Prison Grow [CFL]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.08.2015
100
225
43
Promjenio sam IP adressu zbog sigurnosti, ali pitam se moze li policija na osnovu prijasnjih postova putem moje stare IP adrese pronaci moju lokaciju? I koliko sam siguran na ovom forumu sta se tice logova mojih prijasnjih postova?... Nzn! :zvezda:: Dodje mi da sve izbrisem and start again
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.200
358
dont worry, be happy :), niko još nije pao samo zato što je na forumu, pa nećeš ni ti :)
btw, dobar start je više od pola uspješnog growa, pa nemoj "neku" zemlju, pogledaj temu o zemlji, neku od tih sigurno možeš i ti nabaviti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ako ne moraš na CFL,nemoj...uštedi vrijeme i upotrijebi ga za nešto što će ti zapravo dati neki yield...HPS,barem 250w ;)

Što se sigurnosti tiče,sve su ti rekli :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PlantSeed
26.08.2015
100
225
43
The Seed Is Planted! The Big Bang!! (Pogledaj profilnu sliku)!
Proklijao sam smo jedno sjeme izmedju 2 salvete, jer ne tribaju mi neke vece kolicine trave, cisto onako da imam kad se zazelim.
Seed.jpg

Lijepo sam pripremio zemlju, pomijesao sam je sa stiroporom tako da zemlja dise i da netone puno pri zalijevanju. Pitar nisam napunio do kraja jer cu kasnije nadopunjavati zemlju da biljku porijem do vrha prvih listova tako da joj bude jos bolje. :p
pitarStir.jpg Pitar.jpg

Ovo su lampe koje sam stavio, 45W 5500K . Ocekujem i nadam se da ce me netko kritizirati u vezi ovih lampi posto nisu 6500K kakve sam imao u prvom grow-u. Toplo prizljkujem svaku kritiku!
Lampe.jpg

Ovako izgleda box:
Inside.jpg

Lampe mi se nazalost diraju malo prednje stranice boxa jer su preduge, a ja sam navojne sipke postavio na sredini :/. Neznam kakve ce biti temperature, vidit cemo, cak izmedju za sada nisam postavio trecu lampu jer neznan sta ce se dogoditi lampi ako se diraju, morat cu malo razmaknuti grla zarulja, al mislim da su dovoljne dvi za sada dok sjeme ne izadje iz zemlje.

Posto su lampe preduge, ako ste primjetili, zakacio sam navojne sipke za pozadinu pitara produzivsi ih sa praznom kemiskom i onim sta ostane od policije nakon alkotesta, pa reko nek i to jedanput u zivotu posluzi :D .

Imam samo dva pitanja:
-Ocu li lampe drzati upaljene cijelo vrijeme dok klica neizadje ili cu odmah krenuti na vegetacijski termin 10dan/14noc ?
-Sta mislite o ovim lampama, u skavu imam jos jednu crvenu 2700K 23W... ?

P.S. Mislim da bi ova tema sad trebala prijeci u aktivne dnevnike ;)
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Za vege ce biti ok, za flower mozes naci jos neku crvenog spektra... A nebitno je kako drzis svetlo dok klice ne izadju, dok je u zemlji ona se vodi gravitacijom tj ide suprotno od nje, i ne ''vidi'' svetlo. Kad proviri, e onda svoj ciklus koriguje prema trajanju svetla. A da li ces 24/0, 20/4 ili 18/6, to je do tebe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and PlantSeed
26.08.2015
100
225
43
Biljka je provirila iz zemlje, lipo izgleda, kao i svaka normalna biljka :p Nisam siguran oko zalijevanja, trebam pogledat po forumu, al zalivan kad vidin da je suha zemlja. Raste na rezimu 24/0 , medjutim mijenjam taj rezim na 18/6... Nadam se da vam se svidja slika, inace volim makro fotografiju :
she.jpg
 
26.08.2015
100
225
43
Bez stiropora ce mi korijen mozda dobivati manje kisika posto ce nakon nekoliko zalijevanja zemlja biti sve vise zbijena.

P.S.
I molio bi Admina ako je ziv da mi pribaci temu u Aktivne Dnevnike!!! :watch:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pink Box

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Za to se koristi perlit a ne stiropor :) A perlit i stiropor imaju zajedničko apsolutno ništa osim boje.

Perlit služi tome jer u svojim porama sadrži kisik,a prilikom zalijevanja pore upijaju vodu te se ekspandira.(čime se korjen rasterecuje pritiska,a u suhom stanju pomaze zemlji da dise)

Stiropor nema apsolutno nikakvu funkciju ;) Zemlja ti se čini rahlija,ali korjenu ne jer prilikom prvog zalijevanja zemlja se stisne oko stiropora,a samim time i korjen.
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ne želim pokretat raspravu ni offtopic,ali s obzirom da si dio "grow supporta" mogao si i napisati zasto mislis da stiropor nije greska...ne da ja ne vidim funkciju stiropora u zemlji,nego gotovo cijeli world wide web ne vidi funkciju stiropora u zemlji...inače stiropor sadrzi i hemiju formaldehid koji je žešće kancerogen.

Čisto da forum ima i obrazovnu svrhu,a ne da se šire dezinformacije...

Perlit i vermikulit su jeftina i dostupna riješenja,iako za vermikulit kazu da sadrzi azbest.

Jedino gdje stiropor znaju ljudi koristit je u ***********,ali u totalno drugu i nebitnu svrhu.
 
26.08.2015
100
225
43
Jao , jao, pa di sam karcerogene tvari stavljao u zemlju... :fuck:
Evo vec se neka rana pojavila na listicu! Nazalost u boxu jos nemam termometar, al mislim da je temperatura ok, posto je vani ledenije. :sadbanana:
1.jpg
 
26.08.2015
100
225
43
:watch: Neman pojma, ne leti nista po boxu, mozda sam ostavio otvorena vrata priko noci, ne sjecam se. Malo sam vise oslobodio usis i odsis zraka. Valjda ce se oporaviti ako je ugriz ili temperatura:bocni::