Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Koristi istu zemlju non stop!!!!!!
Samo menjaj prehranu iz faze u fezu!!!
Znaci sadjenje semena i presadjivanje uvak u istu zemlju!
Kada god presadis to ti biljkama obezbedjuje prehranu za neki naredni period!
Ako oces i dalje da presadjujes onda nemoj opet da stavljas prehranu nego presadjuj i dalje!
E sad kada se zaustavis na nekoj velicini saksije a biljka potrosi sve nutriente onda pocinjes prehranu!
Sto ti u prevodu znaci da ces u fazi vegetacije skoro nijednom prehranjivati ako periodicno vrsis presadjivanje! Zato uzmi neki substrat za vegetaciju!!!
A biljka kada potrosi sve iz zemlje onda je prazna i dodavanjem prehrane za cvetanja automatski je zemlja za cvetanje!
Sta tu ima nejasno???:bis:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Eto kolega ti dobro kaže u mojem slučaju ja koristim composanu za mlade biljke kroz cijeli grow tako zpočnem u njoj kad selim selim opet u nju i onda je to to samo počneš gnojiti sa bloomerom i boosterom jer ionako sve te firme kažu da se gnoji i sa vege gnojivom naravno u malim dozama i u cvjetanju tako da ... eto sve ti je pojašnjeno do kraja
moj izbor je composana za mlade biljjke jer ima perlita i finog pjeska ili agrosila i jako je lagano zagnojena tako da se to brzo i potroši pogotovo ako su biljke veće :D
a kasnije dodje i s vremenom filing za pognojit i sa čim :D uživaj i samo napred

EDIT : jer nemoj mislit da usred cvjetanja nemože usfaliti N -dušika ili nešto od mikroelemenata koji se nalaze i u nutrientima za vegetaciju
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
49
Stoner je napisao(la):
EDIT : jer nemoj mislit da usred cvjetanja nemože usfaliti N -dušika ili nešto od mikroelemenata koji se nalaze i u nutrientima za vegetaciju

E. Svasta ja mislim. Ova substralova je jako slicna, sa lava-granulatom (perlit) i dodao sam oko 25% nekog domaceg kvalitetnog treseta ph 6,5 dok je substral 6.8ph. i oko 10% stiropora sa drenazom od keramickih plocica izlomljenih na komade u sloju od 2cm u saksijama od oko 10l +/-1l.
So Far, So Good.
A Zalivanje. Jer obavezno svaki dan, po malo, recimo 2,5l vode na 8 saksija.?
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Zalivaj 3 puta nedeljno!
Kada pocnes da prehranjujes na te tvoje saksije ide oko 2L vode, znaci 1/2 doze za prehranjivanje po litri! Tj na te dve litre ide ti mera kao za jednu celu dozu! Kapish??
Znaci tako sa prehranom sipas u utorak . i u petak a onda u nedelju cista voda!
PA opet u utorak i cetvrtak sa prehranom pa u nedelju cista voda! Uvek po 2 litre!
Tj mozda i treba manje od 2L ili vise!
To odredjujes tako sto sipas vode polako u te saksije od 10L dok ne procuri dole i to ti je doza! Tako znas koliko da sipas svaki put! Jer nevalja da curi dole iz saksije!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rastaman83

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
E al pitam ja vas koliko da gnojim...?

Recimo na gnojivu piše 50ml na 10l, ja pripremim mješavinu od 10l i onda samo tom mješavnom zalijem biljku dok mi se ne počne cijedit iz tegle. Koliko puta tjedno?
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Vidi kralju ovako!
Prvo treba da izmeris koliko ti tegla prima vode zapreminski!!!
Znaci uzmi litru vide i obelezi crtice recimo na svako decilitar!!!
Onda polako zalivas!!
Malo naspes pa sacekas minut dva pa ovet i tako sve dok ti ne procuri dole!!!
Kada procuri pogledaj koliko si potrosio vode!
Ako si sipao ceo litar to ti je doza sa kojom zalivas u buduce biljku u toj tegli bilo sa cistom bilo sa vodom u kojoj je prehrana!
Ako ti je na 10L 50mL onda ti je na 1L 5ml
Ali zlatno je pravilo da zalivas sa pola doze sto znaci po litru 2.5ml prehrane!!!!
Znaci mozes recimo zalivati 3 puta nedeljno stim da u dva zalivanja dodas pola doze prehrane a onda treci put cista voda!!!
Ja tako radim i nemam problema!
Ako ti biljka pokaze neka znake postaj pa cemo ti reci dali si preterao mada mislim da sa ovakvim tretmanom neces imati problema!!!
Jos jedna bitna stvar ti je ta da kada presadjujes onda ti netreba prehranjivanje oko 20-25 dana!!!
Zato pazi sta radis!! Dok presadjujes u vegetaciji gotovo da i netreba prehrana ali u cvetanju posle tih 20-25 dana obavezno pici ovako i to naravno neku prehranu sa vise P i K!!
Sada sam ti ja malo nasr'o ovde sve sto vec ima negde na forumu ali nije me dugo bilo pa reko da tebi pomognem!!!

Pozz i srecno!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Purepleasure4life
03.03.2008
2
0
0
40
i meni bi trebalo neko pk gnojivo u zgu....da ne naručujem s neta....
na forumu ima puno toga o prehrani, svi bacaju neke omjere, imena gnojiva, a nitko gdje to ima za kupit.

daj recite gdje ima za kupit u zagrebu pk?
i trebao bi mi super vit ili neki drugi dodatak, jel mi biljci fali magnezija, a životinjska govna ne mogu baš nabavit.
 
