Prague - Praga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Naravno da nije isto, krivo je poistovjećivati droge jednu s drugom no osoba koja je ovisnik o heroinu će ga svakako konzumirati, pa zar nije onda bolje da ta njegova konzumacija (koja je svakako štetna) izaziva minimalnu moguću štetu, također ako bi država oporezivala prodaju (u ovom primjeru heroina) onda bi to bio dodatni prihod državi koji stvara taj ovisnik, koji će barem dijelom podmiriti trošak koji stvara taj isti ovisnik (liječenje npr.), dok u situaciji kada je droga ilegalna je trošak puno veći ( u toj situaciji ovisnik ne stvara državi nikakav prihod a stvara rashode u vidu liječenja, te pravnih poslova). Znači da je ekonomski svakako prihvatljivija legalizacija i kontrola. Upravo zbog velike uštede je i poznati ekonomist Milton Friedman predlagao legalizaciju droga, jer bi manje ljudi bilo u zatvoru( zatvor je strašno skup), država bi dodatno zarađivala porezom na prodaju droga ( kao na cigarama) itd.
Ti neprestano govoriš kako te osobe ne pridonose društvu, čak se i slažem no radi se o tome da je njihova društvena šteta umanjena dobrim dijelom ako su droge legalizirane.

I kao što sam rekao represija je NEUČINKOVITA i ekonomski neopravdana. Ako je netko toliko nemaran da šteti sebi i društvu zar nije najbolje tu štetu maksimalno smanjiti?

I nemoj koristit ove relacije prirodno sintetičko kao argument jer ne drži vodu ni malo. Ima u prirodi gomila otrova koji će te vrlo brzo ubit, i kao što sam rekao u jednoj drugo temi ne određuje porijeklo djelovanje određene tvari. Ako uzmeš bilju i analiziraš ju i utvrdiš njen sastav i zatim se potrudiš u potpunosti sintetički reproducirati sve u toj biljci utjecaj će biti isti a imat ćeš nešto umjetno.

Malo pažljivije pročitaj šta pišem, stalno spominješ društvenu štetu a ne shvaćaš da upravo tvoje rješenje problema(represija) izaziva veću.
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
ma u biti zanemari sve ovo dolje trenutno sam previše neispavan da neš kvalitetno napišem al preporučam ti da pogledaš

[YOUTUBE][/YOUTUBE]

nisam pogledao skroz do kraja al čini mi se da je dosta dobro obrađeno pitanje legalizacije svih droga i kakav bi to utjecaj imalo...
-------------------------------------------------------------------
a sad, ti bi zabranio autodestrukciju i glupost jer tebi kao dijelu društva takva osoba indirektno šteti i sve bi to bilo divno i krasno kad bi taj način imao bilo kakav pozitivan učinak.
ako si zabranom tog pojedinca koji je odlučio svejedno to radit
izbacio iz društva on nikako nemože pridonosit društvu...
dok u slučaju kad nebi bilo zabrane,
kao što je šandor rekao, onda bi taj pojedinac svojim djelovanjem koje bi bilo regulirano kao svako drugo pridonosio društvu, a time i tebi.
naravno pridonosio bi u nekom materijalnom smislu jer nematerijalno i nemože utjecat na tebe
osim ako ima neke super mentalne moći.regulacijom bi se i smanjio kriminal vezan uz droge, prostituciju...

a ljudi mogu od raznih ljekova koji su legalni postat ovisni i to prilično brzo i štetnije od heroina
pa su ti ljekovi svejedno legalni i prihvatljiva metoda "lječenja".
ako je heroin ilegalan jer je kemija koja štetiti i izaziva ovisnost
zabranimo onda čitavu farmaceutsku industriju :D(osobno je izbjegavam u max mjeri)
osim toga heroinski ovisnici dobivaju terapiju koja ima vrlo sličan učinak i način djelovanja
samo što se ne zove heroin :D...
što se prirode tiče pojedi daturu pa ćeš vidit kolko je zdrava :D.

