Prepustena sama sebi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Sta da vam kazem braco,nisam htio da presadjujem ali sam vas poslusao.Poslusacu vas i za ovo,ova iz lavora ide veceras direktno u zemlju,ali ako bude muzjak morate svu ponaosob da mi obezbijedite po jedan dobar hed :)

E i ovo mi recite,koliko duboko da je zabodem.Ja sam ostale zaboo do prvih listica,dakle 10ak cm.I niko mi nista ne rece jeli opasno sto su se nekim biljkama neki listovi smezurali,a neki listovi imaju pjege.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Poz.Ujutro u zoru planiram da svaku biljku presadim u zemlju,prema preporukama.Medjutim,od podneva javljaju kisu koja ce izgleda trajati danima.Moze li to sta da pokvari,ili mogu da ih bezbrizno presadim???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
bar toliko koliko su na poslednjim fotkama, a mozes i dublje, gledaj da prebacis biljke sa sto vecim busenom, vec su bile stresirane nakon poslednjeg presadjivanja, nemoj to raditi po jakom suncu i zali obavezno kasnije da se zemlja slegne
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Poz braco :) Prosli put sam najavio presadjivanje biljaka iz posuda direktno u zemlju,prije kise.Medjutim,kisa lije kao luda od prvog dana,pa nisam mogao to da odradim.Dok ne uradim obecano,evo nekoliko fotki kao update,pa vas molim da malo prokomentarisete:
1) Kako vam izgledaju,tj jesu li ostvarile adekvatan rast s obzirom da su posadjene 30 marta;
2) Listovi koji su se smezurali,treba li ih odsjeci;
3) Sve sto mislite da treba reci,recite :)

Pogledajte prilog 23638
 
Poslednja izmena od urednika:

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Kisa je padala 10 minuta prije fotkanja,lije kao iz kabla.A zemlja je mnogo glibava,ne valja,to i ja znam :) Cim se stabilizuje odradicu.Izvadicu svaku sa solidnim busenom oko korijena,kao sto si rekao.Ali... kako vam se cini ovo,dajte neki koment,ne pitanje.Tarzan,Basman,nijeste me valjda zaboravili ;)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
A ovo lisce sto se smezuralo,da ga kidam ili ne.Smezuralo se jer sam prvo presadjivanje odradio po vrucini,sto si mi ti kasnije rekao da treba izbjegavati(naravno,to i moja baba zna).I da li da topiram kao sto rece Golub,mene je od toga iskreno strah.Moze li od njih biti koliko dima i bez topiranja
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ne diraj nista dok ne presadis, i onda ih pusti da se prilagode pa ili nesto radi ili ih pusti da rastu, nemas sta zaebati s topiranjem, otkines samo vrh
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Znaci kidam onaj centralni vrh.Ok odradicu tako,i javljam sa novim fotkama,dakle za 10ak dana.Sta sa smezuranim liscem brateee,i da ne znas koja je ovo sorta.Por favorrrr:-D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
za pitanje o sorti procitaj ovaj post i narednih 16, pa sam zakljuci ima li smisla nesto pricati o tome, a ti listovi ne znam zasto ti smetaju, kad ne budu u funkciji odbacice ih biljka sama, a ti cupaj ako nemas mira, ja sam svoje misljenje izneo u prethodnom postu:" ne diraj nista dok ne presadis, i onda ih pusti da se prilagode..."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Samuraj u čizmama
13.12.2005
29
50
18
Dz slusaj... Bez obzira na kisu, presadjuj... Ako imas gotove-iskopane-spremljene rupe, presadi slobodno, cak im i trebaju kise kod presadjivanja... Cilj uspesnog presadjivanja je brisanje linije (zidova) stare posude (zemlje-supstrata [zivotnog prostora korena]) i nove zemlje iz rupe. Znaci kod svakog presadjivanja, obilno zalivanje je *potrebno*, kako bi se zemlja iz posude sjedinila sa zemljom iz rupe, i postala jedna celina, kroz koju ce se koren neometano razvijati. Prednosti kisovitog vremena kod guerilla tehnike su:
1. Stealth - Niko ziv, bar imalo normalan se ne krece po kisi nigde, a najmanje sumom (tezak-neprohodan treren, blato, itd). Vidljivost je na manjem od 10 metara, [magla je veeeliki plus], tesko neko moze da vas uoci iz daljine... {Adrenalin koji siba kad se kreces po kisi, po losem vremenu.... moj subjektivni osecaj.... :ninja: uhhhhhhh :dada
2. Ovo gore sto sam napisao. Ja uvek presadjujem 1-2-3 pre dooobre kise... Ne secam kanistere, creva, burad, i slepere vode, samo :maryjane: i ruke u dzepove :D .
3. Ako si na mestu, a kisa je, ako imas konopac i neki recimo najlon ili hidro-ne propusno platno, rasiris na nekom malo otvorenijem mestu, zavezes sva 4 kraja za okolna drva-postavljene kolceve, izbusis rupu na sredini i tacno ispod rupe na foliji-najlonu-platnu, kantu. Sednes ispod najlona ako si mokar, dok malo kisa ne iskulira, ili dok se ne osusis i tako imas i zaklon i sakupljac vode :rasta1: .

Mana je ta, sto kada kopas rupe na kisi, zemlja stvara vazdusne dzepove u zemlji, glina se lepi, ne moze se izmesati sa zemljom, itd... Mada kopanje je lakse jer zemlja omeksa... Ali ako imas potreban alat, mozes i kopanje odraditi na kisi, alat koji je stvoren za mesanje i razbijanje gline su seoske vile. :prof10: Neprocenjivo :D

Dz znaci, presadi ti sve to lepo, ako nisi, iskopaj duboke, ne preterano siroke, ali DUBOKE rupe, presadi sto dublje, ako mozes do prvi par listova, znaci "zaroni" biljku, s tim da ostane slobodne zemlje ispod presadjene biljke, da bi koren mogao da iode na dole... mislim da sam objasnio ;) ... A ako mozes, mozes da lagano brijaacem ili ziletom malo 'obrijas' deo stabla koji ce biti pod zemljom kako bi se lakse koren razvio na tom delu... Ali ako nisi siguran da neces poseci stablo, ne pokusavaj... Inace sto dublji koren, proporcionalno manji uticaj spoljne sredine na njega (sunce, toplina, nametnici)...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MalaMaca and brujo

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Hvala Konstruktivni brate,specijalno i posebno hvala :) mocnom Poweru,Sharpu,Tarzanu,Stipe-tu,svima koji se trude oko mene duduka :) Imam osjecaj da ce moja vutra biti zveeeekkk. Zanima me ima li smisla saditi sjemenke koje sam stavio da klijaju prije 7 dana,jer je vutra koju sam pusio apsolutno ludilo.Da sam slikar zaebao bih Salvador Dalija.Oce li imat kad da to nikne,tj da uspije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Veliki pozdrav i za Opa Cupa,zaboravio sam coveka,pomaze od starta.Evo me kao na radio stanici: Pozdravi,cestitke,zelje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Brate, samo slušaj ove ljude, znaju šta pričaju...
Bit će ti to super kad presadiš.
Topiranja se ne boj, obavi to, skini vrhove (nije ni meni prvi put, bilo svejedno, ali jako je jednostavno), pa češ brzo vidit efekt...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.