Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.07.2006
0
1
0
Florini su granulirana mineralna gnojiva u malom pakiranju, u vreæama mase 2, 3 i 10 kg. Namijenjena su gnojidbi povræa, cvijeæa, travnjaka, voænjaka i vinograda na malim površinama i okuænicama. Florinima se osigurava pravilna ishrana osnovnim biljnim hranivima za što bolje prinose i kakvoæu uzgajanih biljaka.
Primjereno pakiranje odgovara potrebama manjih površina i ruènoj primjeni.Florini sadrže osnovna biljna hraniva: dušik (N), fosfor (P2O5) i kalij (K2O) u odgovarajuæem odnosu i biljci pristupaènim oblicima. Njihovom primjenom mogu se zadovoljiti potrebe biljaka u osnovnoj i predsjetvenoj gnojidbi, te u prihranjivanju. Najbolje ih je nakon primjene unijeti u tlo kako ne bi došlo do gubitka hraniva. Ako to nije moguæe kod biljaka gustog sklopa kao što su travnjaci, športski tereni ili žitarice treba ih primijeniti prije oèekivane kiše.

Florin 1 NPK 5-20-30 S
Florin 2 NPK 15-15-15
Florin 3 NPK 15-15-15 + 1% phoxima
Florin 5 NPK 7-14-21 S
Florin 6 KAN 27 % N
Florin 7 UREA 46 % N
Florin 8 UREA 46 % N + 1% B

Florin 1, Florin 2, Florin 3 i Florin 5 kompleksna su gnojiva za osnovnu i predsjetvenu gnojidbu.Florin 6, Florin 7, i Florin 8 su dušièna gnojiva. Florinom 6 se prihranjuje, a Florinom 7 i Florinom 8 predsjetveno gnoji i prihranjuje.


Kako se uopce koristi to granulirano gnojivo? Koliko cesto? I koje od tih "Florina" bi bilo najbolje kupiti?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja koliko znam, imaš granule (kao male bobice, pogledaj na foto galeriji, ostavio sam ja neke slike, gdje se vide fino) znaci granule koje ne sadrzavaju nikakve zajebancije za prihranu, njihov je zadatak samo da koliko-toliko regulišu vlažnost same zemlje. Ja lièno stavljam u svaku saksiju jedan red granula dole (ovih granula, koje su poznate kao i glinene granule) i onda zemlju i ta zemlja je isto pomjesana sa isitnjenim (istim) granulama koje mi extra sluze za drenazu. Drugim rjecima, ako je previse zalijem, granule se natope i polako "izbacuju" visak vode (dole proleti odmah kroz saksiju ako se puno zalije)...
Imas i gnojne granule razlicitih N-P-K omjera. Licno ti to ne preporucujem, aaa sad na tebi je odluka naravno :). Mislim ne praktikujem ih, najvise zbog toga sto na pocetku jedne granule, kasnije kad cvjetaju, onda daj vadi sve (jos ako su u zemlji, a najbolje "rade" kad se usitne i pomjesaju sa zemljom, imate i drenazu usput, ali veoma lako (za sat vremena sto se kaze) mozete sjebati biljku... Nije se igrati sa gnojivom, malo vise nego sto treba i odeee korjen u p.m tj. citava biljka :(

P.S. Nemoj citirati velike citate, kako bi na to sve ostavio jednu recenicu.
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Pomoè ljudi.
Biljke sam hranijo u fazi vegetacije sa Hesiovim-Complex TNT-om i dodatkom Hesi SUPER VIT-a(25vitamina i aminokiseline)koji se upotrebljava od poèetka veg. do kraja cvatanja.
E sad me zanima nešto za fazu cvatanja,nisam mogao da dobijem Hesijov BLOOM-Complex i nabavijo sam Plagron Alga-Bloom (N1,5%,P13%,K14% i više od 20 aminokiselin,naravne hormone,fermenti,encimi..).

Mislite da bi bilo dobro ili štetno da koristim pored (Plagronovog) Alga-Blooma i Super Vit?

Imam i gnojivo Biobizz (N8.0,P2,0,K6,0)na kojem piše da se koristi za vegetaciju i cvatanje,ali ja ipak mislim da je bolje gnojivo Plagron Alga-Bloom za fazu cvatanja.

Puno vam hvala na odgovorima i lp :wink:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
šibaj ti supervit slobodno pored plagronovog PK

znam supervit dobro-dapaèe ko ima moguènost ili zna nekog ko drži biljnu apoteku..želi pridobiti zastušništvo za Hesi nek se obrati na [email protected]
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
ovako,kupio sam folitertil T,to je tekuæe lisno gnojivo, omjer NPK je 12/4/6, htio sam pitati dali je to gnojivo dobro za moju biljku, ona je tek u pocetnoj fazi vegetacije,znaci ima tek nekih 10 cm, a pokraj nje je druga ona je jedno 5 cm visoka,zato molim vas iskusne za savjet da mi pomognete da od toga nesta dobro izraste!unaprijed hvala
_________________
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Zadnja dva tjedna/sedmice prije ispiranja kako bi cvet postao sto veèi,puniji.. hrani se sa PK.
Gnojivo za vegetaciju,cvetanje se može naèi svukuda ali
baš PK i nije tako naèi u trgovinama,poljuprivrednim trgovinama, poljuprivrednim apotekama.... Svakako možete privesti cvetanje sasvim uredu i bez PK veè sa dobrim gnojivom za cvetanje samo.U koliko imate zdrave biljke sa pravilnim korišèenjem dobrih PK gnojivima može se poveèati urod realno 20% :D

Na tržištu ima svega-što ne znaèi,da je sve primerno ili kvalitetno.Zato se radije odluèite za PK gnojivo za extra urod -bolje nego tretiranje raznim hormonima i ostalim glupostima....
Kao što sam rekao,možete sasvim ok dovesti kraj sa gnojivom za cvetanje NPK ili pak želite još više od svojih biljka i probate i tu moguènost... :wink:

Najèešèe èete od kompanija koje se deklariraju kao djubriva za cannabis... naèi razmerje PK 13-14 ali i 39-25,... :D

Ja nekad koristim, nekad ne-ove fotke sto vidite na netu-sve biljke bez PK veè obièan NPk za cvetanje

samo ne spržite svoje biljke
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Da nebude zabune ....