no ovdje se radi o pragu i tamo heroin,trava itd ,kao što je već neko prije reko, nije legalan već dekriminaliziran...dakle neće se zakonski progonit konzument već onaj koji mu omogućuje tu konzumaciju. što je vrlo ekonomično i pametno riješenje...
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Relaciju prirodno - sintetičko sam koristio samo kako bi pokazao wannabeshamanu da se ne moze poistovjecivati to dvoje, bez da apeliram na bilo kakvo dublje ili kompleksnije znacenje odnosa. Moram te ispraviti... nisam naznacio represiju kao moje rjesenje. Naznacio sam cisto princip kojim bi se po mom misljenju trebao umanjiti, jer potpuna anulacija je nemoguca, takav nacin zivota, a sad jel ce se taj princip protumaciti preko generalno represivnih mjera, legalizacijom i kontorolom, ili mjesavinom pojedinih elemenata to ovisi o svatkom tko zeli imati svoje misljenje o tome. Smatram li da bi represija djelovala dobro? Ne smatram. Smatram li da bi legalizacija i kontrola djelovala bolje? Mozda. Ali bi svakako trebale određene represijske mjere biti prisutne u sistemu. U tome i jest problem u vlasti, represijske mjere su neucinkovite, a legalizacija i kontrola sama ne dolazi u obzir jer vladajuca tijela ne pristaju na nesto sto im veze ruke u bilo kojem smislu, a nikako nebi prikazala rezultate preko noci kako bi shvatili da su bili u krivu. Sve je to jasno kao sunce i cinjenica je da nitko ne zeli da se njihovo dijete bavi prostitucijom ili da postane narkoman.
 
26.05.2010
38
1
8
43
....evo posto je ova tema nazvana po gradu u koji uskoro idem pa da postavin par pitanja...zna li neko kakva je situacija sa dimom u Pragu...tj...ima li coffe shopova sada tamo...mogu li se tamo sjemenke kupiti...?? Naravno bilo bi dobro da odgovori neko ko je bija nedavno tamo a ne ovi sto citaju vijesti iz novina...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
ne bih ti mogao pomoći u vezi kupovine sjemenki ili postojanja direktno coffee shopova, al znam kad sam ja bio gore pred 6 godina, svaki dan mi ljudi izletavali na cestu i vikali dal hoću kupit...a što se tiče baš coffee-ja, sigurno ima kafića di se skupljaju dileri pa prodaju...al za nać vutru, to najmanji problem gore...pogotovo ako izgledaš alternativno :p
 
08.06.2009
48
9
0
35
sto se tice heroina...u velikoj britaniji određenim ovisnicima daju svaki dan doktori određenu dozu čistog heroina da ga očiste, školuju ga, nađu mu posao... i uspjeva ima... i kažu da čovjek može cijeli život uzimat neku određenu dozu čistog heroina i da mu neče naštetit...

ima smisla kažnjavat kad na bilo koji način naštetimo nekoj osobi ili organizaciji... a ove sve zabrane unosa droga u sebe i tako to treba brisat!
 
21.06.2010
17
0
0
39
Ma tko će brisat zakone??? Pa vladu boli neka stvar za građane. svim je vladama važno da imaju plaće i nekad oni nešto naprave. pa u EU se ulazi po 10 god. Oni ni ne znaju razliku između trave i heroina. Ajde da pitam vas koji bi htjeli legalizirat droge. Kako bi ovisnik o težoj drogi pridonosio društvu? naravno osim poreza. Koji bi plaćao parama koje je legalno zaradio.
 
08.06.2009
48
9
0
35
BorisB94 je napisao(la):
Ma tko će brisat zakone??? Pa vladu boli neka stvar za građane. svim je vladama važno da imaju plaće i nekad oni nešto naprave. pa u EU se ulazi po 10 god. Oni ni ne znaju razliku između trave i heroina. Ajde da pitam vas koji bi htjeli legalizirat droge. Kako bi ovisnik o težoj drogi pridonosio društvu? naravno osim poreza. Koji bi plaćao parama koje je legalno zaradio.

govorimo o pragu...
a šta je s onima koji ne postaju ovisnici? trebali bi se skrivat po tamnim kutcima da ih neko ne vidi i stavljat u sebe neko smeće pomješano sa drugim smećem...
ovisnici bi si sjebali život i bez droge...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
ma samo neka nama država i dalje proizvodi i distribuira drogu...kad treba nać nekog za nešto što je učinio-reko, odma nadzor funkcionira besprjekorno...a kad kriminal u pitanju, ups, odma kao šatro ne štima savršena urica :D ma ko ih jebe uopće, tako i onako idemo prema samouništenju :D

prag je prejak grad...5kn pol litre savršene pive...volio bih ponovno gore :)
 
13.09.2009
24
19
3
32
PRAG - Amsterdam broj 2.

