Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
mislim da je na poèetku cvjetanja bolje koristiti sa više fosfora,jer fosfor pospješuje cvatnju(brže cvjeta,više cvjetova...).a kalij je za poveæanje uroda.tako to ide kod povræa,a ja koristim i kod trave te uživam u travi cijele godine :lol: xexe
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Nesto slicno... koliko to ima razmeru N-P-K? Gde si ga nasao? Stavio sam ga bio na dno jednog ormana i nema ga... :D

Meni se plantelino dj. pokazalo extra zadnji put ali nema ga ni u jednoj radnji sada, ima ali za vegetaciju. :(

Jao pojescu se ziv... Ovo sto sam uzeo 5-8-8 je bedno... a ovo sa guanom je mnogo dobro a ima perfektnu razmeru za vegetaciju 7-5-6.

PS: nemoj slika od 400-500 kb. Ja sam na dial-up i dok se otvori brada mi poraste. Konvertuj sliku u 100-150 kb isto ce izgledati samo je razlika kada se zumira. A ove od 400-500 kb stavljaj samo ako moras nesto... mislim ako nije problem... pozz
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Promjenio sam slike pa bash pogledaj sastav ...

Nekako mi se cini da ni ovo nije neko extra, 6:8:8, al' ja kontam bolje lagano nego nesto sprzit. :lol:

Uostalom, vecina nas se jos igra, eksperimentira, uci ...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Inq ako ti nesto znaci ja sam koristio fito i uopste nije lose...ali ja sam ga koristio samo kao dodatak kroz florijalo hranjenje....
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
ovo 8:6:6 su omjeri jedan naspram drugog, sto znaci da je to gnjojivo isto kao i ono 4:3:3, ali ne znaci da je jace jer su veci brojevi
ja mislim da je ovo i dalje velikim dijelom nejasno i torcida taj cvijet od plantele nije slabo gnjoivo, ustvari je ok
mozes s njim i florijalno hranit samo pola od pola propisane doze
ljudi ispravite me ako grijesim :wink:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
ovo 8:6:6 su omjeri jedan naspram drugog, sto znaci da je to gnjojivo isto kao i ono 4:3:3, ali ne znaci da je jace jer su veci brojevi

8/6/6 je isto sto i 40/30/30 ili 4/3/3

Inq ako ti nesto znaci ja sam koristio fito i uopste nije lose...ali ja sam ga koristio samo kao dodatak kroz florijalo hranjenje....

Retko koje djubrivo je lose... Zavisi kako ce biljka da ga primi. Hm... nisam do sada prihranjivao preko lisca. Mozda cu da probam to sada. Tamo pise 2 poklopca ovog fito na 10L vode. To razumem... ali sta onda? Da ga stavim u onu bocu kojom se prskaju prozori i da poprskam po liscu? Pretpostavljam da to uradim kada ugasim svetlo ili je obrnuto u sta sumnjam...

folijalna prehrana dolazi u obzir samo u vegetaciji i to ako.....

Sta ako? Zasto ne u cvetanju? Neznalica je to radeo... A i citao sam na par mesta da se dobijaju extra rezultati ako se prihranjuje preko korena i preko lista ali da su vece sanse da se biljka over-doze-uje...
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
Pretpostavljam da to uradim kada ugasim svetlo ili je obrnuto u sta sumnjam...

obavezno kad je svjetlo ugašeno,i na njemu ti vjerojatno piše da se ne šprica po suncu i visokim temperaturama.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
doomer je napisao(la):
folijalna prehrana dolazi u obzir samo u vegetaciji i to ako.....

gresis doomer ako mislis da je prehrana preko lisca losa....ja radim i u fazi cvetanja ali samo na pocetku ,kasnije dobija samo preko korena

Inq

Napravi rastvor stavi ga u posude za prskanje i prskaj po celoj biljci sa unutrasnje i spoljasnje strane lisca....
Ja to napolju radim u rano jutro, kada je sveze i ima vlage na liscu....

Kupi u poljoprivrednij radnji prskalicu i sa njom to radi,ove godine sam castio sebe i zamenio stare prskalice novim koje rade na pritisak i nisu mehanicke (oko 6 eura 1100 ml) a na njima ima pervektan mehanizam za odredjivanje mlaza i velicine kapljice....tako kada napumpam pritisak u prskalicu samo trebam da stisnem dugme i milina kako radi :wink:
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
ma prska se i u vegetaciji samo to ljudi ne rade bas u kasnijoj fazi jer vrhovi poput spuzvica upijaju vodu i onda ako ti je vlaga malo veca dolazi do truljenja
dogodilo se meni u outdooru, zivim u primorju i nemamo cesto maglu, ali ove godine krajem 9.mj
slozila se tri dana kise a nakon nje 2-3 dana magle, mjerio sam 95% vlage u zraku i nakon toga nisam ih gledao tjedan dana jer je mokra zemlja a i vrijeme ostalo vlazno
podem ih vidit a svi veliki vrhovi gnjili, ajmee izgubio oko 60% uroda :cry:
ako ih prskate onda uzmite ovu stvar sto ima neznalica jer se moze podesit tako fino da izbaciva skoro pa maglu :wink:
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Neko pravilo je da se ne prihranjuje folijarno 3 nedelje pre berbe ali bi ja taj period povecao ipak se ti delovi biljke koriste "konzumiraju" postoji mogucnost da se nesto hemije ne razgradi. Znate ono - zdrava hrana :)
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
gresis doomer ako mislis da je prehrana preko lisca losa....ja radim i u fazi cvetanja

Zar ti ne cupas lisce pa preko cega ih hranis folijalno, btw prskanje budova nekakvom kemikalijom je zabranjeno!

