Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Prijatelju melasa je nešto najbolje za tu cijenu što možeš dati biljkama...tj. ne daješ je biljkama nego bakterijama u zemlji, melasa je nešto kao proteinski shake za bakterije tako je nekako gospodin iz guanokalonga to objasnio...a s druge strane par žlica melase tokom growa će se pobrinut da ti biljka ima mikronutrijenata na izbor i da joj ničega neće nedostajati...i pred kraj povećava proizvodnju terpena u biljci
Popriličan broj organskih gnojiva ti je baziran na melasi, npr. guanokalong grow i bloom je uglavnom melasa s nekim dodacima, orgatrex iz biotabsa je vinska melasa ako se ne varam, mislim da sam čitao i da su neke komponente biobizza bazirane isto na melasi, ne znam za bio cannu vrlo vjerovatno isto ima komponenti koji sadrže melasu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
moze mi molim vas netko odgovoriti da li je za flushanje dovoljna samo voda ili moram kupiti GHE florakleen. Jer po njihovim uputama u tablici treba pa me zanima da li je jednako ucinkovito sa vodom?
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Jedna žličica na 4 litre vode kad počne cvijetanje i u cvijetanju svaka dva tjedna isto tako...ne flusham jer uglavnom radim organsko samo zadnjih cca 10 dana zalijevam s jednom žličicom na 8 litara vode i zadnje zalijevanje samo voda
Inače neki znaju i koristit jednu žličicu na litru al meni se bolje pokazalo ovako sa laganijom otopinom par puta kroz grow
Imaš u svakom city centru bio&bio mala teglica cca 25kn, ta se uglavnom koristi kod nas
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Isperes tj flushas zadnjih par dana, ako imas melasu ili med dodas na zadnje dva tri zaljevanja i kraj.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Pozdrav vutrasi! Evo ovako, imam GHE Flora duo gnojiva grow i bloom, GHE Ripen, nabavio sam i GHE ForaKleen a jos cekam da mi dode GHE Bio bloom. Sve mi je jasno sto se tice mijesanja gnojiva i doziranja istih, te cu pratiti onu njihovu tablicu. Jedino me muci kada tocno poceti sa prvim gnojenjem, imam zemlju zutu florabelu i znam da ima gnojiva za par tjedana (nekih 20-tak dana?). Pa ako bi netko od iskusnijih htio biti tako dobar i procijeniti kada da pocnem, jer su mi biljkice tocno 20 dana stare i dobro izgledaju. Po cemu mogu znati kada je pravo vrijeme jer ne zelim cekati da pocnu zutiti kao prosli grow? Dajte ekipica pomozite picajzli;) i ovim polarnim ljepoticama:lol:: IMAG0258[1].jpg IMAG0260[1].jpg IMAG0261[1].jpg IMAG0262[1].jpg IMAG0263[1].jpg
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Nego...sad sam opet isao malo citati na www.growweedeasy.com, oni za automatike pisu, ako su u dobroj zemlji, sto ja mislim da florabela je...da ih treba poceti gnojiti tek kad se pojave prve naznake budova znaci cijelu vegetaciju ne. A opet neki govore da u zemlji ima gnojiva za par tjedana, znaci po tome bi ja trebao vec poceti gnojiti jer mi biljke imaju...evo danas 22. dan(01.10. su stavljene u zemlju, a 04.10. su izbile na povrsinu), a po ovoj stranici ne jos, jer jos traje vegetacija. sad sam totalno zbunjen :smoke:neznam vise kada da pocnem? Da li zna netko?:spliff:A bebe su rastom trenutno na pola 4-tog kata.
 
Poslednja izmena:

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Zavisi Badi posle koliko dana ozedni.Po izgledu mogu jos malo bez hrane ,aka ti nije 5+ dana razmak u zalivanju,mada ja bi sledece zalivanje dao pola doze za vege.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ok znaci onda slijedece zalijevanje krecem po malo...e sad ovi u shopu gdje sam kupio gnojivo GHE FloraDuo kazu max 4 ml/l, znaci pola bi bilo 2ml/l, a u tablici za uzgoj u zemlju od general hydroponics pise da u 3. tjednu 1ml/l, a u 4. tjednu 2 ml/l. Znaci sta bi po tebi bilo bolje 1 ili 2 ml/l?
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Kod mene nema melase, mogu naruciti sa neta, a onda moram i postarinu platit pa se mislim možda se bolje malo raširiti pa kupiti ovaj proizvod... jel ima itko kakva iskustva. Znaći, radim sa biobizz paletom, i simptom koji biljka pokazuje je manjak Kalcija. Što mislite da li će se slagat?

pro-cal.png
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ok znaci onda slijedece zalijevanje krecem po malo...e sad ovi u shopu gdje sam kupio gnojivo GHE FloraDuo kazu max 4 ml/l, znaci pola bi bilo 2ml/l, a u tablici za uzgoj u zemlju od general hydroponics pise da u 3. tjednu 1ml/l, a u 4. tjednu 2 ml/l. Znaci sta bi po tebi bilo bolje 1 ili 2 ml/l?Moze mi netko pomoc, mislim da cu rade prvo staviti 1ml/l ili je i to prejako? koliko da stavim za pocetak? bebe bi papale:bocni::
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Nisam Badisa koristio to tvoje djubre.Opusti se kao kod zubara.Ako preteras lako je isprati jerbo su male saksije.Ako brzo ozedni daj 1 a ako sporije onda 2ml bar bi tako ja radio.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Smije li se gnojivo iz Flora serije ( GHE Flora Micro - advanced nutrient) kombinirati sa dvokomponetnim gnojivima iz FloraDuo serije (GHE FloraDuo grow i GHE FloraDuo bloom). Da li se smiju mijesati te dvije serije, jer inace koliko sam skuzio to su dvije razlicite serije nisu iste,flora serija (flora grow,flora micro,flora bloom), a floraduo serija (floraduo grow, floraduo bloom)? Za GHE Ripen mi je jasno da ide u jednoj i drugoj seriji.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Zanima me misljenje iskusnih, prije 5 dana 25.10. je dobila ghe flora duo 2ml/l danas bi je trebao opet zaliti pa po vama da li je bolje da sad samo s vodom ili opet 2 ml/l vode, jer po njihovoj tablici pise da u 4.tjednu 2 ml/l znaci to sam stavio u srijedu 25. i onda odmah 5. tjedan opet 2 ml/l sto bi u mom slucaju bilo opet u srijedu pa tek onda voda. A i nije mi to bas jasno, jer ako joj dam sada samo vodu, to jos nece stici popiti, a za 2 dana bi je onda trebao opet zaliti sa gnojivom? pot je 6l molim vas rijesite me muka :D evo i slike: IMAG0327.jpg IMAG0329.jpg