-Bio sam u Pragu jednom sa kamionom i očaran sam.Pive,kurve na svakom ćošku
A sto se tice vuve našo sam kod nekog crnčuge kod Karlovog mosta.Uzeo sam za 10 eura.Smotao sam jednu tenkovsku cijev.Hodajuci sam je izduvo i izgubio sam se 3 jebena sata luto po zlatnom gradu.Jedva naso kamion,smrzo se ko p***a.:banana_rasta:
 

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
da da prag je do jaja grad za setati,jedino je problem kao sto rece alcatraz je ako ides zimi..smrznes se ko pi*ka :D
 

Froggy

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.07.2009
412
1.001
93
35
www.mrs.com
Bio sam ovo ljeto u pragu. Postoji par mjesta za kupit pravu vutru, a to su Regge Bar i još par mjesta. Regge Bar se nalazi ja mislim tamo negdje kod Karlovog mosta. Uđete unutra i popite pivu te će vas konobar pitati želite li zapaliti, ako hoćete odete za njim i on vas odvede u prostoriju jednu i tamo kupite. Gram je isto ko i kod nas negdje oko 100kn tj. 300 kruna. :icon_exclaim: Nemojte nikad kupovati od ljudi na cesti koji će vam uljetati stalno, jer im je vutra sranje, a možete dobiti i origano ko jedan moj frend :icon_exclaim: :vb_kez:
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
vutra u nas 100 kuna gram ? ne bi baš reka,znači nabili su cijenu,al ako je vuva kvalitetna nebi mi bilo problem dat.ja sam pre 3 godine uzea na ulici u crnje jednog,lik je bia spaljen skroz,zabavan neki prio,i prvi put sam za probu uzea 1g,da bi se sutra vratili po 5-icu,to je bila jedna od boljih šta san ikad pušia :D ja mislin da se sad vratin tamo da bi ga uspia prepoznat,hehe... kupujte od ljudi na cesti,jeftinija je varijanta,a niste idioti da sami ne možete prosudit situaciju,mom frendu se isto desilo da je iša riješit haša i dobia je neki crni komad plastelina,kad nam je pokaza šta je dobia za 300 kn odvalili smo.dalo bi se opet otic do praga,nisam bia otkako su ove zakone ublažili :D
 
14.12.2012
39
9
8
31
Pozdrav ljudi,
ovako, otvaram nova tema jer ovde ima samo 2 teme za pragu i oni su vec stari po par godina, a mene zanima stanje TRENUTNO tamo.
znaci da pocnem, za par meseci idem tamo preko skola bla bla bla, e sada zanima me dali je tamo legalno, gde mogu da nadjem, koja je cena, kakva sve vutra mogu da nadjem i tako to ?
ja sam nesto cuo da mozes da nosis u tebi DO 5 GRAMA, i ako pusis napolje MORAS GA SAM PUSITI, NE DA GA DELIS SA NEKIM, dali je to tacno?


BTW, (da napomenem neznam previse o vutri) da ne otvaram nova tema sad, znam da SKANK je najprirodnija vutra i najbolja, ali cuo sam da postoje vise vrste SKANKA, pa ako moze neko da mi ih nabroji (redosled: losi skank -> dobri skank)

SVE NAJBOLJE
 
14.12.2012
39
9
8
31
Stipe je napisao(la):
15g je dozvoljno posjedovati(za vlastite potrebe), s time da je kupnja i prodaja ilegalna(osim u ljekarni na recept).

tu imas sve skunkove i ostale hibride....ima ih miljon. A koji je dobar ili los....nema smisla raspravljati o tome.
http://en.seedfinder.eu/search/ (upisi "skunk" u trazilicu)
okej, al ako me uhvate kao stranac onda nista jel?
i dali je ovo tacno za pusenje? ili mora da se krijes?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Mislim da nema veze ako si stranac, zakon vrijedi za sve ako se nalazis u takvoj drzavi. Za pushenje neznam, nisam uspio nac za konzumiranje u javnosti. Ali ono zdrav razum kaze da neces bas drzat frulu u ustima i setat se po centru :D
 
14.12.2012
39
9
8
31
Stipe je napisao(la):
Mislim da nema veze ako si stranac, zakon vrijedi za sve ako se nalazis u takvoj drzavi. Za pushenje neznam, nisam uspio nac za konzumiranje u javnosti. Ali ono zdrav razum kaze da neces bas drzat frulu u ustima i setat se po centru :D
pa jeste, ja ocu da znam cisto radi sebe da budem miran kada pusim :D
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
naletio na plakat zanimljiv..putovanje u Prag na sajam konoplje Cannafest..sitna lova..ide ko? kakva su iskustva?

dxy1rk.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Z&N

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Nevalja to ništa, tumbaš se u busu 16 do 18 sati sa još 49 ljudi, prosječno 20 budala pijanih, i taj "užitak" te košta čak skuplje nego povratna karta do Praga vlakom koja iznosi 890 kuna, a povezanost je izvrsna. Upad na fest je oko 10 eura dan tako da ako ti što organiziraju prijevoz nedaju neki smiještaj na sva 3 dana onda je to pljačka. U užem centru praga ima smiještaja sa nekom klopom za već od 7 eura noć tako da mislim da je isplativije otić mimo njihove te organizacije kao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lukashenko and Z&N