N je potreban u fazi cvetanja,ali u manjoj kolicini
P-K je potreban u fazi cvetanja,ali u vecoj kolicini
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Evo ekima tražim malo pomoè jer sam u dilemi šta napravit.Biljke su mi na poèetku èetrte sedmice cvatanja i hranim jih sa Plagron Alga-Bloom (organski) koji ima N 1,5% P 13% K 14%.
Danas sam kupijo B'Cuzz (organski) PK 13 14,i sad se nalazim u dilemi.
Je li je potrebno da stavljam B'Cuzz pored Alga-Bloom-a?
To me zanima jer sam Alga-Bloom ima PK 13 14.
Molim vas za pomoè i ljep pozdrav svima.

8)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pošto su oba gnojiva a ne dodaci onda nebih trebao-jedno ili drugo...

oba su dobra!
Videèeš kako biljke reagiraju-možda na kraju treba dodati malo Mg-ako imaš vitamina B-posebno B1 i B12
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
neèe ništa zbog jednom
taj PK èeš koristit koliko dugo?

ja sam ovu rundu više nego površan-pa ide
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
sad je èetvrti tjedan cvatanja i ja jih gnojim sa Alga-bloomom plus Super Vit i sad sam dodao pored i ovaj PK (u njemu nema N)pošto sam èuo da se proti kraju cvatanja to dodaje.
Je li bolje da dalje opet hranim samo sa Alga-Bloomom i dodatkom Super Vita (mislim da su u njemu svi ti vitamini za koje si rekao)?
Ili da dodajem i taj PK 13 14?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Baphomet, dobro je to djubrivo sa NPK 1,5-13-14,Sasvim solidno za fazu od 4 nedelje cvetanja...pogotovo sto u nazivu imas ALGA,mada ne znam koje su alge u pitanju
BioBizz je takodje dobar ali se odluci sta ces biljkama da dajes...

Inace nemojte se navikavati da mesate djubriva (2 ili 3 razlicita) prvo nisu istih sastava (sto poreklom sto kolicinom sadrzaja) ,drugo postotci sadrzaja se sabiraju tako da kod biljke moze doci do "mineralnog soka"....

Ukoliko se pretera sa djubrenjem,zemljiste treba isprati cistom vodom tako sto cete je u 24 sata 2 x zalivati samo sa cistom vodom (mnogo vise vode nego sto je obicno zalivate).
Isto pravilo vazi za outdoor i indoor samo sto u outdoor kolicina vode je znatno VECA.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dzidzimilovic

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ascophullum nodusum- se najèešèe koristi masovno za ishranu bilja
21-26 dan je vreme kad ju treba poèeti hraniti najžesce sa PK.Dobro je super vit ili nesto slièno jer najèesce imaju huminsku kiselinu koja pospeši i ojaèa prijem fosfora i ostalih mikroelemenata.

bolje èitajte agronomsku literaturu -nego forume i priruènike o uzogju kako bih stekli neke najvažnije stvari o bilju...

onda èe vam lako biti izabrat izmedju poplave gnojiva..pored mnogih prolazite a naruèujemo iz nove gvineje ako treba... :wink:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pa dobro je sto nije...svi oni imaji mikroelemente samo je pitanje koje su razmere tih mikroelemenata...

E sad, ja bi uzeo neko koje ima malo veci procenat Kalijuma 8-10 on ce ti pomoci oko korenskog sistema, i naravno trazio bi djubrivo koje ima u sebi aditive za brze usvajanje hrane ali ako nisi u prilici sa novcem ili nema u okolini dobro je i to u svakom slucaju
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
sto kazete na ovo gnojivo za kasniju vegetaciju :roll:

asstav: N-20% K2O-1.5% Mg-2% Fe-0.5% + nedefinirani mikroelementi
PH iznosi od 6.5 do 7.5
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
ufff.. celu kucu sam prevrnuo da nadjem plantelu za cvetanje koju sam koristio za zadnji grow. I argh... nema je nigde...

Tako da sam morao da nabavim novo djubrivo i imam par konsultacija...
Prvo sto sam kupio je TERRA SAN sa guanom. razmera je 7-5-6. evo slike:


A drugo tecno djubrivo je Fito Fert. razmera 5-8-8
evo slike:


Ovo djubrivo sa guanom nema bas neku razmeru za cvetanje zato sam uzeo i ovo drugo. Mislio sam da u pocetku cvetanja koristim ovo sa guanom a kasnije predjem na ovo obicno sa vise fosfora i bas u zavrsnoj fazi kupim neko bez N.

Ima li neko primedbi? Mozda da koristim samo sa guanom posto sam cuo da je extra? ili nije?

izmena: ma kada malo bolje razmislim mozda cu da furam ovo drugo a samo jednom dodam ovo sa guanom.
hm... cekam da vidim sta ce neko reci...