Prague - Praga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.03.2010
1
0
0
33
posto su ostali postovi o pragu stari par godina....zanima me kakva je situacija u pragu danas...dok je marihuana "legalna"....di se moze nabavit..po kojoj cjeni...kvaliteta...kolicina....di se nalaze head shopovi ako ih ima...itd..itd... hvala.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
joj ljudi marihuana nije u ceskoj legalna ,, ako te panduri nahvataju pisu ti kaznu ,, u cesko je to uradjeno tako da nisi krivicno gonjen za sada ...

al radi se na tome da ce mozda postati legalna al to je jos daleko :)
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
e onda nemas tih hed shopova ..nego ti crnjo sa dredlovima stoji na kantun i ako izgledas ka ja pita te oces li ...ako ne onda pitas ti njega ... :=)cijene su katastrofa:=) u gradu gram 120kn
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Meni nije jasna ta ceska i njihova politika prema drogama... a sad su i skloni legalizaciji prostitucije... mislim, jedno su lake droge al jebote legalizirat horse i kox u medicinske svrhe? ne znam, jedino ako im je cilj smanjit kriminal onda valjda imaju svoje razloge :/
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Pa valjda je njima sve isto jer ko misli uzimati travu ili ostalo uzimat če bila legalna ili ilegalna,ali zašto da siromasima(bez uvrede) ne prođe dio kolača kroz njihovu blagajnu i svi sretni i zadovoljni i niko nikog nedira:)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Krejzy je napisao(la):
Meni nije jasna ta ceska i njihova politika prema drogama... a sad su i skloni legalizaciji prostitucije... mislim, jedno su lake droge al jebote legalizirat horse i kox u medicinske svrhe? ne znam, jedino ako im je cilj smanjit kriminal onda valjda imaju svoje razloge :/

Pa prostitucija bi obavezno morala biti legalna svuda, a bilo što što ima medicinsku vrijednost je krajnje nemoralno zabranjivati.
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
Krejzy je napisao(la):
Meni nije jasna ta ceska i njihova politika prema drogama... a sad su i skloni legalizaciji prostitucije... mislim, jedno su lake droge al jebote legalizirat horse i kox u medicinske svrhe? ne znam, jedino ako im je cilj smanjit kriminal onda valjda imaju svoje razloge :/
možda pravo na osobni izbor? :D

@svirač trube skup je nešto taj blow job :D
još ako uzmeš u obzir da si mećeš trubu u banku sperme :p...
ispričavam se ako je bila neka 15ogodišnja djevica
(od čije slatkoće dijabetičarima režu udove)koja redovito pere zube ?
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
Ma brate to su profesionalke izvadila ona kondom stavila rukavice i udri blow blow blow ...a ja gledam koji qurac??!!!?!! hihi ... a bila je negde oko 30 tak godina a tada sam ja imo 16:=)
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
da vidis tu zenu onda bi dao i 100.heheh...a jbg bila ekskurzija pun love:=) paaaaa dok su drugi bili u lunaparku na vlakice i formule ja sam svrsavo nadimljen kao pršut (neki prebolesni cvijetici bili)
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
hahaha za 50euroa s rukavicama i kondomom bi i ja dao blowjob nekom tipu
nije puno gadnije od npr. lizanja hrenovke a za 5min posla dnevno moš sasvim fino živit :D
čak i za mirovinu skupit :D...
al ja sam ljen,amoralan i spamam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
možda pravo na osobni izbor? :D

Ne znam bas dal je to neki opravdani razlog, sve to stoji i treba postovati ali legalizacija teskih droga pod etiketom medicinske upotrebe mi jednostavno zvuci krivo, a to sto je prilicno uvazeno misljenje da je osobna sloboda da svatko moze ciniti sa svojim tijelom sto zeli nije moj problem, moze, dapace neka budu ljudi samostalni ali uz uvjet da ne krse osobnu slobodu drugih za cistim, zdravim okruzenjem i sl. A o prostituciji da ni ne pricam, svjestan sam da postoje high class bordeli i slicno koji mogu jos donekle biti prihvatljivi jer anuliraju stereotip prljavog, pokvarenog okuzja tog biznisa ali svejedno nemam nikakvo pozitivno misljenje o tome.
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
pa narkomani i prostitutke obično vise u krugovima sebi sličnih.
iako ne kužim što misliš pod prljavim :D
ljude koji se ne peru i vise u zapišanim ulicama ili iskvarene i destruktivne...?
jer ovi prvi smrde i puni su boleština jer je društvo odlučilo ne prihvatit njihove izbore
tako da mi se puno smislenije za ozdravit si okruženje čini njihovo legaliziranje i prihvaćanje
nego neka marginalizacija il što god...
al možda bi najefikasnije bilo sve ih otjerat u jedan prljavi,nezdravi,mračni kraj, nastanit ih
u prenapučene zgrade od lako zapaljivog materijala i popalit...vatra čisti sve :p
a ovi drugi nek u besprijekornim sobicama zlatnih zidova rade grozote i griju se na tijelima popaljenih.

