Pozdrav ljudi!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Dobro nam došao i bolje nas našao :D
Moje iskreno mišljenje, i savet, je da kreneš prvo sa fotoperiodnom, ne sa automatikom - jer kod autosa nema prostora za ispravljanje grešaka, ulazi u cvetanje hteo ti to ili ne, dok fotoperiodne imaš opciju da ih dovedeš gde želiš, pa čak možda i malo da zase*eš, popraviš, i onda prebaciš na cvetanje :)
Kontam da želiš zbog uobičajenih razloga novih growera (brža berba, pomalo ti cimanje oko treninga biljke itd), ali to ponekad bude kontraproduktivno

Ovo je samo mišljenje, naravno, biće kolega koji se možda i neće složiti sa mnom :)
Bilo kako bilo, izbor je potpuno tvoj a ako želiš otvori dnevnik i tu smo da pomognemo !

Sretno brat!
 
12.09.2023
3
6
2
28
Hvala na savjetu. Mislio sam za pocetak jednj auto a drugu "normalnu" feminiziranu. Jos istrazujem koju rasvjetu da uzmen,di bi mi bilo najbolje to za napraviti,kako da dobar box napravim i sve ostalo. Mislio sam uzeti mentora sigurno al nema mi smisla jos nista pisati mu jer sam jos u procesu skupljanja informacija o svemu i tek kad budem imao sve sto mi treba onda cu se javiti. Odluka mi je pala na auto purple haze i white widow koja nije auto.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.026
258
Pozz :wave:
+1 glas za foto biljku :)
Sto se tice nabavke opreme i samoizgradnje, samo bez zurbe i raspitaj se u odgovarajucim temama pre kupovine, da ne bacas ekipu na muke sto si to kad si mogo ovo itd ;)
Ima dosta otvorenih "pocetnickih" tema pa probaj iz njih izvuci mudrost :)
Prvi savet je da izbegnes cfl i hps sijalice, ako mozes, i odma gledas led panel po mogucnosti sa samsungovim lm301 diodama :) ako imas manjka vitamina e, a vest si sa zanatom mozes jeftino napraviti panel sa led sijalicama
 
12.09.2023
3
6
2
28
Ne citiraj ako odgovaras na post iznad !
Upravo gledam i trazim kako da napravin sebi grow box za max 2 biljke,koje sijalice,kako provuc kablove,koje ventilatore i sve ostalo jer bas ono krecem od nule. 0 znanja a zelje na bacanje. Pa mi nije jasno ovo kao u vegetaciji toliko i toliko W a u cvatnji toliko i toliko. Jesu li to 2 panela ledica jedan ga vegetaciju drugi za cvatnju ili na jednom mogu birati jacinu?
 
Poslednja izmena od urednika:

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
611
3.226
203
poz poz,. daj slobodno napisi , koje sjemenke imas, koliko novca zelis uloziti u opremu..koje proizvodacve gledas od rasvjete...istinu ti gore u prvom postu kolega odgovara, auto verzije su iako se cini cudno kad to netko kaze, zahtjevnije biljke od photo biljaka..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Necorvius and Cyric

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Cf Welcom GIF by Calvary Fellowship Church
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Necorvius
10.09.2023
10
27
13
44
Bok, dobrodošao. Poslušaj kaj ti ekipa kaže, ja sam slušajući bolju polovicu krenula s odmarom i diy led svjetlima, bilo prolazno 2 growa onda ledice počele krepavat (ionako moraš sve pripremit s ormarom, i poneki trošak sim i tam, nakupi se) popizdila sam surfala po svuda i našla total growbox 80*100*180 panele, ventu i cijeli komplet za 460 EUR došlo za tri dana , složili i ne mogu usporediti. Kad izračunam prvu kombu i puno manji prostor kad se sve nabere i zamjena ledica i light leaks i svasta, bilo cca 200 EUR, možda i više. Dobro pitaj ekipu, i citaj net. Sretno!:spliff: