Prison Grow [CFL]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Savjet..

poveži grla paralelno..ovako ces se bezveze hebati sa kablovima..

Kupi autofoliju i obljepi iznutra..

rubove kroz koje bježi svjetlo...crni silikon ili par slojeva DUCK TAPEa (MUST HAVE!)

:rasta1:
 
22.03.2011
30
6
0
34
Evo malo slika:
http://img714.imageshack.us/g/dsc00052gy.jpg/

Da, svijetiljke su povezane paralelno.

-čaše su custom 0.25 (napunija sam ih centimetar od vrha al spustilo se zalivanjem)

Kao što vidite:
-premal mi je otvor na boxu (tu mi je velika greška), ali box se može odvajat od posude sa biljkama

-imam malo problema sa niskom vlagom (45-50%), ali to jednostavno riješim tako što
nalijem vode među čaše u box, tj. na dno boxa
-box propušta svijetlo, a to ću riješit izolacijom za ventilacijske kanale...
veći ventilator sam zaštitio od propuštanja svijetla, a drugi još neznan šta ću.

Živcira me ovaj box pomalo... ima još puno posla na njemu... :(

Doživit ću više stresa ja nego biljka dok dođe ta izolacija, jer skužit će bilo ko ko uđe u sobu da je grow.
sva srića da san spojija jednu utičnicu na daljinski, tako da je kontrola u mojim rukama :D
 
22.03.2011
30
6
0
34
Iman problema malo sa vlagon otkad su počeli topliji dani............ :((((((((((
Obično nalijem cijelo dno boxa vodom, ali dođe do 50% i nepenje se gori......... trebao bi napravit nekakvi ovlaživać zraka na ventilatoru ????????????? :(
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Ne brigaj na vlagu, ja sam imao 10 - 20 a kad je sistem off možda se popne na blizu 50, manje od preporučene ali je unatoč tome rezultat ispao jebački, tj još ispada...
 
22.03.2011
30
6
0
34
Hvala na savjetima, ali sad mi više ni vlaga nije problem, jer mi je mater u subotu našla box dok sam ja vani lumpovao do 10 ujutro.... tila mi je zvat policiju, kaže da sam na krivom putu, da ću završit na Heroinu ako nastavim sa growom, te da podhitno razmontiram box, što naravno nisam učinio...
Opet sam se od muke počeo trovat cigaretama! :(
2 biljke koje su nikle za sad su skrivene na balkonu....
:b_evil:

Sad mi je potrebno neko novo tajno mjesto za box... možda ga odnesem kod prijatelja, ali ža mi je podjelit plodove :watchplant:
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
S toliko rupa na boxu nije ni cudo da je otkriven...

Prije potpunog odustajanja prvo pokusaj razgovarati s materom na kulturan nacin...pokusaj ju dovuci na ovaj forum i educirati...mozda te iznenadi i vidi da u ovom nema nista lose... =)
 
22.03.2011
30
6
0
34
I'm Back!!!!!! :banana_rasta:

Sorry što se nisam dugo javio, hvala vam na dosadašnjoj podršci, nadam se da ćete mi pomoć... a zadnja 2 miseca imao sam menstrualni ciklus u glavi. :b_bow: hehe


Ovog puta sam dobro sakrio box! ;) duboko ispod računalnog stola... baš lipo će mi noge grijat ovu zimu, vrata na boxu sam povećao, ali bojin se da ću ovo lito imati PROBLEMA SA TEMPERATUROM!!

Nisu još počele one prave ljetne vručine, a temp. u boxu mi je 30*C po danu i 24 ponoći!
Vlažnost je dobra ---50%

Nažalost 2 biljke nisu uspjele preživjeti... njh 3 preživljavale su na krovu kuće 2 tjedna,
Nekad bi znale dehidrirat i tak to... jedna je živa i ima 3 dana da ponovo živi u boxu!!!
Kao što vidite u boxu je samo 1 biljka kojoj je izrastao jedan ogroman list i počeo se sušiti... :eek:hno: Što da radim??? dal da ga otkidam??!

Mislim se možda je nestalo minerala... dal je biljka premlada za gnjojenje? imam gnjojivo za zelene rastline, (N-P-K)=(6-3-6)????

Znam da je potreban veći pitar biljci, želim je presaditi što prije!!! Pokraj sebe imam vreću Humusa... DALI JE PAMETNO DA BILJKA RASTE U HUMUSU???????

EVO SLIKE:

http://img88.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=dsc00056b.jpg




DSC00055.JPG
 
22.03.2011
30
6
0
34
Presadit ću je u 5 l, ali dal je pametno da raste u humusu... jer imam samo humus ode krajsebe. :/:watchplant:
Kolika će bit razlika kvalitete rasta biljke ako posadin u humusu????

I dal da otkidan ovaj list koji se suši?
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
napravi vise stelth i beli kabel sakri.
ako nist drugo i humus je "dobar" ?
list otkini mozda prilikom presadjivanja
 
22.03.2011
30
6
0
34
Dan 7.

Evo ljudi, kupio sam zemlju i pitar od pitaj boga kolko litara... samo znam da pitar idealno paše u box, kao da san box za njega pravio.
-Nisam vam nešto rekao, a to je da box uopće nema dna, tj. nema poda.... a i šta će mi dno....!!!!


Postavio sam jedan ventilator za početak da puše u biljku....

Odoh sad na posao... žurim.
EVO SLIKE, NADAM SE DA VAM SE SVIĐAJU....

http://img836.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=picture027ps.jpg

KOMENTIRAJTE....!!!!!!!!!!
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
sta se tice matere ti, moja je pucala kad bi joj reka da pusim jointove, ali sam joj pokaza ovaj forum, malo je educira o marihuani u medicinskim svrhama, i kraljica je prije 10 dana rekla da po njenom misljenju svak bi triba imat barem jednu biljku doma!!! :D
evo ja upravo sada gledam ovde po forumu za indoor grow, bez straha da ce itko otkrit ;)
a sta se tice klijanja, meni je proklijalo u obicnoj zemlji do ruže koja raste i bacila je taman drugi par listova.
sretno ti sa growom ;)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Posto s ju posadio na pocetak posude, onda sada odmah pocni sa vezivanjem biljke da ide prema drugom kraju...po mogucnosti uz rub, pa kad dodes do kraja onda natrag uz drugi rub...to bi ti trebalo maksimizirati urod... =)

Inace biljka izgleda zdravo...samo nastavi... =)
 
22.03.2011
30
6
0
34
dite_splita:
Thanks. Tribaš uvik bit profesionalan kad je u pitanju kršenje zakona! mene bi mater ubila u psihu kad bi mi opet našla box... Meni je isto nekad znalo proklijat za 2 dana, a nekad za 7... to sve ovisi o sjemenci i prirodi :sun2:

Sekach:

Hvala. Posadio sam je na sredinu polovice posude, jer mislim i drugu posadit do nje. :icon_lol:
Hvala na savjetu, al nezz oće li bit pametno LST-irat na taj način ako će mi 2. biljka doć nasuprot nje... :/
 
22.03.2011
30
6
0
34
Evo Update:




1.Na biljci se vidu svijetle zelene pjegice (točkice), mislim da su zbog temperature, jer je u boxu 30 *C, a vrhovi listova su smeđkasti...


http://imageshack.us/photo/my-images/849/picture032v.jpg/
2.Stvarno nemam ideju kako da napravim LST... Mislija san nabavit nekakve plastične rešetke negdi, all još neznan od čega da napravim, ili da koncom vežem???

http://imageshack.us/photo/my-images/852/picture031lk.jpg/
3.nikla je druga biljka koja nije ista sorta kao susjedna, dobro napreduje!!!

http://imageshack.us/photo/my-images/811/picture034copy.jpg/
4.Šta se tiče stealth-a, mislim da je dobro skriven box

http://imageshack.us/photo/my-images/847/picture045kh.jpg/
5.Evo jednog reptila kojeg sam uhvatio na sunčanju... pušten je natrag u prirodu :D

Nekoristim timer... Danas su mi biljke bile 24h pod svitlom, obićno su oko 18/6... Kako kad! smeta li biljkama ako režim nije točan?

Dajte mi pokoji savjet :)
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
ad.1.
neznam jel ti vent još uvjek puše po vrhovima biljke,trebala bi se lagano njihat,pa bi to malo pomoglo što se tiče temp.,ne toliko u smislu snižavanja temp. nego da biljci bude lakše a i da ojača.

ad.2.
da bi mogao radit LST za početak treba zemlja bit skroz do vrha posude,možeš slobodno biljku zatrpat do onih prvih listića koji će otpast...zatim staviš nekakvu vezicu ili gumu(iz gaća)okolo posude(izvana) pa onda vežeš za tu gumu žicu ili šta ćeš već koristit za LST.
ili izbuši rupe vrućim oštrim predmetom po rubu posude,vidim da se može,pa vezuj za te rupe...

ad.ostalo
dobro je krenulo i nadam se curama.Svjetlo probaj držat u jednakim intervalima jer i sunce vani ne sja svaki dan jednako dugo a pogotovo ne 24h.Dakle sada 18/6,u tih 6 sati mraka biljka će se odmorit a box će se malo rashladit.pa kad odlučiš da je dosta vegetacije postepeno promjeniš na 12/12.Bilo kakvi stresovi(nagle i extremne promjene u temp.,vlazi,svjetlu,nutrijentima,zemlji) smanjuju konačnu kvalitetu i kvantitetu. a što se tiče tajmera stvarno je koristan jer nemoraš brinut oko paljenja,gašenja.
sve ovo što sam ti napisao već ima na forumu pa eto dok čekaš slobodno čitaj sve redom.
sretno

live long and prosper
 
22.03.2011
30
6
0
34
Je je, puše i ulaz zraka u nju i unutarnji posebni vent.

Ali što se tiče LST, ja u boxu imam 2 biljke, ako je usmjerim prema drugoj biljci zaklonit će joj svijetlo, ako je budem savijao u spiralu bojim se da ću je previše stressat ili nedaj bože slomit....???
mislim se čak da je usmjerim prema drugoj pa da se riješim druge biljke ako ova bude ženka 100%, jer već mi daje znakove ženskog života, izrasla su joj 2 rožića.???