edit:mislim da ne ispadne opet samo neko moje maštovito preseravanje postoji harm reduction...ovo što đankiji troše na ulici je izmješano s malterom i ko zna kakvim još smećem.
da je legalno bio bi im dostupan čisti heroin, čiste igle, mogli bi normalno radit bez da se skrivaju...

edit edita ili misliš da nehigijena i iskvarenost idu ruku pod ruku
u tom slučaju bi panduri trebali nosit sapun umjesto pendreka :D
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
E sad gledaj, referirajuci se na prostituciju zbog njene ilegalnosti kao prljavom i izopačenom djelatnoscu ti nazivas krivim pristupom takoreceno, ako sam te dobro shvatio, smatras da je pravilan pristup prihvacanje i legalizacija njihovog nacina zivota. Sve je to lijepo i krasno, zapakirano u saren papir. To je sad fora bit liberalan, imati liberalno glediste na takve stvari, takvo razisljanje djeluje suosjecajno, lijepo, drugacije od konzervativnosti koja se povezuje sa starijim vremenima a glavni predvodnici konzervatizma su hall of shame 2. svj rata, komunizam, nacizam itd. itd. u biti svaki pokret protiv te vlasti je bio leberalističke prirode i sada kad smo prošli to sve ( ne mi kao mi nego narod opcenito ) svejedno je to fora pa se ljudi bune na apsolutno sve sto nije u skladu sa razmisljanjem koje se zadrzalo tijekom godina i postoji jos danas kao generalna filozofija vlasti. U ovom specificnom slucaju prostitucija. Cistoca i moral je najmanji razlog zbog cega bi se ljudi trebali protiviti njenoj legalizaciji. Zene imaju radni vijek u toj djelatnosti prosjecno od 18.- max 27.-28. godine ( neke krenu i prije 18. posto je ilegalno ovako i onako pa koga boli biga ali ovako nekako je u legalnim uvjetima ) i nakon toga su najcesce opet gdje su pocele, znaci gube godine u kojima su mogle steci neko realno znanje. To je jedna tocka, druga bi bila jednostavno da ni jedan roditelj ne zeli da njihova kcer odluci da nekon zavrsene srednje skole zeli bit prostitutka jer misli da ce joj to zagarantirati bolji zivot. Radi se tu o velikoj degradaciji vrijednosti ljudskog potencijala, opcenito razmisljanja i razmatranja odnosa vrijednosti, sto je krajnje tuzno.
*Referirao sam se na zensku prostituciju jer je vecim dijelom zastupljeno.

A sto se tice teskih droga... pa da naravno... neka bude legalno, dajmo im cisti heroin i da se pumpaju na ulici, javnim wc-ima ili cak u kaficima, pa da naravno kako se toga nitko nije sjetio -.- , mislim, mora da se salis... jedno je trava a drugo su teske droge, jedno je priroda, a drugo je manipulirani element koji nakon prerade nema ni p od prirodnog sastava izvorne biljke
*za igle vec postoje zamjene kako bi se smanjilo sirenje side, vec par godina, bar u mom gradu

nemoj me krivo shvatiti, dobro je ovako raspravljati, dapace super je to i ja ne zelim tebe ni nikog drugog uvrijedit sa svojim misljenjem kao ni ti sa svojim, necu pljunut na nekog tko zivi na ulici bio on junkie, prostitutka ili nesto drugo cime ne izaziva direktno stetu nekome drugome naravno, dobar covjek pomogne svakome za koga vidi da treba pomoc ali bi se trebalo teziti ka tome da se izbjegne da ljudi krenu tim putem i umjesto toga odeberu jedan smisleniji realniji zivot, a za one koji su na zalost vec na tom putu ih probati rehabilitirati na cim humaniji i efektivniji nacin. I takvi nacini zivota se ne mogu mijesati sa prosjecnim stonerom koji ne nanosti stetu ni sebi ni drugima :sun2:
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
sumnjam da se netko prostituira jer ima puno bolje mogućnosti u životu.

i nije mi jasno kako taj hipotetski stoner manje šteti društvu od nekog tko troši heroin...
zelena boja je manje opasna od žute?
a što se prirode tiče...ja sam velik ljubitelj prirode
al civilizacija nije, hrana je često sama kemija i otrov,
zrak je pun sranja, a priroda se polako iskorijenjuje tako da se taj argument protiv odnosi na većinu ljudi koji svojim pasivnim stavom sudjeluju u nastavku uništenja prirode. oni koji žele kemiju će i doć do nje,
a mržnjom i restrikcijama se ništa ne postiže.
nije da je promoviram samo želim shvatit mehanizam kojim "mrzimo kemičare!"
ili ignorirajmo ih lječi iste.
što se kritike liberalizma tiče banaliziranje nije nikakav argument.

i čovjek treba ić svojim putem, a ne onim kojeg netko drugi smatra prikladnim.