Eventualno moze malo h2o2 ili co2 dodatni

A osnova stoji :

doomer je napisao/la:
folijalna prehrana dolazi u obzir samo u vegetaciji i to ako.....
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
doomer lepo si procitao da ja skidam lisce a sada procitaj i kada pa ces onda saznati i kada je prehranjujem preko lisca...
i nemojmo vise oko lisca jer ste me naterali da cak pitam kao noob na jednom forumu i dobio sam odgovor, odgovorili su mi ljudi kojima ste se divili kako imaju tunele ispod kuce i gaje da hiljade biljki i linkovali ste to ovde...ako ga budem kopirao ovde bice vas sramota te vase tvrdoglavosti...

sad trebam da pitam i da li uopste prehranjivati florijalno....

sto se mene tice onaj ko ne zeli ne mora da radi kako sam opisao ,ne mora cak ni da je zaliva sto se mene tice....samo nemojte da me smarate sa tim decijim glupostima i inatom

lepo vam odgovorim kao covek i onda dodje neko da se raspravlja kako sam pogresio jer negde pise drugacije....aman bre ljudi

doomer koja je hemijska razlika izmedju auxina ili recimo GA i minerala...
mozes i google da koristis :wink:

samo bez prepirke i bez psovanja...ajmo malo da uporedimo znanje...moze li ?
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Neznam razliku izmedju tih elemenata isto kao sto neznam kakve to veze ima s folijalnom prehranom, nije uredu prskat budove s kemikalijama i necu se vise ponavljat !
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Ma ja biljke prskam (hranim foliarno)obiènim BIO gnojivom,u veg. BIOBIZZ Bio-Grow (preko korjena i foliarno),a u fazi cvatanja PLAGRON Alga-Bloom (preko korjena a foliarno do polovine cvatanja).
A ko kaže da se nesmije hranit foliarno kad gori lampa nije u pravu,može se samo nesmije bit pre visoka temperatura.Najbolje je foliarno hranit kada je oko 25 stupnjeva i lagano da puše vazduh po lišèu.

lp

PS:tako radim ja i ne kažem da iko mora da tako radi :wink:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pazi se Baphomet baratas sa opasnom "hemikalijom" a to sto na ambalazi pise da se koristi za florijalnu upotrebu to je samo demagogija proizvodjaca kako bi ti upropastili biljku i naterali te da kupujes vutru....sala :wink:

doomer
Kako onda mozes da pricas o hemiji ako ne znas razliku izmedju organske i neorganske smese.
Smesa je 2 ili vise jedinjenja.
Kako mozes da tvrdis nesto u sta se ne razumes dovoljno.Ima veze sa florijalnim hranjenjem jer ne znas dovoljno sta je organsko a sta ne.

Iz genetske osnove same biljke GA je izvucena jos nekih 70-tih ali se danas dobija hemijskim putem ,sto je i normalno.

Auxin se takodje nalazi u samoj biljci i to je njen hormon za razvoj korenskog sistema.
Od ovog izolovanog i hemijski dobijenog hormona Auxina pravi se sredstvo za kloniranje biljaka odnosno sredstvo koje pospesuje rast korenskog sistema.
Takodje ga mozes naci (manje vise) u ponekim preparatima koji se preporucuju nakon klijanja semena.A sastavni je deo smese BioBizz nazvan "Root".

Imam jos mnogo toga da ti pisem o ovome....nego imas li ti jos nesto da nas posavetujes ?

Sta li su sada minerali? :wink:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Nemam vise savjeta za prihranu, takodjer imam biobizz asortiman i mislim da prehrana preko lisca nije dobra u 12/12.

doomer
Kako onda mozes da pricas o hemiji ako ne znas razliku izmedju organske i neorganske smese.

Ako u spricalici koristis 100% organske tvari onda mozda i nije problem ako se kasnije dobro ispere! ja sam ti govorio o prskanju s kemijskim gnojivima ! OK na biobizzu pise 100% organic, ali pitanje je kakav bi okus ostavio na budu da ga spricas s tim....

i btw ne pricam o "hemiji" nego o biologiji rasprava je: folijalna prehrana vs korjenska prehrana.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Sta komplikujete lepo na ambalazi pise koliko treba da prodje vremena izmedju prskanja i berbe uostalom ne valja ni zemlju djubriti pre berbe a nema ni koristi. Te hemikalije nisu otrovi ali nisu predvidjene da se unose u ljudski organizam u izvornom obliku.
I nema neke velike razlike izmedju prirodnog i vestackog djubriva ako je kvalitetno (mislim na sadrzaj nezeljenih materija, radioaktivnost itd.)
 

hsrt

Aktivan Član
05.01.2006
69
3
0
Zanima me kada treba krenuti sa prihranom biljke, rkako u veg tako i u cvet fazi?

Nasho sam samo ovo:
Ako biljke rastu u veæim posudama, nije ih potrebno prihranjivati 30 do 45 dana, no kasnije æe im prihranjivanje biti potrebno. Za manje posude a pri normalnom intenzitetu svijetlosti može se poèeti prihranjivati biljke s polovicom propisane doze od 3 ili 4 tjedna uzgoja.