Prepustena sama sebi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Sve ce biti kako preporucujete,samo da se stabilizuje ovo odvratno vrijeme.Ne staje jedne minute da lije,tako da dosad nisam mogao nista da odradim.Kad se stabilizuju topiracu,al ne znam kad valja poceti sa djubrenjem.Procitao sam po forumu da ne treba djubriti odmah poslije presadjivanja,a ja treba da presadjujem vec druGi put, pa me interesuje ima li to kakvih implikacija na dalji proces razvitka biljaka ???
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
Možeš sa mikrobiološkim tekućim gnojivom, stimulatorom rasta, Slavolom.
Ja obavezno još dok su male, puno manje od ovih tvojih, poslije presađivanja odmah gnojim sa Slavolom i u žilu i folijarno, biljke poživčane od njega i rastu na očigled.
Pospješuje i da se biljka dobro razgrana, moje su trenutno nekih 160-170 cm a stavljene kao malecke van 5.5.
Jučer prvi puta dobile zelenu plantelu u troduploj dozi.
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
Pozz!biljoze su dobre,imat ćeš posla jer se korjenje spetlja tako da spasiš što se da,daj se potrudi i ako misliš presaditi učini to.Nebi bilo loše da sve slikaš da vidimo kako si to odradio,bok.!
 

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Dzparanoja je napisao(la):
Sve ce biti kako preporucujete,samo da se stabilizuje ovo odvratno vrijeme.Ne staje jedne minute da lije,tako da dosad nisam mogao nista da odradim.Kad se stabilizuju
topiracu,al ne znam kad valja poceti sa djubrenjem.Procitao sam po forumu da ne treba djubriti odmah poslije presadjivanja,a ja treba da presadjujem vec druGi put, pa me interesuje ima li to kakvih implikacija na dalji proces razvitka biljaka ???
Samo ti presadi i čim primjetiš da se biljka oporavila (da je živnila, da opet raste), ako je sve ok, 2–3 dana, pognoji. Nemaš nikakvih implikacija.
Važno ti je da uzmeš tekuče gnojivo (najednostavnije), obavezno, vegetacijsko, za listanje ( imaš na forumu upute za pripoznat koje, jednostavno ti je, moraš samo pazit na omjre u sastavu, moje je NPK 8 3 4, ali ti isto prouči malo forum na ovu temu). Samo prvi put ajde na pola propisane doze na deklaraciji, da vidiš kako biljčica reagira i onda svaki drugi, treći put zalivanja pognoji. Najbolje možeš vizualno odredit kako biljka reagira, pa joj se prilagodi. Iman nešto malo iskustva u vanjskom uzgoju (u unutrašnjem sam tudum i postavljam glupa pitanja, a sad sam, u pola toga, balkon...), a pari mi se da ti grow ima potencijala, pa samo naprid...
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Veceras sam presadio jednu :) slijedeci uputstva Powera i Konstruktivnog.Sjytra ako BOG da i ostalih 6,jer me je veceras prekinula kisa :'( A kad da topiram posto presadim,vazi li isto sto je Brujo rekao za djubrenje
 

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Ovo gnojivo (NPK 834), ti je sa večim udjelom dušika,znači samo za vegetacijsku fazu.
U cvijetanju (osmi mjesec),obavezno gnojivo za cvijetanje...
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ok ok djubrenje,nego koliko dana po presadjivanju da topiram.Ja sam u jednoj selendri tako da cu za pocetak rastvoriti ugorelo stajsko djubrivo u vodi i time zalivati 1 nedeljno,a kad procvjetaju nabavicu plantelu za cvjetanje.Ima li primjedbi na ovaj plan,i ima li nesto da moram znati na relaciji djubrenje-topiranje:moze li to istovremeno,da nesto ne smeta jedan proces ovom drugom itd...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Moras ih pustit barem 7 dana da se prilagode novom okruzenju,ne zuri,sve ce doci na red:)A pognojit i to mozes svakako samo stavi ful malu kolicinu tek da nije cista voda,nemoze skoditi,tak sam ja na svoje primjenila i sve najbolje se dogodilo,prihvatile novo okruzenje i pocele da rastu 5 dana nakon presadjivanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Da, pet dana nakon presađivanja možeš bez straha topirat, biljčica se oporavila i navikla na novo stanište. A šta se tiče gnojenja, to ne utiče na topiranje (i obrnuto). Ali pripazi, sa stajskim gnojivom (ovo je iz osobnog iskustva), nikad ne znaš koliko je jako (nema na deklaraciji doziranje, zato je sa kupovnim elegantnije, ali, dobro je i stajsko), pa je onda bolje manje i ne po listovima...
Samo se opusti i prouči na forumu, teme o treniranju biljčica (tu ćeš vidit i sve o topiranju)
sretno...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
Ako si presadio kako treba mozes ju vec sljedeci dan maltletirati...presadivanje nije neki stres..moze se izvesti bezbolno,doslovno da ga biljka i neosjeti ;)
Ako je zemlja dobra..netrebas prehranjivati a ako vec dodes u tu napast onda radije...neku plantelu zelenu a to stajsko si trebao jos jesenas umjesati u zemlju...sada bi to bilo bomba :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ma ja cu stavit jedny saku u bocu od 5 l I podijelit svakoj ravnomjerno,a zemlja mislim da je vrhunska.Izuzetno kvalitetna sumska zemlja,izmijesana sa ovom koja je u sustini prestaralo djubrivo.Rupe su pola metra,prema preporuci Konstruktivnog,sa viskom prostora I prema gore I dolje,za korijenje.Slikacu pa cu prikazat ovdje,I nadam se da ce napredovati,jer mi sad nisu neke :( ili sam ja samo neiskusan
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Evo da se konacno pohvalim,presadio sam :) svaku biljcicu !!! Djeluju ok,ne ocekujem problème.Konkretno pitanje iako sam citao na ovu temu:sto se topiranja tice,da li da otkinem onaj krajnji vrh,sto stoji izmedju dvije bocne grancice? I kad to odradim sta onda,eto to bi bilo to.
 

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
I još te vrhiče nakon kidanja možeš u, rizophon, prah za rast korijena, pa dobit još toliko biljčica, kloniranjem, (iako vidim da ih ti imaš dovoljno, a i brige za njih). Ja od vrhova nakon topiranja, skuham čaj, onako da prvi put,lagano oprobam biljčicu...

Mogučnosti su neograničene, sve je iskoristivo...
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Eee :) osusis pa skuvas ili onako mladu,i pogodi li sta to??? Probam sto posto :) a javljam se sa slikama iz akcije "Topiranje"
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Evo citam dosta po forumu,da ne bih postavljao glupa pitanja.Medjutim,ako ima nesto da odradim,sto je znacajno za odraditi odmah poslije topiranja slobodno recite. Eto da kazem da sam razmutio jednu saku pregorelog kravljeg djubriva u 5l vode,i time svaku po malo zalio.Slusam sva uputstva,posebno od Powera,junackog sina :)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Danas ulazim u poljoprivrednu apoteku,jedinu u regionu, :D pitam, dal imaju plantelu za vege i fazu cvetanja, a ova mi kaze "ja ne znam ni sta ti je to" !!! Eto, u takvoj selendri se ja bavim growingom :D Ako uspijem,a vjerujem da hocu,2/3 zasluga pripada vama :)Na forumu sam procitao da cvjetanje pocinje pocetkom jula,ali i da pocinje sredinom avgusta!!! Malo sam u nedoumici,kad da ocekujem cvjetanje,ima li odgovora na takvo pitanje uopste?????
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.