edit: jedan primjer.
meni se recimo ne sviđaju cajke, promoviraju loše vrijednosti i površan odnos prema životu odnosno nešto suprotno od mojih uvjerenja dakle narušavaju moju slobodu.po tvome trebao bi otić predložit vladi da zabrane cajke i ne podnosit ljude koji ih slušaju.
ili ih možda prihvatit i nastavit sa svojim životom?
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Trebo bi Krejzy malo pročitati o nečemu što se zove harm reduction.
Prostitucije će svakako bit, pa je li bolje da osobe koje su se odlučile time baviti to rade na ulici, bez radnog staža, bez zdravstvene zaštite, bez ikakvog osiguranja osobne (fizičke) sigurnosti i bez ikakve garancije da će biti plaćene ili je bolje da imaju zdravstvenu zaštitu, redovitu (oporezivanu) plaću, propisane higijensko zdravstvene uvjete te zaštitu od nasilja. To ti je razlika ilegalno ili legalno i kontrolirano.
Isto tako za teže droge. Ako ja odlučim uzimat dop recimo ja ću to radit bio on legalan ili ilegalan. Ako je ilegalan vrlo je upitne kvalitete, dolazim sa raznim užasnim ljudima u dodir, pošto je kad je nešto ilegalno najčešće i stigmatizirano razina znanja o sigurnom korištenju među populacijom koja koristi najčešće niska i eto još jedan problem. A recimo da je heroin ilegalan, ja kao narkoman lijepo odem u ljekarnu, kupim u potpunosti čist heroin, koncentracija je točno poznata tako da nema opasnosti od slučajnog predoziranja, nema opasnosti od zatvora, nema opasnosti od raznih stvari kojima može biti onečišćen dop. Štetim svome tijelu ali štetim u najmanjoj mogućoj mjeri.
Radi se o tome da je represija neučinkovita i kontraproduktivna, tako da nije uopće bitno šta mislimo ja ti ili bilo tko drugi o dopu, prostituciji ili bilo čemu drugom, bitno je samo koji pristup više smanjuje štetu. I kad tako gledaš čak nema potrebe uključivat argument osobne slobode koje se uvijek javlja u ovim pričama, nego je čisto stvar učinkovitosti u smanjenju štete.
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Dobro sam upoznat s harm reductionom i uvijek ce bilo koji predmet ilegalnosti bit dostupan na ovaj ili onaj nacin, svima je to jasno. Ali je isto tako jasno da trava i heroin ili kokain nisu isto, ne shvacam uopce zasto je to toliko nepojmljivo. Zato je banalizacija skoro jedini nacin na koji se mogu iznijeti temeljni razlozi negativnosti tih supstanci.

Oboje instantno izaziva ovisnost, fizicku i psihicku
Dokazano steti i unistava organizam kao i ostale sintetičke droge, više ako su nečiste tj prljave ali i ako su 100% čiste
I najbitnije čovjek ne može normalno funkcionirati nakon čestog uzimanja jer je OVISAN i tako dobivamo osobe koje ne koriste drustvu, ne koriste sebi, nema sanse da pronadju srecu u tome i temeljno su vezane za svoju ovisnost koju bi im vi dopustili.

I da odgovorim wannabeshamanu .... da, zelena boja jest manje opasna od zute, a to sto ti volis prirodu, a ona propada, pa ti biras manje zlo i pomirio si se s tim to je po mom misljenju krivi pristup. Nisam nigdje napisao da mrzimo kemičare, ne kritiziram liberalizam vec danasnje liberaliste, primjer ti se ne moze usporedit sa ovom temom jer nema apsolutno nikakve poveznice osim toga sto se tebi ne svidjaju cajke kao sto mislis da se meni ne svidjaju sintetičke droge.

Nisi pazljivo procitao moj prijasnji post, moje misljenje o kemijskim dogama jest ovakvo:
Nije me briga sto tko radi sa svojim zivotom, u apsolutnom znacenju rijeci, nije me briga AKO je to odvojeno od mene u potpunosti, znaci bez da nanosi stetu drustvu tj ljudima oko sebe, a ako je netko toliko nemaran sam prema sebi da u svoje tijelo unosi supstance koje jednostavno nisu dobre za njega ili nju onda ce eventualno bit toliko nemaran i sebičan da će svoju okolinu izloziti tome i to je krsenje osobne slobode drugih.
Ne mozete usporedjivati nesto sto ja ili netko od vas uzgoji iz zemlje(hidroponički, aeroponički itd.) sa necim sto unistava tijelo.

Mora se povuci linija izmedju toga, ja travu ni nebi nazvao drogom samo zato jer ne zelim da je ljudi poistovjecuju sa heroinom ili kokainom sto 99% radi.

Svi imaju pravo na svoje glediste sto se tice specificno ove teme ali koliko ja znam fraza Sretan sam sto sam ovisan o horse-u nije bas previse zastupljena.