaaa ili nece al moras cool tube...
al sam se naduvo..
bolje ti sacekaj da ti neko nes pametnije kaze..:rofl:
 
30.10.2008
16
1
0
38
zelenikawasaki je napisao(la):
pa ono ak ti je boks metar visok bice ti dosta ak ne i previse hps250... to ce ti sprzit tam sve unutra... i nemogu ti ventovi oladit taj box otog hps-a i jos stednih... bolje stavi vise stednih sta ja znam jedno 8 i val ce bit dost..
i ono kak stim dimenzijama ?* imas 60cm2? 60*60ili?
pa aaaaaaa ili nece al moras cool tube...
al sam se naduvo..
bolje ti sacekaj da ti neko nes pametnije kaze..:rofl:

hahaha

nejde sve to

samo jedna od tih opcija
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
mislim da bi ti hps 150w bio sasvim dovoljan za tak manji prostor,a ak uzmes 250W trebat ces jos onda i dodatno ventilatora jer ce im biti pre vruce unutra... :icon_biggrin:

higrometar ti dode oko 100kn imas na chipoteci za narucit....

zaljeva ti se ovako stavis prst u zemlju pazljivo da ne ostetis korjen tako ces osjetit jer zemlja vlazna il suha ak je suha zali ak je vlazna ostavi nek se osusi pa onda zali...

mozes ti i kucni obicni ventilator postavit da puse u biljke isto ce ti dosta pomoci....

nadam se da sam pomogo bar malo :)
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Cuj, za 2.5 tjedna biljka ti je skroz malena a i vidi se po njenoj strukturi da joj opasno fali svijetla. uzmi jos jednu takvu lampu ili nesto jace pa probaj. Ja bi nju odmah na 12/12 da se mene pita. ionako ti jako sporo napreduje ...

edit
Trebo si ju odmah od pocetka drzat na 24/0 zbog slabog svijela i sporog napretka, tako da znas za ubuduce :popcorn:
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
all day je napisao(la):
box :

napravio bi od dasaka imam dasaka tako da nije problem
dimenzije neznam trenutno , napravio bi neki ono od oka da je negdje 60 cm2 .....
60cm2 je nekako premalo. radije uzmi flasu od kole nego da se mucis raditi tolki box... :D
(jerbo 60cm2 je 7.75cmx7.75cm)