18.08.2007
5
0
0
44
evo sad i mene pametne... ovako, napikala sam nekoliko sjemenki, preciznije 4, počele su rasti, 2 su oko 10 cm, a 2 malo manje (kasnije sam ih posadila), sve je o.k., lijepo napreduju, međutoa, počele su malo žutjeti, znači, treba im gnojiva. čitala sam par uputa i negdje sam našla da trebam nabaviti gnojivo sa slijedećim postotcima: N/P/K 25%/10%/21%. pretražila sam 10 cvjećarni i biljnih apoteka i ne mogu nigdje naći ništa takvo... da li je možda ispravan postotak 2,5%, a ne 25%? koje god gnojivo sam zavatila, sva imaju manje postotke, je li to možda greška? pomagajte da ne propadnu my babies!!!
thx!
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pa cisto sumnjam da im treba prihrana ako imaju tek 10 cm . . .

pitanje je u kakvu zemlju si ti to "piknula" ? ? ako je soilessmix onda im treba , ali ne

vjerujem .

ne moras imati takvo gnojivo, samo da je za vegetaciju i da ima veci omjer N i K od P :)

ali na situ imas mnogo gnojiva koje pojedinci koriste i koje hvale ... mislim da je tu u

pitanju npr Plantela i slicno
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Kritike su dobrodosle jer ko radi taj i gresi.Iritiralo me to sto sve i svasta trpaju u zemlju a isti ti ljudi pocetnika koji je pitao kako da pojaca biljku jer ima slab rad uz pomoc hemije ispljuju.A ne shvataju da su isti. Mislim da je neko to trebao da im kaze.
Ne ebe nas nacin nego to sto nas ljudi ne razumeju kad pricamo :)
 
08.09.2008
2
0
0
44
Pozdrav ekipa,
vidim da se neki dosta razumiju u gnojenje... Zanima me kako se gnoji(kako često, količina) biljka koja se uzgaja hidroponski, te mjesta gdje se dotični supstrati mogu kupiti ?
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
Pozdrav svima nakon dugo vremena,

nadam se da na dobrom mjestu postam s obzirom da mi treba pomoć oko gnojiva ...

kupio sam na vrtnim odjelima TC par gnojiva koji su mi bili dostupni pa bi trebao pomoć oko tumaćenja njihovih sastava i kada koju vrstu da koristim, tj. za koju fazu ?

COMPOSANA s guana N/P/K - 4%5%6% - da li je to isto što i 4:5:6 tj 4/5/6 tj 4-5-6 ?

PLANTELA za cvjetanje N/P/K - 6:8:8

ASEF mineralno tekuće gnojivo ES N/P/K - 8%4%4% tj piše još i 8:4:4

VITA mineralno tekuće gnojivo oznaka 6-7-8

btw razumijem da sam si odgovorio na gornje pitanje ali mi još uvjek nije jasno kako to pretvaram ili uspoređujem s onim od SLOERE:

-11/44/11-razvoj koreninskog sistema i cvetnog nastavka
-20/20/20 vegetativna rast
-21/11/21 vegetativna rast
-9/12/36 razvoj uroda
-0/52/34 dozorevanje uroda,razvoj cvetnog nastavka,razvoj koreninskog sistnma

ako može SLOera još jednom da objasniš, bio bi zahvalan za pojašnjenje - najviše za onaj dio gdje se 4%5%6% preračunava u 4/5/6 tj. u tvoj recimo 20/20/20 ??????:icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:

I naravno za kraj, da li trebam uzeti više doza preporučene količine 4%5%6% za jedno gnojenje kako bi dobio 20/20/20 .........

mislim da sam sada napisao takvu glupost ali šta da radim kada jednostavno ne kužim taj najbitniji dio i to nakon što sam pročitao svih 6 strana punih postava ..... :knockknock:

Stvarno molim za pomoć, bilo tko .....
i kada se odgovori da se to stavi na početnu prvu stranu foruma (samo prijedlog)

:newbie:
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
SLO-era tesko da ce ti odgovoriti... Na gnojivima su ti oznaceni omjeri u kojima se nalazi odredjeni element. Znaci npr. N/P/K 4-2-4 ti je isto sto i 16-8-16 ili 24-12-24
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
cca oko 70 - 80 kn jedno i tako i drugo moš i sa tim samo polagano sa mjericom :D
cvet sam ja rokao imaš moj dnevnik purple haze počeo sam sa kristalit start pa plantela cvet i nije bilo tako jako loše ali nije ni naj .jebiga nemožeš samo tako isprati sve sa čime ju hraniš tokom 3 mj i u čemu raste takodje 3 mj tako da uzmi si i to sve u obzir :D
 
20.12.2008
26
0
0
54
Ja uzeo za vegetativni rast neko Optimus Eco za zelene biljke (veli najbolje za fikus, filodendron, paprat i slicno bilje) i stoji NPK 7-3-5 uz tonu drugih mikrohranjivih tvari, litra je 21kn i stoji da se 1 cep otapa u 1L vode sobne temperature a zalijeva se svakih 10-15 dana. Je moguce da tolko treba cekat izmedju zalijevanja ili da se kao sto neki kazu prepolovi otapanje a zalijeva svako 3-5 dana?